Łuków: Liturgia Wigilii Paschalnej
Dodano: 2020-04-11Zdjęć w galerii 29

Wigilia Paschalna jest centralnym momentem Triduum Paschalnego i całego roku liturgicznego. Jest najważniejszym wyrazem liturgicznej celebracji misterium paschalnego. W tym roku uczestniczyliśmy w Wigilii Paschalnej za pośrednictwem mediów.

Mobilne święcenie pokarmów
Dodano: 2020-04-11Zdjęć w galerii 21

W parafii pw. Najświętszej Opatrzności Bożej w Bielsku Podlaskim w Wielką Sobotę odbyło się mobilne poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny. Najpierw na parkingu przy kościele proboszcz ks. Zenon Karolak (w rękawiczkach i maseczce ochronnej) błogosławił pokarmy, podczas gdy ich właściciele nie wysiadali z pojazdów. Potem specjalnie przygotowana - mobilna ambona wyruszyła ulicami miasta. Mieszkańcy z koszyczkami ze święconką stali w drzwiach swoich domów, a mieszkańcy bloków – na balkonach.

Łuków: Ciemnica i Grób Pański u...
Dodano: 2020-04-11Zdjęć w galerii 12

S. Emanuela Tomczak CSFN, nazaretanka z Łukowa przysłała do naszej redakcji zdjęcia Ciemnicy i Grobu z kaplicy nazaretanek. S. Emanuela przesyła też, w imieniu łukowskich nazaretanek, słowa wsparcia wszystkim przyjaciołom.

Liturgia Męki Pańskiej w Drohiczynie
Dodano: 2020-04-11Zdjęć w galerii 14

Na nowo odkrywamy sens krzyża, by Bóg nie umarł ale był w naszych sercach żywy mówił biskup drohiczyński Piotr Sawczuk podczas Liturgii Męki Pańskiej w Wielki Piątek. - O śmierci szybko zapominamy, bo przychodzi następna, śmierć Jezusa wspominamy od ponad 2 tys lat - mówił biskup.

Liturgia Męki Pańskiej w...
Dodano: 2020-04-10Zdjęć w galerii 17

- Wobec tajemnicy Krzyża Chrystusa nie możemy przejść obojętnie - powiedział biskup Kazimierz Gurda podczas Liturgii Męki Pańskiej w siedleckiej katedrze. - Głównym uczuciem, które w nas dominuje jest wdzięczność – podkreślił ordynariusz siedlecki. - Wyrażamy to poprzez oddanie czci Krzyżowi Chrystusa. W tym roku nie jest to tak możliwe, jak w latach ubiegłych. Zastąpiliśmy obecność w kościołach domową adoracją. Przez Krzyż przyszło odkupienie – zaznaczył biskup Gurda.

Zespół Szkół Zawodowych nr 2 im....
Dodano: 2020-04-10Zdjęć w galerii 21

W Zespole Szkół Zawodowych nr 2 im. Franciszka Żwirki i Stanisława Wigury w Białej Podlaskiej grupa nauczycielek, przy aktywnym udziale dyrektora szkoły Ryszarda Dołęgi, postanowiła pomóc w walce z koronawirusem szyjąc maseczki ochronne w szkolnej pracowni krawieckiej. Maseczki wielokrotnego użytku wykonane są z wzorzystych tkanin bawełnianych, z dodatkowym wewnętrznym wkładem filtracyjnym. Można je prać i odkażać przez prasowanie.

Radni rozdawali maseczki mieszkańcom...
Dodano: 2020-04-10Zdjęć w galerii 20

Radni przeznaczyli swoje diety na zakup maseczek dla mieszkańców Siedlec. Pierwsza partia już została rozdana, kolejna trafi do siedlczan po świętach

Ogromny pożar tartaku w Niecieczy
Dodano: 2020-04-10Zdjęć w galerii 14

W tartaku w Niecieczy doszło 10 kwietnia do pożaru. Z ogniem walczyło ponad 20 zastępów straży pożarnej.

Siedlce: pamięć w dobie koronawirusa
Dodano: 2020-04-10Zdjęć w galerii 25

10 kwietnia 2020 r. w Siedlcach uczczono pamięć ofiar katastrofy smoleńskiej, a także ofiar Zbrodni Katyńskiej. Z uwagi na sytuację związaną z pandemią koronawirusa w mieście nie odbyły się oficjalne uroczystości.

Bądźmy razem dzielni, wspierając...
Dodano: 2020-04-10Zdjęć w galerii 15

Akcja #dzielnybodobry Caritas Diecezji Drohiczyńskiej ma zapewnić pomoc osobom potrzebującym poprzez dostarczenie im żywności, środków higienicznych i ochronnych (np. maseczek, rękawiczek), niezbędnych leków pod drzwi w warunkach wymuszonej izolacji. W tym celu diecezjalna Caritas uruchomiła numer telefonu 515-248-029, na który można dzwonić i poprosić o pomoc.

Pierwsze maseczki trafiły do...
Dodano: 2020-04-10Zdjęć w galerii 8

Gmina Siemiatycze szyje maseczki dla mieszkańców. Przy ich produkcji na zasadzie wolontariatu, pracują mieszkanki gminy.

Katedra: Msza Wieczerzy Pańskiej
Dodano: 2020-04-09Zdjęć w galerii 8

Z sakramentów Kapłaństwa i Eucharystii rodzi się Kościół, dlatego co roku te najważniejsze święta rozpoczynamy od wspomnienia ich ustanowienia - powiedział biskup Kazimierz Gurda podczas Mszy Świętej Wieczerzy Pańskiej w siedleckiej katedrze.