„Fura dla króla” powstaje w Wohyniu
Dodano: 2020-03-24Zdjęć w galerii 27

Młodzież z Gminy Wohyń, biorąca udział w programie Równać Szanse, realizuje projekt „Król jedzie, czyli historia o tym, jak Wohyń przygotowywał się do wizyty króla”. Koordynatorami grupy są Barbara Banaszczyk i Agnieszka Juszczyńska.

Z dala od ludzi...
Dodano: 2020-03-23Zdjęć w galerii 16

Zdjęcia z Siemiatycz. Agnieszka Bolewska Iwaniuk

Łuków: zostań w domu
Dodano: 2020-03-23Zdjęć w galerii 8

Mieszkańcy Łukowa zostali w domach. Widać to na zdjęciach, które otrzymaliśmy od Bartosza Wróbla. Uchwycił on w kadrze aparatu ulice miasta w niedzielne popołudnie.

Dlaczego zawód medyczny?
Dodano: 2020-03-23Zdjęć w galerii 18

Technik farmaceutyczny wykonuje czynności polegające na sporządzaniu, wytwarzaniu, wydawaniu produktów leczniczych i wyrobów medycznych oraz współuczestniczy w wykonywaniu analiz chemicznych.

Siemiatycze: pusto na ulicach...
Dodano: 2020-03-21Zdjęć w galerii 12

Wygląda na to, że siemiatyczanie poważnie potraktowali apele – zostań w domu. Na ulicach ruch jest niewielki. Samochody przejeżdżają sporadycznie, od czasu do czasu widać pieszego. Puste są place zabaw.

Droga Krzyżowa za zewnątrz i...
Dodano: 2020-03-20Zdjęć w galerii 11

Przed nami kolejny weekend, kiedy z powodu zagrożenia epidemicznego, zgodnie z zarządzeniem biskupa drohiczyńskiego Piotra Sawczuka obowiązują szczególne zasady dotyczące Mszy Św. i innych nabożeństw. Na terenie całej diecezji zawieszono wszelkie rekolekcje parafialne, zachęcając do skorzystania z form ćwiczeń duchowych indywidualnych oraz dostępnych w środkach społecznego przekazu. Zawieszono wspólne celebrowanie nabożeństw Gorzkich Żali i Drogi Krzyżowej.

Szpaki: Uroczystości odpustowe ku...
Dodano: 2020-03-20Zdjęć w galerii 15

19 marca, w uroczystość św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny sumie odpustowej w Sanktuarium Świętego Józefa w parafii Szpaki przewodniczył biskup siedlecki Kazimierz Gurda. Mszę św. koncelebrowali ks.Stanisław Grabowiecki – dziekan dekanatu janowskiego i ks. Sławomir Harasimiuk – proboszcz parafii Szpaki.

Osoby niepełnosprawne przygotowały...
Dodano: 2020-03-20Zdjęć w galerii 18

W Warsztacie Terapii Zajęciowej Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus w Siemiatyczach, osoby niepełnosprawne co roku o tej porze tworzą dekoracje wielkanocne. Jak przekonują uczestnicy i terapeuci WTZ, warto sięgnąć po te wyroby, bo są jedyne w swoim rodzaju.

Ostatni Dzień Nowenny w Szpakach
Dodano: 2020-03-19Zdjęć w galerii 9

18 marca w ostatnim dniu nowenny w Szpakach, Eucharystii przewodniczył ksiądz Wojciech Bazan - pracujący w Katolickim Liceum w Białej Podlaskiej. Tematem dnia były słowa: „Przejść przez życie wypełniając wiernie swoje powołanie i pozostawiając po sobie ślad Bożej obecności”.

Ósmy Dzień Nowenny w Szpakach
Dodano: 2020-03-18Zdjęć w galerii 10

17 marca w parafii Szpaki odbył się ósmy Dzień Nowenny.

Szukając wytchnienia nad Bugiem...
Dodano: 2020-03-17Zdjęć w galerii 17

Dla wszystkich spędzających te dni w domu mamy porcję zdjęć znad Bugu w okolicach Siemiatycz... Jest pięknie... Fot.: Agnieszka Bolewska - Iwaniuk

Kongres Sołtysów po raz czwarty
Dodano: 2020-03-17Zdjęć w galerii 21

Już po raz czwarty na terenie powiatu węgrowskiego zorganizowany został Kongres Sołtysów. W tym roku wydarzenie odbyło się 6 marca w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie i jak zwykle zgromadziło liczne środowisko sołtysów oraz osób związanych z wsią z terenu całego powiatu węgrowskiego. Elementem szczególnym wydarzenia było uhonorowanie przez Starostę Węgrowskiego Ewę Besztak długoletnich sołtysów pełniących swoją funkcję minimum przez cztery kadencje.