Piąty etap ekologicznej inwestycji
Dodano: 2019-09-10Zdjęć w galerii 78

W gminie Borowie jest jedyny w powiecie garwolińskim duży obiekt służący edukacji ekologicznej, który powstał obok zrekultywowanego wysypiska odpadów komunalnych w miejscowości Słup Pierwszy. Kolejnym, ważnym elementem jego doposażania było oddanie do użytkowania piątego już etapu budowy bazy edukacyjnej.

Najlepsi producenci mleka docenieni
Dodano: 2019-09-10Zdjęć w galerii 21

W ubiegłym roku dostarczyli do Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Garwolinie i ryckiej Spółdzielni Mleczarskiej najwięcej mleka najwyższej jakości. Podczas powiatowych dożynek, które w tym roku odbywały się 8 września w Miętnem, najlepsi producenci mleka z powiatu garwolińskiego zostali wyróżnieni przez zarządy spółdzielni.

Złamane skrzydła
Dodano: 2019-09-09Zdjęć w galerii 56

Gmina Terespol postanowiła upamiętnić 80 rocznicę wybuchu II wojny światowej. Z tej okazji została otwarta wystawa pt. Złamane Skrzydła, dotycząca lotniska, które w tamtym okresie funkcjonowało w Małaszewiczach.

Łochów - odsłonięcie pomnika...
Dodano: 2019-09-09Zdjęć w galerii 21

W asyście żołnierzy 23. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Mińsku Mazowieckim i pocztów sztandarowych, 6 września w Łochowie odbyły się uroczystości odsłonięcia i poświęcenia pomnika Poległym i Pomordowanym w XX wieku za wolną i niepodległą Polskę, upamiętniając tym samym 80 rocznicę wybuchu II Wojny Światowej. Podczas uroczystości została wkopana kapsuła pamięci – ziemia pobrana z pól bitewnych, uświęconych krwią Żołnierza Polskiego.

Dożynki w Trzebieszowie i w Karwowie
Dodano: 2019-09-09Zdjęć w galerii 121

8 września w Trzebieszowie i Karwowie odbyły się dożynki gminno-parafialne gminy i parafii Trzebieszów. Święto plonów rozpoczęło się od Eucharystii. Mszy św. w kościele parafialnym w Trzebieszowie przewodniczył ks. Ryszard Kozieł, proboszcz parafii Trzebieszów.

Dożynki w Szóstce na szóstkę
Dodano: 2019-09-09Zdjęć w galerii 17

Wielu mieszkańców gminy Drelów przybyło w niedzielę 9 września do Szóstki na gminne dożynki. Dla rolników to dzień, w którym cieszą się ze zbioru plonów.

Wieczory Muzyczne w Bazylice –...
Dodano: 2019-09-09Zdjęć w galerii 10

Trzeci koncert z cyklu WIECZORY MUZYCZNE W BAZYLICE pt: „Bukiet Pieśni Chwalących Boga”, na który zaprosił Proboszcz Bazyliki Mniejszej w Węgrowie i Burmistrz Miasta Węgrowa odbył się w niedzielę, 8 września.

Festiwal Mistrza Twardowskiego
Dodano: 2019-09-09Zdjęć w galerii 24

W sobotę,7 września na Rynku Mariackim w Węgrowie odbył się Festiwal Mistrza Twardowskiego, poświęcony legendarnej postaci Twardowskiego. Barwny korowód wyruszył spod Węgrowskiego Ośrodka Kultury na Rynek Mariacki w Węgrowie. Uczestniczyły w nim postaci: Pan Twardowski, Pani Twardowska, szczudlarze, dzieci przebrane za postaci z legend, baśni i bajek. Po przybyciu na Rynek przybyłych przywitała dyrektor Węgrowskiego Ośrodka Kultury Katarzyna Zabadała oraz Burmistrz Miasta Paweł Marchela, który zaprosił wszystkich do wspólnej zabawy.

Czy wiesz co twoi znajomi robią w...
Dodano: 2019-09-09Zdjęć w galerii 108

Czy wiesz co twoi znajomi robią w wolnym czasie? Mieszkańcy Siemiatycz przy okazji kolejnego Pikniku NGO mogli przekonać się, jak wolny czas spędzają ich sąsiedzi i znajomi. Piknik przygotowany przez organizacje pozarządowe działające na terenie miasta przy wsparciu samorządu miejskiego i miejskich instytucji zorganizowano w niedzielę, 8 września.

Uroczystości w Lesie Mroczkowskim
Dodano: 2019-09-09Zdjęć w galerii 160

W niedzielę, 8 września Las Mroczkowski na granicy dwóch gmin, powiatów i województw po raz kolejny był miejscem uroczystości w 156. rocznicę stracenia powstańców polskich - żołnierzy Powstania Styczniowego z 1863 roku. Obchody pod dębem straceń w lesie nieopodal wsi Mroczki w gminie Wiśniew rozpoczęły się o godz. 15.00.

Dożynkowo w gminie Kotuń
Dodano: 2019-09-09Zdjęć w galerii 99

W Żeliszewie Podkościelnym odbyły się w niedzielę 8 września gminno-parafialne dożynki. Najładniejszy wieniec przygotowali mieszkańcy Żeliszewa Dużego.

„Narodowe czytanie” na...
Dodano: 2019-09-09Zdjęć w galerii 28

6 września na rynku w Żelechowie odbyło się „Narodowe Czytanie” pod honorowym patronatem Pary Prezydenckiej. W akcję zorganizowaną przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną włączyli się zaproszeni goście oraz przedstawiciele Szkoły Podstawowej im. Romualda Traugutta w Żelechowie.