Droga Krzyżowa

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Rozważania Drogi Krzyżowej /Anna Komosa/
2020-04-03 19:22:00 Artykuł czytany 166 razy


Rozważania Drogi Krzyżowej nadesłane na VIII edycję konkursu przez Panią Annę Komosę z Ryk.


Rozważanie Drogi Krzyżowej Pana Jezusa

Stacja I
Pan Jezus na śmierć skazany


Piłat skazał Pana Jezusa na śmierć czując w swym sumieniu, że Jest On niewinny. Ja też przez złe słowa, myśli, uczynki wobec bliźniego skazuję Pana Jezusa na śmierć. Panie Jezu pomóż mi abym dobrze poprowadziła rachunek sumienia, szczerze żałowała za grzechy, przystąpiła do Sakramentu Pokuty, z należytą czcią przyjęła Twoje Ciało. Spraw bym całym sercem Kochała Ciebie, a bliźniego swego jak siebie samego.

Stacja II
Pan Jezus bierze Krzyż na swe ramiona


Pan Jezus bierze Krzyż obarczony moimi grzechami, grzechami każdego człowieka nie zależnie czy jest wierzący czy nie, ponieważ nas kocha. Panie Jezu pomóż mi abym bez szemrania niosła swój Krzyż codziennych obowiązków, wspierała potrzebujących. Wierzę, że idąc za Tobą sprostam wszystkim wezwaniom, które stawiasz przede mną.

Stacja III
Pan Jezus upadł po raz pierwszy


Pan Jezus pierwszy raz upada, ale nie trwa w tym upadku, tylko podnosi się i idzie dalej. Panie Jezu pomóż mi abym cierpienia w moim życiu mogła pokonać i ofiarować za grzeszników. Pokornie proszę pomóż mi w codziennych moich trudach.

Stacja IV
Pan Jezus spotyka Swoją Matkę


Panie Jezu Ty spotkałeś na swej Drodze Krzyżowej swoja Matkę, która też jest naszą Kochaną Mamą. Pokornie Cię proszę spraw abym przez codzienne modlitwy do Twojej Mamy spotykała się z Nią w moim sercu.

Stacja V
Szymon z Cyreny pomaga nieść Krzyż Panu Jezusowi


Panie Jezu naucz mnie abym w swoim życiu była gotowa pomagać bliźnim w ich trudach, ale także naucz mnie pokory abym przyjmowała pomoc od otaczających mnie ludzi. Droga do wiecznego zbawienia to współdziałanie z Tobą i człowiekiem.

Stacja VI
Weronika ociera twarz Panu Jezusowi


Panie Jezu chcę Cię pocieszyć i ulżyć Twojemu cierpieniu, tak jak Weronika. Wiem, że pomoc Tobie na Drodze Krzyżowej to codzienne służenie moim braciom i siostrom.

Stacja VII
Pan Jezus upada po raz drugi


Panie Jezu upadasz po raz drugi. To moje grzechy, które ciągle powtarzam przysparzają Ci cierpienia. Wiem Panie Jezu, że Twój upadek daje mi siłę do podźwignięcia się z moich grzechów. Twoja słabość powoduje, że mam siłę iść dalej.

Stacja VIII
Pan  Jezus spotyka płaczące niewiasty


Panie Jezu Ty dostrzegasz płaczące niewiasty. Nie chcesz, aby użalać się nad Tobą, ale uczysz mnie abym była wrażliwa na potrzeby swoich bliskich i innych ludzi, abym dawała siebie, a wtedy zostanę ubogacona Twoją miłością, przez otaczających mnie ludzi.

Stacja IX
Pan Jezus upada pod Krzyżem po raz trzeci


Panie Jezu przez trzeci upadek na Swej Drodze Krzyżowej uczysz nas, że w każdego upadku, z każdego grzechu należy się podnieść, a nie trwać w nim. Panie Jezu odnów we mnie moc Ducha Świętego abym miała siłę iść za Tobą.

Stacja X
Pan Jezus z szat obnażony


Panie Jezu wszystko nam oddałeś, nawet szaty, które okrywały Twoje Ciało. Ciało Twoje stało się pokarmem Eucharystycznym, który uświęca naszą duszę i ciało i dzięki temu człowiek staje się świątynią Ducha Świętego.

Stacja XI
Pan Jezus przybity do Krzyża


Panie Jezu wypełniłeś Wolę Ojca. Przyjąłeś śmierć okrutną, na drzewie Krzyża, która nas wybawiła z grzechów i nauczyła abyśmy byli posłuszni Panu Bogu i Jemu ufali.

Stacja XII
Pan Jezus umiera na Krzyżu


Panie Jezu Ty umarłeś na Krzyżu, abym ja żyła wiecznie. Wiem, że ja kiedyś umrę, ale też wiem, że jeśli będę iść za Tobą i wypełniać twoje Przykazanie to zmartwychwstanę.

Stacja XIII
Pan Jezus zdjęty z Krzyża

Panie Jezu Twoje Ciało spoczęło na kolanach Twej Matki, która z pokorą poddała się Woli Bożej. Matko Bolesna bądź ze mną w każdy czas wspieraj mnie i ratuj abym przez całe życie czuła Twoją obecność, która mnie zaprowadzi przed Tron Boga Najwyższego.

Stacja XIV
Pan Jezus złożony do grobu


Panie Jezu złożono Cię do grobu i uważano, że wszystko się skończyło, a to się dopiero zaczęło. Grób Pana Jezusa stał się potwierdzeniem Zmartwychwstania, ponieważ był pusty. Ja też mam nadzieję, że moje trwanie przy Panu Jezusie, Boża miłość podźwignie mnie z grobowej czeluści.

Zakończenie


Panie Boże dziękuję Ci za te modlitwy podczas Drogi Krzyżowej. Pokornie Cię proszę aby Twój Święty Krzyż był dla mnie Zbawczą Mocą.

Anna Komosa
wykop

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


foto

Oprocentowanie lokat w bankach - kluczowe informacje w...
2020-06-01 13:54:23 Kategoria:

Cel zakładania lokat oszczędnościowych jest różny, dlatego nie ma jednej najlepszej oferty, która w 100% odpowiadałaby każdemu. Niektóre osoby chcą ochronić swoje...

więcej »
foto

REKRUTACJA DO STO NADAL TRWA!
2020-05-30 07:38:40 Kategoria:

Społeczna Szkoła Podstawowa Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Siedlcach istnieje od ponad 25 lat. Założona została w 1991 roku jako pierwsza niepubliczna szkoła na...

więcej »
foto

Idealne firany do salonu nowoczesnego. Jakie wybrać?
2020-05-28 12:40:41 Kategoria:

Firany to niezwykłe ozdoby i praktyczne rozwiązania, które sprawdzają się w każdym domu i mieszkaniu. Pozwalają w prosty sposób odmienić wnętrze i sprawić, że...

więcej »
foto

Projekt „Wsparcie samodzielności społecznej osób z...
2020-05-28 11:15:05 Kategoria:

Czas pandemii koronawirusa SARS-Cov-2 stanowi duże wyzwanie dla naszego zdrowia psychicznego. Osoby chorujące na różne schorzenia często bywają poddawane stygmatyzacji i...

więcej »
foto

Fotowoltaika dla mieszkańców Białegostoku
2020-05-28 08:40:46 Kategoria:

Zainteresowanie odnawialnymi źródłami energii (OZE) w naszym kraju rośnie wprost proporcjonalnie do ilości nowych kanałów dofinansowań o charakterze ogólnopolskim, jak...

więcej »
foto

Ubezpieczenie na życie a niezdolność do pracy
2020-05-25 21:26:57 Kategoria:

Ubezpieczenie na życie zapewnia wsparcie finansowe dla rodziny na wypadek śmierci osoby ubezpieczonej. Polisa ma jeszcze inną zaletę – gwarantuje Ci pomoc, jeśli stracisz...

więcej »
foto

Hilding to lider w produkcji materacy w Polsce. Sprawdź,...
2020-05-25 13:18:21 Kategoria:

W ofercie Hilding znajdziemy udoskonalone materace sprężynowe, wkłady piankowe o rewolucyjnych właściwościach i luksusowe rozwiązania hybrydowe. Jak, spośród tylu...

więcej »
- 101,7fm / 106,0 fm - ONAIR


Zapraszamy na audycje:

foto

1 czerwca - specjalny program na antenie Katolickiego...
2020-05-29 18:45:00 Kategoria:

W święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, 1 czerwca o godz. 11.00, w katedrze siedleckiej będą miały miejsce święcenia biskupie ks. Grzegorza Suchodolskiego....

więcej »


Co, gdzie, kiedy

w lewoCzerwiec 2020w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2

ŁUKÓW, 02.06

Rusza plenerowe kino w łukowskim amfiteatrze

więcej »
3

MIASTO SIEDLCE, 03.06

Spotkanie kapłanów posługujących w Pieszej Pielgrzymce Podlaskiej na Jasną Górę

więcej »
4 5 6

MIŃSK MAZ., 06.06

Promenada w Mrozach - koncert plenerowy 6 czerwca

więcej »
7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30

Najnowsze Informacje