Blok promocyjny

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Badanie SAFE: jak obecnie radzą sobie Polscy przedsiębiorcy z sektora MŚP?
2019-04-24 11:19:37 Artykuł czytany 229 razy


Członkowie Komisji Europejskiej oraz Europejskiego Banku Centralnego chcąc lepiej poznać problemy, oraz uwarunkowania związane z dostępem m.in. małych i średnich przedsiębiorstw do finansowania, postanowiło zainicjować badanie SAFE. Miało ono na celu znalezienie odpowiedzi na pytania dotyczące opisanego zagadnienia oraz poprawienie dostępu firm z różnych branż do finansowania. Wyniki badania pokazują także, jak naprawdę radzą sobie Polscy przedsiębiorcy z sektora MŚP.


Specjaliści na miarę złota

Aż 24% procent badanych przedsiębiorców w naszym kraju przyznało, że boryka się z problemem znalezienia wykwalifikowanej kadry pracowników. Dobra koniunktura gospodarcza w Polsce oznacza też większe zapotrzebowanie na osoby o wyspecjalizowanym wykształceniu. Z powodów niedoborów w wybranych branżach oraz częstej rotacji osób zatrudnionych, działy kadr i HR w wielu przedsiębiorstwach opracowują skrupulatne strategie mające na celu zatrzymanie obecnie pracujących w nim osób. Proponowane są im coraz ciekawsze benefity oraz konkurencyjne wynagrodzenie.

Według badania „Barometr Rynku Pracy IX" w 1. kwartale 2018 r. Największe deficyty kadrowe były zauważalne w branżach: produkcyjnej (ok. 78% pracodawców miało kłopot ze znalezieniem pracowników), handlu (ok. 60%) i usługach (ok. 51%).

Jak wygrać wyścig o klienta?


Wielu przedsiębiorcom sen z powiek spędzają pytania: jak pozyskać nowych odbiorców swoich usług czy produktów? Gdzie ich szukać? Co muszą poprawić, by być znanym z doskonałej obsługi obecnych klientów? Według badania SAFE ten ważny problem dotyka aż 16% właścicieli firm z sektora MŚP. Aby znaleźć rozwiązanie, wielu przedsiębiorców korzysta z rad doradców z inkubatorów przedsiębiorczości, agencji reklamowych i specjalistów kształtowania wizerunku, którzy kompleksowo podchodzą do tego zagadnienia.

Przedsiębiorcy cieszą się dostępem do finansowania


To, co z pewnością ulega poprawie to dostęp do dodatkowych środków na rozwinięcie swojego przedsiębiorstwa. Problemy z dostępem do finansowania według badań Komisji Europejskiej wskazywało jedynie 8% firm — podobna proporcja dotyczyła przedsiębiorców pracujących we Francji, Belgii czy w Danii. Dla porównania w 2009 r. aż 15% polskich właścicieli firm borykało się z trudnym dostępem do dodatkowych środków z UE, czyli niemal dwa razy więcej.

Leasing jako rozwiązanie dla biznesu

Co ciekawe, dla większości przedsiębiorców z sektora MŚP w Polsce, bo aż 59%, to leasing samochodowy pozostaje najbardziej istotnym źródłem finansowania. Badanie Komisji Europejskiej pokazuje, że leasing jest tym produktem finansowym, który szczególnie wspiera finansowanie inwestycji małych i średnich firm w całej Europie. W krajach UE średnio 47% firm wytypowało go jako najbardziej istotne źródło finansowania. – jak przyznaje Mieczysław Woźniak, Wiceprzewodniczący Komitetu Wykonawczego Związku Polskiego Leasingu, członek Rady Dyrektorów Leaseurope. Jak widać, coraz więcej właścicieli firm nie tylko w naszym kraju, ale i całej Unii decyduje się na leasing na samochód, co przyczynia się do rozwoju ich przedsiębiorstw i stanowi ułatwienie w kwestii finansów.

Być może jest to uzależnione od rozwoju oferty banków i pochodnych instytucji, które nieustannie rozbudowują wachlarz usług dla swoich klientów. Dobrym przykładem jest Santander Consumer Multirent, który na przestrzeni ostatnich kilku lat rozwinął swoją ofertę leasingu, z której korzystają tysiące polskich firm. Ta instytucja oferuje między innymi korzystny Leasing z Europejskim Bankiem Inwestycyjnym dedykowany małym i średnim przedsiębiorstwom. Warto jednak sprawdzić wszystkie propozycje na stronie spółki.
wykop
foto

Dlaczego zawód medyczny?
2020-07-06 08:27:31 Kategoria:

Wśród licznych zawodów medycznych, uregulowanych przepisami ustawy, np. lekarz, dentysta, pielęgniarka, położna, farmaceuta czy diagnosta laboratoryjny, istnieją te,...

więcej »
foto

Wszystko, co warto wiedzieć o EBI
2020-07-02 11:04:06 Kategoria:

EBI, czyli Europejski Bank Inwestycyjny to finansowa instytucja zarządzana przez Unię Europejską. Ten organ ma swoją siedzibę w Luksemburgu, jest całkowicie niezależny od...

więcej »
foto

O niektórych rzeczach lepiej pamiętać. Zobacz, co...
2020-07-01 09:56:32 Kategoria:

Chociaż osoby posiadające samochód korzystają z niego często i nie sposób o nim zapomnieć, to dużo łatwiej wypadają z pamięci obowiązki z nim związane. Do takowych...

więcej »
- 101,7fm / 106,0 fm - ONAIR


Zapraszamy na audycje:

foto

„Społecznym okiem na środowisko” - cykl audycji na...
2020-06-30 15:42:12 Kategoria:

25 czerwca na antenie Katolickiego Radia Podlasie ruszył cykl czterech audycji pt.: ”Społecznym okiem na środowisko”. Tematyka audycji związana jest z uruchomionym przez...

więcej »


Co, gdzie, kiedy

w lewoLipiec 2020w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2

POWIAT BIALSKI, 02.07 12:00

Kodeń: Diecezjalny Dzień Chorego/ZAPOWIEDŹ/

więcej »
3

ŁUKÓW, 03.07

Łuków: powitanie wakacji

więcej »

RADZYŃ, 03.07

Wkrótce obchody 80 rocznicy egzekucji radzyńskich harcerzy

więcej »
4

ŁUKÓW, 04.07

Łuków: powitanie wakacji

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 04.07

V Męski Różaniec w Siedlcach

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 04.07

Nabożeństwo Fatimskie w Budzieszynie

więcej »

SIEMIATYCZE, 04.07

Test Wytrzymałości Siłowej 2020

więcej »
5

RADZYŃ, 05.07

Rusza Letnia Scena Rok. W najbliższa niedzielę spektakl dla najmłodszych

więcej »

MIŃSK MAZ., 05.07

Mrozy: wraca tramwaj konny

więcej »

ŁUKÓW, 05.07

Łuków: powitanie wakacji

więcej »

ŁOSICE, 05.07

Zbliża się 76 rocznica Bitwy pod Jeziorami

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 05.07

Zbiórka na koncesję dla Katolickiego Radia Podlasie

więcej »
6 7 8

ŁUKÓW, 08.07

Łuków: chcesz wstąpić do wojska?

więcej »
9 10

MIASTO SIEDLCE, 10.07

Apple Pie na scenie IV Letniego Festiwalu pod muralem

więcej »
11 12
13 14 15 16 17 18

DROHICZYN, 18.07

Zawody spławikowe w Drohiczynie

więcej »
19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Najnowsze Informacje