Gmina Nurzec Stacja chce...
Dodano: 2019-10-30Zdjęć w galerii 19

Nurzec Stacja swój rozwój zawdzięcza budowie kolei, która powstała tu w 1905 roku. Jednym z obiektów zabytkowej infrastruktury kolejowej, które zachowały się do dziś jest wieżą ciśnień. Gmina chce ją wyremontować.

Sesja Rady Gminy Wiśniew
Dodano: 2019-10-30Zdjęć w galerii 10

Sprawozdanie z działalności wójta w okresie międzysesyjnym otworzyło posiedzenie zwyczajnej sesji rady Gminy Wiśniew. Obrady rozpoczęły się 29 października o godzinie 15.00 w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Wiśniewie.

Polscy uczniowie poszukiwaczami...
Dodano: 2019-10-29Zdjęć w galerii 33

W sobotę 12 października dwudziestoosobowa grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Kobylanach, pod opieką nauczycieli, wróciła z 2-tygodniowego pobytu w Grecji. Wyjazd zorganizowany został w ramach projektu „ Polscy uczniowie poszukiwaczami wiedzy i inspiracji w Europie”.

Ostatnie pożegnania śp. ks. Henryka...
Dodano: 2019-10-29Zdjęć w galerii 29

29 października w parafii Trójcy Świętej w Paszenkach odbyły się uroczystości pogrzebowe śp. ks. Henryka Kendrackiego. Mszy św. pogrzebowej przewodniczył biskup siedlecki Kazimierz Gurda, natomiast homilię wygłosił biskup radomski Henryk Tomasik.

Dzień Przyjaciela i Dobroczyńcy w...
Dodano: 2019-10-29Zdjęć w galerii 58

W Warsztacie Terapii Zajęciowej Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus w Siemiatyczach w poniedziałek, 28 października odbył się „Dzień Przyjaciela i Dobroczyńcy”.

Jubileusz orkiestry w liwskiej stodole
Dodano: 2019-10-29Zdjęć w galerii 13

27 października w starej klimatycznej stodole w Liwie, z okazji jubileuszu 113-lecia istnienia miejscowej Orkiestry Dętej OSP odbył się niezwykły koncert, który zgromadził tłumy sympatyków zarówno muzyki, jak i samej orkiestry. Wrażeniami z tego wydarzenia podzieliła się z nami Czytelniczka Agnieszka Kowalczyk.

Spotkanie autorskie Anny Lisieckiej
Dodano: 2019-10-29Zdjęć w galerii 12

24 października Biblioteka Miejska w Sokołowie Podlaskim gościła Annę Lisiecką – dziennikarkę radiowej Dwójki, laureatkę wielu wyróżnień w konkursach na reportaż i dokument radiowy, autorkę książki o przedwojennej gwieździe tańca „Loda Halama. Pierwsze nogi Drugiej Rzeczypospolitej”. Na spotkaniu w Bibliotece autorka promowała swoją najnowszą książkę „Wakacje 1939”, wydaną przez Wydawnictwo MUZA.

36 Krucjata Różańcowa za Ojczyznę
Dodano: 2019-10-29Zdjęć w galerii 126

W minioną niedzielę, ulicami Siedlec przeszedł XXXVI Pokutny Marsz Różańcowy. Krucjata rozpoczęła się o 14.00 pod pomnikiem Św. Jana Pawła II. Marsz zakończyła Msza Św. w siedleckiej katedrze o 16.00.

Promocja książki Bernarda...
Dodano: 2019-10-29Zdjęć w galerii 148

W piątek 25 października w Muzeum Regionalnym w Siedlcach odbyła się promocja książki Bernarda Nowakowskiego "Dawne kotlarstwo. Warsztat i wyroby". Autor książki opowiedział podczas spotkania o swojej pasji, która przerodziła się w jego zawód. Podczas pokazu multimedialnego Nowakowski zaprezentował sprzęty i narzędzia używane w metaloplastyce dawniej i obecnie.

W WTZ w Siemiatyczach powstają...
Dodano: 2019-10-29Zdjęć w galerii 8

Szukając dekoracji, które zaniesiemy na groby naszych bliskich, można wybrać się do Warsztatu Terapii Zajęciowej Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus w Siemiatyczach. W jednej z pracowni, pod czujnym i fachowym okiem pani Iwonki, wyjątkowe stroiki i kompozycje kwiatowe tworzą niezwykle utalentowane: Monika, Dominika, Agnieszka, Agata i Ula.

„Wokaliza”, bo dorośli też...
Dodano: 2019-10-29Zdjęć w galerii 14

To miał być jednorazowy występ. Rodzice dzieci uczących się w Szkole Muzycznej I Stopnia im. Wojciecha Kilara w Siemiatyczach, nauczyciele i przyjaciele szkoły, przed dwoma laty przygotowali koncert kolęd. Występ rozbudził apetyt na więcej i rodzice dopytywali kiedy będą kolejne występy, wspomina Agnieszka Sitarska dyrektor Szkoły Muzycznej. Dziś już nikogo nie dziwi, że przy Szkole Muzycznej działa grupa „Wokaliza”, której opiekunem muzycznym jest Łukasz Kraujutowicz.

Święto Bractwa św. Judy Tadeusza
Dodano: 2019-10-29Zdjęć w galerii 20

W poniedziałek, 28 października w uroczystość patronów Diecezji Siedleckiej swoje święto obchodziło Bractwo św. Judy Tadeusza. Uroczystej Mszy św. w siedleckiej katedrze przewodniczył biskup siedlecki Kazimierz Gurda.