Goście na balu w łukowskiej...
Dodano: 2017-06-14Zdjęć w galerii 46

Uczniowie i nauczyciele z Gimnazjum nr 3 w Łukowie gościli w swojej szkole dwóch wolontariuszy Euroweeku: Dawita Debebe z Etiopii i Varma Varaprasad z Indii. Poprowadzili oni zajęcia warsztatowe z języka angielskiego. Uczniowie zaś zaprosili ich do udziału w Balu Gimnazjalnym.

Maciejowice: rozdano „Złote Basy”
Dodano: 2017-06-14Zdjęć w galerii 10

Ponad 100 artystów ludowych wzięło udział w tegorocznym, 24. już Konkursie Kapel i Śpiewaków Ludowych Regionów Nadwiślańskich „Powiślaki”. Ludowe nuty rozbrzmiewały na maciejowickim rynku 10 czerwca.

Na rowerach o puchar wójta gminy...
Dodano: 2017-06-14Zdjęć w galerii 28

Jedenaście damsko-męskich duetów stanęło na starcie drugiego już Wyścigu Kolarskiego Par Mieszanych o puchar Wójta Gminy Garwolin. Zawodnicy mieli do wyboru dwie trasy o długości 25 km oraz 10 km w dwóch kategoriach, oraz na wybranym rowerze: rower szosowy i rower dowolny.

Gminny Dzień Dziecka w Żelechowie
Dodano: 2017-06-13Zdjęć w galerii 150

Piękna, słoneczna pogoda i ogrom atrakcji - to wszystko czekało na uczestników Gminnego Dnia Dziecka, który w niedzielę 11 czerwca odbył się na stadionie Klubu Sportowego „Sęp”.

XIII Festiwal Nauki i Kultury w...
Dodano: 2017-06-13Zdjęć w galerii 15

W dniach od 8 do 11 czerwca w Zespole Szkolnym w Cegłowie odbywał się Festiwal Nauki i Kultury. Była to już XIII edycja tego projektu. Tegoroczny Festiwal przebiegał pod hasłem: „Doświadczamy i eksperymentujemy”. Honorowym patronatem objęli przedsięwzięcie Mazowiecki Kurator Oświaty, Marszałek Województwa Mazowieckiego Starosta Miński, Wójt Gminy Cegłów, Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach oraz Stowarzyszenie Nauczycieli Matematyki.

Dzień Inwalidy w Gminie Ulan-Majorat
Dodano: 2017-06-13Zdjęć w galerii 36

10 czerwca w Gminnym Ośrodku Kultury w Ulanie-Majoracie odbyło się kolejne spotkanie z okazji Dnia Inwalidy. Organizatorem tej uroczystości było koło nr 4 PZERiI w Ulanie-Majoracie i Zespół „Senior”.

Jubileusz święceń kapłańskich cz. 2
Dodano: 2017-06-13Zdjęć w galerii 108

Dziś, 13 czerwca jubileusz 25-lecia kapłaństwa świętowali kapłani, którzy 13 czerwca 1992 r. z rąk księdza biskupa Jana Mazura przyjęli święcenia. Z tej okazji, pod przewodnictwem Biskupa Kazimierza Gurdy z udziałem Biskupa Piotra Sawczuka, w katedrze siedleckiej, Jubilaci składali Bogu dziękczynienie za wielki dar kapłaństwa.

Biała Podlaska: Wprowadzenie...
Dodano: 2017-06-13Zdjęć w galerii 42

Dziś, 13 czerwca Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie insp. Paweł Dobrodziej wprowadził na stanowisko Komendanta Miejskiego Policji w Białej Podlaskiej podinsp. Grzegorza Pietrusika. Wśród zaproszonych gości obecni byli przedstawiciele władz miasta, sądu, prokuratury, służb współpracujących z Policją oraz kadra kierownicza KMP w Białej Podlaskiej.

Noc Bibliotek w Sokołowie Podlaskim
Dodano: 2017-06-13Zdjęć w galerii 18

3 czerwca Miejska Biblioteka Publiczna w Sokołowie Podlaskim po raz trzeci wzięła udział w ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek pod hasłem „Czytanie porusza”.

Jubileusz święceń kapłańskich
Dodano: 2017-06-13Zdjęć w galerii 51

Dziś, 13 czerwca jubileusz 25-lecia kapłaństwa świętowali kapłani, którzy 13 czerwca 1992 r. z rąk księdza biskupa Jana Mazura przyjęli święcenia. Z tej okazji, pod przewodnictwem biskupa Kazimierza Gurdy z udziałem Biskupa Piotra Sawczuka, w katedrze siedleckiej, Jubilaci składali Bogu dziękczynienie za wielki dar kapłaństwa.

Bierzmowanie w milanowskiej parafii
Dodano: 2017-06-13Zdjęć w galerii 51

W parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Milanowie 13 czerwca ks. Biskup Kazimierz Gurda udzielił sakramentu bierzmowania. Do sakramentu przystąpiło kilkudziesięciu młodych ludzi z milanowskiej parafii.

Powiatowe Zawody Młodzieżowych...
Dodano: 2017-06-13Zdjęć w galerii 15

8 czerwca na Stadionie Miejskim w Międzyrzecu Podlaskim odbyły się XIX Powiatowe Zawody Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Organizatorami wydarzenia byli: Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP wraz z Komendą Miejską PSP w Białej Podlaskiej, tytuł gospodarza zawodów powierzono Gminie Międzyrzec Podlaski. Patronat nad wydarzeniem objął Wójt Gminy Międzyrzec Podlaski i Starosta Bialski.