R E K L A M ADROHICZYN

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Posłani w pokoju Chrystusa
2022-09-15 18:44:13 Artykuł czytany 420 razy


„Posłani w pokoju Chrystusa”, pod tym hasłem, jak co roku w Święto Podwyższenia Krzyża Świętego 14 września, a po raz drugi w Drohiczynie odbył się Diecezjalny Dzień Młodzieży, na którym spotkało się niemal 2500 młodych wraz z katechetami i wychowawcami.


Spotkanie rozpoczął niezawodny ks. Łukasz Redosz, który poprowadził integrację, był taniec, śpiew i ogromna ilość śmiechu, a po tej konkretnej dawce energii, przyszła pora na konferencję którą wygłosił Michał PAX Bukowski - lider zespołu Muode Koty, który też nie pierwszy raz gościł z koncertem w Drohiczynie. Michał jest również prowadzącym programu dla młodzieży Studio Raban. Świadectwo życia, którym dzielił się PAX w trakcie spotkania, dało wielu młodym osobom nadzieję na to, że z Chrystusem wszystko jest możliwe.
    
Centralnym punktem spotkania była Msza Św. pod przewodnictwem biskupa drohiczyńskiego Piotra Sawczuka. Pasterz diecezji z radością powitał młodych i podziękował za liczne przybycie, młodzieży oraz wychowawców i katechetów do Drohiczyna. Nawiązując do przeżywanego tygodnia wychowania oraz w dniu Święta Podwyższenia Krzyża, Biskup przywołał historię krzyża i zachęcał by każdy nas zamiast uciekać, wziął swój krzyż, bo to właśnie on prowadzi do pokoju. Przybliżył wszystkim zgromadzonym postać Carla Acutisa, który w wieku siedmiu lat chciał już pójść do Pierwszej Komunii.
    
Na Dniu Młodzieży obecne były sztandary szkół, którym patronują święci i błogosławieni.
    
Przedstawiciele Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Drohiczyńskiej i Ruchu Światło-Życie Diecezji Drohiczyńskiej podziękowali za obecność bp. Piotrowi Sawczukowi oraz za sprawowanie Eucharystii i wygłoszone Słowo Boże. Następnie został odczytany telegram, który jak co roku, zostanie wysłany do Papieża Franciszka. Ks. Piotr Jarosiewicz, duszpasterz Wydziału Młodzieży i Asystent Diecezjalny KSM DD wyraził wdzięczność wszystkim, którzy włączyli się w organizację tegorocznego Dnia Młodzieży.
    
Po Mszy Św. odbył się koncert ks. Kuby Bartczaka, jest to kapłan i raper, wydał już 4 albumy którymi ewangelizuje młodzież. Zaprosił on księży z diecezji drohiczyńskiej do wykonania wspólnego utworu, którym podczas koncertu udało się porwać młodzież do tańca i śpiewu.
    
Po pełnym emocji czasie i posileniu duszy, przyszedł czas na posilenie ciała, dzięki życzliwości Dyrektora Administracyjnego WSD Drohiczyn - ks. Piotra Jurczaka, wszyscy mogli zgromadzić się na przygotowanym posiłku na terenie Wyższego Seminarium Duchownego w Drohiczynie.
    
Organizatorem Diecezjalnego Dnia Młodzieży było Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Drohiczyńskiej. Wydarzenie było możliwe dzięki partnerstwu Województwa Podlaskiego w ramach zadania publicznego „Kultura kreująca młodych”.
    
W tym miejscu organizatorzy przekazują podziękowania za wszelkie wsparcie w organizacji wydarzenia:
    
Za oprawę muzyczną Mszy św. serdecznie dziękujemy scholi na ręce ks. Błażeja Samociuka i pani Magdaleny Chomać. Podziękowania należą się również ks. Mateuszowi Gołosiowi i Liturgicznej Służbie Ołtarza. Dziękujemy Dyrektorowi Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury panu Rafałowi Siwkowi wraz z pracownikami. Pragniemy równie serdecznie podziękować za pomoc w organizacji, pracownikom Spółki Orły z Podlasia. Dziękujemy darczyńcom indywidualnym którzy wsparli nasze wydarzenie. Dziękujemy także dziekanowi katedralnemu ks. kan. Wiesławowi Niemyjskiemu. Dziękujemy wolontariuszom KSM. Dziękujemy Centrum Informacji Diecezji Drohiczyńskiej za uwiecznienie i  transmitowanie całego wydarzenia. Dziękujemy bardzo serdecznie 33 Drużynie Harcerskiej „Adept’’. Dziękujemy również Ochotniczej Straży Pożarnej w Drohiczynie za pilnowanie porządku przed i w trakcie wydarzenia.

ZDJĘCIA
Tekst – Natalia Beata Zielińska
Foto: Ks. Wojciech Łuszczyński / Diecezja Drohiczyńska
Oprac. ABol

wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
tel. 600 262 129
siemiatycze@radiopodlasie.pl

Komentarze

  • mama
    2022-09-16 09:56:46

    arrow

    jestem pod wrażeniem i bardzo się cieszę

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 
REKLAMA
foto

„U Pana Boga w Królowym Moście” promuje Podlaskie
2022-12-09 10:58:54 Kategoria: Wieści Podlaskie

Trwają zdjęcia do czwartej części kultowej serii w reżyserii Jacka Bromskiego, opowiadającej z przymrużeniem oka o życiu podlaskiej społeczności. O urokach regionu i o...

więcej »
- 101,7fm / 106,0 fm - ONAIR


Zapraszamy na audycje:

foto

Jak wspierać osoby z chorobą alkoholową w utrzymaniu...
2022-12-07 13:12:00 Kategoria:

O wspieraniu osób po przebytej terapii w utrzymaniu abstynencji od alkoholu, mowa będzie w czwartek, 8 grudnia w Audycji Trzeźwiejących Alkoholików "Boże użycz nam pogody...

więcej »


foto

The Best of Voci Cantati
2021-12-28 07:31:19 Kategoria: Kultura

W 2021 roku Voci Cantati obchodzi swój jubileusz. To już 10 urodziny! 10 lat na scenie to spory bagaż dorobku i osiągnięć, a także liczne projekty muzyczne.

więcej »
foto

Kupiłeś używany samochód? Poznaj sposoby na...
2022-12-09 17:34:58 Kategoria:

Kupiłeś samochód z drugiej ręki na Podlasiu? Czeka Cię kilka ważnych formalności. Nie zaniedbuj ich, jeśli nie chcesz się narazić na wysokie kary finansowe. O czym...

więcej »
foto

Jak pozyskać nowych followersów na Instagramie? 6 porad
2022-12-07 11:05:41 Kategoria:

Każda osoba, która prowadzi social media, chce, żeby to, co na nich robi, było zauważone. Jednak nie jest łatwo pozyskać obserwujących, nawet jeśli tworzymy ciekawe...

więcej »
foto

Magiczne Ogrody czekają na Was
2022-11-23 09:41:00 Kategoria:

Do maja zostało jeszcze kilka miesięcy. Ale wiemy, że wielu z Was myśli o janowieckim parku często w czasie zimowej przerwy. Mamy dla Was uśmiechnięty powód do kolejnych...

więcej »

Siemiatycze

w lewoGrudzień 2022w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1

DROHICZYN, 01.12 18:30

Wieczór Wiary w Seminarium w Drohiczynie

więcej »
2 3

SIEMIATYCZE, 03.12 08:00

Ciechanowiec: Konkurs ligawkowy

więcej »
4

SIEMIATYCZE, 04.12 09:30

Ciechanowiec: Konkurs ligawkowy

więcej »
5 6

SIEMIATYCZE, 06.12

Mikołajki w Siemiatyczach

więcej »
7 8

SIEMIATYCZE, 08.12 17:00

Rok obrzędowy na Podlasiu – spotkanie w siemiatyckiej bibliotece

więcej »
9 10 11

DROHICZYN, 11.12 09:00

Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej w Drohiczynie

więcej »

SIEMIATYCZE, 11.12 12:00

Drohiczyn i Siemiatycze zapraszają na świąteczne kiermasze

więcej »
12 13 14 15 16 17

SIEMIATYCZE, 17.12 09:00

Drohiczyn i Siemiatycze zapraszają na świąteczne kiermasze

więcej »
18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje