Integracja według Łukowskiego...
Dodano: 2017-09-20Zdjęć w galerii 39

Blisko 150 osób bawiło się na integracyjnym spotkaniu, na które zaprosił ich Łukowski Ośrodek Kultury. W Centrum Konferencyjno - Wypoczynkowym Parisel Palace bawiły się dzieci i młodzież ze wszystkich sekcji artystycznych działających w Ośrodku oraz ich rodzice.

Poświęcenie Przedszkola przy...
Dodano: 2017-09-20Zdjęć w galerii 30

We wtorek, 19 września odbyło się poświecenie „Przedszkola na Hołowiesku”, otwartego przy Parafii Opatrzności Bożej w Bielsku Podlaskim.

Święto Podwyższenia Krzyża...
Dodano: 2017-09-20Zdjęć w galerii 52

14 września, w święto Podwyższenia Krzyża św., wierni z parafii św. Jana Chrzciciela w Kłoczewie modlili się przy Relikwiach Drzewa Krzyża św. 14 dnia każdego miesiąca parafianie spotykają się, by uczcić obecne w Kłoczewie od 280 lat relikwie.

Młodzi Kolumbijczycy w Górznie
Dodano: 2017-09-20Zdjęć w galerii 58

Kilkunastoosobowa grupa młodzieży z Kolumbii, z I sekretarzem ambasady tego kraju w Polsce, gościła 20 września w Górznie. Celem wizyty było pokazanie młodym ludziom z obszarów Kolumbii dotkniętych konfliktem zbrojnym alternatywnego stylu życia. W Górznie między innymi zwiedzili nowoczesne obiekty sportowe i szkołę oraz rozegrali mecz w piłkę nożną.

Przedszkolaki rządzą w Siemiatyczach
Dodano: 2017-09-20Zdjęć w galerii 13

W Siemiatyczach rządzą przedszkolaki. 18 września, burmistrz Siemiatycz Piotr Siniakowicz przekazał maluchom symboliczne klucze do miasta.

Biała Podl.: Wiceminister Rolnictwa...
Dodano: 2017-09-20Zdjęć w galerii 25

Wiceminister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Jacek Bogucki we wtorek, 19 września spotkał się z rolnikami z powiatu bialskiego, aby rozmawiać o sytuacji w związku z afrykańskim pomorem świń, który zdziesiątkował hodowle trzody chlewnej w regionie.

Diecezjalna Pielgrzymka Ruchu...
Dodano: 2017-09-19Zdjęć w galerii 213

Księża, osoby konsekrowane, ludzie dorośli, rodziny, młodzież i dzieci z całej diecezji siedleckiej, 16 września przybyli do Sanktuarium Matki Bożej Leśniańskiej w Leśnej Podlaskiej na Diecezjalną Pielgrzymkę Ruchu Światło-Życie, zwaną również Powakacyjnym Dniem Wspólnoty. Rozpoczęto jednocześnie kolejny rok formacyjny.

Łosice: Nowa wystawa w...
Dodano: 2017-09-19Zdjęć w galerii 19

18 września w Transgranicznym Centrum Dialogu Kultur odbył się wernisaż wystawy "Rzeczpospolita Utracona". Szczególną okolicznością była obecność jej autora - Tomasza Łabuszewskiego z Instytutu Pamięci Narodowej w Warszawie, który przybliżył zebranym treści zawarte w ekspozycji.

Niedziela w Woli Okrzejskiej
Dodano: 2017-09-19Zdjęć w galerii 24

Blisko 5 tysięcy złotych udało się zebrać podczas akcji charytatywnej „Dzień Konia w Sienkiewiczówce”. Pieniądze przeznaczone zostaną na zakup kart rękopisu „Potopu” do zbiorów Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej.

XVIII Mazowiecki Samochodowy i...
Dodano: 2017-09-19Zdjęć w galerii 220

17 września odbył się XVIII Mazowiecki Samochodowy i Motocyklowy Rajd Turystyczny 2017. Na starcie pojawiło się trzydzieści sześć załóg samochodowych i sześciu motocyklistów.

Akcja „Nie daj się sprzedać” w...
Dodano: 2017-09-19Zdjęć w galerii 10

„Nie daj się sprzedać” to ogólnopolska akcja, której celem jest upowszechnianie wiedzy na temat handlu ludźmi. Włączyli się w nią również uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 w Łukowie. Relację z działań jakie były podejmowane w szkole nadesłała do nas Agnieszka Bryła.

Święto patrona dzieci i młodzieży...
Dodano: 2017-09-19Zdjęć w galerii 35

18 września Kościół wspomina św. Stanisława Kostkę patrona dzieci i młodzieży. Mając na uwadze zakończony zaledwie tydzień wychowania, rozpoczęty przed kilkoma tygodniami rok szkolny i oczywiście postać patrona w parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Siemiatyczach w poniedziałek, 18 września modlono się w intencji dzieci, młodzieży i rodziców, prosząc o Boże błogosławieństwo na cały rok szkolny.