Gminna Gala Stypendystów w Ulanie -...
Dodano: 2018-06-23Zdjęć w galerii 55

21czerwca w Ulanie-Majoracie odbyła się Gminna Gala Stypendystów. W imieniu organizatorów - Gminnego Ośrodka Kultury i Gminnego Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół rozpoczęła i poprowadziła wydarzenie Bożena Krawczyk. W uroczystości wzięli udział najlepsi uczniowie szkół prowadzonych przez Gminę Ulan-Majorat, ich rodzice, nauczyciele, trenerzy, instruktorzy, dyrektorzy i kierownicy jednostek, a wśród nich Katarzyna Skowron - skarbnik gminy.

Teatralne oblicze Dni Garwolina
Dodano: 2018-06-23Zdjęć w galerii 21

W sumie do obejrzenia było aż 6 spektakli – dla dorosłych i dla dzieci. Przed garwolińską publicznością zaprezentowali się goście i lokalne grupy teatralne. Teatr O!Mamy pokazał premierowo „Sen nocy letniej”, Teatr Rękawiczka ponownie „trAdycję”, a Teatr Tymczasem – „Było sobie miasto”.

Gala Mistrzów w Rudnikach
Dodano: 2018-06-22Zdjęć w galerii 56

W Szkole Podstawowej w Rudnikach odbyła się Gala Mistrzów, której ideą jest uhonorowanie wybitnych uczniów gminy oraz docenienie starań rodziców w mobilizacji swoich dzieci do nauki.

Pszczoła w obiektywie – uczeń...
Dodano: 2018-06-22Zdjęć w galerii 11

Dawid Poniatowski, uczeń Zespołu Szkół Rolniczych im. Wincentego Witosa w Ostrożanach, autor filmu „Tropem pszczół”, został zwycięzcą Wojewódzkiego Konkursu Filmowego „Pszczoła w obiektywie”. Komisja konkursowa doceniła jego profesjonalizm, trafność ujęcia tematu oraz walory artystyczne produkcji.

Burmistrz Międzyrzeca wręczył...
Dodano: 2018-06-22Zdjęć w galerii 24

10 najzdolniejszych uczniów z międzyrzeckich szkół otrzymało nagrodę burmistrza Międzyrzeca Podlaskiego jaką jest statuetka i tytuł „Międzyrzeckiego Prymusa”. Mają najwyższą średnią ocen w szkole i są wzorem godnym do naśladowania.

Puchar Burmistrza Miasta Międzyrzec...
Dodano: 2018-06-22Zdjęć w galerii 24

W niedzielę, 17 czerwca wiceburmistrz Miasta Międzyrzec Podlaski Grzegorz Łubik, wykonując pierwszy honorowy ruch, na pierwszej szachownicy, dokonał oficjalnego otwarcia piątej edycji Pucharu Burmistrza Miasta Międzyrzec Podlaski w Szachach Szybkich i Błyskawicznych.

Nie tylko dzieci cieszą się z...
Dodano: 2018-06-22Zdjęć w galerii 106

Licealiści i uczniowie szkoły zawodowej rozpoczęli wakacje. W piątkowy poranek, 22 czerwca uroczyste zakończenie roku szkolnego odbyło się w Zespole Szkół im. KEN w Siemiatyczach.

Rajd rowerowy ŚLADAMI NASZEJ HISTORII
Dodano: 2018-06-22Zdjęć w galerii 11

Uczniowie klas siódmych Szkoły Podstawowej w Starej Kornicy w szczególny sposób uczcili 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. 12 czerwca 2018 r. pod opieką nauczycieli wybrali się na rajd rowerowy, aby poznać miejsca związane z historią okolicy.

Uczniowie Szkoły Muzycznej pierwsi...
Dodano: 2018-06-22Zdjęć w galerii 132

O dzień dłuższe wakacje mają uczniowie Szkoły Muzycznej I Stopnia im. Wojciecha Kilara w Siemiatyczach, gdzie uroczyste zakończenie roku szkolnego odbyło się w czwartek, 21 czerwca.

Czarno-biały koncert na początek...
Dodano: 2018-06-22Zdjęć w galerii 27

Ognisko muzyczne Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie już ma wakacje. Koncertem w dniu 20 czerwca uczniowie zakończyli roczną naukę. Swoje osiągnięcia zaprezentowali przed swoimi rodzinami i przyjaciółmi.

Uroczysta Msza św. w intencji...
Dodano: 2018-06-21Zdjęć w galerii 11

Dziś, 21 czerwca Biskup Alojzy Orszulik - pierwszy Biskup Łowicki, a w diecezji siedleckiej inicjator powstania Katolickiego Radia Podlasie, obchodzi 90. urodziny. Z tej okazji, w Bazylice katedralnej Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i św. Mikołaja w Łowiczu została odprawiona uroczysta Msza św. w intencji Jubilata.

Tunel i obwodnica na finiszu
Dodano: 2018-06-21Zdjęć w galerii 64

Za tydzień Siedlce oddadzą do użytku tunel pod stacją kolejową i III etap obwodnicy śródmieścia. Wielkie otwarcie nastąpi w piątek 29 czerwca, a dziś, 21 czerwca lokalne media mogły się zapoznać ze stanem robót.