Droga Krzyżowa

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Rozważania Drogi Krzyżowej /UCZNIOWIE KL. VIII/
2019-04-15 15:16:00 Artykuł czytany 169 razy


Rozważania Drogi Krzyżowej nadesłane na VII edycję konkursu przez uczniów klasy VIII a z Terespola. Rozmyślania zostały przygotowane pod kierunkiem ks. Artura Stefaniaka z Terespola.


Droga Krzyżowa

1. Pan Jezus na śmierć skazany


Ten dzień musiał w końcu nadejść, bardzo tego nie chciałem, ale zaczął się rok szkolny. Mówiłem rodzicom, że nie dam rady podołać temu, co mnie w nim czeka, ale ich to nie interesowało. Cały czas byli zajęci tylko sobą. W wakacje nawet nigdzie nie pojechaliśmy, bo oni bez przerwy pracowali. Pierwszego dnia w szkole, koledzy zaczęli mi dokuczać i się ze mnie naśmiewać, byłem zupełnie sam, nie miałem przyjaciół, a na lekcjach nie mogłem się skupić, bo cały czas słyszałem, jak o mnie mówią. Wydawało mi się, że wszyscy mnie obgadują cały czas. W dodatku czułem się szykanowany. Na przerwach podstawiali mi nogi, popychali mnie, a podczas zajęć wrzucali mi śmieci do kaptura, czy czymś we mnie rzucali. To było okropne, byłem załamany, a zdając sobie sprawę, że przede mną jeszcze cały rok, odechciewało mi się żyć… Jezu tak jak Ciebie skazano na śmierć, tak i ja czuję się teraz skazany. Proszę Cię daj mi siłę, żebym tak, jak Ty, dał radę iść przed siebie dalej.

Autor: Igor Klujewski


2. Pan Jezus bierze krzyż na swoje ramiona


Pewnego dnia w mojej szkole były wybory do samorządu klasowego. Każda klasa wybierała swojego przedstawiciela. Niestety, padło na mnie. Nie chciałem za nic, by mnie wybrali. Ale nie miałem wyboru, nie chciałem odmówić kolegom i koleżankom z klasy. Poszedłem na zebranie, podczas którego była wybierana trójca samorządu. Kto chciał być w samorządzie, musiał przedstawić się z jak najlepszej i powiedzieć, dlaczego akurat to on ma być w samorządzie. Pomyślałem - jeżeli poradzę sobie w samorządzie, to klasa mnie zaakceptuje. Zostałem przewodniczącym samorządu i dopiero wtedy zrozumiałem, z jaką odpowiedzialnością to się wiąże. Musiałem organizować szkolne dyskoteki, apele, wycieczki. Zostawałem po lekcjach, na przerwach chodziłem na różne zebrania. Wszystko było na mojej głowie. Gdy już zostałem przewodniczącym samorządu, nie mogłem się wycofać. Jakoś musiałem sobie radzić.

Autor: Igor Klimuk


3. Pierwszy upadek Pana Jezusa


Panie Jezu, tak, jak ty, upadam pod ciężarem krzyża. W szkole, po pierwszym miesiącu nauki, doznałem wielu poniżeń ze strony kolegów. Prowokowali bójki, niszczyli moje własności, głównie chodziło im o to, że bez wysiłku zdobywam dobre oceny. Nie wytrzymałem, gdy na pewnej przerwie rzucali moim plecakiem, a po 2 minutach prosili, abym dał im spisać pracę domową. Nie wiedziałem, co mam zrobić i wymyśliłem, że pokażę im, że żaden ze mnie „kujon” i podczas sprawdzianów celowo zaznaczałem złe odpowiedzi. Po jakimś czasie doszło do mnie, że mam zagrożenie z języka polskiego. Nie wiedziałem, co zrobić i upadłem, tak, jak ty, Panie Jezu, pod krzyżem.

Autor: Jan Matwiejuk


4. Pan Jezus spotyka swą matkę


Moja mama to osoba, która mi zawsze pomaga. Widząc moje cierpienia, sama cierpi, tak jak Maryja wylewała łzy, widząc, że Jezus cierpi. Tak samo moja mama wylewa je, widząc, że nie daję sobie rady w szkole. Gdy upadam i sobie nie radzę, ona podnosi mnie na duchu. Tak jak Maryja pomagała Jezusowi, tak, jak ona go wspierała, tak mama mi pomaga. Jest moją największą opoką. W czasie kiedy rówieśnicy mi dokuczali i myślałem, że nie mam nikogo, ona była, kochała i wspierała. Jest mi źle z tym, że często jej nie doceniam, ale staram się to naprawiać. Jezu, dziękuję Ci za to, że mam tak wspaniałą mamę, proszę czuwaj na nią.

Autorka: Jagoda Gałabuda


5. Szymon Cyrenejczyk pomaga nieść krzyż Jezusowi


Panie Jezu, tak, jak Tobie Szymon z Cyreny pomógł nieść krzyż, tak i ja znalazłem osobę, która mi pomaga. Fajnie jest mieć kogoś blisko. Taką osobą jest przyjaciel, na którego zawsze będę mógł liczyć. Jednak zanim będę miał przyjaciela, muszę się sam nim stać dla kogoś innego. Jestem pewny, że jeżeli będę miły, pomocny oraz dobry to nie będę miał problemu, by go znaleźć. Wiem, że wszystkim, trzeba okazywać serce, nawet nieznajomym. Tak, jak Szymon z Cyreny nie był przyjacielem Jezusa, ale mimo wszytko mu pomógł bez większego zastanowienia

Autor: Kamil Rubach


6. Święta Weronika ociera twarz Pana Jezusa


Bywa, że chodzenie do szkoły jest jak droga krzyżowa. Ciężka do przejścia, z licznymi problemami. Nauka jest trudna, nie każdy w równym stopniu jest zdolny. Mnie zdobywanie nowej wiedzy zabiera więcej czasu, niż innym. Mam dużo sprawdzianów , kartkówek, prac domowych, które wymagają ode mnie poświęcenia i wyrzeczeń. Również w szkole bywają niemiłe osoby, naśmiewające się ze słabości innych, niekoleżeńskie. Nie umiałam chemii, dostałam jedynkę, śmiali się ze mnie w klasie. Całe szczęście, że na swojej drodze spotkałam koleżankę, która pomogła mi w nauce. Takim sposobem na koniec roku miałam czwórkę. Jezusowi pomogła Weronika, a mi pomogła koleżanka.
Autorka: Małgorzata Tymoszuk

7. Pan Jezus upada pod krzyżem po raz drugi


Moja mama zaczęła mnie wspierać, pomagała w lekcjach, opiekowała się mną. Wiem, że mama mnie kocha. Jednak nie myślałem o niej, gdy pewnego dnia w szkole koledzy zaproponowali mi, żebyśmy uciekli ze szkoły. Bezmyślnie zgodziłem się - po trzech lekcjach uciekliśmy w trójkę. Poszliśmy do naszej kryjówki. Tam kolega wyjął z plecaka papierosy, a drugi alkohol. Jeden z nich zapytał, czy chcę zapalić papierosa. Chciałem odmówić, ale ... nie dałem rady odmówić. Drugi dał mi do ręki alkohol i powiedział, żebym dobrze się bawił. Panie Jezu, pomóż mi walczyć z wszelkimi pokusami, zwłaszcza, gdy pojawiają się one po spowiedzi i modlitwie.

Autor: Wojciech Oleszczuk


8. Pan Jezus pociesza płaczące niewiasty


Czasem potrzebuję pomocy od rodziców przy lekcjach, lecz oni zwykle są zajęci i nie mają dla mnie w ogóle czasu. Nie chodzi tu tylko o lekcje. Nawet kiedy chcę porozmawiać lub poprosić o radę, ciągle słyszę tylko "nie mam teraz czasu". Rodzice powinni być wsparciem dla swojego dziecka. Między rodzicem, a ich dzieckiem powinna być wzajemna pomoc i zrozumienie. Nie powinni zaniedbywać mnie w ten sposób. Nasza relacja się pogarsza, niedługo będzie już za późno na naprawianie więzi. Już teraz czuję, że nie chcę im mówić o ważnych dla mnie sprawach. Wtedy im powiem, jak Jezus powiedział do niewiast: „Nie płaczcie nade Mną, płaczcie raczej nad sobą".

Autorka: Zuzanna Krynicz


9. Trzeci upadek Pana Jezusa


Gdy miałem 16 lat, rodzice odwrócili się ode mnie. Wcale mnie nie rozumieli, odnosiłem wrażenie, że chcieli się mnie pozbyć. Miałem wtedy myśli samobójcze, a nawet raz wszedłem do sklepu z linami. W szkole nie miałem wcale łatwiej. Miałem wrażenie, że wszyscy, którzy mnie mijali, podśmiewali się ze mnie, lecz gorzej miałem w klasie. Wyśmiewano mój wygląd, sposób zachowania. Nauka szła mi coraz gorzej. Znikąd nie miałem pomocy. Zacząłem palić i ćpać. Nie miałem wtedy osoby, która wysłuchała mnie, zaopiekowała się mną. A tak bardzo tego potrzebowałem. Nie wiedziałem, gdzie szukać pomocy, chyba nawet jej już nie chciałem. Poddałem się. Nie wiedziałem, czy zdam. Praktycznie nic nie wiedziałem. Tak, jak ty upadłeś po krzyżem, tak ja upadam w życiu. Panie Jezu, spraw, bym zawsze mógł się podnieść.

Autor: Piotr Pytka


10. Pan Jezus z szat obnażony

Uczęszczając do szkoły podstawowej, największą z obecnie stresujących sytuacji, które wpływają na moje samopoczucie, jest zbliżające zakończenie nauki i wybór nowej szkoły. Już egzamin próbny pokazał sytuację, która może mnie w najbliższym czasie spotkać. Mimo lat nauki, egzamin ten wskazał braki w posiadanej wiedzy. Stresowe sytuacje wprowadziły nerwową atmosferę, która przeniosła się na codzienne życie. Dotychczas nie miałem do czynienia z takimi sytuacjami i to one obnażyły moją słabość i brak doświadczenia w tym zakresie,  jak sobie z tym radzić.

Autor: Łukasz Klim


11. Pan Jezus przybity do krzyża


Każda rana i złe słowo jest dla mnie bolesne. Gdy jakaś osoba sprawiła, że czułam ból, np. pobiła, uderzyła albo powiedziała w moją stronę coś wulgarnego, to czułam się wtedy okropnie. Jezus, gdy przybijano go do krzyża, też cierpiał psychicznie i fizycznie. Wiem, że moje serce notuje w pamięci każda scenę okrucieństwa, wiem, że ona we mnie pozostaje na zawsze. Udziel mi łaski, bym nikomu nigdy nie zadawała bólu, bym nie była okrutna w słowach ani w czynach. Daj mi również moc, bym pamiętając o Twojej postawie w czasie krzyżowania, nie odpłacała ciosem za cios, lecz umiała modlić się w duchu przebaczenia za tych, którzy mnie ranią.

Autorka: Martyna Malczuk


12. Pan Jezus umiera na krzyżu


Jezus umiera na krzyżu. Był opuszczony, samotny w swej męce, miał wrogi tłum przeciwko sobie. Moja obecna sytuacja życiowa znajduje w pewnym sensie odbicie XII stacji. Ja też zawiodłem się na najbliższym przyjacielu, który nie tylko mnie nie wspierał w moich kłopotach, a nawet skłócił mnie z kolegami - więc jestem samotny. Nie pomaga też sytuacja istniejąca w mojej rodzinie - rodzice skłóceni, zajęci swoimi problemami, nie interesują się mną i nie stanowią dla mnie wsparcia. Przez to nie mam z nimi bliskiego kontaktu, nie mogę zwierzyć się ze swoich problemów, zasięgnąć porady. Ta atmosfera przygnębienia, niewiary w siebie ma ujemny wpływ na moje wyniki w nauce - a przecież termin egzaminów tak bliski. Przeżywam też chorobę mojej babci, w której zawsze miałem wsparcie, a która niebawem odejdzie na zawsze. Jednak mimo tragizmu stacji XII znajduję pocieszenie. W bolesnej męce i śmierci Jezusa towarzyszyła świadomość zmartwychwstania. Mnie również towarzyszy nadzieja, że w moim życiu nastąpi poprawa i wszystko się ułoży. Mimo wszystko pozostanę wierny temu, co dla mnie najważniejsze.

Autor: Jakub Chwesiuk


13. Pan Jezus zdjęty z krzyża


Jestem uczniem klasy ósmej, szykuję się do egzaminów, które zaważą o moim losie. Uczę się jak każdy przeciętny ósmoklasista - raz jest lepiej, a raz gorzej, nie mam czasu na nic oprócz nauki. Ostatni tydzień do egzaminów minął bardzo szybko i zaczęło się… 3 dni egzaminów. Po tych 3. dniach odetchnąłem z ulgą, czułem się jakby wszystko co złe się skończyło. Ktoś zdjął mnie Krzyż. Gdy po miesiącu przyszły wyniki, okazało się, że dostałem się do swojej wymarzonej szkoły. Dziękuję Ci, Panie Boże, za to, że dałeś mi nadzieję na lepszą przyszłość.

