Droga Krzyżowa

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Rozważania Drogi Krzyżowej 2022 /s. Felicyta Lidia Świerz CSIC/
2022-04-07 11:57:00 Artykuł czytany 3893 razy


Rozważania Drogi Krzyżowej nadesłane na X edycję konkursu przez s. Felicytę Lidię Świerz CSIC z Szymanowa.


DROGA KRZYŻOWA
„Bądźmy budowniczymi pokoju!”.

(s. Felicyta Lidia Świerz CSIC)

Śpiew : Hymn o krzyżu (J. Szymik)
Krzyżu Święty, co świat obejmujesz,
Który rozdartą ziemię ramionami dwoma,
Jak dziecko słabe matka
Przed ciemnością bronisz,
Zmiłuj się nad nami.

Z Tobą mury rozwalać, Tobą się osłonić,
Tobie się ufnym sercem z miłością pokłonić. (x2)
Krzyżu Święty, masz moc pojednania
I Północy z Południem i Wschodu z Zachodem
Który nienawiść łamiesz, a niewolę kruszysz,
Zmiłuj się nad nami.

Krzyżu Święty, który ziemię spinasz,
Jak gdy żelazną klamrą człowiek dom swój chroni,
By się w gruzy nie rozpadł na zwęglonej ziemi,
Zmiłuj się nad nami.

Krzyżu Święty, nad nami wzniesiony,
Litościwie jak bandaż ściągasz brzegi rany,
By się nowe zaczęło w sercu wyleczonym,
Zmiłuj się nad nami.

WSTĘP

Krzyżu Święty, co świat obejmujesz,
Który rozdartą ziemię ramionami dwoma,
Jak dziecko słabe matka
Przed ciemnością bronisz…

Tak poeta sparafrazował słowa św. Jana Pawła II, które skierował do wiernych w orędziu na Światowy Dzień Pokoju w 1986 r. Ojciec Święty pisał dalej:
Wiara chrześcijańska ześrodkowuje się na osobie Jezusa Chrystusa, który wyciąga swe ramiona na krzyżu, aby zjednoczyć rozproszone dzieci Boże (por. J 11, 5), aby zburzyć mur podziału (por. Ef 2, 14) i pojednać ludy w braterstwie i pokoju. Krzyż wzniesiony ponad światem symbolicznie go obejmuje i ma moc pojednania Północy z Południem, Wschodu z Zachodem (św. Jan Paweł II).
Błogosławieni, którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi (Mt 5,9). Jest jeden, ten jedyny Syn Boży, zrodzony z Boga Ojca, Jezus Chrystus, który przyszedł na świat, by przynieść pokój. Błogosławiony, który przychodzi w Imię Pańskie.

Może myślimy, mówimy: cóż ja mogę zrobić? Przecież przerwanie wojny ode mnie nie zależy. Tak, masz rację. Tylko Bóg może dać pokój; jednak człowiek może zasiewać zgodę. Czyńmy to, co w naszej mocy, aby nie było nienawiści między nami, a Boga Ojca, który jest samym Miłosierdziem, przez Jego jedynego Syna,  prośmy o dar pokoju dla świata, zwłaszcza dla Ukrainy.


STACJA I SĄD

Cóż On złego uczynił? Nie znalazłem w Nim nic zasługującego na śmierć (Łk 23, 22b).
Pokój oznacza nie tylko brak wojny pomiędzy narodami, pokój wiąże się też z relacjami panującymi w danym kraju, a także w rodzinach i wspólnotach. Pokój lub jego brak zaczyna się już w ludzkim sercu. Piłat wyraźnie czuł niepokój. Głos jego sumienia nie dawał mu spokoju, przemawiało ono także przez głos jego żony. Niestety, wiemy, jaka była decyzja Piłata.

A tymczasem Jezus… Jezus, wbrew pozorom, odczuwał głęboki pokój, bo oto wypełniała się Wola Jego Ojca.

STACJA II KRZYŻ


Kto nie bierze swego krzyża, a idzie za Mną, nie jest Mnie godzien (Mt 10,38).
Jezus chciał i przyjął krzyż, który brutalnie wciśnięto na Jego ramiona. Ale może być i tak, że ktoś niesie krzyż, chociaż go nie chce. Nie zawsze krzyż jest wolą Boga, czasem może być Jego dopustem, może też być zawinionym przez człowieka cierpieniem. Tak jest z wojną. Jedni ją wywołują, a wielu niewinnych musi zmagać się z nią, dźwigać krzyż niezawinionego cierpienia. To nie znaczy, że taki krzyż nie ma sensu, on również ma moc zbawczą.

Módlmy się za wszystkich, którzy niosą krzyż wojny i nienawiści.

STACJA III PIERWSZY UPADEK

Kto z was jest bez grzechu, niech pierwszy rzuci na nią kamień (J 8,7b).
Czy łatwo jest osądzać? Łatwo, ale drugiego człowieka, nie siebie. Dla siebie mamy mnóstwo usprawiedliwień, wielu winnych. Innych łatwo oddamy pod sąd, wydamy wyrok, popchniemy, by upadli, wymierzymy cios.

Jezu, jak niegdyś faryzeuszów, tak i mnie teraz powstrzymaj przed rzuceniem kamienia, a będę mogła odejść z pokojem w sercu, a może kogoś podtrzymam, aby nie upadł?

STACJA IV MATKA

A Twoją duszę miecz przeniknie, aby na jaw wyszły zamysły serc wielu (Łk 2, 35).
Matka żegnająca swego Syna, cierpiąca, bo wie, że jest niewinny. Ta, która najbardziej z ludzi potrafi kochać. Nic wielkiego nie mogła zrobić. Nie mogła odwrócić biegu wydarzeń, ale samą Swą obecnością przyniosła Synowi ukojenie. To tak, jakby wzięła krzyż na swoje ramiona.

Czy choć czasem zdarza mi się dobrem zło zwyciężać?

STACJA V SZYMON

Zmusza cię kto, żeby iść z nim tysiąc kroków, idź dwa tysiące! (Mt 5, 41).
Wyraźnie napisano: przymusili  niejakiego Szymona z Cyreny (Mk 15, 21a). Bogu dzięki, że go przymusili. Wypłynęła; z tego łaska – łaska dla nas, a jeszcze większa dla niego, dla Szymona. Bóg z każdego zła potrafi wyprowadzić dobro, nawet jeśli tego nie widzimy od razu i wydaje się nam, że dzieje się  nam krzywda.

Prośmy Pana, żeby dopomógł nam, zamiast złorzeczyć, modlić się za naszych prześladowców.

STACJA VI WERONIKA

Ukaż mi swą twarz, daj mi usłyszeć swój głos! (Pnp 2,14b).
Zwykła, młoda dziewczyna, nie myślała, czy nie grozi jej niebezpieczeństwo, czy nie grozi jej kara za pomoc Skazańcowi. Wiedziona dobrocią serca, otarła zakrwawione i spocone czoło, zabrudzoną twarz. Dostała za to wspaniałą nagrodę – twarz Boga – Człowieka odbitą na chuście. Weronika dostrzegła Boga w Człowieku.

Czy ja, potrafię zobaczyć Boga w twarzy mojego brata, siostry, których nie darzę sympatią? Więcej – w tych, którzy jawią się jako moi wrogowie?

STACJA VII DRUGI UPADEK

Jedni o drugich mówią złe rzeczy,/ podstępnymi ustami / i fałszywym sercem knują zdradę (Ps 12, 3).
Zadać ból można nie tylko uderzeniem. Równie ciężki, a może nawet i większy może być cios zadany językiem, nieopatrznym bądź celowo raniącym słowem. Jedno słowo może doprowadzić do długoletniej nienawiści, jedno słowo może doprowadzić do wojny. Lepiej nic nie mówić, niż powiedzieć o jedno słowo za dużo. Może to właśnie słowa przyczyniły się do drugiego upadku Jezusa?

A moje wypowiedzi? Rozmowy? Myśli?

STACJA VIII PŁACZĄCE NIEWIASTY

Rachel opłakuje swe dzieci / i nie chce utulić się w żalu (Mt 2, 18b).
Z pewnością myślimy teraz o płaczu matek, których synowie walczą na wojnach. A ból matek, które płaczą z powodu krzywd doświadczonych od własnych dzieci? Czyż nie jest bez porównania większy? Otrzymały wzgardę jako nagrodę za wydanie dziecka na świat, za wychowanie, utrzymanie… To dlatego Jezus mówił: Nie płaczcie nade Mną…

Czy odczuwam w sercu pokój, gdy myślę o swoich rodzicach, bliskich, przełożonych? Czy wyrównałem wszelkie zło, jakim zawiniłem wobec nich?

STACJA IX TRZECI UPADEK

A gdy byli na polu, Kain rzucił się na swego brata Abla i zabił go (Rdz 4,8b).
A gdy byli na polu… człowiek, który ma złe zamiary, będzie szukał miejsca, gdzie może ukryć swą zbrodnię. Inny będzie szukał odpowiedniej okazji, by dopełnić złego czynu. Inny jeszcze będzie szukał człowieka, na którym może wyładować swoją złość. Może ktoś skorzystał z okazji i doprowadził do kolejnego upadku umęczonego Jezusa? Takie oto skutki może rodzić brak pokoju w sercu. I to nie musi być od razu fizyczne zabójstwo.

A moje niepokoje serca, moje skrywane złe czyny, ofiary moich złości?

STACJA X OBNAŻENIE

Co wychodzi z człowieka, to czyni go nieczystym. Z wnętrza bowiem, z serca ludzkiego pochodzą złe myśli, nierząd, kradzieże, zabójstwa, cudzołóstwa, chciwość, przewrotność, podstęp, wyuzdanie, zazdrość, obelgi, pycha, głupota. Całe to zło z wnętrza pochodzi i czyni człowieka nieczystym (Mk 7, 20b -23).
A my nie raz w swojej głupocie czy naiwności umniejszamy wartość naszych złych myśli prowadzących najpierw do złych słów, później do złych czynów; aż do obnażenia Jezusa.

A może tłumaczę się, że chodzi o drobiazgi? Że to rzeczy jednostkowe. Pomyślę: a jeśli dla kogoś drobiazgiem jest śmierć pojedynczego człowieka? Pozbawienie godności jednego człowieka? Pozbawienie go prawa do szacunku?

STACJA XI PRZYBICIE DO KRZYŻA

Drży we mnie moje serce / i ogarnia mnie lęk śmiertelny.
Przychodzą na mnie strach i drżenie / i przerażenie mną owłada (Ps 55, 5-6).
Przychodzi taki moment, kiedy wydaje się, że nikt z ludzi już nie może pomóc. Zło szerzy się ponad miarę. Dobro jakby zostało przybite do krzyża. Jakby go nie było. I to jest czas, żeby zwrócić się do Boga, jeśli jeszcze tego nie zrobiliśmy.

Mówię może, że to nie ma sensu, że już tyle litanii, różańców, nowenn i nic… A może nie o to chodzi, może to kwestia mojego zaufania, gorliwości i wierności?

STACJA XII ŚMIERĆ

Boże mój, Boże mój, czemuś mnie opuścił? (Ps 22a).
Pomyślę, Jezus oddał za mnie swoje życie na krzyżu. On jest w stanie zrobić wszystko, aby mi pomóc.
Co w chwili obecnej burzy najbardziej pokój w moim sercu?
Jezu, ufam Tobie. Jezu, Ty się tym zajmij. (ks. R. Dolindo)

STACJA XIII ZDJĘCIE Z KRZYŻA

Wszyscy Jego znajomi stali z daleka; a również niewiasty, które Mu towarzyszyły od Galilei, przypatrywały się temu. (Łk 23, 49).
To prawdziwa tragedia. To dramat. Nieszczęście. To koniec – takimi słowami zazwyczaj określamy sytuację po czyimś odejściu, śmierci. Tak nie raz nazywamy trudne wydarzenie w życiu. Podobnie wielu z nas i innych ludzi myśli o wojnie na Ukrainie; tak może myślimy o tym, co będzie z naszą Ojczyzną; może z bólem serca staje nam przed oczami rozłam w rodzinie lub niepokoi nas sytuacja we wspólnocie?

Która wojna? Który brak pokoju najbardziej mi teraz doskwiera: na Ukrainie, w Polsce, w mojej rodzinie, we wspólnocie, a może w moim sercu?

STACJA XIV GRÓB

Przed wejście do grobu zatoczył kamień (Mk 15,46b).
Jak Józef – uczeń Jezusa – odważył się poprosić o wydanie ciała Jezusa i pochował je, tak i nam potrzeba odwagi, by stanąć w obronie sprawiedliwego, niewinnego człowieka. Chyba jeszcze większa odwaga potrzebna jest, by okazać szacunek człowiekowi, który czynił zło. Nie za jego złe czyny, ale dlatego, że jest dzieckiem Boga.

Co myślę o moich mniejszych lub większych nieprzyjaciołach? Czy oddałbym miejsce w swoim rodzinnym grobowcu swojemu wrogowi?

ZAKOŃCZENIE

We wspomnianym orędziu na Światowy Dzień Pokoju św. Jan Paweł II mówił:
W jakimkolwiek miejscu naszej planety żyjecie, gorąco błagam Was o wytrwanie w solidarności i szczerym dialogu:
Pokój jest wartością, która nie zna podziałów na Północ-Południe, Wschód-Zachód; wszędzie jest tylko jeden Lud zjednoczony wolą powszechnego pokoju. (…) Jest wartością, która zaspokaja nadzieje i dążenia wszystkich ludów i wszystkich narodów, ludzi młodych i starych, mężczyzn i kobiet, wszystkich ludzi dobrej woli.

Na zakończenie tej Drogi Krzyżowej dostajemy jako pocieszenie słowa samego Jezusa:  Pokój wam (…). Czemu jesteście zmieszani i dlaczego wątpliwości budzą się w waszych sercach?  (…) to Ja jestem (Łk 24, 36b. 38b. 39b).
Módlmy się za wszystkich ludzi, ale przede wszystkim za nas samych i za siebie nawzajem, abyśmy byli świadkami wiary, krzewicielami nadziei i siewcami miłości, a wtedy będziemy mogli nieść światu Boży Pokój.
Na to dzieło budowania pokoju módlmy się o  Boże błogosławieństwo:
Niech cię Pan błogosławi i strzeże.  Niech Pan rozpromieni oblicze swe nad tobą, niech cię obdarzy swą łaską.
Niech zwróci ku tobie oblicze swoje i niech cię obdarzy pokojem (Lb 6, 24-26).

Błogosławieństwo kapłańskie:

Pan z wami.   I z duchem twoim.
Bóg, Ojciec Miłosierdzia, który z miłości was stworzył na swoją chwałę, niech was zachowa od wojny, a wasze serca od nienawiści. AMEN
Syn Boży, Jezus Chrystus, który z miłości oddał za was życie, aby was odkupić, niech wyjedna wam łaskę zgody i jedności. AMEN
Duch Święty, Źródło Zjednoczenia, który z miłości was uświęcił, niech uczyni was braćmi i siostrami w jednej rodzinie dzieci Bożych. AMEN
Was wszystkich tu zebranych, abyście czerpiąc z Miłosiernego Serca Jezusowego, nieśli światu Boży Pokój, niech błogosławi Bóg Wszechmogący, Ojciec i Syn, i Duch Święty. AMEN

Śpiew: Idziesz przez wieki (W. Lewkowicz)

Idziesz przez wieki, krwią znaczysz drogę, Twardą od cierpień i bólu, Krzyż niesiesz ciężki, koisz ból, trwogę, O Jezu Chryste, nasz Królu.
Ref: Króluj nad nami, władaj sercami, Niech wszędzie płonie znicz wiary. Niech zew miłości, wiary, ufności, Świat wiedzie pod Twe sztandary.
Książę pokoju, Władco nieba, ziemi, Po ziemskim boju z Tobą zjednoczeni, Niech nucim hymn Twojej chwały.
Cichy Baranku, Boże miłości, Rozpal przed nami Swe zorze, Naucz nas męstwa, świętej cichości, Prowadź nas w niebo, nasz Boże.


s. Felicyta Lidia Świerz CSIC

wykop

Komentarze

 • Alicja Pruszkowska
  2022-04-20 17:48:44

  arrow

  Wyróżnienie w pełni zasłużone. Siostro Felicyto, serdeczne GRATULACJE!

 • Kovalenko Galyna
  2022-04-18 09:16:15

  arrow

  Bardzo wrazliwe rozwazania Drogi Krzyżowej....Zyczę wygranej

 • Renata Dąbrowska
  2022-04-14 21:41:23

  arrow

  Wspaniałe odniesienie Drogi Krzyżowej do dzisiejszej sytuacji każdego z nas, tu i teraz. Przejmujące,pobudzające do myślenia rozważania, jednocześnie dające nadzieję, ukojenie i pokój w sercu.
  Dziękuję bardzo Siostro Felicyto.

 • Leszek Makowski
  2022-04-14 19:42:22

  arrow

  Bardzo wrazliwe rozwazania Drogi Krzyzowej, szczegolnie w
  odniesieniu do obecnej sytuacji politycznej i spolecznej.

 • Maria Gwóźdź Niemiec
  2022-04-13 08:53:06

  arrow

  Bardzo ładne rozważania Drogi Krzyżowej.
  Życzę wygranej, moc błogosławieństw od Jezusa
  Ukrzyżowanego, a Zmartwychwstały Chrystus obdarzy wieloma łaskami, przyniesie radość i pokój.

