R E K L A M ADROHICZYN

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Samorządowcy spotkali się w Drohiczynie
2018-01-04 17:45:32 Artykuł czytany 1046 razy


Tradycyjne świąteczno-noworoczne spotkanie Przedstawicieli Parlamentu i Rządu; Władz Państwowych i Samorządowych; Służb Mundurowych i miłośników Podlasia zorganizowano z inicjatywy Biskupa Drohiczyńskiego Tadeusza Pikusa w Wyższym Seminarium Duchownym w Drohiczynie.


W czwartek, 4 stycznia ponad dwustu zaproszonych gości zawitało do Drohiczyna, by spotkać się z duchowieństwem i ze słów orędzia Jego Ekscelencji zaczerpnąć siły do dalszej pracy dla dobra mieszkańców.

Obecnych na spotkaniu witał ks. prał. Zbigniew Rostkowski – kanclerz Kurii i wikariusz generalny diecezji Kanclerz Kurii Drohiczyńskiej. W imieniu biskupa Tadeusza Pikusa i biskupa seniora Antoniego Dydycza dziękował za przyjęcie zaproszenie i udział w spotkaniu.

Biskup Tadeusz Pikus wygłosił przesłanie noworoczne, w którym podkreślał wagę wolności i odpowiedzialności. W pogłębionej refleksji dotyczącej wymowy Świąt Bożego Narodzenia zwrócił uwagę na zmiany społeczne odnoszące się do praktyk religijnych. Dziękował przybyłym gościom za życzliwość i współpracę w wypełnianiu posługi społecznej. Podpowiadał też, by pełniąc tę posługę czerpać ze starej łacińskiej maksymy „Dic, Duc, Fac, Fer!” - mów (prawdę), sprawuj urząd (sumiennie), spełniaj (swoje obowiązki), znoś (co los zsyła).

Oczekiwaną częścią spotkania było wystąpienie ks. prof. dra hab. Piotra Mazurkiewicza w UKSW w Warszawie, w którym mówca rozwinął temat „Suwerenność państwa a integracja europejska. Zmieniająca się funkcja państwa w kontekście globalizacji”.

Po wspólnym wykonaniu kolędy Wśród nocnej ciszy, życzenia w imieniu zaproszonych gości składała księdzu Biskupowi wicemarszałek Województwa Mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska. Pani marszałek towarzyszył starosta węgrowski Krzysztof Fedorczyk niosący obraz św. Jana Pawła II i wicestarosta zamojski Krzysztof Mielnicki, który w darze niósł obraz Matki Bożej Krasnobrodzkiej. Następnie Słowo Boże: 1 List św. Jana Apostoła (4, 7-11), odczytał ks. kan. Jarosław Rzymski. Zapalono świece na stole przykrytym białym obrusem i sianem, pobłogosławiono opłatek i wszyscy zebrani mogli złożyć sobie świąteczno-noworoczne życzenia. Obrzęd łamania się opłatkiem, tak głęboko zakorzeniony w polskiej tradycji jest nieodłącznym elementem świąteczno – noworocznych spotkań. Jest czasem, w którym bliskości, spotkania z drugim człowiekiem i chwilą poświeconą na szczerze życzenia i chwile rozmowy.

Spotkaniu towarzyszył koncert kolęd w wykonaniu Chóru Polskiej Pieśni Narodowej z Bielska Podlaskiego.

To ważne dla nas spotkanie podkreślali samorządowcy przybyli z trzech województw – podlaskiego, mazowieckiego i lubelskiego. Tutaj zaczynamy kolejny rok pracy na rzecz społeczeństwa, tutaj uświadamiamy sobie, że więcej nas łączy niż dzieli, a tym co łączy jest też Diecezja Drohiczyńska.

Większe zdjęcia można zobaczyć  TUTAJ

ABol/Siemiatycze [ja]
wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
tel. 600 262 129
siemiatycze@radiopodlasie.pl

Komentarze

  • Polacy w Chicago
    2018-01-04 22:10:46

    arrow

    Pozdrawiamy rodaków znad Buga i gości! Jak dobrze, że będziemy mogli łączyć się z rodakami dzięki TVP Polonia w tą niedzielę 7 stycznia podczas Mszy św.transmitowanej z katedry w Drohiczynie o godz. 13.oo

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Zgodnie z orzeczeniem NSA, redakcja portalu podlasie24.pl, zastrzega sobie prawo udostępnienia IP użytkownika sieci, na żądanie osoby pokrzywdzonej.REKLAMA
foto

Jak w prosty, wygodny i tani sposób transportować meble?
2018-01-17 13:34:30 Kategoria:

Zanim zlecisz transport mebli, musisz pamiętać, że wymaga to specjalnego przygotowania. Meble to z reguły delikatne przedmioty i bardzo łatwo o ich uszkodzenie. Źle...

więcej »

Siemiatycze

w lewoStyczeń 2018w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3 4

DROHICZYN, 04.01

Olga Szomańska kolędowa - koncert w Drohiczynie

więcej »
5 6

SIEMIATYCZE, 06.01

Siemiatycze przygotowują się do Orszaku Trzech Króli

więcej »
7

SIEMIATYCZE, 07.01

Koncert charytatywny „Pomagamy Konradowi”

więcej »

DROHICZYN, 07.01

Msza Św. trydencka w Drohiczynie

więcej »
8

SIEMIATYCZE, 08.01

Uwaga, 8 stycznia urzędy mogą być zamknięte

więcej »
9 10 11 12

DROHICZYN, 12.01 17:00

Noworoczne spotkanie w Ośrodku Kultury w Drohiczynie

więcej »
13 14

SIEMIATYCZE, 14.01 14:00

2. Regionalny Przegląd Zespołów Kolędniczych w Ciechanowcu

więcej »

DROHICZYN, 14.01 18:30

Futsal w Drohiczynie

więcej »
15 16

SIEMIATYCZE, 16.01 10:00

Siemiatycka Stajenka 2018

więcej »
17 18 19

DROHICZYN, 19.01

Ja kobieta - tajniki naturalnych kosmetyków

więcej »
20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje