R E K L A M ADROHICZYN

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Przyjechała, zaśpiewała i zdobyła serca słuchaczy - Olga Szomańska w Drohiczynie
2018-01-05 14:24:20 Artykuł czytany 815 razy


W pięknej scenerii, w nastrojowym świetle, a przede wszystkim w sali wypełnionej po brzegi słuchaczami, w czwartek, 4 stycznia Olga Szomańska wystąpiła w Drohiczynie. Artystka zaprezentowała najpiękniejsze polskie kolędy pastorałki oraz akustyczne wersje wielkich przebojów muzycznych. Rozbrzmiewały kompozycje Piotra Rubika i muzyka filmowa.


Koncert rozpoczęła „Cicha noc”, potem wybrzmiała polska kolęda „Bóg się rodzi”. Do wspólnego śpiewu Olga Szomańska zaprosiła publiczność, z którą już od pierwszych chwil nawiązała świetny kontakt. Opowiadała o sobie, o swoim życiu, o rodzinie, ale zadawała też wiele pytań dotyczących Drohiczyna i jego mieszkańców. Przede wszystkim jednak zachęcała, by śpiewać niezależnie od tego czy mamy piękny głos, dobry słuch i poczucie rytmu, przekonywała, że muzyka jest najlepszym lekarstwem na wszelkie troski.

Nostalgicznie i nastrojowo śpiewała o miłości, zapewniając, że właśnie muzyką najpiękniej można wyrazić uczucia.

Były utwory dedykowane dorosłym i starszym słuchaczom ale i specjalne dedykacje dla dzieci. Największy zachwyt wśród najmłodszych widzów wzbudziła piosenka „Mam tę moc” z kultowej bajki „Kraina lodu”. Pani Olga zdradziła dzieciom, że w polskiej wersji „Krainy lodu” użyczyła głosu królowej troli Buldzie.

Kolędowy koncert Olgi Szomańskiej odbyła się Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Drohiczynie. Wśród publiczności obecni byli m.in. biskup drohiczyński Tadeusz Pikus, asystent generalny KSM ks. Andrzej Lubowicki, proboszcz parafii katedralnej ks. Wiesław Niemyjski, księża, klerycy i siostry zakonne. Mieszkańcom gminy towarzysz też burmistrz Wojciech Borzym i dyrektor MGOK Rafał Siwek. Korzystając ze spotkania w pierwszych dniach nowego roku do zgromadzonej publiczności zwrócił się biskup Tadeusz Pikus. Nawiązując do zaśpiewanych przez panią Olgę utworów o miłości podkreślał, że każdy potrzebuje miłości, by obdarzać nią Boga, drugiego człowieka i samego siebie. Nie po raz pierwszy przypomniał jak ważna jest akceptacja samego siebie na każdym etapie życia.

Po koncercie chętnie kupowano płyty prosząc o specjalne dedykacje, wiele osób skorzystało też z możliwości zrobienia wspólnego zdjęcia ze znaną artystką.

Olga Szomańska to pochodząca z Wrocławia wokalistka i aktorka. Szerokiej publiczności znana przede wszystkim z występów w oratorium Piotra Rubika i Zbigniewa Książka, Tu Es Petrus. Popularność przyniosła jej też rola serialowej Marzenki w „M jak miłość”. W Drohiczynie Olga Szomańska gościła nie po raz pierwszy.Większe zdjęcia można zobaczyć TUTAJ

ABol/Siemiatycze [ja]
wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
tel. 600 262 129
siemiatycze@radiopodlasie.pl

Komentarze

  • ja
    2018-01-05 15:21:27

    arrow

    Wyjątkowy głos.

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Zgodnie z orzeczeniem NSA, redakcja portalu podlasie24.pl, zastrzega sobie prawo udostępnienia IP użytkownika sieci, na żądanie osoby pokrzywdzonej.REKLAMA
foto

Jak w prosty, wygodny i tani sposób transportować meble?
2018-01-17 13:34:30 Kategoria:

Zanim zlecisz transport mebli, musisz pamiętać, że wymaga to specjalnego przygotowania. Meble to z reguły delikatne przedmioty i bardzo łatwo o ich uszkodzenie. Źle...

więcej »

Siemiatycze

w lewoStyczeń 2018w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3 4

DROHICZYN, 04.01

Olga Szomańska kolędowa - koncert w Drohiczynie

więcej »
5 6

SIEMIATYCZE, 06.01

Siemiatycze przygotowują się do Orszaku Trzech Króli

więcej »
7

SIEMIATYCZE, 07.01

Koncert charytatywny „Pomagamy Konradowi”

więcej »

DROHICZYN, 07.01

Msza Św. trydencka w Drohiczynie

więcej »
8

SIEMIATYCZE, 08.01

Uwaga, 8 stycznia urzędy mogą być zamknięte

więcej »
9 10 11 12

DROHICZYN, 12.01 17:00

Noworoczne spotkanie w Ośrodku Kultury w Drohiczynie

więcej »
13 14

SIEMIATYCZE, 14.01 14:00

2. Regionalny Przegląd Zespołów Kolędniczych w Ciechanowcu

więcej »

DROHICZYN, 14.01 18:30

Futsal w Drohiczynie

więcej »
15 16

SIEMIATYCZE, 16.01 10:00

Siemiatycka Stajenka 2018

więcej »
17 18 19

DROHICZYN, 19.01

Ja kobieta - tajniki naturalnych kosmetyków

więcej »
20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje