R E K L A M A



DROHICZYN

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Zmiany personalne w parafiach diecezji drohiczyńskiej
2017-06-17 15:34:53 Artykuł czytany 12908 razy


W dniach 16 i 17 czerwca w kaplicy Pałacu Biskupiego w Drohiczynie zostały wręczone nominaty uwzględniające tegoroczne zmiany personalne.


Wręczenie poprzedziła modlitwa Liturgią Godzin oraz wprowadzenie ks. Biskupa, który podziękował przybyłym kapłanom za ich dotychczasową posługę i pracę. Odwołując się fragmentu Pisma Świętego, porównującego Boga do orła niosącego na skrzydłach swe pisklęta, zachęcił do zaufania Panu Bogu w podejmowaniu nowych obowiązków duszpasterskich. Kanclerz Kurii ks. Zbigniew Rostkowski odczytał poszczególne nominaty. Nowo mianowani proboszczowie uroczyście złożyli i podpisali wyznanie wiary, które przyjął i podpisał ks. Biskup.

Na zakończenie Pasterz diecezji udzielił zebranym błogosławieństwa.













ZMIANY PROBOSZCZÓW W PARAFIACH DIECEZJI DROHICZYŃSKIEJ:


1. Ks. JAROSŁAW BŁAŻEJAK na własną prośbę zwolniony z urzędu proboszcza parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Czartajewie, oddelegowany do kontynuowania posługi moderatora Ruchu „Światło-Życie" oraz egzorcysty diecezjalnego;

2. Ks. ZBIGNIEW DOMIRSKI, dotychczasowy proboszcz parafii św. Wawrzyńca w Kożuchówku, mianowany proboszczem parafii Matki Bożej z Góry Karmel w Bielsku Podlaskim;

3. Ks. ANDRZEJ FALKOWSKI, dotychczasowy wikariusz parafii św. Stanisława Biskupa Męczennika w Stoczku, mianowany proboszczem parafii św. Ojca  Pio w Węgrowie;

4. Ks. MACIEJ ŁUKASZEWICZ, dotychczasowy proboszcz parafii Świętego Andrzeja Boboli w Czekanowie, mianowany proboszczem parafii Wniebowstąpienia Pańskiego w Strabli;

5. Ks. WIESŁAW NIEMYJSKI, dotychczasowy proboszcz parafii św. Ojca Pio w Węgrowie, mianowany proboszczem parafii Trójcy Przenajświętszej w Drohiczynie i dziekanem dekanatu drohiczyńskiego;

6. Ks. JERZY OLSZEWSKI, dotychczasowy proboszcz parafii Wniebowstąpienia Pańskiego w Strabli, mianowany proboszczem parafii Świętego Andrzeja Boboli w Czekanowie;

7. Ks. HENRYK POLAK, na własną prośbę zwolniony z urzędu proboszcza parafii Matki Bożej z Góry Karmel w Bielsku Podlaskim, przechodzi na wojskową emeryturę. Jednocześnie mianowany diecezjalnym duszpasterzem ds. duszpasterstwa pielgrzymkowego;

8. Ks. RAFAŁ ROGUZIAK, dotychczasowy wikariusz parafii Niepokalanego  Poczęcia NMP w Ceranowie, mianowany proboszczem parafii Matki Boskiej Anielskiej w Horoszkach Dużych;

9. Ks. ZBIGNIEW SREDZIŃSKI, dotychczasowy proboszcz parafii Trójcy Przenajświętszej w Drohiczynie, mianowany proboszczem parafii św. Wawrzyńca w Kożuchówku i zwolniony z urzędu dziekana dekanatu
drohiczyńskiego;

10. Ks. JAN WASILEWSKI, dotychczasowy proboszcz parafii Matki Boskiej Anielskiej w Horoszkach Dużych, przechodzi na emeryturę;

11. Ks. TOMASZ ŻUKOWSKI, dotychczasowy wikariusz parafii Niepokalanego Serca NMP w Sokołowie Podlaskim, mianowany proboszczem parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Czartajewie.

