Blok promocyjny

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

5 sytuacji, w których warto udać się do ginekologa
2019-07-16 11:21:15 Artykuł czytany 1026 razy


Wizytę kontrolną u ginekologa należy umawiać przynajmniej raz do roku. Między kolejnymi spotkaniami z lekarzem może jednak okazać się, że ze zdrowiem intymnym kobiety dzieje się coś niepokojącego. Oto 5 sytuacji, w których warto udać się do ginekologa.


Rozpoczęcie współżycia i dobór antykoncepcji

Każda kobieta, która jest aktywna seksualnie, powinna raz do roku wykonać badanie profilaktyczne u ginekologa oraz cytologię, która pozwala na wczesne wykrycie raka szyjki macicy. Kobiety, które rozpoczęły współżycie, mogą iść na pierwszą wizytę do lekarza, by specjalista ocenił ich stan zdrowia, pouczył o prawidłowej higienie przed i po stosunku oraz – jeśli będzie taka konieczność – zalecił odpowiednią profilaktykę. Ginekologa powinny odwiedzić również pacjentki, które decydują się na antykoncepcję i szukają najlepszego dla siebie środka. Lekarz weźmie pod uwagę ich wiek, anatomię, wyniki badań i pomoże dobrać odpowiednią metodę zabezpieczenia.

Dolegliwości zdrowotne – swędzenie, pieczenie i upławy


Zawsze, gdy dzieje się coś złego ze zdrowiem intymnym, należy udać się do lekarza. Często objawy grzybicy pochwy są na tyle dokuczliwe, że pacjentki starają się umówić wizytę najszybciej, jak to możliwe. W czasie badania lekarz dokona klasyfikacji schorzenia. Niektóre pacjentki uważają, że chorują na grzybicę, a w trakcie badania okazuje się, że cierpią z powodu choroby wenerycznej lub uczulenia. Czasami ginekolog może wykonać wymaz i wysłać próbkę do analizy laboratoryjnej, by na jej podstawie dobrać metodę leczenia najlepszą dla pacjentki.

Nieregularne miesiączki lub obfite, bolesne krwawienia

Brak menstruacji, nieregularne miesiączku lub obfite krwawienia – jakiekolwiek zmiany w długości cyklu, jego obfitości lub mocne skurcze są wskazaniem do odwiedzenia lekarza. Ginekolog przeprowadzi wywiad z pacjentką, wykona badanie i na jego podstawie będzie starał się ustalić, co jest przyczyną dolegliwości. Może okazać się, że konieczne będzie zbadanie poziomu hormonów płciowych oraz wykonanie USG, by diagnostyka zakończyła się sukcesem. Należy pamiętać, by odwiedzić lekarza dopiero po zakończeniu menstruacji. Co więcej, do każdej wizyty u ginekologa pacjentka powinna odpowiednio się przygotować. Więcej informacji na ten temat można znaleźć w artykule pt.: „Jak przygotować się do wizyty u ginekologa?”.

Planowanie lub podejrzenie ciąży


Każda kobieta, która planuje ciążę, powinna odwiedzić ginekologa. Lekarz oceni jej stan zdrowia, zleci wykonanie niezbędnych badań oraz przepisze suplementację. Pacjentka, która podejrzewa, że jest w ciąży, spotyka się z ginekologiem, by potwierdził jej odmienny stan oraz wydał zalecenia dotyczące zdrowia i jego profilaktyki. To niezwykle ważne, by ciąża od początku była prowadzona przez lekarza, który będzie monitorował stan pacjentki.

Problemy z zajściem w ciążę


Również te kobiety, które bezskutecznie starają się o dziecko, powinny odwiedzić gabinet ginekologiczny. Umownym okresem jest 12 miesięcy nieskrępowanego współżycia – jeśli po tym czasie kobieta wciąż nie jest w ciąży, warto umówić się na wizytę do ginekologa. Lekarz zleci niezbędne badania pacjentce oraz jej partnerowi i w zależności od ich wyników, wdroży odpowiednie leczenie, które zwiększy szansę na posiadanie dzieci.

W przypadku wystąpienia jednej z pięciu wymienionych sytuacji lub pojawienia się uczucia niepokoju, który jest związany ze stanem zdrowia intymnego, warto umówić się na wizytę do specjalisty. Można to zrobić wygodnie przez Internet w zakładce ginekolog na tourmedica.pl.
wykop
foto

Wszystko, co warto wiedzieć o EBI
2020-07-02 11:04:06 Kategoria:

EBI, czyli Europejski Bank Inwestycyjny to finansowa instytucja zarządzana przez Unię Europejską. Ten organ ma swoją siedzibę w Luksemburgu, jest całkowicie niezależny od...

więcej »
foto

O niektórych rzeczach lepiej pamiętać. Zobacz, co...
2020-07-01 09:56:32 Kategoria:

Chociaż osoby posiadające samochód korzystają z niego często i nie sposób o nim zapomnieć, to dużo łatwiej wypadają z pamięci obowiązki z nim związane. Do takowych...

więcej »
foto

Jak radzimy sobie z koronawirusem?
2020-06-22 06:00:00 Kategoria:

W regionie siedleckim do tej pory odnotowano 250 przypadków zakażeń koronawirusem . Ryzyko zachorowania wciąż istnieje, a najbardziej narażony jest personel medyczny,...

więcej »
- 101,7fm / 106,0 fm - ONAIR


Zapraszamy na audycje:

foto

„Społecznym okiem na środowisko” - cykl audycji na...
2020-06-30 15:42:12 Kategoria:

25 czerwca na antenie Katolickiego Radia Podlasie ruszył cykl czterech audycji pt.: ”Społecznym okiem na środowisko”. Tematyka audycji związana jest z uruchomionym przez...

więcej »


Co, gdzie, kiedy

w lewoLipiec 2020w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2

POWIAT BIALSKI, 02.07 12:00

Kodeń: Diecezjalny Dzień Chorego/ZAPOWIEDŹ/

więcej »
3

RADZYŃ, 03.07

Wkrótce obchody 80 rocznicy egzekucji radzyńskich harcerzy

więcej »

ŁUKÓW, 03.07

Łuków: powitanie wakacji

więcej »
4

POWIAT SIEDLECKI, 04.07

Nabożeństwo Fatimskie w Budzieszynie

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 04.07

V Męski Różaniec w Siedlcach

więcej »

SIEMIATYCZE, 04.07

Test Wytrzymałości Siłowej 2020

więcej »

ŁUKÓW, 04.07

Łuków: powitanie wakacji

więcej »
5

RADZYŃ, 05.07

Rusza Letnia Scena Rok. W najbliższa niedzielę spektakl dla najmłodszych

więcej »

ŁOSICE, 05.07

Zbliża się 76 rocznica Bitwy pod Jeziorami

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 05.07

Zbiórka na koncesję dla Katolickiego Radia Podlasie

więcej »

ŁUKÓW, 05.07

Łuków: powitanie wakacji

więcej »

MIŃSK MAZ., 05.07

Mrozy: wraca tramwaj konny

więcej »
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18

DROHICZYN, 18.07

Zawody spławikowe w Drohiczynie

więcej »
19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Najnowsze Informacje