Droga Krzyżowa

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Rozważania Drogi Krzyżowej /RODZICE/
2019-04-15 15:18:00 Artykuł czytany 119 razy


Rozważania Drogi Krzyżowej nadesłane na VII edycję konkursu przez rodziców uczniów z jednej ze szkół w naszym regionie. Rozmyślania zostały przygotowane pod kierunkiem ks. Artura Stefaniaka z Terespola.


STACJA I PAN JEZUS NA ŚMIERĆ SKAZANY

I co ja uczyniłem? Po co mi to było? Nie mam nawet 19 lat. Miałem takie plany co do kariery. I co teraz? Bez ślubu. Bez przygotowań. Będę miał małe dziecko. Z czego ja je utrzymam? Jak się o nie zatroszczę? Czy będę w stanie stworzyć mu dom, którego potrzebuje i na który zasługuje?
 Co powiedzą ludzie, gdy zobaczą na ulicy 19-letniego ojca?
                                       
Bartosz Ł.


STACJA II Pan Jezus bierze krzyż na swoje ramiona


Jestem niedocenianym pracownikiem, który pracuje za bardzo małą pensję, ledwo wiążę koniec z końcem. Do utrzymania dwójka małych dzieci, które ciągle chcą zabawek. Zaległe opłaty za prąd, wodę, gaz, a mnie ledwo co stać na kromkę chleba dla mojej rodziny.

Paweł O.


STACJA III 1 UPADEK JEZUSA


Upadam i nie daję rady wstać. Jestem w rozsypce. Dziecko jest śmiertelnie chore. Straciłem pracę. Rodzina się ode mnie odwróciła. Nie wiem, co dalej robić. Popadam w rozpacz bezsilności. Została mi jedynie gorliwa modlitwa i tylko ona dodaje mi w tych chwilach siły, by wstać i walczyć dalej. Przede mną jeszcze długa i ciężka droga. Nie mogę się teraz poddać. Moje dziecko mnie potrzebuje. Bo jak nie ja to kto? Moja żona? Ta, która bezdusznie zostawiła mi małego człowieka i bez słowa pożegnania wyjechała z dnia na dzień? Zostałem sam, bez nikogo, kto mógłby mi pomóc.

Piotr S.

STACJA IV PAN JEZUS SPOTYKA SWOJĄ MATKĘ

Matko, widzę jak cierpisz i milczę. Nie umiem temu zaradzić. Widzę to, gdy przenika mnie twoje spojrzenie. Patrzenie na cierpienie bliskiej osoby, to doświadczenie trudniejsze od każdego rodzaju bólu. Ale nie martw się, mamo, podniosę się, wstanę, poradzę sobie. Wiem, jak bardzo mnie kochasz i że nigdy nie powiesz mi, co Cię trapi, aby nie sprawiać mi bólu. Miłość rozumie się bez słów. Panie, dodaj sił, abyśmy nigdy nie uciekali przed cierpieniem bliskiej osoby, ale mieli odwagę wytrwać przy niej.

 Alicja M.


STACJA V SZYMON Z CYRENY POMAGA NIEŚĆ KRZYŻ JEZUSOWI

Nazywam się Wojciech, mam czterdzieści pięć lat oraz trójkę dzieci.
Nasze życie wyglądało cudownie, ale niestety trzy lata temu moja żona zmarła na raka. Jej śmierć najgorzej zniosła moja czternastoletnia córka, która była przywiązana do swojej matki. Na początku Weronika zamknęła się w sobie, ale teraz zaczęła zadawać się z nieciekawym oraz o wiele starszym towarzystwem. Wiele razy próbowałem z nią rozmawiać, ale bez skutku. Już zaraz po śmierci mojej żony chciałem zabrać ją do psychologa. Nie było mnie na niego stać mimo, że mój najstarszy syn utrzymywał się sam.
Któregoś dnia postanowiłem wybrać się do spowiedzi. Okazało się to świetnym pomysłem, nie tylko ze względu na otrzymanie rozgrzeszenia, ale również tego, że ksiądz dał mi namiary do psychologa znanego na całą Polskę. Zapewniał, że gdy przedstawię mu swoją sytuację ten pomoże mi bezinteresownie. Na początku pomyślałem, że to absurd. Dlaczego taki człowiek miałby przejąć się losem mojej rodziny. Moje myślenie było błędne, ponieważ po wejściu do gabinetu i przedstawieniu sprawy, Pan Kowalski powiedział mi, jak mam przekonać moją córkę na wizytę u psychologa, a już na drugim spotkaniu zaproponował mi pracę jako jego szofer z dwukrotnie większą pensją, którą miałem dotychczas. Po dwóch miesiącach regularnych wizyt Weronika znowu zaczyna się uśmiechać i rozmawiać z każdym tak, jak kiedyś.

Wojciech R.


STACJA VI - WERONIKA OCIERA TWARZ JEZUSOWI


Jestem samotną matką wychowującą pięcioro dzieci. Jedno z dzieci jest poważnie chore. Lekarze, poznając naszą sytuację życiową, pomogli nam. Ci ludzie za leczenie nie wzięli od nas żadnych pieniędzy. Ponadto, aby nam dodatkowo pomóc, przeprowadzili zbiórkę, abyśmy wyremontowali nasz dom i żyli w normalnych warunkach.
               
Oliwia P.


STACJA VII – Drugi upadek Jezusa


Dlaczego ja to zrobiłem… Co we mnie wstąpiło, że rzuciłem pracę? Jestem ojcem, mam trójkę dzieci na utrzymaniu, muszę spłacić mieszkanie. Tonę w długach, nie stać mnie na zapłacenie rachunków.
A dzieci przeze mnie cierpią. Co prawda, szybko się zorientowałem, że postąpiłem bardzo źle. Od dwóch miesięcy szukam pracy, lecz nikt nie chce mnie przyjąć. Jeśli nie dostanę pracy, wkrótce stracę mieszkanie,
a do tego jeszcze opuści mnie żona i zostanę sam z długami…Wierzę jednak, że wszystko się dobrze ułoży, że znajdę pracę, że żona mnie nie opuści. Została jeszcze nadzieja.

Kacper W.


STACJA VIII - JEZUS SPOTYKA PŁACZĄCE NIEWIASTY


Moje dziecko mnie nie słuchało i opuszczało lekcje. Podejmowałam próby negocjacji i próśb ale ona ciągle mnie nie słuchała i zamykała się w sobie. Bardzo bolało mnie serce, bo nie wiedziałam, jak mam pomoc własnemu dziecku. Tak strasznie cierpiałam z tej nie mocy i widziałam jak moje dziecko cierpi. A najgorsze jest to, ze szukała pocieszenia w złym towarzystwie.

Iga P.


STACJA IX - 3 UPADEK JEZUSA


Upadam po raz kolejny pod krzyżem rodzicielstwa. Nie radzę sobie z dorastającym dzieckiem, patrząc na jego porażki, złe wybory, złych ludzi dookoła niego. Moje prośby, rozmowy, błaganie i jego poniesione konsekwencje. I nic...
Zawierzyłem Bogu, jego dobry plan i jego wielką miłość do mnie i mojej rodziny. Jezus miał tę miłość i się podniósł. Ja też się podniosłem.

Paweł M.


