R E K L A M ABIELSK PODL.

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Zgłoszenie na numer alarmowy pozwoliło uratować życie 56-latka
2019-03-18 10:16:57 Artykuł czytany 73 razy


Wystarczy zadzwonić na numer alarmowy i przekazać informację o tym, że ktoś potrzebuje pomocy. W taki sposób trafiło zgłoszenie do bielskich policjantów o mężczyźnie leżącym na poboczu drogi.


W sobotę, 16 marca tuż przed godziną 7.00, policjanci z bielskiej komendy zostali zaalarmowani o mężczyźnie leżącym na poboczu drogi w rejonie miejscowości Proniewicze. Mundurowi natychmiast zareagowali na zgłoszenie i pojechali we wskazany rejon. W miejscu, gdzie miał się znajdować potrzebujący pomocy mężczyzna, nikogo nie było. Policjanci sprawdzając pobliski teren, zauważyli po chwili w przydrożnym rowie osobę. Odnaleziony leżał w zimnej wodzie i jego ubranie było całkowicie przemoknięte. Warunki atmosferyczne były w tym czasie trudne, panowała niska temperatura i wiał porywisty wiatr. Mężczyzna był ubrany nieadekwatnie do pogody, jedynie w cienką kurtkę i pantofle. Mundurowi natychmiast udzielili pomocy odnalezionemu.

Za pośrednictwem dyżurnego, na miejsce wezwano karetkę pogotowia. Z uwagi na stopień wychłodzenia mężczyzny, mundurowi nie byli w stanie nawiązać z nim kontaktu. Funkcjonariuszom udało się ustalić, że uratowany to 56-letni bielszczanin. Mężczyzna prawdopodobnie całą noc krążył po okolicy, nie mogąc znaleźć drogi do domu. Po przybyciu ratowników medycznych okazało się, że temperatura ciała mężczyzny spadła do 30 stopni Celsjusza. 56-latek trafił pod opiekę lekarzy. Zgłoszenie na telefon alarmowy oraz szybka reakcja funkcjonariuszy, pozwoliła uratować przed wychłodzeniem kolejną osobę.

Policja apeluje - Pamiętaj! I ty możesz uratować ludzkie życie. Wystarczy, że zadzwonisz na 112. Policja apeluje o reagowanie na cudzą krzywdę. Nie bądźmy obojętni wobec tych, którzy w okresie zimowym, mogą potrzebować naszej pomocy.

O miejscach przebywania osób bezdomnych można również powiadomić Policję poprzez skorzystanie z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Wystarczy wybrać ikonkę „Bezdomność” i zaznaczyć to miejsce na mapie. Zostanie ono sprawdzone przez funkcjonariuszy.
 
Źródło: www.bielsk-podlaski.policja.gov.pl

ABol/DJ

wykop

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA
foto

Badanie SAFE: jak obecnie radzą sobie Polscy...
2019-04-24 11:19:37 Kategoria:

Członkowie Komisji Europejskiej oraz Europejskiego Banku Centralnego chcąc lepiej poznać problemy, oraz uwarunkowania związane z dostępem m.in. małych i średnich...

więcej »
foto

Rozpocznij pracę w firmie Addit
2019-04-18 17:37:45 Kategoria:

Jako firma Addit jesteśmy jednym z największych producentów elementów i maszyn z blach w Europie. Na rynku istniejemy od 25 lat. Nasz zespól składa się z 700 osób....

więcej »

Bielsk Podl.

w lewoKwiecień 2019w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2

MIASTO SIEDLCE, 02.04 17:00

Wiosenne spotkanie naukowe

więcej »
3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30

Kondolencje

Najnowsze Informacje