Droga Krzyżowa

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Rozważania Drogi Krzyżowej 2022 /Maria Bryńczak/
2022-04-07 13:54:00 Artykuł czytany 527 razy


Rozważania Drogi Krzyżowej nadesłane na X edycję konkursu przez Marię Bryńczak z Siedlec.


Rozważania Drogi Krzyżowej

„Jeśli dwóch z was na ziemi zgodnie o coś prosić będzie, to wszystko otrzymają od mojego Ojca, który jest w niebie. Bo gdzie są dwaj albo trzej zebrani w imię Moje tam jestem pośród nich”
Mt 18, 18-20


Zachęceni obietnicą Boga w czasie tej Krzyżowej Drogi prosimy o pokój, przebaczenie i pojednanie wśród narodów. Idziemy za Jezusem w tych trudnych czasach, gdy brat zabija brata, giną matki, bezbronne dzieci a nad głową wrogi samolot leci. Na wschodzie naród ginie, Jezu błogosław Ukrainie. W szczerej modlitwie z pokorą prosimy o nadzieję dla Ukrainy i mądrość rządzących Rosją.  

Stacja I
Jezus na śmierć skazany


Stoisz przed Piłatem Panie skazany na ukrzyżowanie. Zdradza Judasz, uciekają przyjaciele. Czy tego nie za wiele? Niezasłużona kara Ciebie spotyka za mnie i każdego grzesznika. Piłat ręce umywa, jakże ta kara niesprawiedliwa. To za moją przyczyną zostałeś obarczony straszną winą. Gdy grad kul na Ukrainę leci Panie ratuj niewinne matki i dzieci.

Łzy i krew niewinna płynie, modlimy się o pokój na Ukrainie.

Stacja II
Jezus bierze krzyż na swe ramiona


Z miłością bierzesz krzyż na swe ramiona, wiesz jaki wyrok się dokona. Ból wielki Ciebie czeka od grzesznego człowieka. Współczesny Herod krzyż ciężki na Ukrainę nakłada, niejedna matka pod  nim upada. Daj im nadzieję Panie. Niech pokój szybko nastanie.

Łzy i krew niewinna płynie, modlimy się o pokój na Ukrainie.

Stacja III
Jezus upada po raz pierwszy


Upadasz Jezu, nikt nie pomaga, nie żałuje. Bardzo mój grzech Ciebie krzyżuje. Niewinna krew, bolące rany.Przebacz Jezu kochany. Często braciom krzyże nakładamy. Sami ich nie dźwigamy. Pomóż powstać Ukrainie. Tylko z Twoją pomocą naród nie zginie.

Łzy i krew niewinna płynie, modlimy się o pokój na Ukrainie.

Stacja IV
Jezus spotyka Matkę swoją


Ból straszy serce Matki przeszywa widząc jak kara mocno dotkliwa. Tysiące matek Panie idzie z Tobą na ukrzyżowanie. Nie z własnej winy idą w nieznane ze swojej rodziny. Zostawiają kraj, domy zburzone. Idą po pomoc w Polski stronę. Bądź z nimi Panie. Niech cud wolności w Ukrainie nastanie.

Łzy i krew niewinna płynie, modlimy się o pokój na Ukrainie.

Stacja V
Cyrenejczyk pomaga dźwigać Krzyż Jezusowi


Przymuszony Szymon dźwigać krzyż pomaga. Patrzysz zmęczonym wzrokiem, bezgłośnie dziękujesz, miłość okazujesz. Dzisiaj nam potrzeba Cyrenejczyków, dla uchodźców dachu nad głową i dobrego słowa. Ucz Panie okazać współczucie uciekającym braciom, potrzebującym pomocy by nie tracili wiary w ludzką dobroć.

Łzy i krew niewinna płynie, modlimy się o pokój na Ukrainie.

Stacja VI
Weronika ociera twarz Jezusowi

Niewiasta krucha, słaba a wielka w niej odwaga. Nie lęka się żołnierzy, w stronę Jezusa kroczy. Własną chustą ociera twarz i zakrwawione oczy. Prosimy Jezu o odwagę dla matek z Ukrainy gdy z wielkim trudem chronią własne rodziny. Rodzą dzieci wśród świstu kul. Pomóż znieść ten wielki ból.

Łzy i krew niewinna płynie, modlimy się o pokój na Ukrainie.

Stacja VII
Jezus upada po raz drugi


Upadasz po raz drugi Jezu. Niesiesz na Golgotę  świata całego długi. Upadają z Tobą matki z daleka. Zbyt długa droga ich czeka. Wiem,że jesteś z nimi na nieznanej drodze. Uciekają z ojczyzny pogrążonej w wojennej pożodze. Z trudem powstają, tylko z Tobie nadzieję mają.

Łzy i krew niewinna płynie, modlimy się o pokój na Ukrainie.

Stacja VIII
Jezus pociesza płaczące niewiasty


Niewiasty Jezusa spotkały, gorzko nad Jego dolą zapłakały. Mimo bólu, wyroku niesprawiedliwego, pocieszasz Panie bliźniego. Nam też pocieszać trzeba biednych,skrzywdzonych, nakarmić głodnych i wypędzonych.

Łzy i krew niewinna płynie modlimy się o pokój na Ukrainie.

Stacja IX
Jezus upada po raz trzeci


Tracisz siły, ciało posłuszeństwa odmawia, kolejna zniewaga. Z miłości do człowieka powstajesz. Za nasz winy Boże jedyny. Ja też upadam. Z Twoją pomocą wstaję i sens życiu nadaję. Pomóż powstać Ukrainie n niech wolnością żyje.

Łzy i krew niewinna płynie modlimy się o pokój na Ukrainie.

Stacja X
Jezus z szat obnażony


Jakby hańby było mało, żadnego ubrania na Tobie nie zostało. Najświętsze ciało wyśmiano. Opluto, zadano bolesne rany Jezu kochany. Dzisiaj dla trendów mody, szpanu wielu zapomina, że ciało jest świątynią Ducha Świętego, pozbawia się stroju godnego. Z własnej woli wystawia ciało na ludzkie spojrzenia. Wymyślne tatuaże, modnie, kto więcej pokaże. Mało szacunku do własnego ciała. Cnota czystości gdzieś się zapodziała. Przepraszamy Cię Panie za każde niegodne wyuzdanie.

Łzy o krew niewinna płynie, modlimy się o pokój na Ukrainie.

Stacja XI
Jezus do krzyża przybity


Kaci bezlitośnie ciało krzyżują. Pełno gapiów wokoło, nikt z pomocą nie spieszy, wielu się cieszy. Nam się też zdarzało współczucia zbyt mało na krzywdy, niesprawiedliwości i ludzkie złości. Tam też moje grzechy były, które Ciebie Jezu przybiły. Módlmy się za rząd Rosji. Ulżyj w cierpieniu skrzywdzonym.

 Łzy i krew niewinna płynie, modlimy się o pokój na Ukrainie.

Stacja XII
Jezus umiera na krzyżu


Za ogrom naszych win umierał jedyny syn. Nam trzeba zadać pytanie, kto w godzinę śmierci obok nas stanie. Już teraz prosimy, przyjdź po nas Panie, gdy śmierć przy nas stanie. Przyjmij z radością , przytul z miłością. Wpuść w swoje progi, ochroń od trwogi. Z nami bądź. Módlmy się o dobrą śmierć i życie wieczne dla każdego człowieka.

Łzy i krew niewinna płynie , modlimy się o pokój na Ukrainie.

Stacja XIII
Jezus z krzyża zdjęty

Ciało Jezusa zdejmują z krzyża. Wielka boleść Matce zadana, krwawi każda rana. Wiele Ukraińskich matek opłakuje śmierć swoich bliskich. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, agresorom opamiętanie.

Łzy i krew niewinna płynie, modlimy się o pokój na Ukrainie.

Stacja XIV
Jezus w grobie złożony


Józef chowa w grobie Mistrza ciało. Tyle na świecie bezimiennych grobów, Katyń, Auschwitz, Ukraina. Nie wie o nich najbliższa rodzina. Daj ludziom nadzieję. Dusze zmarłych przygarnij do siebie. Przygotuj im mieszkanie w niebie.

Łzy i krew niewinna płynie, modlimy się o pokój na Ukrainie.

Byłeś na tej drodze  z nami Panie. Niech pokój nastanie. Pojednają się ludzie, narody. Dojdzie do braterskiej zgody. Z wiarą czekamy. Tobie Jezu ufamy.
 


Maria Bryńczakwykop

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


foto

Czy możliwe jest zatrudnienie niepełnoletniego dziecka...
2022-05-25 10:32:28 Kategoria:

Podczas wakacji, gdy młodociani mają więcej czasu wolnego, bardzo duża liczba rodziców zastanawia się nad możliwością zatrudnienia nieletniego dziecka we własnej...

więcej »
foto

Czy puder jest niezbędny w codziennym makijażu?
2022-05-25 09:53:50 Kategoria:

Puder to tradycyjny kosmetyk kolorowy, używany przez nastolatki i dojrzałe kobiety praktycznie codziennie, ale czy aby na pewno jest on niezbędny podczas robienia makijażu?...

więcej »
foto

Gastronomia to ciężki kawałek chleba
2022-05-23 15:17:39 Kategoria:

