R E K L A M ABIELSK PODL.

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Rozpoczęcie roku szkolnego i otwarcie hali sportowej w I LO w Bielsku Podlaskim
2019-09-03 09:30:51 Artykuł czytany 78 razy


Pierwszy dzwonek rozbrzmiał 2 września w podlaskich szkołach inaugurując rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020. Szkolne korytarze na powrót wypełnił harmider wypoczętych uczniów. Inauguracja nowego roku szkolnego w I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Bielsku Podlaskim połączona była z otwarciem nowoczesnej hali sportowej.


W murach bielskiego liceum, tak szacownych gości, jak i nauczycieli oraz uczniów, powitała dyrektor Marzena Pogorzelska-Ciołek, podkreślając, że przyszło im się spotkać w szkole szczególnej, która w ubiegłym roku obchodziła stulecie istnienia.

Uznanie dla jej osiągnięć i tradycji wyraził marszałek Artur Kosicki.
- „Gronu Pedagogicznemu życzymy, aby uznanie w oczach uczniów dawało mu poczucie zawodowego spełnienia. Uczniom natomiast - niegasnącego zapału w zdobywaniu wiedzy i twórczej kontynuacji szlachetnego dziedzictwa Szkoły” – pisał w liście odczytanym przez Marka Malinowskiego członka Zarządu Województwa.

Inauguracja nowego roku szkolnego w bielskiej szkole zbiegła się z uroczystym otwarciem nowoczesnej hali sportowej. Takiego obiektu lokalnej społeczności brakowało.
– Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do budowy hali - mówiła Marzena Pogorzelska-Ciołek. – Nie można było wymarzyć sobie lepszego prezentu na stulecie szkoły, jak ten właśnie obiekt.
– Od wychowania i wykształcenia młodzieży zależy przyszłość naszego kraju. To nie truizm, to fakt – mówił starosta bielski Sławomir Snarski, podkreślając wagę stworzenia młodzieży odpowiednich warunków kształcenia.

Starosta dziękował przedstawicielowi Ministerstwa Sportu i Turystyki za dotację na budowę hali, a także władzom samorządowym miasta i gminy Bielsk Podlaski, za współuczestniczenie w sfinansowaniu jej budowy, akcentując istotę efektów tego partnerstwa na rzecz bielskiej młodzieży.
   
Marek Malinowski przekazując na ręce dyrektor Pogorzelskiej-Ciołek pamiątkowy grawerton pogratulował zarówno jej, jak i lokalnym władzom samorządowym udanego przedsięwzięcia.
- O tej inwestycji mówiło się od lat, cieszę się, że udało się ją zrealizować – podkreślił zapewniając, w imieniu zarządu województwa, o otwartości na współpracę na rzecz miasta i powiatu bielskiego. – Przed nami ponad 4 lata kadencji, myślę, że w tym czasie uda nam się zrobić wiele dobrego – dodał.
W inauguracji roku szkolnego i uroczystym otwarciu hali sportowej w I LO w Bielsku Podlaskim wzięli udział przedstawiciele duchowieństwa z biskupem drohiczyński Piotrem Sawczukiem na czele, Ministerstwa Sportu i Turystyki, Podlaskiego Kuratorium Oświaty, władz samorządowych różnego szczebla, służb mundurowych, harcerstwa, lokalnych instytucji, firm i stowarzyszeń.
Większe zdjęcia można zobaczyć TUTAJŹródło: Wrota Podlasia
Foto: Anna Augustynowicz / UMWP
ABol/Js
wykop

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA
foto

Jesienią postaw na grafit! Idealny czas na ocieplenie domu!
2019-11-15 09:16:32 Kategoria:

Chłodny latem i ciepły zimą - taki jest wymarzony dom każdego inwestora. Bez uciążliwych rachunków za ogrzewanie i bez klimatyzacji. Czy naprawdę można mieć taki dom?...

więcej »
foto

Wyspy Kanaryjskie, czyli wszystko co musisz wiedzieć...
2019-11-12 21:29:12 Kategoria:

Zagraniczne wakacje to coś, na co może sobie pozwolić coraz większa liczba naszych rodaków. Wakacje nad polskim morzem czy w Tatrach nie wszystkim już wystarczają. A...

więcej »
foto

Kompletny przewodnik po spodniach męskich
2019-11-12 21:08:28 Kategoria:

Spodnie to obowiązkowe wyposażenie męskiej garderoby. Przez niemal cały rok długie spodnie goszczą na nogach każdego mężczyzny, z wyjątkiem okresów, kiedy można...

więcej »

Bielsk Podl.

w lewoListopad 2019w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1

BIELSK PODL., 01.11

BIELSK PODLASKI: AKCJA „ZNICZ 2019” I ZMIANA ORGANIZACJI RUCHU

więcej »
2

BIELSK PODL., 02.11

BIELSK PODLASKI: AKCJA „ZNICZ 2019” I ZMIANA ORGANIZACJI RUCHU

więcej »
3
4 5 6 7 8 9 10
11

BIELSK PODL., 11.11 08:00

Zaproszenie na obchody Święta Niepodległości w Bielsku Podlaskim

więcej »
12 13 14 15

BIELSK PODL., 15.11

Wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych w Boćkach

więcej »
16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30

Kondolencje

Najnowsze Informacje