R E K L A M ABIELSK PODL.

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Rozpoczęcie roku szkolnego i otwarcie hali sportowej w I LO w Bielsku Podlaskim
2019-09-03 09:30:51 Artykuł czytany 87 razy


Pierwszy dzwonek rozbrzmiał 2 września w podlaskich szkołach inaugurując rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020. Szkolne korytarze na powrót wypełnił harmider wypoczętych uczniów. Inauguracja nowego roku szkolnego w I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Bielsku Podlaskim połączona była z otwarciem nowoczesnej hali sportowej.


W murach bielskiego liceum, tak szacownych gości, jak i nauczycieli oraz uczniów, powitała dyrektor Marzena Pogorzelska-Ciołek, podkreślając, że przyszło im się spotkać w szkole szczególnej, która w ubiegłym roku obchodziła stulecie istnienia.

Uznanie dla jej osiągnięć i tradycji wyraził marszałek Artur Kosicki.
- „Gronu Pedagogicznemu życzymy, aby uznanie w oczach uczniów dawało mu poczucie zawodowego spełnienia. Uczniom natomiast - niegasnącego zapału w zdobywaniu wiedzy i twórczej kontynuacji szlachetnego dziedzictwa Szkoły” – pisał w liście odczytanym przez Marka Malinowskiego członka Zarządu Województwa.

Inauguracja nowego roku szkolnego w bielskiej szkole zbiegła się z uroczystym otwarciem nowoczesnej hali sportowej. Takiego obiektu lokalnej społeczności brakowało.
– Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do budowy hali - mówiła Marzena Pogorzelska-Ciołek. – Nie można było wymarzyć sobie lepszego prezentu na stulecie szkoły, jak ten właśnie obiekt.
– Od wychowania i wykształcenia młodzieży zależy przyszłość naszego kraju. To nie truizm, to fakt – mówił starosta bielski Sławomir Snarski, podkreślając wagę stworzenia młodzieży odpowiednich warunków kształcenia.

Starosta dziękował przedstawicielowi Ministerstwa Sportu i Turystyki za dotację na budowę hali, a także władzom samorządowym miasta i gminy Bielsk Podlaski, za współuczestniczenie w sfinansowaniu jej budowy, akcentując istotę efektów tego partnerstwa na rzecz bielskiej młodzieży.
   
Marek Malinowski przekazując na ręce dyrektor Pogorzelskiej-Ciołek pamiątkowy grawerton pogratulował zarówno jej, jak i lokalnym władzom samorządowym udanego przedsięwzięcia.
- O tej inwestycji mówiło się od lat, cieszę się, że udało się ją zrealizować – podkreślił zapewniając, w imieniu zarządu województwa, o otwartości na współpracę na rzecz miasta i powiatu bielskiego. – Przed nami ponad 4 lata kadencji, myślę, że w tym czasie uda nam się zrobić wiele dobrego – dodał.
W inauguracji roku szkolnego i uroczystym otwarciu hali sportowej w I LO w Bielsku Podlaskim wzięli udział przedstawiciele duchowieństwa z biskupem drohiczyński Piotrem Sawczukiem na czele, Ministerstwa Sportu i Turystyki, Podlaskiego Kuratorium Oświaty, władz samorządowych różnego szczebla, służb mundurowych, harcerstwa, lokalnych instytucji, firm i stowarzyszeń.
Większe zdjęcia można zobaczyć TUTAJŹródło: Wrota Podlasia
Foto: Anna Augustynowicz / UMWP
ABol/Js
wykop

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA
- 101,7fm / 106,0 fm - ONAIR


Zapraszamy na audycje:

foto

Najbliższe transmisje na antenie KRP
2020-08-12 16:03:05 Kategoria:

Dobiega końca Piesza Pielgrzymka Podlaska na Jasną Górę. Zapraszamy naszych słuchaczy do duchowej łączności z pątnikami, którzy w tym roku – inaczej niż zwykle -...

więcej »


foto

Oszczędzanie a promocje w sklepach: co warto o tym...
2020-08-10 13:23:09 Kategoria:

Wbrew pozorom, zakupy żywności to jedna z głównych dziedzin naszego życia, które mogą stać się źródłem oszczędności. Jak wiadomo, oszczędzanie niejedno ma imię....

więcej »
foto

Opieka koordynowana w Przychodni Centrum Pilotaż POZ PLUS
2020-08-07 12:15:07 Kategoria:

Opieka koordynowana w Przychodni Centrum Pilotaż POZ PLUS to program realizowany w terminie do 30 czerwca 2021 roku.

więcej »
foto

Wsparcie samodzielności społecznej osób z zaburzeniami...
2020-08-07 09:39:15 Kategoria:

Publikujemy kolejny materiał filmowy promujący dobry wizerunek osób z zaburzeniami psychicznymi w społeczeństwie w ramach projektu pn. „Wsparcie samodzielności...

więcej »
foto

Poznaj korzyści kształcenia w Siedleckim Medyku
2020-08-06 11:39:51 Kategoria:

Siedlecki Medyk to niekwestionowany lider w kształceniu kadry medycznej i społecznej, a od kilku lat również w branży kosmetycznej. W 2020 roku otrzymał status laureata w...

więcej »
foto

Siedlecka Klinika Ekspresów zaprasza klientów i...
2020-08-05 07:42:11 Kategoria:

W 2019 r. sprzedało się w Polsce prawie 500 tys. ekspresów, a kawę w ziarnach kupuje już 30 proc. gospodarstw domowych. Rynek kawowy w naszym kraju rozwija się bardzo...

więcej »

Bielsk Podl.

w lewoSierpień 2020w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

Kondolencje

Najnowsze Informacje