Blok promocyjny

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

5 rzeczy, na które warto zwrócić uwagę, pisząc CV
2021-01-20 12:07:23 Artykuł czytany 243 razy


Curriculum vitae stanowi twoją wizytówkę podczas poszukiwania pracy. Dzięki niemu możesz zostać zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną i otrzymać wymarzoną posadę. Na co zwrócić uwagę, tworząc CV? Profesjonalnie przygotowane CV powinno być dopracowane w każdym szczególe. Dotyczy to warstwy merytorycznej, ale również wizualnej dokumentu. Poniżej znajdziesz 5 najważniejszych elementów, na które warto zwrócić uwagę, tworząc swój życiorys.


Ograniczenie ilości tekstu

Bez względu na to, jak duże masz doświadczenie, twoje CV powinno być zwięzłe i treściwe. Najlepiej, by nie przekraczało 2 stron formatu A4. Redagując dokument, skup się na najistotniejszych kwestiach, zwłaszcza tych związanych ze stanowiskiem, o które się starasz. Nie musisz szczegółowo wyjaśniać, co robiłeś w trakcie pracy na dotychczasowych stanowiskach. Jeśli rekruterzy mają do przeczytania dziesiątki, czy nawet setki CV, nie będą chcieli czytać bardzo dokładnych opisów. Podkreśl natomiast najważniejsze kwalifikacje, które zdobyłeś w pracy, istotne projekty, w których brałeś udział czy największe sukcesy. Aby mieć pewność, że dokument będzie miał odpowiedni układ i długość, posiłkuj się profesjonalnymi narzędziami do tworzenia życiorysów, takimi jak CV kreator https://cveasy.pl.

Odwrócona chronologia

Opisując swoje wykształcenie, doświadczenie, przebyte szkolenia i kursy, stosuj odwróconą chronologię. W pierwszej kolejności przedstaw więc najbardziej aktualne informacje i bieżące lub ostatnie stanowisko zawodowe. To znacznie ułatwia pracę rekruterom i czyni twoje CV bardziej przejrzystym. Sprawdzone wzory CV, które możesz wykorzystać do tworzenia dokumentu, znajdziesz na stronie https://cveasy.pl/szablony-cv.

Poprawność danych kontaktowych

Prawidłowe dane kontaktowe w CV to z pozoru oczywista sprawa. Niestety, praktyka rekruterów pokazuje, że wiele osób popełnia błędy, tzw. literówki w swoich adresach e-mail albo numerach telefonu. Dlatego tworząc CV, należy zwrócić na to specjalną uwagę, inaczej bowiem rekruter nie będzie mógł się z tobą skontaktować w celu umówienia rozmowy rekrutacyjnej. Ponadto błąd we własnych danych do kontaktu wygląda co najmniej nieprofesjonalnie i może sprawić, że rekruter odrzuci twoją kandydaturę, zwłaszcza w przypadku stanowiska wymagającego dokładności, rzetelności i sumienności.

Zakres informacji dopasowany do stanowiska

Opisując swoje doświadczenie, wykształcenie i umiejętności, dopasuj je do stanowiska, na które kandydujesz. Na przykład, jeśli starasz się o pracę specjalisty z zakresu social media, przedstaw kampanie w mediach społecznościowych, które realizowałeś i określ swoje największe sukcesy w tym zakresie. Dzięki temu rekruter nie będzie musiał wyszukiwać interesujących go treści i może uznać, że jesteś osobą idealnie pasującą do danej pracy.

Przejrzystość i układ graficzny

Jak już wspomniano wcześniej, ważna jest też warstwa wizualna CV. Dokument powinien być czytelny i przejrzysty. Zwróć więc uwagę, czy wybrana czcionka jest wystarczająco duża i czytelna po wydruku CV. Stosuj też pogrubienia w celu zaznaczenia najważniejszych fragmentów.
wykop
foto

Prawdy i mity dotyczące prania – sprawdź, czy wiesz o...
2021-03-01 07:57:49 Kategoria:

Usłyszałeś już tak wiele „dobry rad” dotyczących prania, że sam nie wiesz, którym z nich wierzyć? Zobacz, jak rozprawiliśmy się z najczęściej krążącymi mitami...

więcej »
foto

Zapraszamy do Nazaretu
2021-02-25 09:47:26 Kategoria:

Rodzice dzieci w wieku 3 lat muszą podjąć ważną decyzję. Muszą zdecydować o tym, gdzie ich dziecko będzie bawić się i uczyć przez najbliższe lata. Takim miejscem...

więcej »
foto

Jak skontaktować się z obsługą klienta...
2021-02-23 11:55:38 Kategoria:

Każdy operator komórkowy w Polsce posiada uruchomioną infolinię. Umożliwia ona kontakt telefoniczny klientów z biurami obsługi. Struktura takiego kanału kontaktu nie...

więcej »
- 101,7fm / 106,0 fm - ONAIR


Zapraszamy na audycje:

foto

Audycje KRP przed 25 - leciem beatyfikacji...
2021-03-02 11:10:00 Kategoria: Region

3 października 2021 r. przypadają centralne uroczystości 25-lecia beatyfikacji Błogosławionych Męczenników z Pratulina. W ramach duchowego przygotowania wiernych diecezji...

więcej »


Co, gdzie, kiedy

w lewoMarzec 2021w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1

RADZYŃ, 01.03

Pokaz filmu „Generał Nil” w ramach Dni Żołnierzy Wyklętych

więcej »
2 3 4

MIASTO SIEDLCE, 04.03

Zaproszenie na imieniny Biskupa Kazimierza Gurdy

więcej »
5

MIASTO SIEDLCE, 05.03

Koncert Zespołu Niekompletni

więcej »
6

RADZYŃ, 06.03

Artur Barciś wystąpi w Radzyniu

więcej »

ŁUKÓW, 06.03

Męski różaniec ulicami Łukowa

więcej »
7

ŁOSICE, 07.03

Łosicki Dzień Kobiet z Haliną Frąckowiak

więcej »

ŁUKÓW, 07.03

Łuków: jestem panią swojego życia

więcej »

ŁUKÓW, 07.03

Łuków: giełda kolekcjonerów

więcej »
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26

ŁUKÓW, 26.03

Łuków: Rewolucja Pięknych Ludzi

więcej »
27 28
29 30 31

Najnowsze Informacje