Księża proboszczowie kończą posługę w dotychczasowych parafiach w dniu 30 czerwca 2017 r, natomiast objęcie nowych placówek nastąpi z dniem 1 lipca

1. Ks. PAWEŁ BADURA Z dniem 30 czerwca 2017 r. zwolniony z funkcji rezydenta parafii Trójcy Przenajświętszej w Drohiczynie i z dniem 1 lipca 2017 r. mianowany współpracownikiem parafii św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Skrzeszewie, z zachowaniem statusu rezydenta tejże parafii;

2. Ks. HENRYK KALINOWSKI, dotychczasowy kapelan Mniszek Benedyktynek w Drohiczynie, z dniem 1 lipca 2017 r. przechodzi do pomocy duszpasterskiej w parafii Miłosierdzia Bożego w Sokołowie Podlaskim;

3. Ks. ANDRZEJ LUBOWICKI Z dniem 30 czerwca 2017 r. zwolniony z funkcji dyrektora Wydziału ds. Młodzieży przy Kurii Diecezjalnej i 7 czerwca 2017 r. mianowany przez Konferencję Episkopatu Polski asystentem generalnym Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży;

4. Ks. SYLWESTER FALKOWSKI Z dniem 30 czerwca 2017 r. zwolniony z funkcji rezydenta parafii Św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Skrzeszewie i z dniem 1 lipca 2017 r. mianowany dyrektorem Wydziału ds. Młodzieży przy Kurii Diecezjalnej w Drohiczynie, z zamieszkaniem w Centrum Dialogu w Drohiczynie;

5. Ks. KRZYSZTOF ŻERO, z dniem 31 sierpnia 2017 r. zwolniony z funkcji redaktora „Niedzieli Podlaskiej".

ZMIANY WIKARIUSZY W PARAFIACH DIECEZJI DROHICZYŃSKIEJ:


1. Ks. KRZYSZTOF ANTOLIK, neoprezbiter, z dniem 1 lipca 2017 r. mianowany wikariuszem parafii św. Stanisława Biskupa Męczennika w Stoczku;

2. Ks. MACIEJ DOMAŃSZCZYŃSKI, neoprezbiter, z dniem 26 sierpnia 2017 r. mianowany wikariuszem parafii Św. Anny w Sterdyni;

3. Ks. ŁUKASZ GRABOWSKI, neoprezbiter, z dniem 1 lipca 2017 r. mianowany wikariuszem parafii Niepokalanego Serca NMP w Sokołowie Podlaskim;

4. Ks. PAWEŁ GRZESZEK Z dniem 30 czerwca 2017 r. zwolniony ze stanowiska wikariusza parafii Najświętszej Opatrzności Bożej w Bielsku Podlaskim i z dniem 1 lipca 2017 r. oddelegowany do pracy w Ordynariacie Polowym Wojska Polskiego;

5. Ks. PAWEŁ HRYNIEWICKI Z dniem 30 czerwca 2017 r. zwolniony ze stanowiska wikariusza parafii Podwyższenia Krzyża Świętego i Św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Hajnówce i z dniem 1 lipca 2017 r. mianowany wikariuszem parafii Najświętszej Opatrzności Bożej w Bielsku Podlaskim;

6. Ks. DANIEL JANKOWSKI zwolniony ze stanowiska wikariusza parafii Wniebowzięcia NMP w Węgrowie i mianowany wikariuszem parafii Niepokalanego Serca NMP w Sokołowie Podlaskim;

7. Ks. PAWEŁ KOC zwolniony ze stanowiska wikariusza parafii Niepokalanego Serca NMP w Sokołowie Podlaskim i skierowany na studia specjalistyczne z zakresu teologii dogmatycznej na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II;

8. Ks. GRZEGORZ KONOPACKI, neoprezbiter, z dniem 1 lipca 2017 r. mianowany wikariuszem parafii Wniebowzięcia NMP w Węgrowie;

9. Ks. PRZEMYSŁAW ŁOZA zwolniony ze stanowiska wikariusza parafii św. Anny w Sterdyni i mianowany wikariuszem parafii Niepokalanego Serca NMP w Łochowie;

