R E K L A M ADROHICZYN

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Propozycja twórczego wykorzystania czasu na okres zawieszenia zajęć szkolnych
2020-03-21 09:15:13 Artykuł czytany 132 razy


Wydział Katechezy i Szkolnictwa Katolickiego Kurii Diecezjalnej w Drohiczynie organizuje konkursy religijne skierowane do uczniów szkół ponadpodstawowych, podstawowych, specjalnych oraz przedszkoli. Jest to dobra propozycja dla rodziców, katechetów oraz nauczycieli, aby twórczo zorganizować czas opieki nad wychowankami. Wręczenie dyplomów i nagród laureatom odbędzie się po ustąpieniu zagrożenia koronawirusem.


Młodzież z VII i VIII klas szkół podstawowych: Konkurs Wiedzy Biblijnej „Spotkania z Biblią. Ewangelia wg Św. Mateusza.” Wydział Katechezy i Szkolnictwa Katolickiego Kurii Diecezjalnej w Drohiczynie organizuje kolejną edycję konkursu biblijnego dla młodzieży z klas VII i VIII z terenu województwa podlaskiego i mazowieckiego. W tym roku szkolnym dotyczy on znajomości Ewangelii według św. Mateusza. Placówką prowadząca konkurs jest Szkoła Podstawowa w Domanowie. Zgłoszenia szkół będą przyjmowane tak jak poprzednio na adres: spotkania-z-biblia@wp.pl Konkurs pragnie ukazać Biblię jako źródło wiary, rozwijać zainteresowania uczniów wiedzą biblijną, wykształcić nawyk systematycznego czytania Biblii, zachęcić do refleksji nad własnym życiem w świetle wartości biblijnych.

W tym konkursie uczniowie klas I –III przygotowują dowolne prace plastyczne, klasy IV –VIII w ramach prac plastycznych tworzą komiksy, a w kategorii literackiej piszą wiersze, jest też konkurs dla nauczycieli katechetów na opracowanie scenariusza lekcji bądź krótkiej inscenizacji związanej z tematem konkursu. Więcej informacji na: https://spdomanowo.edupage.org/

Szkoły podstawowe: Diecezjalny Konkurs Religijny „Pan Jezus ustanawia sakrament Eucharystii”– konkurs związany z hasłem roku duszpasterskiego Wielka Tajemnica Wiary. Placówką prowadzącą jest Szkoła Podstawowa w Sabniach. Cele ogólne: zainteresowanie dzieci i młodzieży tematyką Eucharystii, mobilizowanie uczniów do lektury Pisma Świętego, poznanie wiedzy biblijnej w oparciu o teksty Starego i Nowego Testamentu zapowiadające Eucharystię, pogłębienie wiedzy biblijnej o ustanowieniu przez Pana Jezusa podczas Ostatniej Wieczerzy sakramentu Eucharystii, pogłębianie w uczniach duchowości eucharystycznej, kształtowanie postawy świadomego i pełnego uczestnictwa we Mszy świętej, kształtowanie umiejętności plastycznych i literackich; wyszukiwanie młodych talentów.

W tym konkursie uczniowie klas I –III przygotowują dowolne prace plastyczne, klasy IV –VIII w ramach prac plastycznych tworzą komiksy, a w kategorii literackiej piszą wiersze, jest też konkurs dla nauczycieli katechetów na opracowanie scenariusza lekcji bądź krótkiej inscenizacji związanej z tematem konkursu. Więcej informacji na stronach: http://www.zssabnie.pl/

Szkoły specjalne: Diecezjalny Konkurs dla uczniów szkół specjalnych „Bóg jest naszym Ojcem.” Placówką prowadzącą jest Zespół Szkół Specjalnych im. Jana Pawła II w Sokołowie Podlaskim. Cele konkursu: ukazanie prawdy o tym, że Bóg jest kochającym Ojcem, który troszczy się o wszystkich ludzi, pogłębienie prawdy, że świat jest darem podarowanym przez Pana Boga człowiekowi, kształtowanie postawy wdzięczności Panu Bogu za jego dary i obecność w naszym życiu, rozwijanie wyobraźni oraz twórczych umiejętności uczniów, prezentacja i popularyzacja plastycznej twórczości uczniów. integracja rodzin wychowujących dzieci niepełnosprawne.

W ramach konkursu uczniowie: tworzą prace plastyczne, projektują okładki modlitewników oraz nadają im tytuły, przygotowują plakat – Bóg naszym Ojcem, oraz prace - moja rozmowa z Bogiem. Więcej szczegółów na stronie:

http://zespec1.sokp.pl/2020/02/05/zapraszamy-na-konkurs-diecezjalny/

Przedszkola: Konkurs Plastyczny „Mój ulubiony święty”. Placówką prowadzącą jest Katolickie Przedszkole św. Antoniego w Węgrowie. Cele konkursu to: Poznawanie życiorysów świętych, inspirowanie do czynnego uczestnictwa w życiu Kościoła i społeczności lokalnej, rozwijanie twórczego myślenia u dzieci, pobudzanie i rozwijanie aktywności artystycznej dzieci, wyszukiwanie i promocja talentów.

W tym konkursie przedszkolaki przygotowują prace plastyczne dowolną techniką, prace będą oceniane w kilku kategoriach od trzylatków do 6-latów, jest też kategoria dla rodzin. Więcej szczegółów na stronach: http://www.przedszkole.klasztorwegrow.pl/ http://www.klasztorwegrow.pl/

Wszystkie poziomy edukacyjne(przedszkola, szkoły podstawowe, specjalne i ponadpodstawowe): Międzynarodowy Konkurs Plastyczny Święty Jan Paweł II w oczach dziecka. Totus Tuus. Placówką prowadzącą jest Muzeum w Bielsku Podlaskim. W 2020 roku organizatorzy chcą przez konkurs włączyć się w obchody XX Dnia Papieskiego – Totus Tuus oraz Roku Świętego Jana Pawła II ogłoszonego przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej. Niech pamięć o Janie Pawle II ożywia nas wszystkich i stanie się trwałym budulcem charakterów i postaw kolejnych pokoleń Polaków.

Nad wszystkimi konkursami patronat honorowy objął Bp drohiczyński Piotr Sawczuk, Papieski Wydział Teologiczny w Warszawie Collegium Joanneum oraz władze oświatowe i samorządowe.

Więcej informacji o wszystkich konkursach i szczegółowe ich regulaminy znaleźć można na stronie:
https://katecheza.drohiczynska.pl/konkursy/konkursy-20192020/#na-dzien-papieski-2020

ABol/DW

wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
tel. 600 262 129
siemiatycze@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 
REKLAMA
- 101,7fm / 106,0 fm - ONAIR


Zapraszamy na audycje:

foto

8 kwietnia środowe audycje
2020-04-07 19:39:00 Kategoria:

W Wielką Środę, 7 kwietnia, Katolickie Radio Podlasie zaprasza na audycje:

więcej »


foto

Materac, na którym naprawdę się wyśpisz
2020-04-06 10:39:40 Kategoria:

„Materac, to materac.” Większość ludzi kieruje się przy wyborze materaca tą prostą dewizą. Niestety. Dlaczego niestety? A dlatego, że około 30% naszego całego...

więcej »
foto

Obierz kurs na słoneczną Hiszpanię!
2020-04-06 10:20:00 Kategoria:

Nie ma lepszego sposobu nauki obcego języka, jak intensywny kurs wyjazdowy. Jeśli pragniesz poprawić swój angielski, koniecznie odwiedź Wielką Brytanię. Gdy marzysz o...

więcej »
foto

Podziel się dobrem
2020-04-02 13:00:14 Kategoria:

W dobie szalejącej pandemii koronawirusa, pacjenci Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego Centrum czekają na Twoją pomoc. Zapraszamy do współpracy osoby wykonujące zawody medyczne.

więcej »
foto

Dlaczego zawód medyczny? cz. 2
2020-04-01 15:57:50 Kategoria:

Technik farmaceutyczny wykonuje czynności polegające na sporządzaniu, wytwarzaniu, wydawaniu produktów leczniczych i wyrobów medycznych oraz współuczestniczy w...

więcej »

Siemiatycze

w lewoKwiecień 2020w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30

Kondolencje

Najnowsze Informacje