Blok promocyjny

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Języki obce poszukiwane na rynku pracy
2019-07-05 09:37:42 Artykuł czytany 464 razy


Znajomość języków obcych, zwłaszcza w zglobalizowanym świecie, jest dziś niemal obowiązkowa. Przydaje się nie tylko podczas podróży czy oglądania ulubionych seriali, ale przede wszystkim w pracy. Jeśli myślisz o znalezieniu atrakcyjnej posady w Polsce lub wyjeździe zarobkowym za granicę, zacznij od opanowania języka. Jakiego? Zobacz, które z nich mają najwyższy potencjał biznesowy.


Ofert pracy, w których jednym z kluczowych wymogów jest znajomość języków obcych, przybywa z roku na rok. Dlatego im lepsze są Twoje umiejętności lingwistyczne, tym więcej możesz osiągnąć. A których języków warto się uczyć?

Angielski to absolutna podstawa

Znajomość angielskiego powoli staje się oczywistością. To język uniwersalny, którym porozumiesz się nawet w najdalszych zakątkach globu. Nie bez powodu to właśnie on stał się kluczowym środkiem komunikacji w świecie biznesu.

Po angielsku porozumiewają się pracownicy międzynarodowych korporacji z filiami rozsianymi na całym świecie. W tym języku często odbywają się negocjacje biznesowe. Jest niezbędny również do pracy w sektorze turystycznym, gastronomicznym... można długo wymieniać. Pewne jest jedno: jeśli chcesz zdobyć dobrą pracę, angielski na poziomie minimum B2 to konieczność.

Z myślą o karierze zawodowej warto przyswoić sobie również Business English, a więc słownictwo i zwroty charakterystyczne dla świata biznesu. Lekcje skoncentrowane na tę wersji angielskiego możesz odbyć online. Na przykład na Tutlo są dostępne zajęcia z native speakerami z UK, USA czy Kanady.

Z myślą o Dalekim Wschodzie...

Gdy przyjrzysz się trendom na rynku globalnym, zauważysz, że coraz większą rolę odgrywa na nim Państwo Środka, czyli Chiny. Firmy z Dalekiego Wschodu pewnym krokiem wkraczają na rynek europejski, w tym polski. I choć chińscy biznesmeni dobrze posługują się angielskim – poszukują również pracowników, którzy komunikują się w ich własnym języku. Jeśli chcesz zdobyć przewagę konkurencyjną zanim nauka chińskiego stanie się modna – zacznij już teraz. Najlepszym rozwiązaniem będą lekcje mandaryńskiego, gdyż to ta wersja jest najpowszechniej stosowana w Chinach.

... i tym znacznie bliższym

Pozostając na wschodzie, warto przyjrzeć się też znacznie bliższym nam językom. Kluczową rolę odgrywa zwłaszcza ukraiński. W sytuacji, gdy na polskim rynku pojawia się coraz więcej pracowników z Ukrainy, potrzebne są osoby, które np. zajmą się rekrutacją i zarządzaniem. Ukraiński przydaje się również przy tworzeniu reklam kierowanych do pracowników z zza wschodniej granicy oraz ich obsługi – np. w urzędach czy punktach sprzedaży.

Niemiecki – bardziej przydatny niż myślisz


Równie przydatny przy poszukiwaniu pracy okaże się język naszych zachodnich sąsiadów – i to nie tylko wówczas, gdy zapragniesz wyjechać do Niemiec w poszukiwaniu zatrudnienia. Także w Polsce nie brakuje firm, które obsługują klientów niemieckojęzycznych. Wystarczy wymienić przedsiębiorstwa importujące lub eksportujące towary na trasie Niemcy-Polska lub te z sektora turystycznego.

Języki romańskie

Włoski, hiszpański, francuski, a może portugalski? Każdy z tych języków niesie za sobą duży potencjał – zwłaszcza, jeżeli chcesz znaleźć zatrudnienie w firmie, która współpracuje z tymi rynkami. Warto wiedzieć, że choć mieszkańcy Włoch, Hiszpanii czy Francji uczą się języków obcych, najczęściej mają spore problemy z porozumiewaniem się nimi. Dlatego nawet podstawy komunikacji biznesowej w ich językach mogą zrobić ogromną różnicę. Poza tym jeśli opanujesz już dość dobrze np. włoski, nauka hiszpańskiego czy francuskiego przyjdzie znacznie łatwiej.

