Blok promocyjny

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Oszczędzanie a promocje w sklepach: co warto o tym wiedzieć?
2020-08-10 13:23:09 Artykuł czytany 631 razy


Wbrew pozorom, zakupy żywności to jedna z głównych dziedzin naszego życia, które mogą stać się źródłem oszczędności. Jak wiadomo, oszczędzanie niejedno ma imię. Wielu z nas oszczędza więc np. wodę, prąd lub stara się ograniczać inne wydatki. Warto przy tym jednak zdawać sobie sprawę, że również nasze zakupy mogą być wyraźnie tańsze. Wystarczy tutaj znajomość kilku prostych zasad.


Oszczędzanie na zakupach: od czego zacząć?

Banałem wielu czytelnikom wyda się stwierdzenie, że zakupy należy dokładnie planować. A jednak, pomimo swojej oczywistości stwierdzenie to nadal dosyć rzadko jest realizowane w praktyce. Co stoi na przeszkodzie? Można tutaj wskazać cały szereg czynników, od niedostatecznie dobrej organizacji aż po uleganie przysłowiowym drobnym pokusom.

Jak temu zaradzić? W internecie bez problemu znajdziemy sporo świetnych i, co najważniejsze, zupełnie darmowych aplikacji, które pozwalają znacznie lepiej planować zakupy. Najlepsze spośród tego rodzaju programów będą nawet w stanie orientować w kierunku odpowiednich segmentów podczas naszej wizyty w sklepie.

Możemy oczywiście praktykować oszczędzanie na zakupach w bardziej tradycyjnej formie, a więc poprzez sporządzanie listy produktów, które potrzebujemy nabyć. Tutaj jednak drobna uwaga: aplikacje zakupowe okazują się po prostu wygodniejsze a także bardziej efektywne.

Po drugie: umiejętne korzystanie z promocji

Najlepsze sieci handlowe regularnie oferują swoim klientom coraz to inne promocje. Z kolei informacje na temat tego, co w danym czasie możemy nabyć po niższej cenie, zawierają chociażby gazetki promocyjne. Tutaj warto dodać, że obecnie materiały te oczywiście są dostępne również w całości online, czego znakomitym przykładem jest chociażby gazetka-24.pl.

Jakie jednak konkretnie korzyści oferują nam gazetki promocyjne? Przede wszystkim warto tutaj wspomnieć o zakupach określonych rodzajów sprzętu. Tego typu rzeczy w założeniu mają nam służyć przez dłuższy czas. Mogąc kupić dane akcesoria np. o 40% taniej już w skali jednych zakupów dokonujemy istotnej oszczędności. A przecież warto pamiętać, że obecnie sieci handlowe oferują klientom naprawdę szeroki i zróżnicowany asortyment. Regularnie sprawdzając, jaka promocja jest dostępna w danej chwili, będziemy mogli sukcesywnie oszczędzać na każdym większym zakupie. Łatwo domyślić się, że w skali roku suma zaoszczędzona w ten sposób może okazać się naprawdę pokaźna.

Oszczędzanie na zakupach żywności


Czy w ogóle można oszczędzać na żywności? Odpowiedź brzmi: jak najbardziej tak! Pamiętajmy, że liczba promocji, o których oferują nas chociażby gazetki promocyjne jest naprawdę pokaźna. Z drugiej zaś strony większość produktów spożywczych posiada przecież dłuższe daty przydatności do spożycia.

Jaki stąd wniosek? Niektóre produkty możemy celowo kupować w znacznie większych ilościach ze względu na promocyjną cenę. Również w tym wypadku suma zaoszczędzonych pieniędzy w skali roku czy nawet 3 miesięcy w niejednym wypadku będzie liczona w setkach złotych.

Gazetki promocyjne: łatwiejsze planowanie zakupów oraz inne zalety

Jakie jeszcze benefity oferują nam gazetki promocyjne sieci handlowych? Przede wszystkim, o promocjach wiemy z wyprzedzeniem. Najczęściej wyprzedzenie to oznacza kilka dni. Dzięki temu- jeżeli promocja jest szczególnie korzystna oraz interesująca- możemy więc np. zjawić się w sklepie o nieco wcześniejszej porze. W ten sposób dajemy sobie większą szansę na nabycie ciekawego towaru zanim zostanie on rozkupiony przez innych klientów.

