Polne Maki z Dołubowa w TVP2
Dodano: 2017-04-14Zdjęć w galerii 15

W Wielką Sobotę, program drugi Telewizji Polskiej wyemituje odcinek programu „Podróże z historią TVP” nagrany w Muzeum Rolnictwa im. Ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu. Na planie pojawi się m.in. Zespół „Polne Maki” z Dołubowa.

Msza Święta Wieczerzy Pańskiej w...
Dodano: 2017-04-13Zdjęć w galerii 33

Biskup siedlecki Kazimierz Gurda przewodniczył Mszy Świętej Wieczerzy Pańskiej sprawowanej w czwartkowy wieczór, 13 kwietnia w siedleckiej katedrze. W homilii hierarcha zwrócił uwagę na ustanowienie sakramentów Kapłaństwa i Eucharystii, jako przyczynek do kontynuacji Dzieła Zbawienia.

Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu w mediach
Dodano: 2017-04-13Zdjęć w galerii 23

Ekipy telewizyjne i radiowe zagościły w ostatnim czasie w Muzeum Rolnictwa im. Ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu w poszukiwaniu materiałów o zwyczajach i obrzędach Świąt Wielkanocnych. Przygotowano kilka programów z udziałem ekspertów i aktorów z Muzeum, muzealnych eksponatów, plenerów i zabytkowej XIX wiecznej wsi podlaskiej oraz głównego bohatera - unikatowej kolekcji pisanek w Muzeum Pisanki.

Droga Krzyżowa ulicami Terespola
Dodano: 2017-04-13Zdjęć w galerii 58

W Niedzielę Palmową 9 kwietnia z parafii Świętej Trójcy w Terespolu wyruszyła Droga Krzyżowa ulicami miasta. Można powiedzieć, że jest to już tradycja w mieście. W tym roku oprawę Drogi Krzyżowej zorganizowała Wspólnota Nazarejczyk wraz z opiekunem księdzem Arturem Stefaniakiem.

Ostatnia droga krzyżowa ulicami...
Dodano: 2017-04-13Zdjęć w galerii 40

O umocnienie rodzin szlachetnych i szczęśliwych, o siłę i nadzieję dla rodzin w kryzysie oraz o takie wychowanie dziewcząt i chłopców, by nowe pokolenie młodych ludzi było w stanie dorastać do miłości małżeńskiej i rodzicielskiej – w tym intencjach wierni modlili się w czasie ostatniej przez Wielkanocą drodze krzyżowej, która w środę 12 kwietnia przeszła ulicami Siemiatycz.

Msza Krzyżma Świętego w...
Dodano: 2017-04-13Zdjęć w galerii 42

Kilkuset kapłanów z diecezji siedleckiej i kilkaset osób ze służby liturgicznej wzięło udział 13 kwietnia we Mszy Krzyżma Świętego, która sprawowana była w katedrze siedleckiej pod przewodnictwem biskupa siedleckiego Kazimierza Gurdy.

Droga Krzyżowa i Misterium Męki...
Dodano: 2017-04-13Zdjęć w galerii 17

Z inicjatywy Ks. Sławomira Brodawka w Parafii Rzymskokatolickiej pw. Św. Rajmunda w Hańsku w 9 kwietnia zorganizowano Drogę Krzyżową połączoną z Misterium Męki Pańskiej.

Pasja oczami Marii Magdaleny
Dodano: 2017-04-13Zdjęć w galerii 72

12 kwietnia pod malowniczym kościółkiem Parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Milanowie, przy płonących pochodniach i niezwykle podniosłej atmosferze , odbyło się widowisko słowno-muzyczne „ Pasja oczami Marii Magdaleny”.

Szkolne przygotowania do Wielkanocy -...
Dodano: 2017-04-13Zdjęć w galerii 42

Wielkanocny konkurs plastyczny, poszukiwanie ukrytych w szkole czekoladowych pisanek, kiermasz wielkanocny, rekolekcje, a na koniec wspólny udział w Misterium Męki Pańskiej, w ten sposób uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 1 im. księżnej Anny z Sapiehów Jabłonowskiej w Siemiatyczach przygotowywali się do Świąt Wielkanocnych. Misterium wystawiono w środę, przygotowali je uczniowi klas czwartych, nad całością czuwały katechetki: s. Nina, Teresa Kłopotowska, Joanna Korzeniewska i Ewa Podgórzak.

Stypendia za szczególne...
Dodano: 2017-04-13Zdjęć w galerii 41

29 młodych sportowców reprezentujących kluby działające na terenie powiatu garwolińskiego, którzy poszczycić się mogą osiągnięciami na wojewódzkich i krajowych arenach sportowych otrzymało stypendia Starosty Powiatu Garwolińskiego. Prym w tym względzie wiodą lekkoatleci Garwolińskiego Klubu Sportowego „Wilga”, ale wśród stypendystów znaleźli się też pływacy i karatecy

Fotorelacja z Drogi Krzyżowej...
Dodano: 2017-04-13Zdjęć w galerii 136

Wracamy do tego, co działo się w Łukowie w Niedzielę Palmowa. Tego dnia odbyła się już po XXV Pokutna Droga Krzyżowa. Zdjęcia z tej uroczystości nadesłał do nas Paweł Przeździak.

Wielkanocna wystawa twórców ludowych
Dodano: 2017-04-13Zdjęć w galerii 26

Wielkanocną wystawę twórców ludowych z powiatu Siemiatyckiego można zwiedzać w galerii Siemiatyckiego Ośrodka Kultury przy ul. Zaszkolnej 1.