Blok promocyjny

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Jak efektywnie kontrolować pracę floty
2019-09-05 13:49:21 Artykuł czytany 166 razy


Na świecie systematycznie rośnie popularność telematyki. Słowo to oznacza połączenie telekomunikacji z informatyką w celu monitorowania pojazdów składających się na tabor danej firmy lub służby, a także efektywne nim zarządzanie. Nie jest to rozwiązanie drogie, przynosi za to spore oszczędności.


Kierowca, który zdaje sobie sprawę, że jego jazda jest nieustannie monitorowana i oceniana na podstawie zupełnie obiektywnych przesłanek, pracuje oszczędniej i wydajniej niż taki, nad którym nie ma żadnego nadzoru. Optymalnym rozwiązaniem jest monitoring połączony z premiowaniem kierowców za rozważną, ekonomiczną jazdę i przestrzeganie przepisów – wtedy poprawa jakości pracy następuje nie pod przymusem lub w obawie przed karą, lecz w przekonaniu, że co opłaci się pracodawcy, to i pracownikowi.

Nie tylko w ciężarówkach

Choć mogłoby się wydawać, że rozwiązania telematyczne dotyczą np. tylko ciężarówek przewożących ładunki na bliskich i dalekich trasach, w rzeczywistości systemy te mogą służyć także do zarządzania zasobami samochodów osobowych, ale i rozmaitych maszyn.

Czemuż by na przykład nie stosować ich w maszynach budowlanych i rolniczych? Są to pojazdy zużywające bardzo dużo paliwa, pracujące nierzadko w trudnych warunkach, kosztowne i coraz bardziej skomplikowane. Firma, która ma ich wiele, uczyni dla siebie wiele dobrego, korzystając z np. z systemu oferowanego na stronie https://getvehicletracking.co.uk.

Podobnie postąpić może korporacja taksówkowa albo przedsiębiorstwo komunikacyjne, dysponujące autobusami. Wszędzie tam, gdzie wartość floty jest duża, bardziej efektywne zarządzanie ludźmi i sprzętem musi przynosić korzyści.

Bezpieczniej, taniej i sprawniej

Prowadzone w wielu krajach badania dowodzą, że kierowcy pojazdów z zainstalowanymi szynami CAN i systemami monitoringu GPS jeżdżą efektywniej. Po części dlatego, że stale czują obecność rejestrującego wszystko i przekazującego dane systemu, a zarazem dzięki potwierdzonemu doświadczeniem przekonaniu, że to się im samym opłaca.

Stosowanie systemów monitoringu prowadzi do powstawania określonych norm i wytycznych, które zakazują przekraczania dopuszczalnej prędkości, skłaniają do płynnej, łagodnej jazdy bez ostrych przyspieszeń i ostrego hamowania, a także wymuszają robienie przerw i wypoczynek w dawkach dyktowanych przepisami prawa.

Znane są też coraz częściej przypadki, w których firmy ubezpieczeniowe oferują zniżki firmom dysponującym monitorowaną flotą. Dobrze wiedzą, że ryzyko zdarzań drogowych i wypadków jest w takich firmach mniejsze niż gdzie indziej, co pozwala obniżyć składkę. Dodatkowym argumentem w rozmowie z ubezpieczycielem mogą być dane z systemu świadczące o tym, że wypadkowość w przedsiębiorstwie jest znikoma.

Mniej dokumentów i biurokracji

Systemy telematyczne generują także oszczędności natury administracyjnej. Monitorowanie i rozliczanie czasu pracy kierowców jest dzięki nim znacznie łatwiejsze, podobnie jak zarządzanie parkiem samochodowym czy maszynowym. Odpowiednie oprogramowanie pozwala generować dokumenty automatycznie i ograniczać rolę człowieka do ich weryfikowania oraz wyciągania wniosków.

