• Katolickie Radio Podlasie
  • e-mail
  • SMS
  • Radio

Cerkwie na zdjęciach w łukowskim...
Dodano: 2017-02-03Zdjęć w galerii 34

W Muzeum Regionalnym w Łukowie można oglądać wystawę zatytułowaną „Opuszczone - ratowane greckokatolickie zespoły cerkiewne południowo -wschodniej Polski”. Jej oficjalne otwarcie odbyło się 31 stycznia. Autorką wystawy jest Monika Rzepiejewska z Wydziałem Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

Rodzinne czytanie w Łukowie
Dodano: 2017-02-03Zdjęć w galerii 14

"Rodzinne czytanie” - to tytuł wystawy fotograficznej uczniów z Gimnazjum nr 1 w Łukowie. Zdjęcia powstały w ramach akcji promującej czytanie.

Radzyń Podlaski: Kolejne spotkanie...
Dodano: 2017-02-03Zdjęć w galerii 12

2 lutego odbyło się 100. spotkanie Klubu Biblioteka Malucha działającego przy Filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radzyniu Podlaskim. Klub Malucha w Filii nr 1 powstał 2014 r. Pomysł został przeniesiony z Filii nr 2, gdzie taki klub już działał wcześniej.

Łuków: Wystawa i bal II
Dodano: 2017-02-03Zdjęć w galerii 32

Słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku, który działa w Łukowskim Ośrodku Kultury, spotkali się w czwartek 2 lutego najpierw na wystawie, a następnie na balu karnawałowym. To był wieczór pełen wrażeń. Zaraz po otwarciu wystawy słuchacze UTW spotkali się na balu karnawałowym. Bal otworzyli oraz przywitali gości: zastępca burmistrza Marcin Mateńko, naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Urzędu Miasta Marek Król oraz dyrektor Łukowskiego Ośrodka Kultury Grzegorz Skwarek. Najpierw był walc, potem uczestnicy balu, a było ich około 70 osób, bawiło się z wodzirejem Janem Jaroszyńskim, który w Łukowskim Ośrodku Kultury prowadzi Szkołę Tańca. Kilka tanecznych kawałków zagrała również łukowska orkiestra dęta, czyli Towarzystwo Muzyczne im. Antoniego Próchniewicza w Łukowie, pod batutą Tadeusza Bochmana.

Łuków: Wystawa i bal I
Dodano: 2017-02-03Zdjęć w galerii 45

Słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku, który działa w Łukowskim Ośrodku Kultury, spotkali się w czwartek 2 lutego najpierw na wystawie, a następnie na balu karnawałowym. To był wieczór pełen wrażeń. Na wystawie zatytułowanej „Tańcowała igła z nitką”zaprezentowano prace wykonane przez grupę słuchaczek UTW, tworzących pod kierunkiem Zofii Grom. Na wernisażu oglądać można prace autorstwa: Barbary Bierejszyk, Teresy Filipek, Elżbiety Janiszek, Jadwigi Kluziak, Marii Makowskiej, Bożenny Milcarz, Ewy Milewskiej, Sabiny Mioduchowskiej, Alicji Nurzyńskiej oraz Barbary Wojewoda. Są to obrazy wykonane haftem krzyżykowym. Wystawę uroczyście rozpoczął Bartłomiej Niewęgłowski z grupy recytatorskiej ŁOK, który wyrecytował wiersz Jana Brzechwy „Tańcowała igła z nitką”. Obrazy wykonane haftem krzyżykowym można oglądać do 28 lutego.

Garwolin: deficyt miejsc...
Dodano: 2017-02-03Zdjęć w galerii 9

W Garwolinie jest ponad 1000 wyznaczonych miejsc do parkowania samochodów, w tym płatnych około 400. Mimo tego, w centrum miasta trudno zaparkować pojazd, a kierowcy łamiąc przepisy, pozostawiają swoje auta gdzie popadnie.

Terespol: Ferie w MOK - podsumowanie
Dodano: 2017-02-03Zdjęć w galerii 14

Ferie w województwie lubelskim dobiegły końca. We Włodawie czas zimowego wypoczynku obfitował w szereg atrakcji dla dzieci zorganizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury.

Karnawał Koła Przyjaciół Radia w...
Dodano: 2017-02-02Zdjęć w galerii 71

28 stycznia w Brzozowicy Dużej odbyło się karnawałowe spotkanie Koła Przyjaciół Katolickiego Radia Podlasie.

Siedlce: Dzień Życia Konsekrowanego
Dodano: 2017-02-02Zdjęć w galerii 57

2 lutego, w Święto Ofiarowania Pańskiego, Kościół katolicki obchodzi Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Uroczystościom w siedleckiej katedrze przewodniczył biskup siedlecki Kazimierz Gurda.

Uroczyste podsumowanie II Festiwalu...
Dodano: 2017-02-02Zdjęć w galerii 63

Podczas II edycji „Sokołowskiej Kolędy” na scenie zaprezentowało się 48 wykonawców w sześciu kategoriach wiekowych: przedszkola, szkoły podstawowe kl. I-III, szkoły podstawowe kl. IV – VI, gimnazjalne, ponadgimnazjalne oraz dorośli.

SUTW: Wycieczka do Drohiczyna
Dodano: 2017-02-02Zdjęć w galerii 32

Słuchacze Sokołowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku wybrali się na pierwszą w tym semestrze wycieczkę. Studenci mieli okazję odwiedzić Drohiczyn, miasto położone nad malowniczą rzeką Bug.

Podsumowanie II Otwartego Turnieju...
Dodano: 2017-02-02Zdjęć w galerii 20

II Otwarty Turniej Szachowy pod patronatem Senatora RP Grzegorza Biereckiego odbył się 29 stycznia w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Terespolu i okazał się sukcesem organizacyjnym i sportowym. Otwarcia dokonał zarząd Klubu Szachowego MOK „Debiut” Terespol - Sławomir Leszek i Marek Ferens wraz z asystentem społecznym senatora - Wojciechem Gałabudą.