STACJA X JEZUS Z SZAT OBNAŻONY

Panie Jezu. Jestem najszczęśliwszą kobietą na ziemi. Dałeś mi szczęście w postaci czwórki moich dzieci i kochającego męża. Bardzo Ci dziękuję za siłę i zdrowie. Było ciężko, nie ukrywam. Ja sama z dziećmi w domu, a mąż w pracy za granicą. Przyjeżdżał do domu co trzy tygodnie. Za każdym razem chwila ponownej rozłąki była ciężka. Ale wiedziałam, że bez tego nie dalibyśmy rady utrzymać rodziny. Byłam po maturze, gdy urodziła mi się córeczka. Całe życie przede mną, a ja miałam siedzieć w pieluchach zamiast szaleć na imprezach. Byłam załamana. Bałam się, że nie poradzę sobie z maleństwem, że przestanę być już atrakcyjna. Wiedziałam, że o studiach nie było mowy. Na szczęście mój partner bardzo wspierał i pomagał mi. Przez to, że młodo straciłam rodziców obawiałam się, że nie będę potrafiła dać domu i okazać miłość dziecku. Rok po narodzinach Zosi wyszłam za mąż. Byłam bardzo szczęśliwa. W kolejnych latach urodziłam trójkę wspaniałych chłopców. Mimo obawy, cieszyłam się. Mąż wyjechał za pracą, a ja zostałam z dziećmi. Dzięki modlitwie poradziłam sobie z ich wychowaniem. Starałam się im przekazać, by szanowali drugiego człowieka, byli ludźmi pełnymi dobra i pokory. Zmagałam się z obelgami i przykrościami. Ludzie wytykali mnie palcami, bo sądzili, że zmarnowałam sobie życie. Bardzo mnie to bolało. Gdyby nie mąż, załamałabym się. Wybacz im Boże. Ja nie mam im tego za złe. Wiem, że wychowanie dzieci było najlepszym okresem mojego życia. Nie żałuję, że nie zrobiłam kariery zawodowej. Największym szczęściem był czas spędzony z dziećmi i pokazanie im świata. Teraz to oni zakładają swoje rodziny, wiedzą czym należy kierować się w życiu. Zawsze się troszczą i pomagają nam. Jestem dumna, że wyrośli na takich ludzi. Niczego nie żałuję i jeszcze raz dziękuję, Boże, za takie szczęście. Codziennie modlę się za bliźnich, aby doznali Twojej łaski.

Karolina U.


STACJA XI PAN JEZUS PRZYBITY DO KRZYŻA

Pan Jezus przybity do krzyża
Znowu nie miałem czasu dla dzieci i żony. Po raz kolejny wybrałem alkohol zamiast nich. Kolejny tydzień nie odwiedziłem swojej mamy, która pewnie za mną tęskni. Przez to wszystko daje zły przykład dzieciom. Zacząłem chodzić do kościoła w niedziele, czując jakby to był mój obowiązek, jakbym chodził na Eucharystię na siłę... Jakże często wbijam gwoździe w serce drugiego człowieka, którego przecież kocham.

Mateusz T.


STACJA XII PAN JEZUS UMIERA NA KRZYŻU

Kolejny raz zawiodłem, pomimo że bardzo się starałem. Nie miałem czasu dla swoich dzieci, wybrałem ucieczkę w prace i obowiązki, gdyż wydawało mi się że postępuje słusznie. Żona miała poważne problemy w pracy, a mnie znowu zabrakło czasu, aby ją wesprzeć. Pomóż mi Jezu dojrzeć to, co w życiu jest naprawdę ważne.

Mateusz T.


STACJA XIII PAN JEZUS Z KRZYŻA ZDJĘTY

Stało się…  poroniłam, problem zniknął tak szybko jak się pojawił… i co teraz będzie, straciłam go… Czy na pewno dobrze postąpiłam…? Nie powinnam tego robić, zabiłam go… Co powiedzą rodzice… Jak mam im spojrzeć w oczy… Żałuję, to moja wina… Źle zrobiłam, ale nie miałam wyboru. Przecież nie dałabym sobie rady sama… Mam całe życie przed sobą… Szkołę, naukę, karierę… Ale czy to wszystko było warte czyjejś śmierci…? Przepraszam...

Izabela S.