Te zaś mogą dotyczyć m.in. wymiany pojazdów na nowe, zmniejszania lub powiększania floty oraz nabywania pojazdów o innych parametrach użytkowych. Można w ten sposób optymalizować kosztowny w zakupie, wynajmie lub leasingu zasób pojazdów i koszty jego eksploatacji.
wykop
foto

Kiedy warto zamienić zwykły materac na materace...
2020-06-03 14:06:23 Kategoria:

Materace rehabilitacyjne mogą być używane przez wszystkie osoby, które cenią sobie wysoki komfort snu. Jednak jest pewna grupa klientów, dla których takie materace są...

więcej »
foto

Sklep internetowy na PrestaShop - dlaczego warto?
2020-06-03 13:33:08 Kategoria:

Sprzedaż w internecie co roku notuje coraz większe rekordy. Nie ma się temu co dziwić - jest to sposób wygodny, bezpieczny i, szczególnie obecnie, często jedyny...

więcej »
foto

Jak dobrać okulary korekcyjne do kształtu twarzy?
2020-06-03 13:12:23 Kategoria:

Okulary korekcyjne nie tylko umożliwiają czytanie, bezpieczną jazdę samochodem i wykonywanie wielu codziennych czynności, ale również stanowią ozdobę twarzy. Dzięki...

więcej »
foto

Oprocentowanie lokat w bankach - kluczowe informacje w...
2020-06-01 13:54:23 Kategoria:

Cel zakładania lokat oszczędnościowych jest różny, dlatego nie ma jednej najlepszej oferty, która w 100% odpowiadałaby każdemu. Niektóre osoby chcą ochronić swoje...

więcej »
- 101,7fm / 106,0 fm - ONAIR


Zapraszamy na audycje:

foto

Katolickie Radio Podlasie Hot16Ch2 /OGLĄDAJCIE/
2020-06-03 10:00:16 Kategoria:

Wójt Gminy Siedlce Henryk Brodowski, Sokołowski Ośrodek Kultury,Dom Pracy Twórczej Reymontówka w Chlewiskach, Echo Katolickie i Marcin Sójka zostali nominowani przez...

więcej »


Co, gdzie, kiedy

w lewoCzerwiec 2020w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1

ŁUKÓW, 01.06

Ł'OK LIVE: spektakl z okazji Dnia Dziecka

więcej »
2

ŁUKÓW, 02.06

Rusza plenerowe kino w łukowskim amfiteatrze

więcej »
3

MIASTO SIEDLCE, 03.06

Spotkanie kapłanów posługujących w Pieszej Pielgrzymce Podlaskiej na Jasną Górę

więcej »
4 5

ŁUKÓW, 05.06

Łuków: różne oblicze piękna

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 05.06

Moralność Pani Dulskiej - online

więcej »

ŁUKÓW, 05.06

Ł'OK LIVE: Dziewczynka w kółeczku

więcej »

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 05.06

Galeria Wspomina

więcej »
6

MIASTO SIEDLCE, 06.06

Moralność Pani Dulskiej - online

więcej »

MIŃSK MAZ., 06.06

Oscarowa sobota w kinie Mikroklimat

więcej »

MIŃSK MAZ., 06.06

Promenada w Mrozach - koncert plenerowy 6 czerwca

więcej »

ŁUKÓW, 06.06

Dzień Dziecka w Łukowie

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 06.06

Siedlce: Męski Różaniec

więcej »
7

ŁUKÓW, 07.06

Msza prymicyjna biskupa Suchodolskiego w Łukowie

więcej »
8 9 10 11 12

MIASTO SIEDLCE, 12.06

Żarciowozy ponownie w Siedlcach

więcej »
13

ŁUKÓW, 13.06

Festiwal Pierogów Świata po raz drugi w Łukowie

więcej »

RADZYŃ, 13.06

IV Radzyńskie Dni Fotografii

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 13.06

Żarciowozy ponownie w Siedlcach

więcej »
14

MIASTO SIEDLCE, 14.06

Rozpoczyna się festiwal Organowe Siedlce 2020!

więcej »

ŁUKÓW, 14.06

Festiwal Pierogów Świata po raz drugi w Łukowie

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 14.06

Żarciowozy ponownie w Siedlcach

więcej »
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30

Najnowsze Informacje