• Katolickie Radio Podlasie
  • e-mail
  • SMS
  • Radio

Absolutorium w powiecie siedleckim...
Dodano: 2017-06-23Zdjęć w galerii 11

Radni z powiatu siedleckiego nie byli jednomyślni podczas głosowania nad udzieleniem absolutorium Zarządowi Powiatu z tytułu wykonania budżetu za 2016 r.

Rowerowy Łuków: kręcą ile się da
Dodano: 2017-06-23Zdjęć w galerii 20

Antoni Orłowski, Jarosław Domiańczyk i Paweł Lucht – trzyosobowa reprezentacja Rowerowego Łukowa pokonała wybrzeże: od Świnoujścia do Helu. Zajęło im to trzy dni. Pokonali po około 550 kilometrów. W sumie „nakręcili dla Łukowa” 1650 kilometrów.

Spotkanie z indyjskim projektantem w...
Dodano: 2017-06-23Zdjęć w galerii 13

Indie to odległy kulturowo kraj. Wizyta indyjskiego projektanta w Gminie Ulan-Majorat stworzy nowe możliwości wymiany kulturalnej.

Gala stypendystów – Ulan-Majorat 2017
Dodano: 2017-06-23Zdjęć w galerii 88

Na pytanie: „Co jest ważniejsze dla sukcesu – talent czy pracowitość?” znany pisarz George Bernard Shaw przewrotnie odpowiedział pytaniem: „A co jest ważniejsze w rowerze – przednie czy tylne koło?” Tym wymownym cytatem rozpoczęła i poprowadziła „Gminną Galę Stypendystów 2017” Pani Bożena Krawczyk. 22 czerwca spotkaliśmy się z tymi, którzy są i utalentowani, i pracowici – z uczniami szkół podstawowych i gimnazjum prowadzonych przez Gminę Ulan-Majorat.

XXVIII Turniej Wiedzy o Sokołowie i...
Dodano: 2017-06-23Zdjęć w galerii 20

14 czerwca odbył się już XXVIII Turniej! W tegorocznej edycji wzięło udział sześć dwuosobowych drużyn z sokołowskich gimnazjów i szkół średnich. Turniej prowadzili pracownicy Biblioteki Joanna Miściorak i Andrzej Rybiński.

Gminne Święto Strażaków
Dodano: 2017-06-23Zdjęć w galerii 81

18 czerwca odbyła się uroczystość gminna Św. Floriana. Uroczystość rozpoczęła się o godz. 12:00, Mszą św. w kościele parafialnym w Hadynowie.

Pływacy z Łukowa na zawodach w...
Dodano: 2017-06-23Zdjęć w galerii 28

Dwunastoosobowa reprezentacja MKS „Delfinek” Łuków wzięła udział w Mistrzostwach Radzynia Podlaskiego w Pływaniu. Zawodnicy z Łukowa przywieźli z zawodów sześć medali. Swój pierwszy medal zdobył najmłodszy zawodnik „Delfinka”, 8 – letni Rysio Zarzycki.

Podziękowali Bogu za rok szkolny
Dodano: 2017-06-23Zdjęć w galerii 25

Dzieci, młodzież, rodzice, nauczyciele i pracownicy szkół wzięli udział w Mszach Świętych sprawowanych w zakończenie roku szkolnego w siemiatyckich kościołach. Przed rozpoczęciem oficjalnych pożegnań w placówkach szkolnych w piątek, 23 czerwca dziękczynne Msze Święte za rok szkolny 2016/2017 z prośbą o bezpieczne wakacje sprawowano w kościele pw. Wniebowzięcia NMP i kościele pw. Św. Andrzeja Boboli.

Strażacy OSP z Żeliszewa...
Dodano: 2017-06-23Zdjęć w galerii 33

Konkurencje sportowe, pokaz akcji gaśniczej, słodki poczęstunek - to wszystko zorganizowali po raz drugi dla dzieci strażacy OSP w Żeliszewie Podkościelnym (gmina Kotuń). Na terenie miejscowego boiska sportowego odbył się festyn.

Licealiści odebrali świadectwa
Dodano: 2017-06-23Zdjęć w galerii 53

Uczniowie siemiatyckiego liceum i szkoły zawodowej opuścili szkolne mury. Podczas uroczystej akademii dyrektor Zespołu Szkół Bożena Krzyżanowska gratulowała im zdobytej wiedzy i promocji do następnych klas, uczniom trzecich klas szkoły zawodowej winszowała ukończenia szkoły i zachęcała do kontynuowania nauki. Najlepsi uczniowie z rąk dyrekcji odebrali świadectwa i dyplomy.

Burmistrz Międzyrzeca wręczył...
Dodano: 2017-06-23Zdjęć w galerii 28

Dziewięciu najzdolniejszych międzyrzeckich uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i szkoł ponadgimnazjalnych otrzymało nagrodę burmistrza Międzyrzeca Podlaskiego, jaką jest statuetka i tytuł „Międzyrzeckiego Prymusa”. Mają najwyższą średnią ocen w szkole i są wzorem godnym do naśladowania. Na wręczenie nagród prymusi zostali zaproszeni wraz z rodzicami.

Gmina Łuków: Dąbie dla dzieci
Dodano: 2017-06-23Zdjęć w galerii 15

Najmłodsi mieszkańcy Dąbia w gminie Łuków jak co roku mogli miło spędzić czas na festynie z okazji Dnia Dziecka. Odbył się on wprawdzie trochę później niż wynikało to z kalendarza, ale zabawa była przednia.