Ostatni koncert tego lata...
Dodano: 2019-08-31Zdjęć w galerii 13

W piątek, 30 sierpnia zakończył się kolejny cykl letnich koncertów na Placu Wolności w Białej Podlaskiej. Przed zgromadzoną publicznością na scenie zaprezentowały się dzieci i młodzież z Zespołu Wokalnego „Chwilka”, prowadzonego przez Ireneusza Parafiniuka.

Diecezjalna Pielgrzymka Kół Żywego...
Dodano: 2019-08-31Zdjęć w galerii 41

Kilka tysięcy osób, którzy codziennie modlą się na różańcu, przybyło 31 sierpnia do Sanktuarium Maryjnego w Leśnej Podlaskiej w ramach Diecezjalnej Pielgrzymki Żywego Różańca. Centralnym punktem spotkania była Msza św. pod przewodnictwem Biskupa Siedleckiego Kazimierza Gurdy.

Diecezjalna Pielgrzymka Kół Żywego...
Dodano: 2019-08-31Zdjęć w galerii 49

Kilka tysięcy osób, którzy codziennie modlą się na różańcu, przybyło 31 sierpnia do Sanktuarium Maryjnego w Leśnej Podlaskiej w ramach Diecezjalnej Pielgrzymki Żywego Różańca. Centralnym punktem spotkania była Msza św. pod przewodnictwem Biskupa Siedleckiego Kazimierza Gurdy. zdjęcia: ks. DD

Obraz przedstawiający bitwę...
Dodano: 2019-08-31Zdjęć w galerii 31

„Czarny Piątek” - obraz przedstawiający atak na pałac księżnej Anny Jabłonowskiej w czasie Bitwy Siemiatyckiej Powstania Styczniowego, zawisł w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Siemiatyczach. W piątek, 30 sierpnia na ręce starosty siemiatyckiego obraz przekazał jego autor Leszek Bajena, opowiadając przy tej okazji o przebiegu bitwy o pałac.

Finał „Herbatki dla Seniora” w...
Dodano: 2019-08-30Zdjęć w galerii 37

W czwartek 29 sierpnia po raz ostatni w tym roku sokołowscy Seniorzy spotkali się na wakacyjnej Herbatce dla Seniora w ramach Trawnika Coolturalnego organizowanego przez Sokołowski Ośrodek Kultury.

Siedlce: XXII Ogólnopolskie Igrzyska...
Dodano: 2019-08-29Zdjęć w galerii 95

Po raz piąty w historii WLKS Nowe Iganie jest gospodarzem Ogólnopolskich Igrzysk LZS. XXII igrzyska odbywają się na obiektach sportowych w Siedlcach. W czwartek, 29 sierpnia na terenie rolkowiska przy ul. Prusa odbyło się oficjalne otwarcie sportowych zmagań.

Sławatycze: Międzynarodowa Biesiada...
Dodano: 2019-08-29Zdjęć w galerii 162

24 sierpnia przy altanie nad Bugiem w Sławatyczach odbyła się XXXII Międzynarodowa Biesiada Nadbużańska. W programie wydarzenia była moc folkowych atrakcji, zagrały m.in. zespoły ludowe z naszego regionu oraz z Białorusi i Ukrainy.

Siemiatycze w sobotę pożegnają...
Dodano: 2019-08-29Zdjęć w galerii 15

W środę, 28 sierpnia w wieku 75 lat zmarł ks. kan. Jan Koc. Uroczystości pogrzebowe odbędą w kościele parafialnym pw. św. Andrzeja Boboli w Siemiatyczach.

Święcenia diakonatu w Skórcu
Dodano: 2019-08-28Zdjęć w galerii 85

Ksiądz Biskup Kazimierz Gurda udzielił święceń diakonatu bratu Krzysztofowi Zabłockiemu z parafii pw. Nawrócenia św. Pawła Apostoła w Skórcu. To pierwsza taka uroczystość we wspólnocie Księży Marianów - zaznaczył ks. Piotr Wojtyła. Proboszcz skórzeckiej parafii dodał, że dotychczas w tej wspólnocie odbywały się tylko śluby zakonne.

Kilkudziesięciu seniorów wzięło...
Dodano: 2019-08-28Zdjęć w galerii 33

Od kwietnia na terenie powiatu węgrowskiego realizowany jest projekt Szkoła Aktywności Społecznej - inicjatywa możliwa dzięki wsparciu programu rządowego ASOS, którego celem jest aktywizacja osób starszych. Szkoła zrzesza obecnie ponad 70 członków, a chętnych nadal przybywa. Realizacja projektu potrwa do grudnia.

Minister Środowiska odwiedził...
Dodano: 2019-08-28Zdjęć w galerii 15

Dotacja w ramach rządowego programu wspierania energetyki odnawialnej "Mój prąd" wyniesie 5 tysięcy złotych - jednak nie więcej niż 50 proc. poniesionych przez uczestnika kosztów. Mówił podczas wizyty na terenie powiatu sokołowskiego minister środowiska Henryk Kowalczyk.

Podpisano umowy na dofinansowanie...
Dodano: 2019-08-28Zdjęć w galerii 11

Powiat garwoliński i gminy Górzno, Miastków Kościelny, Pilawa oraz Żelechów podpisały umowy z wojewodą mazowieckim o dofinansowanie deficytowych połączeń autobusowych w ramach rządowego programu Fundusz Rozwoju Przewozów Autobusowych. Na Mazowszu umowy podpisano z 19 powiatami i 21gminami.