Na tym jednak kwestia pt. oszczędzanie a gazetki promocyjne bynajmniej się nie kończy. Pamiętajmy, że promocja oferowana przez daną sieć handlową oraz ogłaszana w gazetce online zawsze będzie dotyczyć nie jednego lub dwóch wybranych produktów, lecz całej ich grupy. Wniosek? Świetną metodą na oszczędzanie pieniędzy może być planowanie zakupów na podstawie informacji z gazetek promocyjnych.

Oczywiście, będzie to wymagać pewnej elastyczności i z początku może być dosyć trudne. Z czasem jednak nabierzemy wprawy i staniemy się prawdziwymi łowcami promocji. Dlaczego warto stać się łowcą promocji? Odpowiedź na to pytanie może być tylko jedna: w naszym portfelu sukcesywnie będzie zostawać coraz więcej i więcej pieniędzy.
wykop

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.

foto

Historia kart kredytowych
2020-09-30 10:58:58 Kategoria:

Jaka jest historia kart kredytowych? Jakie były jej początki i rozwój na przestrzeni wieków? Na te pytania odpowiemy w niniejszym artykule!

więcej »
foto

Niezapomniane wakacje w Bułgarii – Słoneczny Brzeg i...
2020-09-29 09:32:22 Kategoria:

Jedną z popularniejszych, często wybieranych wakacyjnych destynacji jest Bułgaria. Kraj ten zachwyca pięknymi, piaszczystymi plażami i słonecznym klimatem, które przez...

więcej »
foto

Jak mogą nazywać się apteki internetowe, kto tam...
2020-09-25 07:38:16 Kategoria:

Apteka to szczególne miejsce w opiece zdrowotnej każdego Polaka. Niektórym pacjentom może źle się kojarzyć - chociażby ze względu na comiesięczne wydatki czy stanie w...

więcej »
- 101,7fm / 106,0 fm - ONAIR


Zapraszamy na audycje:

foto

Tydzień z "Zabawą" KRZYSZTOFA ZALEWSKIEGO na antenie...
2020-09-29 12:16:03 Kategoria:

Zapraszamy w tym tygodniu do posłuchania ZABAWY - piątego albumu KRZYSZTOFA ZALEWSKIEGO

więcej »


Co, gdzie, kiedy

w lewoPaźdzernik 2020w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 01.10

ElectroAcoustic ostatni raz w tym roku w Białej Podlaskiej

więcej »
2 3

MIASTO SIEDLCE, 03.10

Spektakl „Dzieci Powstania ’44” Alternatywnego Teatru Tańca LUZ

więcej »

ŁUKÓW, 03.10

Wola Gułowska: obchody ostatniej bitwy wojny obronnej

więcej »

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 03.10

Bialscy szczypiorniści zagrają z zespołem z Sierpca

więcej »

ŁOSICE, 03.10

5-lecie Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Łosickiej

więcej »
4

POWIAT BIALSKI, 04.10

Kontrofensywa nad Bugiem 1920. Bitwa pod Terespolem - konferencja historyczna

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 04.10

Koncert: Św. Jan Paweł II – Przesłanie i Inspiracje

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 04.10

Koncert: Św. Jan Paweł II – Przesłanie i Inspiracje

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 04.10

NOWE SZATY KRÓLA na Scenie Teatralnej Miasta Siedlce

więcej »

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 04.10

UKS Olimpia podejmie zespół z Zamościa

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 04.10

Mecz charytatywny Kacpi dla Marysi

więcej »

SOKOŁÓW, 04.10

Piknik charytatywny w Sterdyni

więcej »

ŁUKÓW, 04.10

Giełda Kolekcjonerów w ŁOK - u

więcej »

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 04.10

VI Motocyklowa Pielgrzymka Mężczyzn do Pratulina

więcej »

WĘGRÓW, 04.10

Mazowsze w Koronie - Beethoven w Węgrowie

więcej »
5 6 7 8

POWIAT BIALSKI, 08.10

Koncert zespołu ludowego - Pawłowianki

więcej »
9

MIASTO SIEDLCE, 09.10

Siedlecka Fala Bluesa

więcej »
10 11

SOKOŁÓW, 11.10

Św. Jan Paweł II – Przesłanie i Inspiracje - koncert w Sokołowskim Ośrodku Kultury

więcej »
12

SOKOŁÓW, 12.10

Szepty - wernisaż wystawy Janusza Lewandowskiego

więcej »
13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31

Najnowsze Informacje