Łuków: „Krótka historyjka z...
Dodano: 2019-11-08Zdjęć w galerii 35

Łukowski Ośródek Kultury zorganizował konkurs plastyczny pod hasłem „Krótka historyjka z mojego miasta”. Zadaniem uczestników było narysować komiks o Łukowie. Ogłoszenie wyników i wręczenie dyplomów odbyło się w czwartek 7 listopada. Z dwunastu nagrodzonych prac powstanie kalendarz na 2020 rok.

Biskup Piotr Sawczuk odwiedził...
Dodano: 2019-11-08Zdjęć w galerii 44

Trwa wizytacja kanoniczna biskupa drohiczyńskiego Piotra Sawczuka w parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Czartajewie. W czwartek, 7 listopada biskup odwiedził placówki oświatowe na terenie parafii: Szkołę Podstawową i Zespół Szkół Technicznych.

Nowy wóz dla OSP Wyrozęby
Dodano: 2019-11-07Zdjęć w galerii 13

100 tys. zł - tyle otrzymała jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Wyrozębach. Pieniądze ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego przeznaczone będą na zakup nowego samochodu dla ochotników z Wyroząb, którzy czekają na niego od niemal 70 lat. Umowę w tej sprawie podpisano w czwartek, 7 listopada w Urzędzie Gminy w Repkach.

Niecodzienna lekcja muzyki w...
Dodano: 2019-11-07Zdjęć w galerii 49

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Łukowie brali udział w niecodziennej lekcji muzyki. W roli nauczyciela wystąpił Sylwester Mastalerz, tata dwójki uczniów „Trójki”, który gra w Orkiestrze Wojskowej w Siedlcach.

Lirycznie, klimatycznie - poetyckie...
Dodano: 2019-11-07Zdjęć w galerii 20

Wiersze o jesieni znanych, polskich poetów i te, które wyszły spod pióra mieszkańców Siemiatycz, można było usłyszeć podczas jesiennego spotkania z poezją zorganizowanego przez Stowarzyszenie „Klub Literacki” w Siemiatyczach i Miejską Bibliotekę Publiczną im. ks. Anny Jabłonowskiej.

Teatr cienia - ósmoklasiści na...
Dodano: 2019-11-07Zdjęć w galerii 26

Biografia Św. Jana Pawła II przedstawiona w formie teatru cienia, to inicjatywa, z którą młodzież z parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Siemiatyczach wyszła do swoich kolegów i koleżanek i mieszkańców Siemiatycz. Uczniowie z klasy VIII B Szkoły Podstawowej Nr 1 im. ks. Anny z Sapiehów Jabłonowskiej w czwartek, 6 listopada stanęli na scenie Siemiatyckiego Ośrodka Kultury, by gestem, światłem i cieniem, opowiedzieć historię jednego z największych Polaków.

Moniuszko nie tylko na poważnie
Dodano: 2019-11-07Zdjęć w galerii 28

Za nami koncert zatytułowany „Moniuszko nie tylko na poważnie”, który odbył się 6 listopada w Siedlcach. To drugi koncert organizowany w ramach projektu „Moniuszko w dwóch odsłonach”. Wydarzenie miało miejsce w miejscowym Zespole Szkół Muzycznych i dedykowane było głównie do dzieci i młodzieży.

ŁOK: Jesienny Konkurs Recytatorski
Dodano: 2019-11-07Zdjęć w galerii 53

W Łukowskim Ośrodku Kultury odbyły się eliminacje powiatowe XXIII Jesiennego Konkursu Recytatorskiego „Pamiętajcie o ogrodach”. Najlepsi recytatorzy będą wkrótce prezentować się na eliminacjach wojewódzkich w Lublinie.

Uczniowie z Białej Podlaskiej...
Dodano: 2019-11-06Zdjęć w galerii 16

We wtorek, 5 listopada w redakcji Katolickiego Radia Podlasie gościli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 5 im. Jana Kochanowskiego w Białej Podlaskiej.

Rocznica poświęcenia kościoła w...
Dodano: 2019-11-06Zdjęć w galerii 32

2 i 3 listopada w 35. rocznicę poświęcenia kościoła w Starym Opolu odbyło się 24-godzinne czuwanie ze św. Michałem Archaniołem w znaku świętej figury z Gargano. Wspólny czas modlitwy poprowadzili oo. Michalici. Podczas czuwania ks. proboszcz Jarosław Sutryk zawierzył parafię św. Michałowi Archaniołowi, a parafianie przyjęli szkaplerz, mundur wojsk anielskich, zewnętrzny znak oddania i opieki świętego patrona.

X Bieg Niepodległości w Sokołowie...
Dodano: 2019-11-06Zdjęć w galerii 8

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sokołowie Podlaskim zaprasza do udziału w jubileuszowej 10. edycji Biegu Niepodległości w Sokołowie Podlaskim. W tym roku bieg odbędzie się w nowej lokalizacji - trasę wyznaczono wokół Parku Przemysłowego przy ulicy Fabrycznej.

Uroczyste ślubowanie pierwszoklasistów
Dodano: 2019-11-05Zdjęć w galerii 12

,,Niech wyrosną z Was tacy, którzy ku gwiazdom wzlecieć zapragną”. To właśnie ta myśl Janusza Korczaka, przyświecała ślubowaniu pierwszoklasistów ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Wólce Dobryńskiej. Pod takim hasłem, w przepięknej gwiezdnej scenerii, w czwartkowy poranek 24 października w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Wólce Dobryńskiej, odbyło się uroczyste ślubowanie pierwszoklasistów.