STACJA XIV PAN JEZUS ZŁOŻONY DO GROBU

Boże, to się wydarzyło... Zaszłam w ciążę ... miałam tylko 17 lat. Nie wiedziałam co mam robić... Czy powiedzieć o tym komuś? Z tej wiadomości zaczęłam się śmiać, a jednocześnie płakać ... powiedziałam o tym mamie, była w szoku. Mijały miesiące, a ja dalej byłam w rozpaczy, bo w brzuchu rozwijało się moje dziecko. Urodziłam piękną córeczkę. Była zdrowa do czasu, gdy okazało się, że ma białaczkę ... Mijały tygodnie, aż do chwili, kiedy potrzebowała szpiku .. Robiłam wszystko, aby jej pomóc .. Niestety operacja się nie powiodła. Moja mała córeczka miała zaledwie 3 latka, gdy musiałam się z nią pożegnać. Byłam zrozpaczona... Były to z pewnością najcięższe i zarazem najtrudniejsze chwile w moim życiu.

Martyna D.

Wszystkie teksty rozważań Drogi Krzyżowej można przeczytać TUTAJ

wykop

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


Co, gdzie, kiedy

w lewoMaj 2019w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1

MIASTO SIEDLCE, 01.05 10:00

Siedlce: kleryckie mistrzostwa

więcej »

DROHICZYN, 01.05 13:00

Majówka na trawie – Drohiczyn zaprasza

więcej »
2

MIASTO SIEDLCE, 02.05 10:00

Siedlce: kleryckie mistrzostwa

więcej »

WĘGRÓW, 02.05 16:00

I Bieg Flagi w Łochowie

więcej »
3

POWIAT BIALSKI, 03.05

3 maja w Janowie Podlaskim

więcej »

ŁOSICE, 03.05

3 Maja w Łosicach

więcej »

RADZYŃ, 03.05

3 maja w Komarówce Podlaskiej

więcej »

GARWOLIN, 03.05

Majowe święta w Pilawie

więcej »

LUBARTÓW, 03.05

Święto Konstytucji 3 Maja w Kocku

więcej »

ŁUKÓW, 03.05

3-maj się, Konstytucjo

więcej »

SIEMIATYCZE, 03.05

111 lat Orkiestry Dętej w Ciechanowcu

więcej »

SIEMIATYCZE, 03.05

Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Siemiatyczach

więcej »

DROHICZYN, 03.05

3 maja w Drohiczynie

więcej »

POWIAT BIALSKI, 03.05

3 Maja w Terespolu

więcej »

RADZYŃ, 03.05

Obchody Święta Konstytucji 3 Maja w Radzyniu Podlaskim

więcej »

GARWOLIN, 03.05 10:00

3 Maja w Garwolinie

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 03.05 10:00

Siedlce: 228. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 03.05 11:30

Jubileusz wybudowania Świątyni w Mokobodach

więcej »

DROHICZYN, 03.05 11:30

6. Rajd Konny i Rowerowy – majówka w Drohiczynie

więcej »

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 03.05 11:30

Biała Podlaska: uroczystości majowe

więcej »

GARWOLIN, 03.05 12:00

Potrójne świętowanie w Żelechowie

więcej »

SOKOŁÓW, 03.05 12:30

Święto Konstytucji 3 Maja w Sokołowie Podlaskim

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 03.05 12:30

Seroczyn - Festyn Majowy po raz 28.

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 03.05 19:00

Siedlce: koncert z okazji 200. rocznicy urodzin Stanisława Moniuszki

więcej »
4

SIEMIATYCZE, 04.05

Konkurs kulinarny – Korowaj Mielnicki

więcej »

WĘGRÓW, 04.05 10:00

Zjazd Akcji Katolickiej Diecezji Drohiczyńskiej

więcej »

POWIAT BIALSKI, 04.05 16:30

Piknik Majowy w Gminie Terespol

więcej »

SIEMIATYCZE, 04.05 17:00

Powiatowy Dzień Strażaka w powiecie siemiatyckim

więcej »
5

POWIAT BIALSKI, 05.05

Turniej Szachowy w Terespolu

więcej »

RADZYŃ, 05.05

Wkrótce II Forum Przedsiębiorczości w gminie Borki

więcej »

RADZYŃ, 05.05

I Radzyński Jarmark Sztuki i Rękodzieła „Kozirynek 2019”

więcej »

RADZYŃ, 05.05

I Radzyński Jarmark Sztuki i Rękodzieła „Kozirynek 2019”

więcej »

ŁUKÓW, 05.05

Wola Okrzejska: Dzień Konia w Sienkiewiczówce

więcej »

RADZYŃ, 05.05 13:00

III Festiwal Pieśni Maryjnej w Ulanie

więcej »
6 7

POWIAT BIALSKI, 07.05

Spotkanie ks. Marka Dziewieckiego z bialskimi przedsiębiorcami

więcej »
8

ŁUKÓW, 08.05

Powiatowy Dzień Bibliotekarza w Łukowie

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 08.05

Spotkanie duszpasterzy młodzieży

więcej »

RADZYŃ, 08.05 10:00

Wkrótce V Forum Bibliotekarzy Powiatu Radzyńskiego

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 08.05 11:00

XVI Ogólnopolski Tydzień Bibliotek w Bibliotece Pedagogicznej w Siedlcach

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 08.05 11:00

Czym jest sztuka? Próba interpretacji obrazów

więcej »

MIŃSK MAZ., 08.05 18:30

Mińsk Mazowiecki: Biblioteka Podróży z Elizą Piotrowską

więcej »
9

MIASTO SIEDLCE, 09.05

Spotkania z Muzyką. Małe Filharmonie „Z jazzem przez świat”

więcej »

ŁUKÓW, 09.05 10:00

Łukowscy policjanci zapraszają na debatę

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 09.05 17:00

Czy Chiny podbiją świat? – spotkanie z prof. Bogdanem Góralczykiem

więcej »

SIEMIATYCZE, 09.05 18:30

KSM-owicze spotkają się w Sanktuarium Maryjnym w Ostrożanach

więcej »
10

MIASTO SIEDLCE, 10.05

Zbiórka krwi podczas Jarmarku Św. Stanisława

więcej »

ŁUKÓW, 10.05

Wieczór w łukowskim amfiteatrze

więcej »

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 10.05

Biała Podlaska: Wernisaż wystawy „Moim obiektywem”

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 10.05

Wiśniew: Gala z okazji 70-lecia Gminnej Biblioteki Publicznej

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 10.05 10:00

XII Siedlecki Jarmark św. Stanisława

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 10.05 13:00

70-lecie Gminnej Biblioteki Publicznej w Wiśniewie

więcej »

SIEMIATYCZE, 10.05 16:00

Piknik Muzyczny w Siemiatyczach

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 10.05 16:30

Operacja Rzeka – teraz Siedlce!

więcej »

SIEMIATYCZE, 10.05 19:00

Genesis - teatr cieni w Siemiatyczach

więcej »

POWIAT BIALSKI, 10.05 21:00

Kodeń: Nocne Czuwanie Młodych

więcej »
11

DROHICZYN, 11.05

Spotkanie formacyjne organistów

więcej »

MIĘDZYRZEC, 11.05

Święto Strażaków w Rogoźnicy

więcej »

SIEMIATYCZE, 11.05

Korowaj Agrarny w Radziwiłłówce

więcej »

POWIAT BIALSKI, 11.05 09:30

Diecezjalny Dzień Akcji Katolickiej w Wisznicach

więcej »

WĘGRÓW, 11.05 10:00

Liw: Otwarcie Parku Kulturowo-Historycznego przy Zamku Książąt Mazowieckich

więcej »

POWIAT BIALSKI, 11.05 12:00

Połoski: Modlitwy o cud zdrowia dla chorych

więcej »

GARWOLIN, 11.05 16:00

Żelechów: Uroczyste otwarcie świetlicy wiejskiej w Starym Kębłowie

więcej »

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 11.05 18:00

Biała Podlaska: Wernisaż wystawy malarskiej Krzysztofa Bojarczuka

więcej »
12

ŁUKÓW, 12.05

Złoty wiek w Kinie Łuków

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 12.05

Rajd Rowerowy w Siedlcach

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 12.05

10 URODZINY NOVEKINO SIEDLCE

więcej »

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 12.05 10:00

Biała Podlaska: Miejskie Obchody Święta 34. Pułku Piechoty

więcej »

PARCZEW, 12.05 10:30

Diecezjalny Dzień Rodziny – „Małżeństwo bez lęku”

więcej »

SIEMIATYCZE, 12.05 15:00

Majówka na Skwerze Artystów

więcej »

ŁUKÓW, 12.05 15:00

Łuków: Wiosenny Piknik dla Mai Przegalińskiej

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 12.05 16:00

„Szewc Kopytko i Kaczor Kwak” już 12 maja na Scenie Teatralnej Miasta Siedlce

więcej »

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 12.05 18:00

Biała Podlaska: XIII Koncerty Wielkanocne

więcej »
13

REGION, 13.05 11:00

Inauguracja budowy hospicjum w Makówce

więcej »
14

MIASTO SIEDLCE, 14.05 10:00

Festiwal Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych „Srebrna Maska”

więcej »

WĘGRÓW, 14.05 11:00

15. rocznica wejścia Polski do Unii Europejskiej

więcej »
15

RADZYŃ, 15.05

Dzień Otwarty w SOSW w Radzyniu Podlaskim

więcej »

RADZYŃ, 15.05

Startuje trzecia edycja radzyńskiego Budżetu Obywatelskiego

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 15.05 10:00

Festiwal Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych „Srebrna Maska”

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 15.05 11:00

Festiwal Piosenki Religijnej w Stoku Lackim

więcej »

WĘGRÓW, 15.05 13:00

Obchody 70-lecia Gminnej Biblioteki Publicznej w Grębkowie

więcej »
16

RADZYŃ, 16.05

Autorka kryminałów Olga Rudnicka przyjedzie do Radzynia

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 16.05 10:00

Jubileuszowa Wystawa Twórczości Uczniów Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Stoku Lackim

więcej »

ŁUKÓW, 16.05 17:00

Spotkanie założycielskie Łukowskiego Towarzystwa Strzeleckiego

więcej »

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 16.05 17:00

Spotkanie z Romanem Laszukiem

więcej »
17

SIEMIATYCZE, 17.05 17:00

Pirografia Jacka Mierzejewskiego

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 17.05 18:00

Siedlce: dekanalne spotkanie młodzieży

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 17.05 18:00

Wieczór Uwielbienia w parafii św. Teresy od Dzieciątka Jezus

więcej »

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 17.05 20:00

Klasyczny Piątek - Cykliczne Spotkanie Bialskich Klasyków Nocą

więcej »
18

ŁUKÓW, 18.05

Łuków: Przegrani Zwycięzcy

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 18.05

Siedlce: Noc Muzeów w Muzeum Regionalnym

więcej »

ŁUKÓW, 18.05

Zlot Foodtrucków na Placu Solidarności i Wolności w Łukowie

więcej »

WĘGRÓW, 18.05

Noc Muzeów w podziemiach parafii klasztornej w Węgrowie

więcej »

ŁUKÓW, 18.05

Łuków: Noc Muzeów

więcej »

DROHICZYN, 18.05

Spływ kajakowy „Życie płynie – płyń dla życia”

więcej »

GARWOLIN, 18.05

Duża impreza w niewielkiej Trzciance

więcej »

SIEMIATYCZE, 18.05

Noc Muzeów w Mielniku

więcej »

SIEMIATYCZE, 18.05

Zarządzani w przyszłości – konferencja w Siemiatyczach

więcej »

DROHICZYN, 18.05

Nocne zwiedzanie Drohiczyna

więcej »

SIEMIATYCZE, 18.05 09:00

Wielkie Uwielbienie w Brańsku

więcej »

GARWOLIN, 18.05 10:00

Trzcianka: duże wydarzenie nie tylko sportowe

więcej »

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 18.05 11:30

„Nie sam na SM – ćwiczymy razem!” - warsztaty rehabilitacyjne dla osób z SM i ich bliskich

więcej »

SIEMIATYCZE, 18.05 16:00

Noc Muzeów w Ciechanowcu

więcej »

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 18.05 17:00

Noc Muzeów w Białej Podlaskiej

więcej »

SIEMIATYCZE, 18.05 18:00

W Mielniku wystąpi Młodzieżowy Chór „RADUGA” z Moskwy

więcej »

LUBARTÓW, 18.05 18:00

Wernisaż wystawy rysunku Ireneusza Boguszewskiego w Galerii ORDY w Kocku

więcej »

POWIAT BIALSKI, 18.05 18:00

Noc Muzeów w Romanowie

więcej »

RADZYŃ, 18.05 19:00

Muzeum w Woli Osowińskiej zaprasza w Noc Muzeów

więcej »
19

POWIAT BIALSKI, 19.05

Festiwal Pieśni Maryjnej w Leśnej Podlaskiej

więcej »

SOKOŁÓW, 19.05

Park’n’Roll & Motoserce

więcej »

ŁUKÓW, 19.05

Bóg nadzieja w nas

więcej »

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 19.05

XI Bialskopodlaskie Rozpoczęcie Sezonu Motocyklowego

więcej »

ŁUKÓW, 19.05

Łuków: podejmij „wyzwanie wilka”

więcej »

DROHICZYN, 19.05

Spływ kajakowy „Życie płynie – płyń dla życia”

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 19.05

Siedlce: Krucjata Różańcowa za Ojczyznę

więcej »

ŁUKÓW, 19.05

Zlot Foodtrucków na Placu Solidarności i Wolności w Łukowie

więcej »

MIĘDZYRZEC, 19.05

Turniej tańca towarzyskiego

więcej »

RADZYŃ, 19.05

Wieczór poetycko - muzyczny w radzyńskim Sanktuarium

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 19.05

Rodzinna Majówka z Folklorem w Chlewiskach

więcej »

GARWOLIN, 19.05

Sobolew: 100 - lecie Parafii Świętej Rodziny i świętych Apostołów Piotra i Pawła

więcej »

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 19.05 11:00

Wystawa i Pokaz Maszyn Rolniczych MASTER /zapowiedź/

więcej »

ŁUKÓW, 19.05 12:00

Będzie Bieg Kolarski, będą utrudnienia w ruchu

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 19.05 12:30

Marcin Wyrostek i zespół Corazon wystąpią w Siedlcach

więcej »

ŁOSICE, 19.05 14:00

Majówka w Rudniku

więcej »

PARCZEW, 19.05 14:00

Milanów: „Charytatywny Maraton Dobra”

więcej »

ŁUKÓW, 19.05 15:00

Wyścigi wózków w Łukowie

więcej »

GARWOLIN, 19.05 15:00

Festiwal Kultury i Tradycji Garwolina

więcej »

ŁUKÓW, 19.05 16:00

ŁOK: „Niedziela z teatrem”

więcej »

SIEMIATYCZE, 19.05 16:00

6. Otwarte Mistrzostwa Siemiatycz w Wyciskaniu Odważnika

więcej »

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 19.05 18:00

Poznańskie Słowiki wystąpią w Białej Podlaskiej

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 19.05 18:00

Marcin Wyrostek i zespół Corazon wystąpią w Siedlcach

więcej »
20

ŁUKÓW, 20.05

Sesja Rady Miasta w Łukowie

więcej »

RADZYŃ, 20.05

Wkrótce III Radzyńskie Dni Fotografii

więcej »

SIEMIATYCZE, 20.05 15:00

Pięciu wspaniałych – Szkoła Muzyczna zaprasza na koncert

więcej »
21

MIASTO SIEDLCE, 21.05

Spektakl Alternatywnego Teatru Tańca LUZ „Dzieci Powstania ‘44”

więcej »

SOKOŁÓW, 21.05

Spotkanie autorskie i promocja ksiązki Agnieszki Dydycz

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 21.05 17:30

Szymon Hołownia w Siedlcach

więcej »

ŁUKÓW, 21.05 18:00

ŁOK: wystawa Jerzego Majka

więcej »
22

SIEMIATYCZE, 22.05

Bajanka i Kicia Kocia – spotkanie dla dzieci w miejskiej bibliotece

więcej »

RADZYŃ, 22.05

Gmina Radzyń przyjmie Samorządową Kartę Praw Rodzin?

więcej »

SIEMIATYCZE, 22.05

Siemiatycze: IX Podlaska Spartakiada Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej

więcej »

RADZYŃ, 22.05 17:00

Parafia Borki: Uroczystości ku czci św. Rity

więcej »
23

ŁUKÓW, 23.05

Sztafeta Niepodległości Łuków – Sokołów Podlaski

więcej »
24

ŁUKÓW, 24.05

Dni Łukowa 2019. Szczegółowy program

więcej »

MIĘDZYRZEC, 24.05

III Międzyrzeckie Warsztaty Uwielbienia

więcej »

ŁUKÓW, 24.05

Dni Łukowa na sportowo

więcej »

SIEMIATYCZE, 24.05 10:00

Przegląd Twórczości Patriotycznej i Regionalnej Dzieci i Młodzieży o Specjalnych Potrzebach Edukacyjnych

więcej »

SIEMIATYCZE, 24.05 10:00

Przegląd Twórczości Patriotycznej i Regionalnej Dzieci i Młodzieży o Specjalnych Potrzebach Edukacyjnych

więcej »

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 24.05 11:00

Biała Podlaska: Pierwszy etap budowy Centrum Pomocy Osobom z Autyzmem

więcej »

RADZYŃ, 24.05 11:00

Wohyń: Wkrótce spotkanie z autorem książek dla dzieci Wiesławem Drabikiem

więcej »
25

MIĘDZYRZEC, 25.05

III Międzyrzeckie Warsztaty Uwielbienia

więcej »

ŁUKÓW, 25.05

Dni Łukowa 2019. Szczegółowy program

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 25.05

Promocja książki Renaty Chojeckiej oraz koncert Zespołu Pieśni i Tańca PW

więcej »
26

MIĘDZYRZEC, 26.05

III Międzyrzeckie Warsztaty Uwielbienia

więcej »

MIĘDZYRZEC, 26.05

Międzyrzec Podlaski: Koncert Maryjny w kościele św. Mikołaja

więcej »

RADZYŃ, 26.05

Wkrótce VI Młodzieżowy Czempionat Koni Ras Zimnokrwistych w Bedlnie

więcej »

POWIAT BIALSKI, 26.05

III Motocyklowa Pielgrzymka Kobiet do Pratulina

więcej »

ŁUKÓW, 26.05

Dni Łukowa 2019. Szczegółowy program

więcej »

POWIAT BIALSKI, 26.05

Biskup siedlecki Kazimierz Gurda zaprasza na IV Diecezjalną Pielgrzymkę Kobiet do Pratulina

więcej »

RADZYŃ, 26.05 15:30

Robert Makłowicz przyjedzie do Radzynia

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 26.05 19:00

Koncert Krystyny Giżowskiej na Scenie Teatralnej Miasta Siedlce

więcej »
27 28

MIASTO SIEDLCE, 28.05 19:00

Koncert zespołu Niekompletni „Graj nam świecie”

więcej »
29

MIASTO SIEDLCE, 29.05 19:00

Gdzie jesteś… Ewo?

więcej »
30

MIASTO SIEDLCE, 30.05 18:00

Fotografie codzienności

więcej »
31

Najnowsze Informacje

foto

Międzynarodowy Dzień Mycia Samochodów
2019-05-19 00:01:00 Kategoria:

W związku z Międzynarodowym Dniem Mycia Samochodów warto przyjrzeć się swojemu pojazdowi i poświęcić mu trochę czasu. Czyste auto ma znaczący wpływ na bezpieczną...

więcej »
foto

Jak sprytnie wybrać ubezpieczenie domu i mieszkania?
2019-05-16 16:33:43 Kategoria:

Ubezpieczenie mieszkania lub domu w dzisiejszych czasach nie stanowi żadnego problemu. Na brak ofert nie sposób narzekać, jednakże trzeba wiedzieć, jak wybrać tę...

więcej »