R E K L A M ABIELSK PODL.

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

100-lecie Szkoły Podstawowej w Boćkach
2019-11-13 09:20:28 Artykuł czytany 43 razy


Zaledwie rok młodsza od niepodległej Polski. Jej obecny budynek został wzniesiony dzięki ogromnemu zaangażowaniu lokalnej społeczności. We wtorek, 12 listopada Szkoła Podstawowa w Boćkach obchodziła jubileusz 100 lat istnienia. W świętowaniu wziął udział absolwent boćkowskiej szkoły, Wicemarszałek Województwa Podlaskiego, Stanisław Derehajło.


- Jesteśmy skazani na sukces, jeżeli tylko będziemy patrzeć z optymizmem w przyszłość i konsekwentnie dążyć do jego realizacji – podkreślił w swoim wystąpieniu wicemarszałek. Tymi słowami nawiązał do wieloletniej trudnej przeprawy i dążeniu do budowy nowej siedziby boćkowskiej szkoły i dodał: – Nasza szkoła w Boćkach jest symbolem tego, że nie ma rzeczy niemożliwych. Kiedy ktoś nam powie, że czegoś się nie da, to właśnie my tę szkołę zbudujemy!

Boćkowska szkoła podstawowa prawie 50 lat mieściła się w starym, piętrowym, drewnianym budynku, zbudowanym z materiałów pochodzących z rozbiórki sowieckich koszar wojskowych z Andryjanek. Do tej rzeczywistości nawiązała w swoim wystąpieniu Krystyna Ulikowska, dyrektor szkoły w latach 1984-2001. Przypomniała, że zawiązany jeszcze w pierwszym roku jej urzędowania Społeczny Komitet Budowy Inwestycji Szkolnych w Boćkach przez kilkanaście lat wytrwale zmierzał do zbudowania szkoły z prawdziwego zdarzenia. W 1988 r. Komitet nabył od diecezji drohiczyńskiej niecałe 2,45 ha z przeznaczeniem pod budowę nowej szkoły w Boćkach. Trzy lata później, dzięki determinacji okolicznych mieszkańców długo wyczekiwana budowa, którą zakończono w 1997 r.

100 lat istnienia boćkowskiej placówki to zobowiązanie na przyszłość, które publicznie sformułował obecny dyrektor szkoły, Kazimierz Pietraszko. - Tak, jak nasi przodkowie zobowiązali się do rozwoju szkolnictwa w naszej gminie, tak my i nasi następcy zobowiązujemy się wobec wszystkich Was tu zgromadzonych, by prowadzić i rozwijać naszą szkołę przez kolejne 100 lat - powiedział.

Wtorkowa uroczystość jubileuszowa zgromadziła tłumy gości, wśród nich byli: Beata Pietruszko - Podlaska Kurator Oświaty, biskup drohiczyński Piotr Sawczuk wraz z duchowieństwem, samorządowcy, członkowie grona pedagogicznego boćkowskiej szkoły i placówek zaprzyjaźnionych z regionu, absolwenci, rodzice i obecni uczniowie szkoły. Odczytano listy od ministra edukacji narodowej oraz nuncjatury Stolicy Apostolskiej w Polsce. Poświęcono także nowy sztandar szkoły, na którym znajduje się wizerunek patrona szkoły św. Jana Pawła II.
Większe zdjęcia można zobaczyć tutajŹródło: Wrota Podlasia


ABol/DW
wykop

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA
- 101,7fm / 106,0 fm - ONAIR


Zapraszamy na audycje:

foto

Audycje KRP w ramach dziewięciomiesięcznej nowenny...
2021-01-22 15:27:48 Kategoria: Region

23 stycznia w liturgiczne wspomnienie bł. Wincentego Lewoniuka i jego Towarzyszy rozpocznie się dziewięciomiesięczna nowenna przed centralnymi uroczystościami 25-lecia...

więcej »


foto

Telewizja cyfrowa - jak wybrać najlepszą ofertę?
2021-01-20 12:17:25 Kategoria:

Rewolucja cyfrowa, która ciągle trwa, nie ominęła także telewizji. Obecnie mamy dostęp do usług cyfrowej telewizji naziemnej, które oferuje mnóstwo rozwiązań i...

więcej »
foto

5 rzeczy, na które warto zwrócić uwagę, pisząc CV
2021-01-20 12:07:23 Kategoria:

Curriculum vitae stanowi twoją wizytówkę podczas poszukiwania pracy. Dzięki niemu możesz zostać zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną i otrzymać wymarzoną posadę. Na...

więcej »

Bielsk Podl.

w lewoStyczeń 2021w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje