Blok promocyjny

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

REKRUTACJA DO STO NADAL TRWA!
2020-05-30 07:38:40 Artykuł czytany 590 razy


Społeczna Szkoła Podstawowa Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Siedlcach istnieje od ponad 25 lat. Założona została w 1991 roku jako pierwsza niepubliczna szkoła na terenie miasta.


STO mieści się  w spokojnej dzielnicy willowej Nowe Siedlce, w budynku należącym dawniej do Szkoły Podstawowej nr 8 im. Marii Konopnickiej. Budynek zatem od pokoleń pełnił funkcję placówki oświatowej wpisanej na trwałe w świadomość mieszkańców. Otoczony pasem zieleni, z ogrodem i rozległym boiskiem jest miejscem nie tylko nauki, ale także odpoczynku i rekreacji. Latem oprócz zabaw plenerowych i zajęć edukacyjnych prowadzonych na świeżym powietrzu, staje się  polem biwakowym dla naszych uczniów. Nocowanie w szkole weszło  już bowiem do  tradycji.

Parterowy, drewniany budynek nie piętrzy barier architektonicznych. Szerokie, przestronne korytarze pozwalają na swobodne poruszanie się po szkole, a nowoczesny wystrój i przyjazna kolorystyka sprzyja miłej atmosferze i dobremu samopoczuciu. Dodatkowym atutem jest doskonała lokalizacja komunikacyjna. Większość linii autobusowych ma swój przystanek przy samej szkole.

Organem prowadzącym są rodzice, którzy w sposób realny mają wpływ na życie szkoły. Dzięki stałej współpracy dyrekcji, nauczycieli i rodziców nasi uczniowie czują się w szkole dobrze i bezpiecznie.

Cel jaki sobie postawiliśmy - to wszechstronny rozwój dziecka, nie tylko merytoryczny, ale również społeczny i emocjonalny. Dlatego w swojej pracy stosujemy różne metody i formy nauczania. Zajęcia warsztatowe np. (warsztaty ceramiczne), zajęcia w terenie, współpraca z Galerią Kultura czy pracownią plastyczną Bez szablonu, lekcje gry na gitarze, koło szachowe, zajęcia Minecraft czy udział w zajęciach Pozytywnej dyscypliny to tylko część naszej oferty edukacyjnej, która stale jest poszerzana i modyfikowana zgodnie z potrzebami uczniów.

Podstawa programowa realizowana jest  w ramach zwiększonej liczby godzin, co pozwala na powtórzenie trudniejszych partii materiału i rozszerzenie podstawy o nowe treści. Program wzbogacony jest o dodatkowe godziny języka polskiego, matematyki, języków obcych ,wstępu do fizyki i chemii.  Współpracujemy z Fundacją Global Volunteers, dzięki której nasi uczniowie mają zajęcia z amerykańskimi lektorami.   

Dodatkowym atutem szkoły jest świetlica, której godziny otwarcia są dostosowane do pracy rodziców. Podczas zajęć pozalekcyjnych oferujemy tzw. odrabianki, na których uczniowie pod okiem nauczyciela mogą odrobić zadaną pracę domową.   

Oprócz nauki organizujemy wiele imprez szkolnych np. wycieczki, przedstawienia teatralne, pikniki rodzinne czy gry planszowe.  Klasy w STO są nieliczne, co zapewnia indywidualizację nauczania. Edukacja ekologiczna i koła przyrodnicze zajmują ważne miejsce w naszym procesie dydaktycznym, a działalność charytatywna uwrażliwia i rozwija kompetencje społeczne.   

Uczniowie naszej szkoły osiągają wysokie wyniki na egzaminach zewnętrznych i nie mają problemów z wyborem szkoły średniej.  Do sukcesów uczniów należą z pewnością liczne nagrody w konkursach językowych, przedmiotowych i plastycznych oraz corocznie przyznawane stypednia Prezydenta Miasta Siedlce. Szkoła jest otwarta na innowacyjność, nie boi się nowych wyzwań i zmian.

STO to najlepszy wybór dla twojego dziecka. Zachęcamy do kontaktu z sekretariatem szkoły, rekrutacja nadal trwa.
Większe zdjęcia można zobaczyć tutaj
Beata Potapska i Tatiana Jastrzębska
wykop
foto

Arteterapia a powrót do zdrowia osób z zaburzeniami...
2020-07-06 15:32:30 Kategoria:

Publikujemy kolejny materiał filmowy promujący dobry wizerunek osób z zaburzeniami psychicznymi w społeczeństwie w ramach projektu pn. „Wsparcie samodzielności...

więcej »
foto

Jak wybrać ubezpieczenie na wyjazd zagraniczny?
2020-07-06 15:06:11 Kategoria:

Od czego zacząć poszukiwania ubezpieczenia podróżnego? Czym kierować się, przeglądając kolejne oferty?

więcej »
foto

Dlaczego zawód medyczny?
2020-07-06 08:27:31 Kategoria:

Wśród licznych zawodów medycznych, uregulowanych przepisami ustawy, np. lekarz, dentysta, pielęgniarka, położna, farmaceuta czy diagnosta laboratoryjny, istnieją te,...

więcej »
foto

Wszystko, co warto wiedzieć o EBI
2020-07-02 11:04:06 Kategoria:

EBI, czyli Europejski Bank Inwestycyjny to finansowa instytucja zarządzana przez Unię Europejską. Ten organ ma swoją siedzibę w Luksemburgu, jest całkowicie niezależny od...

więcej »
foto

O niektórych rzeczach lepiej pamiętać. Zobacz, co...
2020-07-01 09:56:32 Kategoria:

Chociaż osoby posiadające samochód korzystają z niego często i nie sposób o nim zapomnieć, to dużo łatwiej wypadają z pamięci obowiązki z nim związane. Do takowych...

więcej »
- 101,7fm / 106,0 fm - ONAIR


Zapraszamy na audycje:

foto

„Społecznym okiem na środowisko” - cykl audycji na...
2020-06-30 15:42:12 Kategoria:

25 czerwca na antenie Katolickiego Radia Podlasie ruszył cykl czterech audycji pt.: ”Społecznym okiem na środowisko”. Tematyka audycji związana jest z uruchomionym przez...

więcej »


Co, gdzie, kiedy

w lewoLipiec 2020w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2

POWIAT BIALSKI, 02.07 12:00

Kodeń: Diecezjalny Dzień Chorego/ZAPOWIEDŹ/

więcej »
3

ŁUKÓW, 03.07

Łuków: powitanie wakacji

więcej »

RADZYŃ, 03.07

Wkrótce obchody 80 rocznicy egzekucji radzyńskich harcerzy

więcej »
4

MIASTO SIEDLCE, 04.07

V Męski Różaniec w Siedlcach

więcej »

ŁUKÓW, 04.07

Łuków: powitanie wakacji

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 04.07

Nabożeństwo Fatimskie w Budzieszynie

więcej »

SIEMIATYCZE, 04.07

Test Wytrzymałości Siłowej 2020

więcej »
5

ŁOSICE, 05.07

Zbliża się 76 rocznica Bitwy pod Jeziorami

więcej »

MIŃSK MAZ., 05.07

Mrozy: wraca tramwaj konny

więcej »

ŁUKÓW, 05.07

Łuków: powitanie wakacji

więcej »

RADZYŃ, 05.07

Rusza Letnia Scena Rok. W najbliższa niedzielę spektakl dla najmłodszych

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 05.07

Zbiórka na koncesję dla Katolickiego Radia Podlasie

więcej »
6 7

SIEMIATYCZE, 07.07

Mariusz Żebrowski – malarstwo

więcej »
8

ŁUKÓW, 08.07

Łuków: chcesz wstąpić do wojska?

więcej »

ŁUKÓW, 08.07

Łuków: promocja rodzimych firm

więcej »
9 10

MIASTO SIEDLCE, 10.07

Apple Pie na scenie IV Letniego Festiwalu pod muralem

więcej »
11

MIASTO SIEDLCE, 11.07

Będzie transmisja meczu Górnik Łęczna - Pogoń Siedlce

więcej »
12

RADZYŃ, 12.07

Gabriel Fleszar wystąpi w Radzyniu

więcej »
13 14 15 16 17 18

DROHICZYN, 18.07

Zawody spławikowe w Drohiczynie

więcej »

RADZYŃ, 18.07

Wkrótce koncert charytatywny dla pogorzelca z Nowin

więcej »
19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Najnowsze Informacje