- Borykamy się ze zmianą cen. Tak jak wszyscy. Ceny wzrastają i jest to problem dla nas i klienta - mówi Bożena Polak-Stojanova, właściciel regionalnej restauracji...

więcej »
foto

Grzejniki do domu - pięć najpopularniejszych modeli
2022-05-23 09:51:01 Kategoria:

- Wraz z początkiem zimnej pogody popyt na grzejniki wzrasta. One służą pomocą w poza okresem grzewczym i podczas ciężkich mrozów, gdy centralne ogrzewanie nie zapewnia...

więcej »
foto

Co trzeba wziąć pod uwagę, wybierając fotel do salonu?
2022-05-23 09:29:27 Kategoria:

Marzy Ci się arcywygodne odpoczywanie przy wciągającym serialu? Albo przy lekturze, od której trudno się oderwać? A może po prostu chcesz stworzyć w salonie miejsce, w...

więcej »
foto

Najbardziej wymagające kondycyjnie sporty
2022-05-18 14:19:45 Kategoria:

Nie ma znaczenia, ile czasu spędzasz na ćwiczeniach, ale jak dobrze go wykorzystujesz. Możesz poświęcić wiele godzin na siłowni i nie uzyskać żadnych wyników, ale masz...

więcej »
- 101,7fm / 106,0 fm - ONAIR


Zapraszamy na audycje:

foto

Prosto z lasu z 19 maja 2022
2022-05-19 07:31:08 Kategoria:

Spacery na świeżym powietrzu często przynoszą nam niespodzianki. Na przykład w postaci spotykanych na naszych ścieżkach dzikich zwierząt. Tym bardziej, jeśli jest to...

więcej »


Co, gdzie, kiedy

w lewoMaj 2022w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1

KRAJ, 01.05 - 07.05

XIV Tydzień Biblijny i Narodowe Czytanie Pisma Świętego

więcej »
2

POWIAT BIALSKI, 02.05 19:00

Koncert wirtuoza skrzypiec Vadima Brodskiego w Janowie Podl.

więcej »
3

SIEMIATYCZE, 03.05

Mecz charytatywny dla Igi

więcej »

GARWOLIN, 03.05

Witaj Majowa Jutrzenko... 3 maja w Garwolinie

więcej »

POWIAT BIALSKI, 03.05

Niemen akustycznie

więcej »

GARWOLIN, 03.05

3 maja w Borowiu

więcej »

MIŃSK MAZ., 03.05

Obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja w Dobrem

więcej »

WŁODAWA, 03.05

Zaproszenie na obchody Narodowego Święta Trzeciego Maja

więcej »

SIEMIATYCZE, 03.05

Obchody Święta Konstytucji 3 Maja w gminie Mielnik

więcej »

ŁOSICE, 03.05

3 maja w Łosicach

więcej »

GARWOLIN, 03.05 10:00

Żelechów: patriotyczno-strażackie uroczystości

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 03.05 10:00

Siedlce: Obchody 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

więcej »

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 03.05 11:30

Obchody Święta Konstytucji 3 Maja w Białej Podlaskiej

więcej »

MIĘDZYRZEC, 03.05 11:30

3 maja w Międzyrzecu Podlaskim

więcej »
4 5

MIASTO SIEDLCE, 05.05

Zmiana organizacji ruchu w związku z Jarmarkiem Św. Stanisława

więcej »
6

ŁUKÓW, 06.05

Łuków w nowych barwach

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 06.05

Zmiana organizacji ruchu w związku z Jarmarkiem Św. Stanisława

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 06.05

Siedlce-zbiórka elektrośmieci

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 06.05 10:00

XIII Siedlecki Jarmark św. Stanisława

więcej »
7

MIASTO SIEDLCE, 07.05

Męski Różaniec w Siedlcach

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 07.05

Zmiana organizacji ruchu w związku z Jarmarkiem Św. Stanisława

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 07.05

Kisielany: Piknik Integracyjny w stylu - Dziki Zachód

więcej »

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 07.05

Szczypiorniści AZS AWF Biała Podlaska znowu na parkiecie

więcej »

ŁUKÓW, 07.05

Kino Łuków: seanse po ukraińsku

więcej »

GARWOLIN, 07.05

Wystawa w Galerii Kotłownia

więcej »

ŁUKÓW, 07.05

Łuków: O depresji bez tabu

więcej »

SIEMIATYCZE, 07.05

Po raz 14. w Mielniku królować będzie korowaj

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 07.05

Mokobody: Wieczór z Matką Budzieszyńską

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 07.05 09:30

Kongres Służby Liturgicznej /OGLĄDAJ/

więcej »
8

KRAJ, 08.05 - 15.05

Tydzień Modlitw o Powołania. Orędzie Papieża na 59. Światowy Dzień Modlitw o Powołania

więcej »