Autor: Kacper Chmielewski


14. Pan Jezus złożony do grobu


Nadszedł koniec ludzkiego życia. Zmaltretowane ciało Jezusa owinięte w płótno spoczęło w grobie. Ten jeden najważniejszy grób świata, stał się dla ludzi ufnością i nadzieją, a Jezus Chrystus symbolem oczekiwania na cud zwycięstwa życia nad śmiercią. Trzy dni niepewności, wątpliwości, bólu, płaczu Maryi i uczniów Jezusa. Tysiące pytań, które teraz pozostają bez odpowiedzi. Ja, jako młody człowiek XXI wieku, codziennie staję na polu bitwy między dobrem a złem, między światłem a ciemnością, między dniem i nocą swoich postanowień, trudnych wyborów, między życiem a śmiercią. Męka i śmierć Chrystusa są nowym początkiem Życia, a pusty grób wykuty w skale stał się nadzieją i oczekiwaniem na przemianę życia. Pragnę zmienić swoje życie i postępowanie, aby stawać się lepszym, dobrym człowiekiem. Jezu ty jesteś Alfą i Omegą – początkiem i końcem – spraw, abym zaczął wszystko od nowa i stał się dobrym człowiekiem. Boże, proszę Cię, abym zawsze stawał po stronie dobra i wybierał życie. Niech Droga Krzyżowa bólu, cierpienia, niezrozumienia staje się mocą i drogowskazem życia, a Jezus Chrystus, który pokonał śmierć niech będzie dla mnie nadzieją na cud bliskości Boga. Któryś za nas cierpiała rany, Jezu Chryste zmiłuj się nad Nami. Droga Krzyżowa się skończyła. Przed nami wiele niewiadomych dróg, wyborów i nadziei. Jako młodzi ludzie dopiero zaczynamy otwierać kolejne karty księgi zwanej życiem. Niech Jezus Chrystus będzie dla nas oparciem w szalonym świecie trudnych wyborów. Niech Jezus Chrystus staje się siłą w podnoszeniu z upadków i słabości. Niech nauczy nas stawania się Ludźmi wiary, nadziei i miłości.

Autor: Łukasz Kowaluk

Wszystkie teksty rozważań Drogi Krzyżowej można przeczytać TUTAJ
wykop

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


Co, gdzie, kiedy

w lewoMaj 2019w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1

MIASTO SIEDLCE, 01.05 10:00

Siedlce: kleryckie mistrzostwa

więcej »

DROHICZYN, 01.05 13:00

Majówka na trawie – Drohiczyn zaprasza

więcej »
2

MIASTO SIEDLCE, 02.05 10:00

Siedlce: kleryckie mistrzostwa

więcej »

WĘGRÓW, 02.05 16:00

I Bieg Flagi w Łochowie

więcej »
3

SIEMIATYCZE, 03.05

111 lat Orkiestry Dętej w Ciechanowcu

więcej »

POWIAT BIALSKI, 03.05

3 maja w Janowie Podlaskim

więcej »

GARWOLIN, 03.05

Majowe święta w Pilawie

więcej »

LUBARTÓW, 03.05

Święto Konstytucji 3 Maja w Kocku

więcej »

POWIAT BIALSKI, 03.05

3 Maja w Terespolu

więcej »

ŁOSICE, 03.05

3 Maja w Łosicach

więcej »

ŁUKÓW, 03.05

3-maj się, Konstytucjo

więcej »

SIEMIATYCZE, 03.05

Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Siemiatyczach

więcej »

DROHICZYN, 03.05

3 maja w Drohiczynie

więcej »

RADZYŃ, 03.05

3 maja w Komarówce Podlaskiej

więcej »

RADZYŃ, 03.05

Obchody Święta Konstytucji 3 Maja w Radzyniu Podlaskim

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 03.05 10:00

Siedlce: 228. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

więcej »

GARWOLIN, 03.05 10:00

3 Maja w Garwolinie

więcej »

DROHICZYN, 03.05 11:30

6. Rajd Konny i Rowerowy – majówka w Drohiczynie

więcej »

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 03.05 11:30

Biała Podlaska: uroczystości majowe

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 03.05 11:30

Jubileusz wybudowania Świątyni w Mokobodach

więcej »

GARWOLIN, 03.05 12:00

Potrójne świętowanie w Żelechowie

więcej »

SOKOŁÓW, 03.05 12:30

Święto Konstytucji 3 Maja w Sokołowie Podlaskim

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 03.05 12:30

Seroczyn - Festyn Majowy po raz 28.

