Blok promocyjny

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Monitoring i alarm – skuteczny dozorca w domu
2020-01-22 14:55:31 Artykuł czytany 356 razy


Rozwój technologii nie tylko ułatwia życie, ale też poprawia nasze bezpieczeństwo. Dlatego tak dużą popularnością cieszą się systemy alarmowe i monitoringu, a urządzenia rozchodzą się jak świeże bułeczki. Wzrost zagrożeń ze strony m.in. przestępczości cyfrowej sprawił, że wciąż konstruowane są coraz lepsze kamery oraz centrale alarmowe. Zobacz jakie są ich największe zalety i ograniczenia.


Nowoczesnymi urządzeniami, które wykorzystujemy na co dzień są  systemy bezpieczeństwa. Konkretnie kamery monitoringu i nadajniki alarmowe. Obecnie użycie telewizji przemysłowej wraz z instalacjami alarmowymi bardzo się upowszechniło, a z tym wiąże się bogata oferta urządzeń, które pozwalają stworzyć system alarmowy w każdym obiekcie. Dlatego poniżej wyjaśniamy jak dobrać system, aby wykorzystać maksimum jego możliwości.

Alarm a wpływ na bezpieczeństwo

Rolą każdego alarmu jest sygnalizowanie, że jakieś zdarzenie miało miejsce (np. wtargnięcie kogoś na teren obiektu, wyciek gazu oraz innych substancji chemicznych, awaria zaworów wodnych, pożar itp.). Kiedy czujniki wykryją konkretny typ zdarzenia, informują odpowiednie służby oraz wszystkie zainteresowane osoby. Po prostu przesyłają informacje do centrali alarmowej, która aktywuje kolejne kroki. Oczywiście o ile wcześniej zostały odpowiednio zaprogramowane.

Widzicie więc, że alarm nie ma funkcji prewencyjnej, lecz jedynie sygnalizującą. Oczywiście ewentualny włamywacz może przestraszyć się i zaniechać włamania, jeśli zauważy migający czujnik, jednak nie jest to w 100% pewne. Dlatego sam alarm nie zabezpiecza w 100% majątku znajdującego się wewnątrz obiektu lub bezpieczeństwa przebywających tam osób. Aby tak było, potrzebne jest uzupełnienie go o monitoring.

Monitoring – wady i zalety


Funkcję prewencyjną pełni właśnie monitoring, inaczej telewizja przemysłowa (CCTV). System dozoru wizyjnego, inaczej niż alarm, nie informuje o fakcie zdarzenia, ale za to rejestruje obraz oraz dźwięki. Dlatego, aby monitoring w pełni wykorzystał swój potencjał, konieczne jest zatrudnienie osoby, która będzie ów obraz z kamer śledziła. Czasami trzeba zatrudnić takich osób więcej, jeśli system jest rozbudowany i w jego skład wchodzi wiele kamer podłączonych do jednego rejestratora.

Jak widzicie główną rolą monitoringu jest zapobieganie włamaniom, kradzieżom mienia oraz sytuacjom zagrażającym życiu i zdrowiu człowieka. Potencjalny włamywacz, kiedy widzi kamery, prawdopodobnie zaniecha włamania. Rozumie bowiem, że obecne nowoczesne kamery doskonale rejestrują szczegóły sylwetki, ubioru oraz detale twarzy. Obraz z monitoringu to jeden z najchętniej wykorzystywanych dowodów podczas prowadzenia śledztwa przez policję.

A może alarm i monitoring razem?


Połączenia systemu alarmowego i monitoringu zapewnia najwyższy poziom bezpieczeństwa. Zarówno jeśli chodzi o ochronę obiektu, obszar, jak i ludzi. Dlatego przy montowaniu profesjonalnego systemu bezpieczeństwa zaleca się połączenie instalacji alarmowej z monitoringiem. Np. w taki sposób, aby w momencie wykrycia zdarzenia alarm uruchamiał kamery. Te z kolei zaczynają zagrywać zdarzenie. Warto dodać, że odpowiednio zaprogramowany system umożliwia szybką i zdecydowaną reakcję np. ochrony. Ponadto nagrania można przekazać policji jak dowód w sprawie.
wykop
foto

Wszystko o EKUZ
2020-04-08 13:41:30 Kategoria:

Wybierasz się w podróż za granicę i chcesz się przygotować na każdą ewentualność? Zanim wyruszysz, zadbaj o wszelkie formalności – łącznie z uzyskanie karty EKUZ....

więcej »
foto

Materac, na którym naprawdę się wyśpisz
2020-04-06 10:39:40 Kategoria:

„Materac, to materac.” Większość ludzi kieruje się przy wyborze materaca tą prostą dewizą. Niestety. Dlaczego niestety? A dlatego, że około 30% naszego całego...

więcej »
foto

Obierz kurs na słoneczną Hiszpanię!
2020-04-06 10:20:00 Kategoria:

Nie ma lepszego sposobu nauki obcego języka, jak intensywny kurs wyjazdowy. Jeśli pragniesz poprawić swój angielski, koniecznie odwiedź Wielką Brytanię. Gdy marzysz o...

więcej »
foto

Podziel się dobrem
2020-04-02 13:00:14 Kategoria:

W dobie szalejącej pandemii koronawirusa, pacjenci Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego Centrum czekają na Twoją pomoc. Zapraszamy do współpracy osoby wykonujące zawody medyczne.

więcej »
- 101,7fm / 106,0 fm - ONAIR


Zapraszamy na audycje:

foto

9 kwietnia, radiowe audycje czwartkowe
2020-04-08 12:52:00 Kategoria:

W Wiekli Czwartek 9 kwietnia Katolickie Radio Podlasie przygotowało dla państwa:

więcej »


Co, gdzie, kiedy

w lewoKwiecień 2020w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3 4

MIASTO SIEDLCE, 04.04

Próba ustanowienia Rekordu Polski na najwięcej osób posługujących się językiem Makaton

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 04.04

Siedlce: Męski Różaniec w ograniczonym składzie

więcej »

GARWOLIN, 04.04

Jarmark Wielkanocny w Pilawie

więcej »
5

MIASTO SIEDLCE, 05.04

Niedziela Palmowa: Transmisja Mszy św. i Drogi Krzyżowej

więcej »
6

ŁUKÓW, 06.04

ŁOK: łyk kawy z Sonią Michalczuk

więcej »
7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24

RADZYŃ, 24.04

Eliminacje Powiatowe Wojewódzkiego Przeglądu Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych 2020

więcej »
25 26
27 28 29 30

Najnowsze Informacje