Dzień Kobiet i Dzień Chłopaka w...
Dodano: 2017-03-10Zdjęć w galerii 18

8 marca LO i ZSZ w Kosowie Lackim uroczyście obchodziły Dzień Kobiet i Dzień Chłopaka. Już od rana zespół redakcyjny radiowęzła szkolnego zadbał o wprowadzenie wszystkich w odświętny nastrój emitując podczas przerw miedzy lekcjami piosenki o kobietach i dla kobiet.

Olimpiada w Walimie
Dodano: 2017-03-10Zdjęć w galerii 13

Gminna olimpiada wiedzy o gospodarstwie domowym i przedsiębiorczości odbyła się 9 marca w Walimie koło Starej Kornicy. Test składał się z 40 pytań. Do konkursu przystąpiło 71 pań z gminy Stara Kornica.

„Jarmark na Kazimierza” w Mordach
Dodano: 2017-03-10Zdjęć w galerii 28

9 marca w Mordach odbył się coroczny „Jarmark na Kazimierza”. Wydarzenie to jak co roku przyciąga do miasta wielu kupców i zwiedzających z odległych zakątków regionu. Towarzyszą mu liczne występy artystyczne na placu przy Miejsko-Gminny Ośrodku Kultury.

Po rocznej przerwie Szkoła...
Dodano: 2017-03-10Zdjęć w galerii 111

Lekcje fizyki, historii, angielskiego, wizyta w świetlicy, bibliotece i czytelni, to m.in. czekało na dzieci, które w czwartek (9 marca) odwiedziły Szkołę Podstawową Nr 3 w Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Siemiatyczach. W szkole tej w ubiegłym roku nie utworzono klas pierwszych, teraz placówka przygotowuje się na przyjecie pierwszoklasistów, powiedział Radiu Podlasie Mariusz Niewiarowski dyrektor Zespołu Szkół.

Garwolin: rozstrzygnięto konkurs...
Dodano: 2017-03-10Zdjęć w galerii 98

Ponad 100 gimnazjalistów wzięło udział w etapie rejonowym Diecezjalnego Konkursu Biblijnego dla uczniów drugich klas gimnazjów, który w tym roku zorganizowano w garwolińskim Zespole Szkół im. Marszałka Piłsudskiego.

Podsumowanie Roku Henryka Sienkiewicza
Dodano: 2017-03-09Zdjęć w galerii 74

Dziś, 9 marca w Łukowie odbyło się uroczyste podsumowanie Roku Henryka Sienkiewicza. Przypomniano najważniejsze wydarzenia oraz wręczono statuetki i podziękowania za zaangażowanie w ubiegłoroczne obchody.

Warsztaty Wielkanocne w...
Dodano: 2017-03-09Zdjęć w galerii 31

W Pierwszą Niedzielę Wielkiego Postu, w pratulińskiej parafii, wzorem lat ubiegłych rozpoczęły się Warsztaty Wielkopostne. Prowadzi je Pani Maria Nitychoruk, przewodnik Sanktuarium. Tematem przewodnim pierwszego spotkania było wyplatanie wiklinowych koszyczków, które posłużą jako ozdoby na stół, podczas wielkanocnego śniadania.

Miastków Kościelny: pod siatką o...
Dodano: 2017-03-09Zdjęć w galerii 49

W niedzielę 5 marca, w hali sportowej miastkowskiego gimnazjum, odbyły się tradycyjne rozgrywki w piłkę siatkową o puchar wójta gminy Jerzego Jaronia i proboszcza miejscowej parafii pw. Nawiedzenia NMP ks. kan. Adama Turemki.

O przyrodzie na świecie w...
Dodano: 2017-03-09Zdjęć w galerii 10

7 marca Biblioteka Pedagogiczna, Polski Klub Ekologiczny Koło „Podlasie” oraz Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli Wydział w Siedlcach zorganizowały kolejne spotkanie popularyzujące wiedzę przyrodniczą. Tym razem tematem wykładu był „Stosunek do przyrody w różnych cywilizacjach: Indie, Ameryka Płn., Europa.”

Borowie: uroczystość z okazji...
Dodano: 2017-03-09Zdjęć w galerii 69

Tradycyjnie już, z okazji Dnia Kobiet, wójt Wiesław Gąska zaprosił do Gminnego Ośrodka Kultury ponad 100 pań ze wszystkich sołectw. Spotkanie gospodarza gminy z piękniejszą częścią społeczności gminy było okazją do złożenia gorących życzeń z okazji Międzynarodowego Święta Kobiet.

Wyniki XIV Turnieju Piłki Siatkowej...
Dodano: 2017-03-09Zdjęć w galerii 19

5 marca w miejscowości Hańsk Pierwszy odbył się XIV Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Wójta Gminy Hańsk. Pierwsze miejsce wywalczyła drużyna Geo-Matt Belfer.

W Żelechowie powstał teatr!
Dodano: 2017-03-09Zdjęć w galerii 36

W niedzielę 5 marca na scenie Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury uroczyście zadebiutował Żelechowski Teatr „Niby Nic..." Powstanie zespołu teatralnego, którego założycielem i reżyserem jest Anna Kapczyńska, a aktorami - mieszkańcy Żelechowa i okolic, otwiera kolejny rozdział w bogatych tradycjach teatralnych miasta Żelechów.