Droga Krzyżowa

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Rozważania Drogi Krzyżowej /Anna Komosa/
2020-04-03 19:22:00 Artykuł czytany 212 razy


Rozważania Drogi Krzyżowej nadesłane na VIII edycję konkursu przez Panią Annę Komosę z Ryk.


Rozważanie Drogi Krzyżowej Pana Jezusa

Stacja I
Pan Jezus na śmierć skazany


Piłat skazał Pana Jezusa na śmierć czując w swym sumieniu, że Jest On niewinny. Ja też przez złe słowa, myśli, uczynki wobec bliźniego skazuję Pana Jezusa na śmierć. Panie Jezu pomóż mi abym dobrze poprowadziła rachunek sumienia, szczerze żałowała za grzechy, przystąpiła do Sakramentu Pokuty, z należytą czcią przyjęła Twoje Ciało. Spraw bym całym sercem Kochała Ciebie, a bliźniego swego jak siebie samego.

Stacja II
Pan Jezus bierze Krzyż na swe ramiona


Pan Jezus bierze Krzyż obarczony moimi grzechami, grzechami każdego człowieka nie zależnie czy jest wierzący czy nie, ponieważ nas kocha. Panie Jezu pomóż mi abym bez szemrania niosła swój Krzyż codziennych obowiązków, wspierała potrzebujących. Wierzę, że idąc za Tobą sprostam wszystkim wezwaniom, które stawiasz przede mną.

Stacja III
Pan Jezus upadł po raz pierwszy


Pan Jezus pierwszy raz upada, ale nie trwa w tym upadku, tylko podnosi się i idzie dalej. Panie Jezu pomóż mi abym cierpienia w moim życiu mogła pokonać i ofiarować za grzeszników. Pokornie proszę pomóż mi w codziennych moich trudach.

Stacja IV
Pan Jezus spotyka Swoją Matkę


Panie Jezu Ty spotkałeś na swej Drodze Krzyżowej swoja Matkę, która też jest naszą Kochaną Mamą. Pokornie Cię proszę spraw abym przez codzienne modlitwy do Twojej Mamy spotykała się z Nią w moim sercu.

Stacja V
Szymon z Cyreny pomaga nieść Krzyż Panu Jezusowi


Panie Jezu naucz mnie abym w swoim życiu była gotowa pomagać bliźnim w ich trudach, ale także naucz mnie pokory abym przyjmowała pomoc od otaczających mnie ludzi. Droga do wiecznego zbawienia to współdziałanie z Tobą i człowiekiem.

Stacja VI
Weronika ociera twarz Panu Jezusowi


Panie Jezu chcę Cię pocieszyć i ulżyć Twojemu cierpieniu, tak jak Weronika. Wiem, że pomoc Tobie na Drodze Krzyżowej to codzienne służenie moim braciom i siostrom.

Stacja VII
Pan Jezus upada po raz drugi


Panie Jezu upadasz po raz drugi. To moje grzechy, które ciągle powtarzam przysparzają Ci cierpienia. Wiem Panie Jezu, że Twój upadek daje mi siłę do podźwignięcia się z moich grzechów. Twoja słabość powoduje, że mam siłę iść dalej.

Stacja VIII
Pan  Jezus spotyka płaczące niewiasty


Panie Jezu Ty dostrzegasz płaczące niewiasty. Nie chcesz, aby użalać się nad Tobą, ale uczysz mnie abym była wrażliwa na potrzeby swoich bliskich i innych ludzi, abym dawała siebie, a wtedy zostanę ubogacona Twoją miłością, przez otaczających mnie ludzi.

Stacja IX
Pan Jezus upada pod Krzyżem po raz trzeci


Panie Jezu przez trzeci upadek na Swej Drodze Krzyżowej uczysz nas, że w każdego upadku, z każdego grzechu należy się podnieść, a nie trwać w nim. Panie Jezu odnów we mnie moc Ducha Świętego abym miała siłę iść za Tobą.

Stacja X
Pan Jezus z szat obnażony


Panie Jezu wszystko nam oddałeś, nawet szaty, które okrywały Twoje Ciało. Ciało Twoje stało się pokarmem Eucharystycznym, który uświęca naszą duszę i ciało i dzięki temu człowiek staje się świątynią Ducha Świętego.

Stacja XI
Pan Jezus przybity do Krzyża


Panie Jezu wypełniłeś Wolę Ojca. Przyjąłeś śmierć okrutną, na drzewie Krzyża, która nas wybawiła z grzechów i nauczyła abyśmy byli posłuszni Panu Bogu i Jemu ufali.

Stacja XII
Pan Jezus umiera na Krzyżu


Panie Jezu Ty umarłeś na Krzyżu, abym ja żyła wiecznie. Wiem, że ja kiedyś umrę, ale też wiem, że jeśli będę iść za Tobą i wypełniać twoje Przykazanie to zmartwychwstanę.

