Centra Integracji Społecznej szyją...
Dodano: 2020-04-03Zdjęć w galerii 19

W całym regionie rodzą się kolejne inicjatywy niesienia pomocy w walce z epidemią koronawirusa. Centra Integracji Społecznej rozpoczęły szycie maseczek, które trafią do szpitali i osób starszych w województwie podlaskim.

Chcesz maseczkę? - powieś...
Dodano: 2020-04-02Zdjęć w galerii 9

Od poniedziałku (6 kwietnia) w Siemiatyczach rozpocznie się systematyczne przekazywanie maseczek ochronnych mieszkańcom miasta. W związku z powyższym wszystkie osoby, które chcą otrzymać maseczki, proszone są o wywieszenie na ogrodzeniu posesji czy też klamce w drzwiach w bloku, specjalnego „KOMUNIKATU” w postaci WSTĄŻECZKI (ważne, by wstążeczka była widoczna).

Światowy Dzień Wiedzy na temat...
Dodano: 2020-04-01Zdjęć w galerii 9

2 kwietnia, jak co roku Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Stoku Lackim w geście solidarności z osobami ze spektrum autyzmu i ich rodzinami - włącza się w obchody „Światowego Dnia Wiedzy na temat Autyzmu”. Niestety, w związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną – uroczystość planowana w kinie „Helios” - „Galeria Siedlce” została odwołana. Do obchodów tego dnia zapraszamy różne placówki: przedszkola, Specjalne Ośrodki Szkolno – Wychowawcze i uczniów z niepełnosprawnościami klas integracyjnych. Jak co roku, obchodom tego dnia towarzyszy konkurs plastyczny pt. „Moja niebieska podróż”.

Dlaczego zawód medyczny?
Dodano: 2020-04-01Zdjęć w galerii 15

Technik farmaceutyczny wykonuje czynności polegające na sporządzaniu, wytwarzaniu, wydawaniu produktów leczniczych i wyrobów medycznych oraz współuczestniczy w wykonywaniu analiz chemicznych.

W Łosicach szyją maseczki
Dodano: 2020-04-01Zdjęć w galerii 13

Wzorem innych miast i miejscowości, społeczność Łosic zaangażowała się w akcję szycia maseczek i tworzenia przyłbic. Gotowe produkty trafią do szpitala, przychodni i służb, osób starszych, pracowników sklepów i kasjerów, mieszkańców oraz innych szpitali. Chętni mogą pomóc i wesprzeć inicjatywę.

Ostatnie pożegnanie śp. ks. prał....
Dodano: 2020-04-01Zdjęć w galerii 27

W kościele parafialnym w Knychówku we wtorek, 31 marca odbyły się uroczystości pogrzebowe śp. ks. prał. Mieczysława Onyśka. Mszy Św. przewodniczył biskup drohiczyński Piotr Sawczuk.

Gmina Stoczek Łukowski: pomoc dla...
Dodano: 2020-03-31Zdjęć w galerii 11

Pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Stoczku Łukowskim wspólnie z dzielnicowym asp. szt. Andrzejem Ostrowskim przygotowali paczki żywnościowe dla osób starszych, samotnych i niepełnosprawnych. Paczki przygotowano z artykułów otrzymanych od PCK Lublin.

Kolejna niedziela z dala od ludzi...
Dodano: 2020-03-29Zdjęć w galerii 13

Bóg i Góra Zamkowa... Zdjęcia: Agnieszka Bolewska - Iwaniuk

Pilawa: setne urodziny
Dodano: 2020-03-28Zdjęć w galerii 22

Nieczęsto zdarza się, aby tradycyjnie śpiewane „100 lat” z racji wyjątkowego jubileuszu trzeba było zmodyfikować na „200 lat”. Tą niecodzienną uroczystość setnej rocznicy urodzin obchodził mieszkaniec wsi Łucznica w gminie Pilawa Jan Niuk.

Trwają zaawansowane prace na drogach...
Dodano: 2020-03-26Zdjęć w galerii 13

W grudniu 2019 r. zawarte zostały umowy pomiędzy powiatem reprezentowanym przez starostę Elżbietę Sadowską oraz wicestarostę Ryszarda Domańskiego, a Wojewodą Mazowieckim na realizację inwestycji z udziałem środków pozyskanych z Funduszu Dróg Samorządowych:

Siemiatycze w wielkanocnej odsłonie
Dodano: 2020-03-26Zdjęć w galerii 26

Na ulicy Pałacowej w Siemiatyczach pojawiły się wielkanocne pisanki pomalowane przez mieszkańców miasta.

Bociany i szpaki już tu są…
Dodano: 2020-03-25Zdjęć w galerii 9

Zdjęcia jednych z najpiękniejszych ptaków, symboli wiosny - bocianów i szpaków, przysłał do naszej redakcji pan Stanisław Olszewski z Gminy Grodzisk w powiecie siemiatyckim. Zdjęcia ptaków zostały wykonane koło Mierzynówki. Dziękujemy