Blok promocyjny

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Dlaczego warto postawić na pompę ciepła?
2020-05-18 15:37:41 Artykuł czytany 399 razy


Nowoczesne systemy ogrzewania budynków powinny charakteryzować się przede wszystkim wysoką efektywnością, połączoną z możliwością optymalizacji kosztów produkcji ciepła. Nie bez znaczenia jest także aspekt ekologiczny, który dziś nabiera szczególnego znaczenia, gdy dbałość o środowisko stała się priorytetem dla wielu krajów. Rozwiązaniem spełniającym wszystkie opisane wyżej cechy jest pompa ciepła. Jakie zalety ma ta metoda ogrzewania?


Niskie koszty ogrzewania i wysoka skuteczność

Analizując strukturę kosztów eksploatacyjnych budynku, największym wydatkiem w każdym budżecie jest ogrzewanie. Dlatego też inwestorzy, wybierając sposób zaopatrywania obiektu w ciepło, poszukują rozwiązań gwarantujących wymierne korzyści finansowe. Pompa ciepła powietrze woda jest urządzeniem, które bez wątpienia pozwala wygenerować znaczne oszczędności w porównaniu z tradycyjnymi kotłami. Ma na to bezpośredni wpływ sposób pozyskiwania energii cieplnej, pochodzącej aż w 75% ze źródeł odnawialnych.
Innym aspektem, mającym kluczowe znaczenie, jest wydajność i zróżnicowana funkcjonalność systemu ogrzewania. Pompy ciepła nie tylko pozwalają na utrzymanie optymalnej temperatury w pomieszczeniach, ale także wykorzystywane są do produkcji ciepłej wody użytkowej. Rozwiązanie to polecane jest również osobom poszukującym efektywnego sposobu schłodzenia budynku w sezonie letnim, ponieważ nowoczesne urządzenia posiadają także tę funkcjonalność.

Aspekty ekologiczne

W czasach, gdy ochrona środowiska nabrała kluczowego znaczenia, a kolejne miasta wprowadzają tak zwane uchwały antysmogowe, ograniczając możliwość stosowania tradycyjnych pieców CO, alternatywne sposoby pozyskiwania ciepła stały się niemal koniecznością. W tym przypadku pompy są doskonałym rozwiązaniem, które eliminuje emisję do atmosfery jakichkolwiek szkodliwych substancji, wykorzystując do ogrzewania ciepło odzyskane z powietrza wewnętrznego i zewnętrznego.

Warto także podkreślić, że inwestycja w pompę ciepła, z uwagi na jej proekologiczny charakter, może być częściowo sfinansowana z programów zewnętrznych. W zależności od rodzaju budynku, jego wielkości, przeznaczenia czy programu, z którego chcemy skorzystać, wartość dofinansowania może wynosić nawet kilkadziesiąt procent, minimalizując tym samym koszt zakupu i montażu instalacji.

Bezawaryjne działanie

Pompy ciepła charakteryzują się niemal bezobsługowym działaniem. Nie jest więc wymagane bieżące kontrolowanie urządzenia, jego okresowa parametryzacja czy manualne włączanie i wyłączanie. Nowoczesne rozwiązania wyposażone są w programatory i czujniki temperatury, automatyzujące proces ogrzewania, produkcji ciepłej wody użytkowej czy chłodzenia budynku.

Kluczowe jest także zminimalizowanie kosztów adaptacji pomieszczeń do instalacji pompy. W przeciwieństwie do tradycyjnych rozwiązań, takich jak piece węglowe, gazowe oraz olejowe, w przypadku pomp ciepła typu split nie ma konieczności tworzenia specjalnej kotłowni czy budowy komina. Wystarczy pomieszczenie o dodatniej temperaturze i wydajnym systemie wentylacyjnym, aby zamontować w nim jednostkę wewnętrzną.

Pompy ciepła są doskonałym sposobem na efektywne, ekonomiczne i ekologiczne ogrzewanie. Na ich popularność wpływa przede wszystkim koszt produkcji ciepła, znacznie niższy niż w przypadku tradycyjnych rozwiązań – gazowych, olejowych czy węglowych. Kluczowa jest także możliwość dofinansowania inwestycji ze środków zewnętrznych, o co warto aplikować już na etapie projektowania nowej instalacji grzewczej.
wykop
foto

Wszystko, co warto wiedzieć o EBI
2020-07-02 11:04:06 Kategoria:

EBI, czyli Europejski Bank Inwestycyjny to finansowa instytucja zarządzana przez Unię Europejską. Ten organ ma swoją siedzibę w Luksemburgu, jest całkowicie niezależny od...

więcej »
foto

O niektórych rzeczach lepiej pamiętać. Zobacz, co...
2020-07-01 09:56:32 Kategoria:

Chociaż osoby posiadające samochód korzystają z niego często i nie sposób o nim zapomnieć, to dużo łatwiej wypadają z pamięci obowiązki z nim związane. Do takowych...

więcej »
foto

Jak radzimy sobie z koronawirusem?
2020-06-22 06:00:00 Kategoria:

W regionie siedleckim do tej pory odnotowano 250 przypadków zakażeń koronawirusem . Ryzyko zachorowania wciąż istnieje, a najbardziej narażony jest personel medyczny,...

więcej »
- 101,7fm / 106,0 fm - ONAIR


Zapraszamy na audycje:

foto

„Społecznym okiem na środowisko” - cykl audycji na...
2020-06-30 15:42:12 Kategoria:

25 czerwca na antenie Katolickiego Radia Podlasie ruszył cykl czterech audycji pt.: ”Społecznym okiem na środowisko”. Tematyka audycji związana jest z uruchomionym przez...

więcej »


Co, gdzie, kiedy

w lewoLipiec 2020w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2

POWIAT BIALSKI, 02.07 12:00

Kodeń: Diecezjalny Dzień Chorego/ZAPOWIEDŹ/

więcej »
3

RADZYŃ, 03.07

Wkrótce obchody 80 rocznicy egzekucji radzyńskich harcerzy

więcej »

ŁUKÓW, 03.07

Łuków: powitanie wakacji

więcej »
4

POWIAT SIEDLECKI, 04.07

Nabożeństwo Fatimskie w Budzieszynie

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 04.07

V Męski Różaniec w Siedlcach

więcej »

SIEMIATYCZE, 04.07

Test Wytrzymałości Siłowej 2020

więcej »

ŁUKÓW, 04.07

Łuków: powitanie wakacji

więcej »
5

RADZYŃ, 05.07

Rusza Letnia Scena Rok. W najbliższa niedzielę spektakl dla najmłodszych

więcej »

ŁOSICE, 05.07

Zbliża się 76 rocznica Bitwy pod Jeziorami

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 05.07

Zbiórka na koncesję dla Katolickiego Radia Podlasie

więcej »

ŁUKÓW, 05.07

Łuków: powitanie wakacji

więcej »

MIŃSK MAZ., 05.07

Mrozy: wraca tramwaj konny

więcej »
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18

DROHICZYN, 18.07

Zawody spławikowe w Drohiczynie

więcej »
19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Najnowsze Informacje