R E K L A M ABIELSK PODL.

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Święta miłości kochanej Ojczyzny - Jubileuszowe Uroczystości w Orli 11 listopada 2018
2018-11-14 09:16:47 Artykuł czytany 141 razy


Uroczystości Jubileuszu 100-lecia Odzyskania Niepodległości w Parafii Opatrzności Bożej z Bielska Podlaskiego, zorganizowano 11 listopada w Kaplicy dojazdowej pw. Matki Bożej Częstochowskiej Orli. Było to wspólne działanie Parafii, Gminy, Szkoły, Domu Kultury, i Sołectwa.


Na jubileusz licznie przybyli gospodarze i goście, a wśród nich Starosta Bielski Sławomir Snarski, Wójt Elekt Leon Pawluczuk i przedstawiciel Senatora Tadeusza Romańczuka. Mszę św. sprawował ks. ppor. prał. Zbigniew Karolak wraz z ks. prał. Ludwikiem Olszewskim. Po Eucharystii odbyło się przecięcie wstęgi i poświęcenie nowo ustawionego kamiennego monumentu z Tablicą, Krzyżem i Orłem. Przecięcia wstęgo dokonali: ks. prał Ludwik Olszewski, Sławomir Snarski, Leon Pawluczuk, Marek Chmielewski, Maria Tomczuk. Następnie w asyście Stowarzyszenia Ojcowizna Ziemi Bielskiej wraz z rozwiniętą kilkudziesięciometrową biało-czerwoną flagą wszyscy uczestnicy przemaszerowali ulicami Orli do Centrum Kultury, gdzie odbyła się cześć artystyczna zakończona wspólnym odśpiewaniem Roty.

Wszyscy uczestnicy zostali ugoszczeni ciepłym bigosem, grochówka, ciastem oraz tortem w barwach biało czerwonych. Strażacy pełnili honorową wartę przy pomniku, a nad bezpiecznym przemarszem czuwała Policja. W trakcie uroczystości wszyscy wpisali się w tekst Kapsuły czasu, w której czytamy:
Działo się to dnia A.D. 11 listopada 2018. w 100 - lecie odzyskania Niepodległości przez naszą Ojczyznę Rzeczypospolitą Polskę w osadzie ORLA, Gminy Orla, Powiatu Bielskiego, województwa podlaskiego... (…).

Dzięki niestrudzonej pracy wspomnianego Komitetu dla Wszystkich Potomnych będzie wzorowym przykładem zapału, zachętą do pilnego naśladowanie przez tych, co przyjdą po nas.

Godnie będzie wyrazić wielkie uznanie i podziękowanie Parafii za całe to zaangażowanie. Również zapał Parafian, jest żywym znakiem wiernej Miłości do Naszego Kościoła. Kiedy ten dokument zostanie odnaleziony, nas już długo na tej ziemi nie będzie!

Prosimy tych, którzy po nas przyjdą: Bądźcie wierni w Bogu w Trójcy Świętej Jedynemu, bądźcie życzliwi dla siebie i trwajcie wiernie przy dziedzictwie Wiary i umiłowania Ojczyzny, wierni aż do śmierci!
Wszechmogącemu Bogu z miłości i wiary to czyniąc, niech będzie uwielbienie, cześć, dziękczynienie i chwała na wieki. AMEN

W tekście umieszczonym w kapsule opisano historię Kaplicy pw. Matki Bożej Częstochowskiej i św. Jana Pawła II, oraz przygotowania i przebieg uroczystości 100-rocznicy Odzyskania Niepodległości.
Większe zdjęcia można zobaczyć TUTAJABol  [MSz]
wykop

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA
foto

Rejestracja Kół Gospodyń Wiejskich
2018-12-11 07:14:54 Kategoria:

Biuro Powiatowe Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Siedlcach, podobnie jak inne jednostki Agencji, rozpoczęło rejestrację Kół Gospodyń Wiejskich....

więcej »
foto

Medyczne Szkoły Policealne im. Zbigniewa Religi w...
2018-12-11 07:04:47 Kategoria:

Medyczne Szkoły Policealne im. Zbigniewa Religi w Siedlcach ogłaszają nabór na kierunki: ASYSTENTKA/ HIGIENISTKA STOMATOLOGICZNA, TECHNIK USŁUG KOSMETYCZNYCH w systemie...

więcej »
foto

Zaakceptuj mnie takim, jakim jestem
2018-12-10 14:30:44 Kategoria:

Osoby z zaburzeniami psychicznymi doświadczają wielu trudności z powodu swojego stanu zdrowia. Trudności spowodowane wykluczeniem i brakiem empatii wobec tych osób jeszcze...

więcej »

Bielsk Podl.

w lewoGrudzień 2018w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2
3 4 5 6

BIELSK PODL., 06.12

Konsultacje budżetowe

więcej »
7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

Kondolencje

Najnowsze Informacje