R E K L A M ABIELSK PODL.

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Bielski biznes rośnie w siłę
2017-01-11 15:10:11 Artykuł czytany 441 razy


Aż pięć firm z Bielska Podlaskiego znalazło się w czołowej trzydziestce Podlaskiej Złotej Setki Przedsiębiorstw w roku 2016. Grupa Unibep zajęła też drugie miejsce w kategorii „Najlepszy Pracodawca”, a Danwood SA trzecie w kategorii „Eksporter Roku”.


Podlaska Złota Setka Przedsiębiorstw to prestiżowy ranking firm z województwa podlaskiego organizowany od lat przez Kurier Poranny. W najnowszym jego wydaniu prowadzenie utrzymali dwaj giganci przetwórstwa mlecznego: Mlekovita z Wysokiego Mazowieckiego i Mlekpol z Grajewa. Jednak na bardzo wysokie trzecie miejsce (z czwartego) awansowała bielska Grupa Unibep SA. Skok o dwa miejsca – z dziesiątego na ósme – odnotowała druga z wielkich bielskich firm budowlanych Danwood SA.

Na dwunastym miejscu w rankingu uplasowała się firma handlowa Arhelan Burzyńscy sp.j. (awans z siedemnastego), zaś oczko niżej także przedsiębiorstwo z branży handlowej Energo sp. z o.o. Miejsce w czołówce utrzymała Spółdzielnia Mleczarska Bielmlek, która zajęła 27. pozycję.

W aktualnej Złotej Setce sklasyfikowano także bielską Fabrykę Przyrządów i Uchwytów Bison-Bial na miejscu 65., zaś dwie kolejne firmy z naszego miasta znalazły się w tzw. „Poczekalni Złotej Setki”: Przedsiębiorstwo Drogowo Mostowe Maksbud na miejscu 130. i Społem Powszechna Spółdzielnia Spożywców na miejscu 141. Dodatkowo 24. miejsce w rankingu utrzymała firma Naftan sp. z o.o. z podbielskiej wsi Oleksze.

- Miejsce w rankingu ma znaczenie dla postrzegania przedsiębiorstwa przez mieszkańców regionu: im większa firma, tym więcej miejsc pracy i źródeł dochodu pracowników – podkreśla dr Anatoliusz Kopczuk, Prorektor Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania w Białymstoku. – Wzrost firm to poprawa dochodów budżetów lokalnych i zmiana warunków rozwoju innych firm. Wreszcie – to także nowe wyzwania rozwojowe dla obecnych i przyszłych pracowników.

Kapituła najnowszego rankingu przyznała też nagrody w indywidualnych konkurencjach. Bielski Unibep dostał ją w kategorii „Najlepszy Pracodawca”, czyli konkurencji wskazującej nie tylko sprawność organizacyjną, ale też atrakcyjność miejsca pracy.

„Bielskie przedsiębiorstwo, jako firma giełdowa, przyzwyczajone jest do transparentności działań. Widać to także w relacjach z pracownikami” – oceniają twórcy rankingu. – „Młodzi ludzie mogą w Unibepie liczyć nie tylko na specjalne benefity, ale przede wszystkim na naukę u czołowych polskich inżynierów budownictwa”.

Z kolei Danwood SA otrzymał nagrodę w kategorii „Eksporter Roku”, przyznawaną firmom, które wykazały się nie tylko największą kwotą przychodów uzyskanych z działalności eksportowej, ale też m.in. konsekwencją realizowanej strategii ekspansji, wysokim udziałem eksportu w całkowitej sprzedaży czy dywersyfikacją geograficzną rynków eksportowych.

„Danwood SA od kilkunastu lat działa poza granicami kraju, a domy marki Dan-Wood House są znane w całej Europie. W wybudowanych przez firmę domach mieszkają głównie Niemcy, Austriacy, Brytyjczycy oraz Irlandczycy, a także Szwajcarzy, Duńczycy, Włosi, Francuzi i oczywiście Polacy” – informują twórcy rankingu. – „Danwood jest jedyną firmą spoza Niemiec, która jest w czołówce producentów domów gotowych na wymagającym rynku niemieckim”.

Nagrodę specjalną w konkursie „Eksporter Roku” przyznano też Unibudowi. Bielska firma została doceniona zarówno za eksport usług, jak i inicjatywę powołania Polskiego Klastra Eksporterów Budownictwa.

Podlaska Złota Setka Przedsiębiorstw 2016


1. Spółdzielnia Mleczarska Mlekovita (Wysokie Mazowieckie) – 3,9 mld zł*
2. Spółdzielnia Mleczarska Mlekpol (Grajewo) – 3 mld zł*
3. Grupa Unibep SA (Bielsk Podlaski) – 1,2 mld zł*
(…)
8. Danwood SA (Bielsk Podlaski) – 518 mln zł*
12. Arhelan Burzyńscy sp.j. (Bielsk Podlaski) – 306 mln zł*
13. Energo sp. z o.o. (Bielsk Podlaski) – 297 mln zł*
27. Spółdzielnia Mleczarska Bielmlek (Bielsk Podlaski) – 174 mln zł*
65. FPiU Bison-Bial SA (Bielsk Podlaski) – 74 mln zł*
130. PDM Maksbud sp. z o.o. (Bielsk Podlaski) – 40 mln zł*
141. Społem PSS (Bielsk Podlaski) – 36 mln zł*

* - Przychody netto ze sprzedaży w 2015 r.Źródło: UM Bielsk Podl.
[MSz]
wykop

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Zgodnie z orzeczeniem NSA, redakcja portalu podlasie24.pl, zastrzega sobie prawo udostępnienia IP użytkownika sieci, na żądanie osoby pokrzywdzonej.
REKLAMA
foto

Choinka dla Papieża
2017-11-24 13:17:43 Kategoria:

W nocy ze środy na czwartek, 22/23 listopada do Watykanu dotarła bożonarodzeniowa choinka, która stanie się głównym elementem świątecznej dekoracji na Placu Świętego...

więcej »
foto

Pachnąca pielęgnacja ciała – co najlepsze na...
2017-11-20 09:06:56 Kategoria:

Troska o ciało wcale nie musi być nudna! W jego pielęgnacji warto postawić na skuteczne kosmetyki poprawiające kondycję skóry oraz... nastrój. Bo kto powiedział, że...

więcej »

Bielsk Podl.

w lewoListopad 2017w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1

BIELSK PODL., 01.11

1 listopada – zmiana organizacji ruchu w Bielsku Podlaskim

więcej »
2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18

BIELSK PODL., 18.11 16:00

Jubileusz Fartu

więcej »
19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29

BIELSK PODL., 29.11

Spotkanie z mieszkańcami w sprawie budżetu miasta na rok 2018

więcej »
30

Kondolencje

Najnowsze Informacje