Uczniowie - Kapłanom
Dodano: 2020-04-09Zdjęć w galerii 21

Wielki Czwartek, to Dzień Kapłański - dzień, w którym w sposób szczególny dziękujemy kapłanom za ich posługę i obecność wśród nas. Ponieważ osobiście nie możemy złożyć życzeń księżom, sięgamy po inne dostępne środki przekazu. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Siemiatyczach księżom pracującym w parafii pw. Św. Andrzeja Boboli w Siemiatyczach a wraz z nimi wszystkim kapłanom diecezji drohiczyńskiej składają życzenia drogą internetową.

Borowie: wiosenne prace inwestycyjne
Dodano: 2020-04-09Zdjęć w galerii 10

Sprzyjająca aura sprawia, że w gminie Borowie trwają lub zakończyły się prace budowlane zaplanowanych do realizacji w tym roku inwestycji.

Biskup Kazimierz Gurda mówił o...
Dodano: 2020-04-09Zdjęć w galerii 8

Ta Msza Święta zawsze gromadziła większość siedleckiego prezbiterium, dzisiaj jest inaczej, Kapłanów, służby liturgicznej nie ma fizycznie w katedrze, ale są duchowo – powiedział w czasie Mszy Świętej Krzyżma biskup siedlecki.

Ucz się u nas! - Szkoła Policealna...
Dodano: 2020-04-09Zdjęć w galerii 9

Postępujący proces starzenia się europejskich społeczeństw oraz nasilenia chorób cywilizacyjnych zwiększa zapotrzebowanie na świadczenie usług opiekuńczych i pielęgnacyjnych osobom chorym i niesamodzielnym. Skutkuje to ogromną potrzebą kształcenia w zawodzie opiekuna medycznego, od którego zależeć będzie efekt leczenia i jakość życia osób chorych i niesamodzielnych. Zawód ten jest obecnie poszukiwanym na rynku pracy, zarówno w Polsce, jak i za granicą.

Uczniowie z Zalesia wsparli medyków
Dodano: 2020-04-09Zdjęć w galerii 12

7 kwietnia obchodzony był Światowy Dzień Zdrowa, z tej okazji uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Polski Niepodległej w Zalesiu w powiecie bialskim włączyli się w akcję „Serce dla medyka”. Koronawirus zmienił życie wszystkich w ciągu zaledwie kilku tygodni. Większość z ludzi stara się chronić swoje zdrowie poddając się ograniczeniom wprowadzonym na czas pandemii.

Łuków: przedszkolny konkurs on-line
Dodano: 2020-04-09Zdjęć w galerii 24

Dzieci z Przedszkola Integracyjnego nr 1 w Łukowie miały okazję wziąć udział w „Konkursie Wielkanocnym na najpiękniejszą palmę, pisankę, kartkę lub stroik świąteczny”. Był to oczywiście konkurs on-line.

Gmina Wodynie-żywność dla...
Dodano: 2020-04-08Zdjęć w galerii 14

Ponad 12 ton żywności trafiło do blisko 700 potrzebujących mieszkańców gminy Wodynie. Paczki żywnościowe dostarczyli strażacy ochotnicy, pracownicy Spółdzielni Socjalnej Serwis Komunalny i żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej. O taką pomoc zwrócił się do nich wójt Gminy Wodynie Wojciech Klepacki.

Senator Maria Koc wspiera akcję...
Dodano: 2020-04-07Zdjęć w galerii 12

Epidemia wyzwoliła w Polakach dużo społecznej solidarności i ludzkiej empatii. Kiedy okazało się, że zaczyna brakować maseczek, w wielu miejscach w naszym kraju spontanicznie ludzie zaczęli je szyć. Przede wszystkim dla szpitali, ośrodków zdrowia, domów pomocy społecznej, dla służb mundurowych. Maseczki trafiły m.in. do strażaków z powiatu garwolińskiego i węgrowskiego.

Paliły się nieużytki w gminie Kotuń
Dodano: 2020-04-07Zdjęć w galerii 10

Na terenie miejscowości Żeliszew, w gminie Kotuń doszło 6 kwietnia do pożaru nieużytków rolnych o powierzchni 28 hektarów. Spaleniu uległo również 0,5h lasu.

Uczniowie dziękują pracownikom...
Dodano: 2020-04-06Zdjęć w galerii 21

Dobrze wiedzą, jak groźny jest koronawirus i jak ważna jest praca osób, które troszczą się o nasze życie i zdrowie, uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Jana Pawła II w Siemiatyczach przygotowali prace plastyczne, w których dziękują pracownikom służby zdrowia.

Łuków: zmienia się teren wokół...
Dodano: 2020-04-06Zdjęć w galerii 10

Nad zalewem Zimna Woda w Łukowie trwają prace związane z projektem rewitalizacji tego terenu. Powstają parkingi, boisko i ścieżka rowerowa. Rozstrzygnięto też przetarg na wybór firmy, która ma wybudować wyciąg do nart wodnych.

Małe Podlasie dziękuje służbom...
Dodano: 2020-04-05Zdjęć w galerii 21

W Niedzielę Palmową, tancerze z Zespołu Pieśni i tańca Małe Podlasie z Siemiatycz w sposób szczególny wyrazili swoją dziedziczność służbom medycznym i innym osobom, które pracują w tym trudnym czasie. By podziękować – lekarzom, pielęgniarkom, kierowcom, ekspedientkom... - tancerze zrobili zdjęcia w strojach ludowych z własnoręcznie wykonanymi plamami. Fotografie z napisami – dziękujemy opublikowano na zespołowym FB.