Widowisko w Drelowie
Dodano: 2017-03-27Zdjęć w galerii 47

Pół tysiąca osób przybyło do Drelowa na widowisko poetycko - muzyczne „Wypłyń na Głębię” w wykonaniu Zespołu Artystycznego Nadzieja z Kocka.

Adoracja Najświętszego Sakramentu...
Dodano: 2017-03-27Zdjęć w galerii 57

"Miłości bez Krzyża nie znajdziecie, Krzyża bez Miłości nie uniesiecie." Tym pięknym wezwaniem rozpoczęła się w sobotni wieczór Adoracja Najświętszego Sakramentu, poprzedzona Adoracją Krzyża i Eucharystią - animowaną przez dorosłych uczestników Wspólnoty Nazarejczyk i diakonię muzyczną. Piękna oprawa liturgiczna, która towarzyszyła od samego początku Adoracji, powodowała wzruszenie i podniosłość tej chwiali wspaniałe pieśni w wykonaniu diakoni muzycznej Wspólnoty Nazarejczyk, wprowadzały wszystkich w modlitwę i dodawały powagi i wzruszyły niejedno serce.

V Pokutny Marsz Różańcowy w...
Dodano: 2017-03-27Zdjęć w galerii 34

Po raz piąty ulicami Siedlec przeszedł w niedzielę, 26 marca marsz zorganizowany przez Krucjatę Różańcową za Ojczyznę. Marsze odbywają się w każdą ostatnią niedzielę miesiąca. fot. Piotr Grabowski

„Jesteś widoczny, jesteś...
Dodano: 2017-03-27Zdjęć w galerii 43

W piątek, 24 marca w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Grębkowie odbyła się kampania społeczna pod nazwą „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny”. Organizatorem akcji jest Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego, który do współpracy zaprosił także Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Siedlcach oraz służby mundurowe z terenu powiatu węgrowskiego.

Misterium Męki Pańskiej w SOK
Dodano: 2017-03-27Zdjęć w galerii 16

Setki osób z Sokołowa Podlaskiego i okolicznych miejscowości postanowiło spędzić niedzielne popołudnie w Sokołowskim Ośrodku Kultury. Tym razem przybyli po to, aby wziąć udział w Misterium Męki Pańskiej – przedstawieniu, w które zaangażowało się około 40 osób w różnym wieku i ze wszystkich sokołowskich parafii.

Garwolin: marsz ambasadorów życia
Dodano: 2017-03-27Zdjęć w galerii 52

W ramach dekanalnych obchodów Dnia Świętości Życia, 25 marca w garwolińskiej kolegiacie Przemienienia Pańskiego odprawiona została Msza św., w czasie której kilkadziesiąt osób podjęło Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. Po nabożeństwie odbył się V Różańcowy Marsz Świętości Życia.

Pilawa: kolorowy plac zabaw w centrum...
Dodano: 2017-03-27Zdjęć w galerii 14

Pilawski samorząd realizuje ciekawy, 3-etapowy projekt, który dedykowany jest dzieciom, młodzieży oraz starszym, i zawiera elementy ochrony środowiska, rekreacji i sportu. Niedawno przekazany został do użytku drugi już element tego projektu, a mianowicie kolorowy plac zabaw dla dzieci, który zrealizowano ze wsparciem środkami ministerstwa sportu.

Powiatowi prymusi z języka niemieckiego
Dodano: 2017-03-27Zdjęć w galerii 22

Już po raz szósty uczniowie szkół średnich z naszego powiatu uczestniczyli w konkursie z języka niemieckiego w ramach Powiatowej Ligii Przedmiotowej. Gospodarzem konkursu był Zespół Szkół im. Stanisława Staszica w Miętnem.

Maraton Gimnastyki w Siemiatyczach
Dodano: 2017-03-27Zdjęć w galerii 34

26 marca w Siemiatyczach po raz pierwszy zorganizowano Maraton Gimnastyki. W niedzielne popołudnie w miejskiej hali widowiskowo-sportowej siódme poty wylewały przede wszystkim kobiety, wśród uczestników maratonu był jeden mężczyzna – w sumie ponad 50 osób wybrało ten sposób spędzenia wolnego czasu.

Paulina Grochowska na scenie...
Dodano: 2017-03-27Zdjęć w galerii 23

Paulina Grochowska, pochodząca z Łukowa aktorka musicalowa, wystąpiła w Łukowskim Ośrodku Kultury. Jej koncert odbył się na zakończenie pierwszego dnia Powiatowego Przeglądu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Wesołe Nutki”, w którym sama jako dziecko również brała udział.

W Siemiatyczach wybrano...
Dodano: 2017-03-27Zdjęć w galerii 19

Filip Malinowski, bramkarz Cresovii Siemiatycze zdobył tytuł Najpopularniejszego Sportowca Siemiatycz 2016, drugie miejsce zajęła Zuzanna Waszkiewicz (lekkoatletyka), a trzecie Michał Jaroszewicz (piłka ręczna).

Rozśpiewany weekend w Łukowie
Dodano: 2017-03-27Zdjęć w galerii 39

45 bardzo młodych wokalistów w wieku od 3 do 5 lat wystąpiło w niedzielę 26 marca na scenie Łukowskiego Ośrodka Kultury. Dzieci wzięły udział w XXXVIII Powiatowym Przeglądzie Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Wesołe Nutki”.