10. Ks. WOJCIECH ŁUSZCZYŃSKI zwolniony ze stanowiska wikariusza parafii Wniebowzięcia NMP w Siemiatyczach i skierowany na studia specjalistyczne z zakresu filozofii na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II;

11. Ks. DARIUSZ MISIOR Z dniem 30 czerwca 2017 r. zwolniony ze stanowiska wikariusza parafii Trójcy Przenajświętszej w Drohiczynie i z dniem 1 lipca 2017 r. mianowany wikariuszem parafii Miłosierdzia Bożego w Bielsku Podlaskim;

12. Ks. MARIUSZ MUCHA, neoprezbiter, z dniem 1 lipca 2017 r. mianowany wikariuszem parafii Podwyższenia Krzyża Świętego i św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Hajnówce;

13. Ks. ADAM NIEWĘGŁOWSKI zwolniony ze stanowiska wikariusza parafii Niepokalanego Serca NMP w Łochowie i mianowany wikariuszem parafii św. Andrzeja Boboli w Siemiatyczach;

14. Ks. RAFAŁ POKRYWIŃSKI zwolniony ze stanowiska wikariusza parafii św. Andrzeja Boboli w Siemiatyczach i mianowany wikariuszem parafii Trójcy Przenajświętszej w Drohiczynie;

15. Ks. TOMASZ PRZEWOŹNY po powrocie ze studiów z Rzymu mianowany wikariuszem parafii św. Andrzeja Boboli w Siemiatyczach;

16. Ks. ŁUKASZ REDOSZ, neoprezbiter, z dniem 26 sierpnia 2017 r. mianowany wikariuszem parafii Wniebowzięcia NMP w Brańsku;

17. Ks. MARIUSZ ROSŁON zwolniony ze stanowiska wikariusza parafii Podwyższenia Krzyża Świętego i św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Hajnówce i mianowany wikariuszem parafii Wniebowzięcia NMP
w Siemiatyczach;

18. Ks. WOJCIECH RYCZKOWSKI po powrocie ze studiów z Rzymu mianowany wikariuszem parafii św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Stoczku;

19. Ks. ARKADIUSZ SIERGIEJUK zwolniony ze stanowiska wikariusza parafii św. Cyryla i Metodego w Hajnówce i oddelegowany do pracy duszpasterskiej w diecezji Arezzo-Cortona-Sansepolcro we Włoszech;

20. Ks. MARIUSZ WOLTAŃSKI zwolniony ze stanowiska wikariusza parafii Wniebowzięcia NMP w Siemiatyczach i mianowany wikariuszem parafii Podwyższenia Krzyża Świętego i św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Hajnówce;

21. Ks. RAFAŁ ZBUCKI zwolniony ze stanowiska wikariusza parafii św. Andrzeja Boboli w Siemiatyczach i mianowany wikariuszem parafii św. Cyryla i Metodego w Hajnówce;

22. Ks. ARTUR ŻANDARSKI zwolniony ze stanowiska wikariusza parafii Wniebowzięcia NMP w Brańsku i mianowany wikariuszem parafii Wniebowzięcia NMP w Siemiatyczach.

Księża wikariusze, jeśli nie wskazano inaczej, kończą posługę w dotychczasowych parafiach w dniu 25 sierpnia 2017 r., natomiast rozpoczynają pracę w nowych placówkach w dniu 26 sierpnia 2017 r.

ks. MG/DJ

wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
tel. 600 262 129
siemiatycze@radiopodlasie.pl

Komentarze

  • do jejeje
    2017-06-18 08:11:21

    arrow

    Może po prostu jest to poszukiwanie normalności i próba doproszenia się szacunku do wiernych i księży w związku z translokatami... Zastanawiają mnie takie komentarze jak Twój, które kompletnie nic nie wnoszą do tematu...

  • jejeje
    2017-06-17 22:35:44

    arrow

    do@ Aaa - a co cię tak obchodzi diecezja siedlecka skoro kibicujesz drohiczyńskiej? Zbierasz najnowsze niusy? ćwicz się w cierpliwości...

  • ola
    2017-06-17 20:44:08

    arrow

    Kiedy będzie podana zmiana księży w diecezji siedleckiej...2017 roku.

  • Marta
    2017-06-17 20:03:59

    arrow

    Przykro, żal, ksiądz Henryk Polak Wspaniały Człowiek!

  • Aaa
    2017-06-17 17:10:53

    arrow

    A w die. siedleckiej znów nie ma publikacji mimo że zmiany tuż tuż. Eh. .. jak zwykle "100 lat za murzynami..."

  • Ewa
    2017-06-17 16:04:31

    arrow

    Stało się, co się stać musiało.

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Zgodnie z orzeczeniem NSA, redakcja portalu podlasie24.pl, zastrzega sobie prawo udostępnienia IP użytkownika sieci, na żądanie osoby pokrzywdzonej.



REKLAMA
foto

Innowacyjna Szkoła Muzyki Rozrywkowej w Bielanach
2018-04-20 18:09:00 Kategoria:

W związku z bardzo dużym zainteresowaniem dzieci muzyką, w Gminie Bielany powstała Innowacyjna Szkoła Muzyki Rozrywkowej. Warto wspomnieć, że w tej gminie realizowany...

więcej »

Siemiatycze

w lewoKwiecień 2018w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1
2 3 4 5 6

SIEMIATYCZE, 06.04

Dzień otwarty w biurze ARiMR w Siemiatyczach

więcej »
7 8
9 10 11 12

SIEMIATYCZE, 12.04

Zaproszenie na 3. Siemiatyckim Biegu Pamięci o Katyniu

więcej »
13 14

DROHICZYN, 14.04

Dzień Skupienia dla Organistów Diecezji Drohiczyńskiej

więcej »

SIEMIATYCZE, 14.04 13:00

Odyseja - Festiwal Podróżniczy na Podlasiu

więcej »

SIEMIATYCZE, 14.04 13:00

ODYSEJA - I Siemiatycki Festiwal Podróżniczy

więcej »

SIEMIATYCZE, 14.04 13:00

Odyseja - Festiwal Podróżniczy na Podlasiu

więcej »

SIEMIATYCZE, 14.04 13:00

Odyseja - Festiwal Podróżniczy na Podlasiu

więcej »
15

SIEMIATYCZE, 15.04

Wystawa malarstwa Honoraty Świderskiej

więcej »

SIEMIATYCZE, 15.04

Zanurzmy się w Miłosierdziu - dzień skupienia w Karmelu

więcej »
16 17 18 19 20

SIEMIATYCZE, 20.04 - 22.04

Rekolekcje uzdrowienia wewnętrznego

więcej »

SIEMIATYCZE, 20.04

23. Podlaski Festiwal Piłki Ręcznej w Siemiatyczach - największy Turniej na Podlasiu

więcej »

DROHICZYN, 20.04

Ja kobieta – tym razem spotkanie autorskie

więcej »
21

SIEMIATYCZE, 21.04

23. Podlaski Festiwal Piłki Ręcznej w Siemiatyczach - największy Turniej na Podlasiu

więcej »
22

SIEMIATYCZE, 22.04

Muzeum Rolnictwa zaprasza na Jarmark Świętego Wojciecha

więcej »

SIEMIATYCZE, 22.04

Maratony Kresowe w Siemiatyczach

więcej »

SIEMIATYCZE, 22.04

23. Podlaski Festiwal Piłki Ręcznej w Siemiatyczach - największy Turniej na Podlasiu

więcej »
23 24

SIEMIATYCZE, 24.04 13:00

„O Wikingach i nie tylko...” - spotkanie z Radosławem Lewandowskim

więcej »
25

SIEMIATYCZE, 25.04

O czym będą decydować radni?

więcej »
26

DROHICZYN, 26.04

Kolejna katecheza maryjna w Drohiczynie

więcej »

SIEMIATYCZE, 26.04

„Czwartki Lekkoatletyczne” w Siemiatyczach

więcej »

SIEMIATYCZE, 26.04

Po raz trzeci odbędzie się Siemiatycki Marsz Biało Czerwony

więcej »
27 28 29
30

Kondolencje

Najnowsze Informacje