Blok promocyjny

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Tani kredyt konsolidacyjny - jak szukać?
2020-08-04 08:18:04 Artykuł czytany 153 razy


Zobowiązanie kredytowe posiada już co drugi dorosły Polak. Okazuje się, że kredyty różnego rodzaju są wręcz powszechne. Wszystko za sprawą coraz lepszych ofert banków, ale i zdolności kredytowej, jaką generują potencjalni kredytobiorcy. Popularność kredytów nierzadko przyczynia się do zaciągania zbyt dużej liczby kredytów, wręcz nieradzenia sobie z ich spłatą.


Właśnie dlatego coraz większym zainteresowaniem cieszą się produkty oddłużeniowe, a takim jest z całą pewnością kredyt konsolidacyjny - https://www.totalmoney.pl/kredyt-konsolidacyjny. Jak go wybrać i cieszyć się korzystnymi warunkami? Kto powinien zaciągnąć kredyt konsolidacyjny i kiedy takie zobowiązanie jest naprawdę opłacalne? Szczegóły podajemy w poniższym artykule.

Czym jest kredyt konsolidacyjny?


Kredyt konsolidacyjny jest połączeniem różnych zobowiązań finansowych, jakie zostały zawarte w bankach przez jednego kredytobiorcę. Konsolidacja łączy wszystkie raty w jedną, z reguły na bardziej opłacalną. Połączeniu ulec mogą różne zobowiązania kredytowe, takie jak kredyty gotówkowe, celowe czy hipoteczne. Połączenie nie wymaga dodatkowego zabezpieczenia czy wkładu własnego, możliwy jest też kredyt konsolidacyjny bez hipoteki, za to klient instytucji bankowej musi wykazywać odpowiednią zdolność.

Co ważne, kredyty konsolidacyjne dotyczą jedynie tych zobowiązań, jakie zostały wzięte w bankach. Niemożliwym jest łączenie kredytów wraz z chwilówkami czy innymi pożyczkami, które zostały wzięte w ramach współpracy z instytucjami pozabankowymi.

Kiedy warto zaciągnąć kredyt konsolidacyjny?

Kredyt konsolidacyjny jest dobrą opcją dla osób, które nie radzą sobie ze spłatą poszczególnych zobowiązań. To ci, którzy wzięli zbyt dużo kredytów, a ich spłata mocno niekorzystnie wpływa na zarządzanie własnym budżetem. To również ci, którzy wpadli w tzw. pętlę zadłużenia i konsolidacja traktowana jest jak produkt oddłużeniowy.

Połączenie kredytów bankowych świetnie sprawdza się też w przypadku kredytobiorców, którzy chcą uzyskać optymalny komfort współpracy z tylko jednym bankiem, spłacając tylko jedną ratę i w jednym terminie. Dzięki temu znacznie łatwiej udaje się zarządzać własnymi finansami.

Co trzeba wiedzieć o kredycie konsolidacyjnym? Nie każdy jest opłacalny, dlatego należy dokładnie weryfikować oferty banków. Nie warto zaciągać takiego zobowiązania, jeśli finalne koszty są wyższe aniżeli kredytów spłacalnych na dotychczasowych warunkach. Może okazać się, że nowy bank pobiera wysokie prowizje za udzielenie kredytu albo określa wyższe oprocentowanie. Dodatkowym kosztem mogą być też inne produkty banku, w tym konto bankowe do obsługi kredytu.

Należy też pamiętać, że kredyt konsolidacyjny zostanie udzielony przez bank dopiero po weryfikacji zdolności finansowej potencjalnego klienta. Tylko osoby wypłacalne, posiadające odpowiednie dochody, za to nieposiadające zadłużeń z takiej formy wsparcia mogą korzystać. Jeśli ktoś liczy na kredyt konsolidacyjny bez bik, musi liczyć na specjalną ofertę banku albo skorzystać ze współpracy instytucji pozabankowych.

Jak szukać tani kredyt konsolidacyjny?

Ponieważ każda instytucja bankowa prowadzi własną politykę kredytową, tani kredyt konsolidacyjny musi być wybrany ze względu na indywidualne potrzeby, preferencje, ale też możliwości spłaty. Okazuje się, że nie każdy kredyt konsolidacyjny jest opłacalny, niektóre mogą wręcz wykazywać niekorzystne czynniki, które zamiast wesprzeć klienta banku, pogrążą go w jeszcze większych długach.

Dobrym narzędziem, dzięki któremu potencjalny klient banku będzie w stanie poznać obecną sytuację na rynku kredytowym i wybrać najlepszy kredyt konsolidacyjny, jest ranking. W wyszukiwarce wystarczy wpisać hasło typu "kredyt konsolidacyjny tani", by znaleźć zobowiązanie "szyte na miarę". Rankingi to zestawienia, które porównują kluczowe dla atrakcyjności oraz opłacalności czynniki każdego zobowiązania. Warto szukać ich na niezależnych portalach o tematyce finansowej, a ranking musi być aktualny. Zestawienia sprzed miesiąca mogą tylko wprowadzać w błąd, ponieważ sytuacja na rynku usług bankowych zmienia się tak dynamicznie.

Każdy ranking zawiera dane, takie jak oprocentowanie, czas trwania współpracy z bankiem, wysokość comiesięcznej raty, wszelkie koszty, w tym prowizje, opłaty, odsetki, ale także warunki udzielania takiego wsparcia, dzięki czemu potencjalny kredytobiorca może oszacować szansę na współpracę z danym bankiem.

Okazuje się, że ranking nie jest jedynym, przydatnym narzędziem, dzięki któremu udaje się wybrać opłacalny, tani kredyt konsolidacyjny. Kalkulator jest kolejnym. To z kolei narzędzie do wyliczania szacunkowych kosztów takiego zobowiązania. Wystarczy w odpowiednie rubryki wpisać poszczególne wartości, by móc poznać opłacalność współpracy z bankiem.

Pamiętajmy, że internetowe narzędzia weryfikujące warunki poszczególnych zobowiązań bankowych, są jedynie szacunkowe, a ostateczne zapisy umowy potencjalny kredytobiorca pozna dopiero po wydaniu decyzji pozytywnej. Z całą pewnością należy z nich korzystać, chociażby po to, by poznać aktualne oferty instytucji bankowych i móc określić własne szanse na współpracę z instytucją bankową.

wykop
foto

Historia kart kredytowych
2020-09-30 10:58:58 Kategoria:

Jaka jest historia kart kredytowych? Jakie były jej początki i rozwój na przestrzeni wieków? Na te pytania odpowiemy w niniejszym artykule!

więcej »
foto

Niezapomniane wakacje w Bułgarii – Słoneczny Brzeg i...
2020-09-29 09:32:22 Kategoria:

Jedną z popularniejszych, często wybieranych wakacyjnych destynacji jest Bułgaria. Kraj ten zachwyca pięknymi, piaszczystymi plażami i słonecznym klimatem, które przez...

więcej »
foto

Jak mogą nazywać się apteki internetowe, kto tam...
2020-09-25 07:38:16 Kategoria:

Apteka to szczególne miejsce w opiece zdrowotnej każdego Polaka. Niektórym pacjentom może źle się kojarzyć - chociażby ze względu na comiesięczne wydatki czy stanie w...

więcej »
- 101,7fm / 106,0 fm - ONAIR


Zapraszamy na audycje:

foto

Tydzień z "Zabawą" KRZYSZTOFA ZALEWSKIEGO na antenie...
2020-09-29 12:16:03 Kategoria:

Zapraszamy w tym tygodniu do posłuchania ZABAWY - piątego albumu KRZYSZTOFA ZALEWSKIEGO

więcej »


Co, gdzie, kiedy

w lewoPaźdzernik 2020w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 01.10

ElectroAcoustic ostatni raz w tym roku w Białej Podlaskiej

więcej »
2 3

MIASTO SIEDLCE, 03.10

Spektakl „Dzieci Powstania ’44” Alternatywnego Teatru Tańca LUZ

więcej »

ŁUKÓW, 03.10

Wola Gułowska: obchody ostatniej bitwy wojny obronnej

więcej »

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 03.10

Bialscy szczypiorniści zagrają z zespołem z Sierpca

więcej »

ŁOSICE, 03.10

5-lecie Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Łosickiej

więcej »
4

POWIAT BIALSKI, 04.10

Kontrofensywa nad Bugiem 1920. Bitwa pod Terespolem - konferencja historyczna

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 04.10

Koncert: Św. Jan Paweł II – Przesłanie i Inspiracje

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 04.10

Koncert: Św. Jan Paweł II – Przesłanie i Inspiracje

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 04.10

NOWE SZATY KRÓLA na Scenie Teatralnej Miasta Siedlce

więcej »

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 04.10

UKS Olimpia podejmie zespół z Zamościa

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 04.10

Mecz charytatywny Kacpi dla Marysi

więcej »

SOKOŁÓW, 04.10

Piknik charytatywny w Sterdyni

więcej »

ŁUKÓW, 04.10

Giełda Kolekcjonerów w ŁOK - u

więcej »

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 04.10

VI Motocyklowa Pielgrzymka Mężczyzn do Pratulina

więcej »

WĘGRÓW, 04.10

Mazowsze w Koronie - Beethoven w Węgrowie

więcej »
5 6 7 8

POWIAT BIALSKI, 08.10

Koncert zespołu ludowego - Pawłowianki

więcej »
9

MIASTO SIEDLCE, 09.10

Siedlecka Fala Bluesa

więcej »
10 11

SOKOŁÓW, 11.10

Św. Jan Paweł II – Przesłanie i Inspiracje - koncert w Sokołowskim Ośrodku Kultury

więcej »
12

SOKOŁÓW, 12.10

Szepty - wernisaż wystawy Janusza Lewandowskiego

więcej »
13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31

Najnowsze Informacje