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


foto

Czy e-recepta jest darmowa? Sprawdzamy!
2022-08-11 08:18:18 Kategoria:

By kupić niektóre leki w aptece, potrzebna będzie e-recepta. Jest to dokument cyfrowy stanowiący potwierdzenie, że pacjent konsultował się z lekarzem, a ten –...

więcej »
foto

Wakacje kredytowe pomogą spłacającym mieszkanie
2022-08-09 13:15:22 Kategoria:

Od 29 lipca Polacy spłacający kredyt hipoteczny w złotych, przeznaczony na zaspokojenie własnych potrzeb mieszkaniowych, mogą złożyć wniosek o rządowe wakacje kredytowe...

więcej »
foto

Czym powinien wyróżniać się dobry rower miejski?
2022-08-09 07:38:39 Kategoria:

Najlepszy rower miejski powinien zapewnić użytkownikowi maksimum komfortu oraz bezpieczeństwo. Ważne jest to, aby wybór jednośladu został dokładnie przemyślany. Opłaca...

więcej »
foto

Gwiazdy internetu i kina - wszystkie w jednym miejscu
2022-08-08 08:40:30 Kategoria:

W sieci szukamy dziś informacji na najróżniejsze tematy. Nierzadko wówczas trafiamy na serwisy społecznościowe czy portale rozrywkowe, które przyciągają nas...

więcej »
foto

Zawód medyczny – czy warto? Cz. 1 Zawody opiekuńcze i...
2022-08-08 07:06:00 Kategoria:

W ostatnim czasie na rynku pracy wzrósł popyt na zawody medyczne. Pandemia koronawirusa pokazała bowiem ogromne braki kadrowe w służbie zdrowia. Ważnym czynnikiem wyboru...

więcej »
foto

Jak oszczędzać pieniądze?
2022-08-05 15:44:43 Kategoria:

Inflacja robi swoje. Z jej powodu coraz więcej Polaków zastanawia się nad tym, w jaki sposób może nieco zaoszczędzić. To na całe szczęście jest możliwe. Z tego powodu...

więcej »
foto

Magiczne Ogrody: Najlepszy Park Rodzinny w Polsce
2022-07-21 10:41:00 Kategoria:

Magiczne Ogrody to prawdopodobnie najbardziej utytułowany park w Polsce. Wieloma nagrodami obdarowali go jego goście. Potwierdzają to bardzo dobre opinie na Facebooku (4,8) i...

więcej »
- 101,7fm / 106,0 fm - ONAIR


Zapraszamy na audycje:

foto

Kolejna audycja pielgrzymkowa
2022-08-03 17:21:33 Kategoria:

Dziś w „Czarno na białym” kontynuujemy tematy związane z pielgrzymowaniem na Jasną Górę. 1 sierpnia - z Łosic, Zbuczyna i Białej Podlaskiej, 2 - z Międzyrzeca...

więcej »


Co, gdzie, kiedy

w lewoSierpień 2022w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1

GARWOLIN, 01.08

Garwolin: oddadzą hołd powstańcom

więcej »
2

MIĘDZYRZEC, 02.08

Msza św. z modlitwą o uzdrowienie przez wstawiennictwo do św. Charbela w Międzyrzecu

więcej »
3

SIEMIATYCZE, 03.08

Jacek Galiński będzie gościem spotkania autorskiego w siemiatyckiej bibliotece

więcej »
4

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 04.08 10:15

Komunikat o śmierci i pogrzebie śp. Jerzego Wocha

więcej »
5

POWIAT BIALSKI, 05.08

Wernisaż fotografii - Bug. Pejzaż nostalgiczny

więcej »

ŁOSICE, 05.08

Nadbużański Festiwal Teatrów dla Dzieci Gaducha

więcej »

ŁOSICE, 05.08

Nadbużański Festiwal Teatrów dla Dzieci GADUCHA 2022

więcej »
6

SIEMIATYCZE, 06.08

Nowy termin pikniku na Świerkowej

więcej »

ŁOSICE, 06.08

Nadbużański Festiwal Teatrów dla Dzieci Gaducha

więcej »

MIĘDZYRZEC, 06.08

Zostań wakacyjnym ratownikiem życia

więcej »

ŁOSICE, 06.08

Męski Różaniec w Łosicach

więcej »

ŁOSICE, 06.08

Nadbużański Festiwal Teatrów dla Dzieci GADUCHA 2022

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 06.08

Mokobody: Wieczór z Matką Budzieszyńską i odpust Przemienienia Pańskiego

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 06.08

Siedlce: Męski Różaniec

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 06.08

MAZOpiknik w Siedlcach – już w najbliższą sobotę

więcej »

REGION, 06.08 - 07.08

Weekend w regionie...

więcej »

GARWOLIN, 06.08

Garwolin: publiczny Różaniec ulicami miasta

więcej »

POWIAT BIALSKI, 06.08

V Wystawa na Stodole

więcej »

DROHICZYN, 06.08

XXXI Muzyczne Dialogi nad Bugiem

więcej »
7

ŁOSICE, 07.08

Nadbużański Festiwal Teatrów dla Dzieci Gaducha

więcej »

ŁOSICE, 07.08

Nadbużański Festiwal Teatrów dla Dzieci GADUCHA 2022

więcej »

ŁUKÓW, 07.08

Łuków: Giełda Kolekcjonerów

więcej »

ŁUKÓW, 07.08

Festyn Rodzinny w Łukowie

więcej »

ŁOSICE, 07.08

Dzień Pieroga Niemojskiego

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 07.08

Rodzinny Turniej Sportowy

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 07.08

Summer Music Festival 2022 – Olga Jagieło

więcej »

BIELSK PODL., 07.08

Piknik Rodzinny w Bacikach Dalszych

więcej »

SIEMIATYCZE, 07.08

Piknik Rodzinny w Bacikach Dalszych

więcej »

SIEMIATYCZE, 07.08

W Siemiatyczach będą jechać na czymkolwiek

więcej »

ŁUKÓW, 07.08

Święto Miodów Ziemi Łukowskiej już w niedzielę

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 07.08

Korczew dla Niepodległej 2022

więcej »
8 9 10 11

MIASTO SIEDLCE, 11.08

Summer Music Festival 2022 – Irena Kosińska & Bartłomiej Tyburowski Trio

więcej »
12

SIEMIATYCZE, 12.08

Pierwsze koncerty w siemiatyckim amfiteatrze już w połowie sierpnia

więcej »
13

SIEMIATYCZE, 13.08

Pierwsze koncerty w siemiatyckim amfiteatrze już w połowie sierpnia

więcej »

ŁUKÓW, 13.08

Łuków: Wakacje z OSiR-em

więcej »

BIELSK PODL., 13.08

SOBOTA Z WOJSKIEM

więcej »
14

SIEMIATYCZE, 14.08

Podlaskie Dożynki Wojewódzkie odbędą się w Ciechanowcu

więcej »

SIEMIATYCZE, 14.08

Pierwsze koncerty w siemiatyckim amfiteatrze już w połowie sierpnia

więcej »

ŁUKÓW, 14.08

Łuków: znamy program obchodów Święta Wojska Polskiego

więcej »

SIEMIATYCZE, 14.08

Podlaskie Dożynki Wojewódzkie odbędą się w Ciechanowcu

więcej »

GARWOLIN, 14.08

Międzypokoleniowa potańcówka w Borowiu

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 14.08

Święto Wojska Polskiego i 102. Rocznicy Bitwy Warszawskiej

więcej »
15

WĘGRÓW, 15.08

Turniej siatkówki plażowej w Węgrowie

więcej »

GARWOLIN, 15.08

Garwolin: uroczystości 15 sierpnia

więcej »

ŁUKÓW, 15.08

Łuków: znamy program obchodów Święta Wojska Polskiego

więcej »

SIEMIATYCZE, 15.08

Pierwsze koncerty w siemiatyckim amfiteatrze już w połowie sierpnia

więcej »

LUBARTÓW, 15.08

Święto Wojska Polskiego w Lubartowie

więcej »
16 17 18 19

ŁUKÓW, 19.08

Łuków: Wakacje z OSiR-em

więcej »
20

MIASTO SIEDLCE, 20.08

Turniej Trójek Siatkarskich

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 20.08

Cross Rowerowy

więcej »
21

POWIAT BIALSKI, 21.08

Zaproszenie na koncert

więcej »

POWIAT BIALSKI, 21.08

Odsłonięcie tablicy poświęconej uczestnikom konspiracji ludowej z okresu II wojny światowej w rejonie Białej Podlaskiej

więcej »
22 23 24 25 26 27

POWIAT BIALSKI, 27.08 10:00

Pielgrzymka Żywego Różańca do Leśnej Podlaskiej

więcej »
28
29 30 31

Najnowsze Informacje