R E K L A M ABIELSK PODL.

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Pisali w obronie praw człowieka
2017-12-13 12:51:51 Artykuł czytany 239 razy


960 listów w obronie praw osób prześladowanych na całym świecie napisali bielszczanie – uczestnicy światowej akcji Maratonu Pisania Listów Amnesty International.


Akcję w Bielsku Podlaskim  zorganizował już po raz ósmy Klub Wolontariuszy „W jedną stronę”, a uczestniczyło w niej 35 osób. Miała ona miejsce 8 i 9 grudnia 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 5 im. Szarych Szeregów. Po raz trzeci wziął w niej czynny udział także Burmistrz Miasta Bielsk Podlaski Jarosław Borowski, który wraz z młodzieżą zasiadł do ręcznego pisania listów. Teraz listy zostaną przekazane do ambasad państw, które dopuszczają się łamania praw człowieka i z których pochodzą osoby, w których obronie listy pisano.

Wśród tych osób znaleźli się m.in.: Taner Kılıç wraz z grupą aktywistów, którzy ujawniali naruszenia praw człowieka w Turcji, Farid al-Atrash i Issa Amro oskarżeni o złamanie prawa podczas pokojowej demonstracji przeciwko izraelskiej okupacji Palestyny, Clovis Razafimalala z Madagaskaru, skazany na podstawie fałszywych zarzutów za ochronę zagrożonego lasu deszczowego, a także ruch MILPAH, składający się z przedstawicieli rdzennej ludności Hondurasu – Lenca z La Paz, która przeciwstawia się przemysłowemu zniszczeniu ich ziemi. Bielscy wolontariusze występowali też przeciwko prześladowaniu chrześcijan na świecie, m.in. skazanego w tajnym procesie na 2,5 roku więzienia pastora Yang Hua czy skazanego na 4 lata więzienia chórzysty Zhao Weilianga, którego aresztowano w Chinach wraz z grupą 22 wiernych. 

Maraton Pisania Listów jest międzynarodowym wydarzeniem o zasięgu globalnym, organizowanym przez Amnesty International i odbywa się każdego roku w weekend w okolicach Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka. Akcja powstała w Polsce w 2001 r. i urosła do miana największej tego typu na świecie. Listy pisane są w obronie tych osób, które za swoje poglądy polityczne lub wyznawaną religię są prześladowane, więzione, torturowane, a nawet zabijane. Bohaterowie listów często odzyskują wolność, lub poprawia się ich sytuacja w więzieniach. Dzięki Maratonowi upowszechniana jest także wiedza na temat wolności i praw człowieka.


UM Bielsk Podlaski

[MSz]

wykop

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Zgodnie z orzeczeniem NSA, redakcja portalu podlasie24.pl, zastrzega sobie prawo udostępnienia IP użytkownika sieci, na żądanie osoby pokrzywdzonej.
REKLAMA
foto

Innowacyjna Szkoła Muzyki Rozrywkowej w Bielanach
2018-04-20 18:09:00 Kategoria:

W związku z bardzo dużym zainteresowaniem dzieci muzyką, w Gminie Bielany powstała Innowacyjna Szkoła Muzyki Rozrywkowej. Warto wspomnieć, że w tej gminie realizowany...

więcej »

Bielsk Podl.

w lewoKwiecień 2018w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1
2 3 4 5 6 7 8
9

BIELSK PODL., 09.04

Bielsk Podlaski: 9 kwietnia urząd miasta nieczynny

więcej »
10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30

Kondolencje

Najnowsze Informacje