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 03.05 19:00

Siedlce: koncert z okazji 200. rocznicy urodzin Stanisława Moniuszki

więcej »
4

SIEMIATYCZE, 04.05

Konkurs kulinarny – Korowaj Mielnicki

więcej »

WĘGRÓW, 04.05 10:00

Zjazd Akcji Katolickiej Diecezji Drohiczyńskiej

więcej »

POWIAT BIALSKI, 04.05 16:30

Piknik Majowy w Gminie Terespol

więcej »

SIEMIATYCZE, 04.05 17:00

Powiatowy Dzień Strażaka w powiecie siemiatyckim

więcej »
5

ŁUKÓW, 05.05

Wola Okrzejska: Dzień Konia w Sienkiewiczówce

więcej »

RADZYŃ, 05.05

I Radzyński Jarmark Sztuki i Rękodzieła „Kozirynek 2019”

więcej »

RADZYŃ, 05.05

I Radzyński Jarmark Sztuki i Rękodzieła „Kozirynek 2019”

więcej »

RADZYŃ, 05.05

Wkrótce II Forum Przedsiębiorczości w gminie Borki

więcej »

POWIAT BIALSKI, 05.05

Turniej Szachowy w Terespolu

więcej »

RADZYŃ, 05.05 13:00

III Festiwal Pieśni Maryjnej w Ulanie

więcej »
6 7

POWIAT BIALSKI, 07.05

Spotkanie ks. Marka Dziewieckiego z bialskimi przedsiębiorcami

więcej »
8

ŁUKÓW, 08.05

Powiatowy Dzień Bibliotekarza w Łukowie

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 08.05

Spotkanie duszpasterzy młodzieży

więcej »

RADZYŃ, 08.05 10:00

Wkrótce V Forum Bibliotekarzy Powiatu Radzyńskiego

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 08.05 11:00

XVI Ogólnopolski Tydzień Bibliotek w Bibliotece Pedagogicznej w Siedlcach

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 08.05 11:00

Czym jest sztuka? Próba interpretacji obrazów

więcej »

MIŃSK MAZ., 08.05 18:30

Mińsk Mazowiecki: Biblioteka Podróży z Elizą Piotrowską

więcej »
9

MIASTO SIEDLCE, 09.05

Spotkania z Muzyką. Małe Filharmonie „Z jazzem przez świat”

więcej »

ŁUKÓW, 09.05 10:00

Łukowscy policjanci zapraszają na debatę

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 09.05 17:00

Czy Chiny podbiją świat? – spotkanie z prof. Bogdanem Góralczykiem

więcej »

SIEMIATYCZE, 09.05 18:30

KSM-owicze spotkają się w Sanktuarium Maryjnym w Ostrożanach

więcej »
10

MIASTO SIEDLCE, 10.05

Zbiórka krwi podczas Jarmarku Św. Stanisława

więcej »

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 10.05

Biała Podlaska: Wernisaż wystawy „Moim obiektywem”

więcej »

ŁUKÓW, 10.05

Wieczór w łukowskim amfiteatrze

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 10.05

Wiśniew: Gala z okazji 70-lecia Gminnej Biblioteki Publicznej

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 10.05 10:00

XII Siedlecki Jarmark św. Stanisława

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 10.05 13:00

70-lecie Gminnej Biblioteki Publicznej w Wiśniewie

więcej »

SIEMIATYCZE, 10.05 16:00

Piknik Muzyczny w Siemiatyczach

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 10.05 16:30

Operacja Rzeka – teraz Siedlce!

więcej »

SIEMIATYCZE, 10.05 19:00

Genesis - teatr cieni w Siemiatyczach

więcej »

POWIAT BIALSKI, 10.05 21:00

Kodeń: Nocne Czuwanie Młodych

więcej »
11

DROHICZYN, 11.05

Spotkanie formacyjne organistów

więcej »

SIEMIATYCZE, 11.05

Korowaj Agrarny w Radziwiłłówce

więcej »

MIĘDZYRZEC, 11.05

Święto Strażaków w Rogoźnicy

więcej »

POWIAT BIALSKI, 11.05 09:30

Diecezjalny Dzień Akcji Katolickiej w Wisznicach

więcej »

WĘGRÓW, 11.05 10:00

Liw: Otwarcie Parku Kulturowo-Historycznego przy Zamku Książąt Mazowieckich

więcej »

POWIAT BIALSKI, 11.05 12:00

Połoski: Modlitwy o cud zdrowia dla chorych

więcej »

GARWOLIN, 11.05 16:00

Żelechów: Uroczyste otwarcie świetlicy wiejskiej w Starym Kębłowie

więcej »

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 11.05 18:00

Biała Podlaska: Wernisaż wystawy malarskiej Krzysztofa Bojarczuka

więcej »
12

ŁUKÓW, 12.05

Złoty wiek w Kinie Łuków

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 12.05

Rajd Rowerowy w Siedlcach

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 12.05

10 URODZINY NOVEKINO SIEDLCE

więcej »

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 12.05 10:00

Biała Podlaska: Miejskie Obchody Święta 34. Pułku Piechoty

więcej »

PARCZEW, 12.05 10:30

Diecezjalny Dzień Rodziny – „Małżeństwo bez lęku”

więcej »

SIEMIATYCZE, 12.05 15:00

Majówka na Skwerze Artystów

więcej »

ŁUKÓW, 12.05 15:00

Łuków: Wiosenny Piknik dla Mai Przegalińskiej

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 12.05 16:00

„Szewc Kopytko i Kaczor Kwak” już 12 maja na Scenie Teatralnej Miasta Siedlce

więcej »

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 12.05 18:00

Biała Podlaska: XIII Koncerty Wielkanocne

więcej »
13

REGION, 13.05 11:00

Inauguracja budowy hospicjum w Makówce

więcej »
14

MIASTO SIEDLCE, 14.05 10:00

Festiwal Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych „Srebrna Maska”

więcej »

WĘGRÓW, 14.05 11:00

15. rocznica wejścia Polski do Unii Europejskiej

więcej »
15

RADZYŃ, 15.05

Dzień Otwarty w SOSW w Radzyniu Podlaskim

więcej »

RADZYŃ, 15.05

Startuje trzecia edycja radzyńskiego Budżetu Obywatelskiego

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 15.05 10:00

Festiwal Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych „Srebrna Maska”

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 15.05 11:00

Festiwal Piosenki Religijnej w Stoku Lackim

więcej »

WĘGRÓW, 15.05 13:00

Obchody 70-lecia Gminnej Biblioteki Publicznej w Grębkowie

więcej »
16

RADZYŃ, 16.05

Autorka kryminałów Olga Rudnicka przyjedzie do Radzynia

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 16.05 10:00

Jubileuszowa Wystawa Twórczości Uczniów Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Stoku Lackim

więcej »

ŁUKÓW, 16.05 17:00

Spotkanie założycielskie Łukowskiego Towarzystwa Strzeleckiego

więcej »

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 16.05 17:00

Spotkanie z Romanem Laszukiem

więcej »
17

SIEMIATYCZE, 17.05 17:00

Pirografia Jacka Mierzejewskiego

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 17.05 18:00

Siedlce: dekanalne spotkanie młodzieży

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 17.05 18:00

Wieczór Uwielbienia w parafii św. Teresy od Dzieciątka Jezus

więcej »

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 17.05 20:00

Klasyczny Piątek - Cykliczne Spotkanie Bialskich Klasyków Nocą

więcej »
18

ŁUKÓW, 18.05

Zlot Foodtrucków na Placu Solidarności i Wolności w Łukowie

więcej »

GARWOLIN, 18.05

Duża impreza w niewielkiej Trzciance

więcej »

ŁUKÓW, 18.05

Łuków: Przegrani Zwycięzcy

więcej »

DROHICZYN, 18.05

Spływ kajakowy „Życie płynie – płyń dla życia”

więcej »

SIEMIATYCZE, 18.05

Noc Muzeów w Mielniku

więcej »

ŁUKÓW, 18.05

Łuków: Noc Muzeów

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 18.05

Siedlce: Noc Muzeów w Muzeum Regionalnym

więcej »

WĘGRÓW, 18.05

Noc Muzeów w podziemiach parafii klasztornej w Węgrowie

więcej »

DROHICZYN, 18.05

Nocne zwiedzanie Drohiczyna

więcej »

SIEMIATYCZE, 18.05

Zarządzani w przyszłości – konferencja w Siemiatyczach

więcej »

SIEMIATYCZE, 18.05 09:00

Wielkie Uwielbienie w Brańsku

więcej »

GARWOLIN, 18.05 10:00

Trzcianka: duże wydarzenie nie tylko sportowe

więcej »

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 18.05 11:30

„Nie sam na SM – ćwiczymy razem!” - warsztaty rehabilitacyjne dla osób z SM i ich bliskich

więcej »

SIEMIATYCZE, 18.05 16:00

Noc Muzeów w Ciechanowcu

więcej »

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 18.05 17:00

Noc Muzeów w Białej Podlaskiej

więcej »

LUBARTÓW, 18.05 18:00

Wernisaż wystawy rysunku Ireneusza Boguszewskiego w Galerii ORDY w Kocku

więcej »

POWIAT BIALSKI, 18.05 18:00

Noc Muzeów w Romanowie

więcej »

SIEMIATYCZE, 18.05 18:00

W Mielniku wystąpi Młodzieżowy Chór „RADUGA” z Moskwy

więcej »

RADZYŃ, 18.05 19:00

Muzeum w Woli Osowińskiej zaprasza w Noc Muzeów

więcej »
19

MIASTO SIEDLCE, 19.05

Siedlce: Krucjata Różańcowa za Ojczyznę

więcej »

ŁUKÓW, 19.05

Zlot Foodtrucków na Placu Solidarności i Wolności w Łukowie

więcej »

SOKOŁÓW, 19.05

Park’n’Roll & Motoserce

więcej »

MIĘDZYRZEC, 19.05

Turniej tańca towarzyskiego

więcej »

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 19.05

XI Bialskopodlaskie Rozpoczęcie Sezonu Motocyklowego

więcej »

DROHICZYN, 19.05

Spływ kajakowy „Życie płynie – płyń dla życia”

więcej »

GARWOLIN, 19.05

Sobolew: 100 - lecie Parafii Świętej Rodziny i świętych Apostołów Piotra i Pawła

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 19.05

Rodzinna Majówka z Folklorem w Chlewiskach

więcej »

POWIAT BIALSKI, 19.05

Festiwal Pieśni Maryjnej w Leśnej Podlaskiej

więcej »

ŁUKÓW, 19.05

Łuków: podejmij „wyzwanie wilka”

więcej »

RADZYŃ, 19.05

Wieczór poetycko - muzyczny w radzyńskim Sanktuarium

więcej »

ŁUKÓW, 19.05

Bóg nadzieja w nas

więcej »

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 19.05 11:00

Wystawa i Pokaz Maszyn Rolniczych MASTER /zapowiedź/

więcej »

ŁUKÓW, 19.05 12:00

Będzie Bieg Kolarski, będą utrudnienia w ruchu

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 19.05 12:30

Marcin Wyrostek i zespół Corazon wystąpią w Siedlcach

więcej »

PARCZEW, 19.05 14:00

Milanów: „Charytatywny Maraton Dobra”

więcej »

ŁOSICE, 19.05 14:00

Majówka w Rudniku

więcej »

ŁUKÓW, 19.05 15:00

Wyścigi wózków w Łukowie

więcej »

GARWOLIN, 19.05 15:00

Festiwal Kultury i Tradycji Garwolina

więcej »

SIEMIATYCZE, 19.05 16:00

6. Otwarte Mistrzostwa Siemiatycz w Wyciskaniu Odważnika

więcej »

ŁUKÓW, 19.05 16:00

ŁOK: „Niedziela z teatrem”

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 19.05 18:00

Marcin Wyrostek i zespół Corazon wystąpią w Siedlcach

więcej »

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 19.05 18:00

Poznańskie Słowiki wystąpią w Białej Podlaskiej

więcej »
20

RADZYŃ, 20.05

Wkrótce III Radzyńskie Dni Fotografii

więcej »

ŁUKÓW, 20.05

Sesja Rady Miasta w Łukowie

więcej »

SIEMIATYCZE, 20.05 15:00

Pięciu wspaniałych – Szkoła Muzyczna zaprasza na koncert

więcej »
21

SOKOŁÓW, 21.05

Spotkanie autorskie i promocja ksiązki Agnieszki Dydycz

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 21.05

Spektakl Alternatywnego Teatru Tańca LUZ „Dzieci Powstania ‘44”

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 21.05 17:30

Szymon Hołownia w Siedlcach

więcej »

ŁUKÓW, 21.05 18:00

ŁOK: wystawa Jerzego Majka

więcej »
22

SIEMIATYCZE, 22.05

Bajanka i Kicia Kocia – spotkanie dla dzieci w miejskiej bibliotece

więcej »

