Lodowisko w Siemiatyczach
Dodano: 2017-02-02Zdjęć w galerii 12

W drugim tygodniu ferii w Siemiatyczach przy Hali Widowiskowo Sportowej (od strony ul. 11 Listopada) udało się uruchomić lodowisko. Do tej pory sztuczną taflę wylewano przy stadionie miejskim, w tym roku po raz pierwszy lodowisko jest w centrum miasta, przy hali.

III Bal Integracyjny Osób...
Dodano: 2017-02-02Zdjęć w galerii 19

Po raz trzeci w Skórcu, w powiecie siedleckim odbył się bal integracyjny dla osób niepełnosprawnych. W zabawie przygotowanej przez miejscowy Warsztat Terapii Zajęciowej Caritas Diecezji Siedleckiej wzięło udział około 200 osób.

Zimowy pejzaż z kaczkami w tle
Dodano: 2017-02-02Zdjęć w galerii 30

Intensywne opady śniegu zawitały do Siemiatycz. Grube płaty śniegu szybko okryły miasto mobilizując do pracy zarządców dróg i właścicieli posesji. Bardzo szybko na drogach pojawiły się piaskarki i solarki, a chodniki odśnieżano i również posypywano piaskiem. Jednak pomimo wytężonej pracy wielu osób, na drogach i chodnikach warunki do poruszania się nie są najlepsze.

Ogólnopolski akcent Roku Kościuszki...
Dodano: 2017-02-02Zdjęć w galerii 20

26 stycznia przy urnie z sercem Tadeusza Kościuszki na Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się inauguracja Roku Kościuszkowskiego. Udział w tym doniosłym wydarzeniu wzięła m.in. delegacja gminy Maciejowice, gdzie w szczególny sposób kultywowana jest tradycja kościuszkowska.

Bal Stowarzyszenia „Labirynt”
Dodano: 2017-02-02Zdjęć w galerii 41

Jak co roku w okresie karnawału Łukowskie Stowarzyszenie Wspierania Osób z Autyzmem i ich Rodzin „Labirynt” zaprosiło swoich członków na bal choinkowy. Impreza odbyła się 29 stycznia w sali widowiskowej Łukowskiego Ośrodka Kultury.

Akredytacja dla łosickiego szpitala
Dodano: 2017-02-01Zdjęć w galerii 19

Szpital Powiatowy w Łosicach otrzymał 31 stycznia certyfikat akredytacyjny. Jest to efekt pozytywnej kontroli przeprowadzonej pod koniec października, w której badano standardy jakości świadczonych usług medycznych w SPZOZ. Wyróżnienie z rąk sekretarza Ministerstwa Zdrowia, Jarosława Pinkasa odebrała w Starostwie Powiatowym dyrektor szpitala Grażyna Podlipniak — Sobczyńska.

Powiatowi prymusi z biologii
Dodano: 2017-02-01Zdjęć w galerii 31

Ewelina Wieczorek z sobolewskiego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. T. Kościuszki oraz Piotr Owczarczyk i Dawid Makulec z Zespołu Szkół im. Marszałka Piłsudskiego w Garwolinie - to laureaci tegorocznej, VI edycji Powiatowej Ligi Przedmiotowej Szkół Ponadgimnazjalnych z biologii.

Co dalej z liceum w Terespolu?
Dodano: 2017-02-01Zdjęć w galerii 18

Burzliwa dyskusja na temat likwidacji Liceum Ogólnokształcącego im. Bohaterów Warszawy, wchodzącego w skład Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Terespolu, zdominowała XXXI Sesję Rady Powiatu Bialskiego, która odbyła się 31 stycznia.

Drużyna Harcerska „Buki” z...
Dodano: 2017-02-01Zdjęć w galerii 13

Zuchy i harcerze z Drużyny Harcerskiej „Buki” z Milejczyc okres ferii zimowych spędza bardzo aktywnie. 27 - 28 stycznia druhny i druhowie spędzili na „Śniegowisku na granicy”.

Remont na serio w bibliotece
Dodano: 2017-02-01Zdjęć w galerii 12

Trwają zaawansowane prace remontowe w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Ks. Anny Jabłonowskiej w Siemiatyczach. Spakowano większość księgozbioru, część została przewieziona do magazynu zewnętrznego.

Trzeci Platerowski Bieg Trapera za nami
Dodano: 2017-02-01Zdjęć w galerii 38

Biegać można o każdej porze roku i w każdych warunkach. Od trzech lat udowadniają to biegacze uczestniczący w Platerowskim Biegu Trapera. Trzecia edycja imprezy odbyła się w minioną sobotę 28 stycznia.

Sławatycze: Zimowa frajda z GOK i GBP
Dodano: 2017-01-31Zdjęć w galerii 71

Drugi tydzień ferii zimowych organizowany przez Gminną Bibliotekę Publiczną i Gminny Ośrodek Kultury upłynął pod hasłem dobrej zabawy, a rozpoczął się od projekcji filmowych dla dzieci i młodzieży. Najmłodsi doskonalili także swoje umiejętności wokalne podczas karaoke.