Stacja XIII
Pan Jezus zdjęty z Krzyża

Panie Jezu Twoje Ciało spoczęło na kolanach Twej Matki, która z pokorą poddała się Woli Bożej. Matko Bolesna bądź ze mną w każdy czas wspieraj mnie i ratuj abym przez całe życie czuła Twoją obecność, która mnie zaprowadzi przed Tron Boga Najwyższego.

Stacja XIV
Pan Jezus złożony do grobu


Panie Jezu złożono Cię do grobu i uważano, że wszystko się skończyło, a to się dopiero zaczęło. Grób Pana Jezusa stał się potwierdzeniem Zmartwychwstania, ponieważ był pusty. Ja też mam nadzieję, że moje trwanie przy Panu Jezusie, Boża miłość podźwignie mnie z grobowej czeluści.

Zakończenie


Panie Boże dziękuję Ci za te modlitwy podczas Drogi Krzyżowej. Pokornie Cię proszę aby Twój Święty Krzyż był dla mnie Zbawczą Mocą.

Anna Komosa
wykop

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


foto

Telewizja cyfrowa - jak wybrać najlepszą ofertę?
2021-01-20 12:17:25 Kategoria:

Rewolucja cyfrowa, która ciągle trwa, nie ominęła także telewizji. Obecnie mamy dostęp do usług cyfrowej telewizji naziemnej, które oferuje mnóstwo rozwiązań i...

więcej »
foto

5 rzeczy, na które warto zwrócić uwagę, pisząc CV
2021-01-20 12:07:23 Kategoria:

Curriculum vitae stanowi twoją wizytówkę podczas poszukiwania pracy. Dzięki niemu możesz zostać zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną i otrzymać wymarzoną posadę. Na...

więcej »
foto

Zmiany w rozliczeniach podatkowych za 2020 rok
2021-01-15 08:20:06 Kategoria:

Na początku każdego roku przystępujemy do rozliczenia podatkowego za ostatnie 12 miesięcy. I choć w ostatnim czasie całość odbywa się w sposób dalece prostszy jak...

więcej »
foto

Co warto kupić na prezent na walentynki dla swojej...
2021-01-15 08:14:32 Kategoria:

Cóż może być piękniejszego, niż miłość? To ona nas uskrzydla, dodaje sił i pozwala na optymistyczne spojrzenie na świat. Swojej drugiej połówce warto mówić...

więcej »
foto

Domek w Chorwacji, apartament tuż przy plaży we...
2021-01-15 08:08:58 Kategoria:

Z racji problematycznej sytuacji epidemicznej, wielu polskich turystów musiało zrezygnować z wyjazdów zagranicznych w 2020 roku. Polskie biura podróży masowo odwoływały...

więcej »
foto

Sprawdź, jakie sklepy otwarte są w Galerii Siedlce
2021-01-07 16:29:43 Kategoria:

W związku z ograniczeniami w funkcjonowaniu galerii handlowych w Galerii Siedlce otwarte są tylko niektóre punkty usługowe oraz sklepy.

więcej »
- 101,7fm / 106,0 fm - ONAIR


Zapraszamy na audycje:

foto

Nowenna do Błogosławionych Męczenników Podlaskich na...
2021-01-13 14:10:53 Kategoria:

Od 14 do 23 stycznia w godz. 19:30-21:00 na antenie Katolickiego Radia Podlasie będzie transmitowana Nowenna do Męczenników Podlaskich.

więcej »


Co, gdzie, kiedy

w lewoStyczeń 2021w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3

MIASTO SIEDLCE, 03.01

Kryształowa Królowa Śniegu już 3 stycznia na kanale YouTube CKiS

więcej »
4 5

ŁUKÓW, 05.01

Łuków: sesja Rady Miasta

więcej »

DROHICZYN, 05.01 18:30

Koncert kolęd w ramach Orszaku Trzech Króli

więcej »
6

SIEMIATYCZE, 06.01

Orszak Trzech Króli: challenge parafii w Ciechanowcu

więcej »

WĘGRÓW, 06.01

Orszak Trzech Króli w Węgrowie

więcej »

ŁUKÓW, 06.01

Kolędowanie z łukowską orkiestrą

więcej »
7 8 9 10
11 12 13 14

ŁUKÓW, 14.01

Łuków: sesja Rady Miasta

więcej »

POWIAT BIALSKI, 14.01

Nowenna poprzedzająca wspomnienie Błogosławionych Męczenników Podlaskich

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 14.01

Mecz KPS-u w Polsacie Sport

więcej »
15 16 17

MIASTO SIEDLCE, 17.01

Szkło – spektakl Alternatywnego Teatru Tańca LUZ

więcej »

ŁUKÓW, 17.01

Koncert kolędowy w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego w Łukowie

więcej »

KRAJ, 17.01

17 stycznia: XXIV Ogólnopolski Dzień Judaizmu w Kościele katolickim w Polsce

więcej »
18 19 20 21 22 23 24

KRAJ, 24.01

24 stycznia: Dzień Solidarności z Chorwacją

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 24.01

Premiera spektaklu Teatru ES pt. Kraina Śpiochów

więcej »

KRAJ, 24.01

WOT rośnie

więcej »
25 26 27 28 29 30 31

Najnowsze Informacje