Jak pokazują badania, tylko ok. 40% Polaków zna przynajmniej jeden język obcy. Jeśli jesteś w tym gronie, Twoje szanse na dobrą pracę wzrastają. A im więcej języków znasz w komunikatywnym stopniu, tym lepiej dla Ciebie. Dlatego znajdź odpowiednią dla siebie metodę nauki, np. online i zdobądź posadę marzeń!
wykop
foto

Arteterapia a powrót do zdrowia osób z zaburzeniami...
2020-07-06 15:32:30 Kategoria:

Publikujemy kolejny materiał filmowy promujący dobry wizerunek osób z zaburzeniami psychicznymi w społeczeństwie w ramach projektu pn. „Wsparcie samodzielności...

więcej »
foto

Jak wybrać ubezpieczenie na wyjazd zagraniczny?
2020-07-06 15:06:11 Kategoria:

Od czego zacząć poszukiwania ubezpieczenia podróżnego? Czym kierować się, przeglądając kolejne oferty?

więcej »
foto

Dlaczego zawód medyczny?
2020-07-06 08:27:31 Kategoria:

Wśród licznych zawodów medycznych, uregulowanych przepisami ustawy, np. lekarz, dentysta, pielęgniarka, położna, farmaceuta czy diagnosta laboratoryjny, istnieją te,...

więcej »
foto

Wszystko, co warto wiedzieć o EBI
2020-07-02 11:04:06 Kategoria:

EBI, czyli Europejski Bank Inwestycyjny to finansowa instytucja zarządzana przez Unię Europejską. Ten organ ma swoją siedzibę w Luksemburgu, jest całkowicie niezależny od...

więcej »
foto

O niektórych rzeczach lepiej pamiętać. Zobacz, co...
2020-07-01 09:56:32 Kategoria:

Chociaż osoby posiadające samochód korzystają z niego często i nie sposób o nim zapomnieć, to dużo łatwiej wypadają z pamięci obowiązki z nim związane. Do takowych...

więcej »
- 101,7fm / 106,0 fm - ONAIR


Zapraszamy na audycje:

foto

„Społecznym okiem na środowisko” - cykl audycji na...
2020-06-30 15:42:12 Kategoria:

25 czerwca na antenie Katolickiego Radia Podlasie ruszył cykl czterech audycji pt.: ”Społecznym okiem na środowisko”. Tematyka audycji związana jest z uruchomionym przez...

więcej »


Co, gdzie, kiedy

w lewoLipiec 2020w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2

POWIAT BIALSKI, 02.07 12:00

Kodeń: Diecezjalny Dzień Chorego/ZAPOWIEDŹ/

więcej »
3

RADZYŃ, 03.07

Wkrótce obchody 80 rocznicy egzekucji radzyńskich harcerzy

więcej »

ŁUKÓW, 03.07

Łuków: powitanie wakacji

więcej »
4

POWIAT SIEDLECKI, 04.07

Nabożeństwo Fatimskie w Budzieszynie

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 04.07

V Męski Różaniec w Siedlcach

więcej »

ŁUKÓW, 04.07

Łuków: powitanie wakacji

więcej »

SIEMIATYCZE, 04.07

Test Wytrzymałości Siłowej 2020

więcej »
5

RADZYŃ, 05.07

Rusza Letnia Scena Rok. W najbliższa niedzielę spektakl dla najmłodszych

więcej »

ŁOSICE, 05.07

Zbliża się 76 rocznica Bitwy pod Jeziorami

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 05.07

Zbiórka na koncesję dla Katolickiego Radia Podlasie

więcej »

ŁUKÓW, 05.07

Łuków: powitanie wakacji

więcej »

MIŃSK MAZ., 05.07

Mrozy: wraca tramwaj konny

więcej »
6 7

SIEMIATYCZE, 07.07

Mariusz Żebrowski – malarstwo

więcej »
8

ŁUKÓW, 08.07

Łuków: chcesz wstąpić do wojska?

więcej »
9 10

MIASTO SIEDLCE, 10.07

Apple Pie na scenie IV Letniego Festiwalu pod muralem

więcej »
11 12
13 14 15 16 17 18

DROHICZYN, 18.07

Zawody spławikowe w Drohiczynie

więcej »
19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Najnowsze Informacje