GARWOLIN, 08.05

Święto 1. Pułku Strzelców Konnych w Garwolinie

więcej »

PARCZEW, 08.05

Koncert Jana Kondraka w Parczewie

więcej »

ŁUKÓW, 08.05

Kino Łuków: seanse po ukraińsku

więcej »

ŁUKÓW, 08.05

Łuków: Dzień Strażaka

więcej »

ŁUKÓW, 08.05

Pontyfikat Jana Pawła II malowany piaskiem

więcej »

PARCZEW, 08.05 10:00

Przed nami Diecezjalny Dzień Rodziny

więcej »

ŁUKÓW, 08.05 17:00

W niedzielę pokazy kaskaderskie w Łukowie!

więcej »
9 10 11

SIEMIATYCZE, 11.05

Kolejna Środa w Karmelu

więcej »
12 13

MIASTO SIEDLCE, 13.05

Nocne Czuwanie Młodych w Siedlcach

więcej »

WŁODAWA, 13.05

Uroczystości w Centrum Religijno-Zabytkowym w Hannie

więcej »
14

GARWOLIN, 14.05

Garwolińska Noc Muzeów bez Muzeum

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 14.05 18:00

Muzeum Regionalne zaprasza na Noc Muzeów

więcej »
15

SOKOŁÓW, 15.05

Senior Show

więcej »

ŁUKÓW, 15.05

Pierwszy koncert Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Łukowie

więcej »

WŁODAWA, 15.05

XIV Wiosenny Spływ Kajakowy - POWITANIE BOBRÓW 2022

więcej »

ŁUKÓW, 15.05

Łuków: Chór KOE i Mateusz Rzewuski na pierwszym koncercie Festiwalu

więcej »

RADZYŃ, 15.05 10:00

VII MŁODZIEŻOWY CZEMPIONAT KONI RAS ZIMNOKRWISTYCH w Bedlnie k. Radzynia Podlaskiego

więcej »
16 17

ŁUKÓW, 17.05

Gmina Łuków: rusza pomoc żywnościowa

więcej »
18

SOKOŁÓW, 18.05

Janusz Korczak. Król dzieci

więcej »

SIEMIATYCZE, 18.05

Kolejna Środa w Karmelu

więcej »

ŁOSICE, 18.05

Koncert Katarzyny Żak w Łosicach

więcej »
19

ŁUKÓW, 19.05

Łuków: spotkanie burmistrza z mieszkańcami

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 19.05 10:00

VIII Integracyjny Przegląd Twórczości Artystycznej „Wiosenne Inspiracje”

więcej »
20

POWIAT BIALSKI, 20.05

Rekolekcje Maryjne w Kodniu

więcej »

SIEMIATYCZE, 20.05

Piknik muzyczny w Siemiatyczach

więcej »

POWIAT BIALSKI, 20.05

Wernisaż Arkadiusza Markiewicza

więcej »
21

POWIAT BIALSKI, 21.05

Rekolekcje Maryjne w Kodniu

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 21.05

„O Matce Pieśń”. Koncert Zespołu Artystycznego Seniorynki

więcej »

GARWOLIN, 21.05

Chcesz wiedzieć więcej o służbie wojskowej? Przyjdź przed garwolińskie starostwo

więcej »
22

POWIAT BIALSKI, 22.05

Rekolekcje Maryjne w Kodniu

więcej »

MIŃSK MAZ., 22.05

Kulturomaniak - Finał

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 22.05 11:00

Uczelnia zaprasza na Piknik Naukowy

więcej »
23 24 25

RADZYŃ, 25.05

Ulan-Majorat: inwestycje droższe, ale kulturze i rekreacji nie utniemy

więcej »

GARWOLIN, 25.05

Z Joanną Bator o przemocy w relacjach międzyludzkich

więcej »
26 27

ŁUKÓW, 27.05

Łuków: ruszyły zapisy na Bieg z Pochodniami

więcej »

POWIAT BIALSKI, 27.05

Dzień Matki w Janowie Podlaskim

więcej »

ŁUKÓW, 27.05

Dni Łukowa 2022

więcej »

SOKOŁÓW, 27.05 17:00

ZPiT Sokołowianie: Koncert Jubileuszowy

więcej »
28

ŁUKÓW, 28.05

Dni Łukowa 2022

więcej »

ŁUKÓW, 28.05

Łuków: Triduum z Błogosławionym Kardynałem Wyszyńskim

więcej »
29

ŁUKÓW, 29.05

Dni Łukowa 2022

więcej »

WĘGRÓW, 29.05 12:00

Dzień Dziecka w Grębkowie

więcej »

WĘGRÓW, 29.05 12:00

Dzień Dziecka w Grębkowie

więcej »
30 31

Najnowsze Informacje