RADZYŃ, 22.05

Gmina Radzyń przyjmie Samorządową Kartę Praw Rodzin?

więcej »

SIEMIATYCZE, 22.05

Siemiatycze: IX Podlaska Spartakiada Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej

więcej »

RADZYŃ, 22.05 17:00

Parafia Borki: Uroczystości ku czci św. Rity

więcej »
23

ŁUKÓW, 23.05

Sztafeta Niepodległości Łuków – Sokołów Podlaski

więcej »

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 23.05

Spotkanie autorskie z Darią Galant

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 23.05 10:00

Żyrafka - IV Siedlecki Konkurs Matematyczny dla Przedszkoli

więcej »
24

ŁUKÓW, 24.05

Dni Łukowa 2019. Szczegółowy program

więcej »

MIĘDZYRZEC, 24.05

III Międzyrzeckie Warsztaty Uwielbienia

więcej »

ŁUKÓW, 24.05

Dni Łukowa na sportowo

więcej »

SIEMIATYCZE, 24.05 10:00

Przegląd Twórczości Patriotycznej i Regionalnej Dzieci i Młodzieży o Specjalnych Potrzebach Edukacyjnych

więcej »

SIEMIATYCZE, 24.05 10:00

Przegląd Twórczości Patriotycznej i Regionalnej Dzieci i Młodzieży o Specjalnych Potrzebach Edukacyjnych

więcej »

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 24.05 11:00

Biała Podlaska: Pierwszy etap budowy Centrum Pomocy Osobom z Autyzmem

więcej »

RADZYŃ, 24.05 11:00

Wohyń: Wkrótce spotkanie z autorem książek dla dzieci Wiesławem Drabikiem

więcej »
25

MIĘDZYRZEC, 25.05

III Międzyrzeckie Warsztaty Uwielbienia

więcej »

ŁUKÓW, 25.05

Dni Łukowa 2019. Szczegółowy program

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 25.05

Promocja książki Renaty Chojeckiej oraz koncert Zespołu Pieśni i Tańca PW

więcej »

LUBARTÓW, 25.05 14:30

XII Kapucyński Piknik Motocyklowy w Lubartowie

więcej »
26

ŁUKÓW, 26.05

Dni Łukowa 2019. Szczegółowy program

więcej »

MIĘDZYRZEC, 26.05

III Międzyrzeckie Warsztaty Uwielbienia

więcej »

POWIAT BIALSKI, 26.05

III Motocyklowa Pielgrzymka Kobiet do Pratulina

więcej »

MIĘDZYRZEC, 26.05

Międzyrzec Podlaski: Koncert Maryjny w kościele św. Mikołaja

więcej »

POWIAT BIALSKI, 26.05

Biskup siedlecki Kazimierz Gurda zaprasza na IV Diecezjalną Pielgrzymkę Kobiet do Pratulina

więcej »

RADZYŃ, 26.05

Wkrótce VI Młodzieżowy Czempionat Koni Ras Zimnokrwistych w Bedlnie

więcej »

RADZYŃ, 26.05 15:30

Robert Makłowicz przyjedzie do Radzynia

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 26.05 19:00

Koncert Krystyny Giżowskiej na Scenie Teatralnej Miasta Siedlce

więcej »
27 28

MIASTO SIEDLCE, 28.05 19:00

Koncert zespołu Niekompletni „Graj nam świecie”

więcej »
29

MIASTO SIEDLCE, 29.05 18:00

Ilona Gołębiewska w Siedlcach

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 29.05 19:00

Gdzie jesteś… Ewo?

więcej »
30

MIASTO SIEDLCE, 30.05 18:00

Fotografie codzienności

więcej »
31

Najnowsze Informacje

foto

Międzynarodowy Dzień Mycia Samochodów
2019-05-19 00:01:00 Kategoria:

W związku z Międzynarodowym Dniem Mycia Samochodów warto przyjrzeć się swojemu pojazdowi i poświęcić mu trochę czasu. Czyste auto ma znaczący wpływ na bezpieczną...

więcej »
foto

Jak sprytnie wybrać ubezpieczenie domu i mieszkania?
2019-05-16 16:33:43 Kategoria:

Ubezpieczenie mieszkania lub domu w dzisiejszych czasach nie stanowi żadnego problemu. Na brak ofert nie sposób narzekać, jednakże trzeba wiedzieć, jak wybrać tę...

więcej »