Dzień skupienia dla rodziców...
Dodano: 2018-02-19Zdjęć w galerii 16

Alumni III roku w Wyższym Seminarium Duchownym diecezji siedleckiej spotkali się na dniu skupienia wraz ze swoimi rodzinami. Uczestnicy spotkania wysłuchali konferencji księdza rektora Piotra Paćkowskiego i spotkali się z ojcem duchownym Krzysztofem Skwierczyńskim.

W Siemiatyczach odbyły się...
Dodano: 2018-02-19Zdjęć w galerii 13

„Jesteśmy napełnieni Duchem świętym” - te słowa towarzyszyły rekolekcjom Akcji Katolickiej, które w miniony weekend (16 – 17 lutego) odbyły się w Siemiatyczach w Domu Rekolekcyjnym Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus.

Przyjęcie posług lektoratu i akolitatu
Dodano: 2018-02-19Zdjęć w galerii 23

W dniach 14-17 lutego wspólnota seminaryjna przeżywała rekolekcje wielkopostne, które poprowadził ksiądz Aleksander Radecki. Po zakończeniu rekolekcji alumni z III-go i IV-go roku otrzymali posługi lektoratu i akolitatu, których udzielił im Ksiądz Biskup Piotr Sawczuk.

Joanna Różewska w SP nr 4 w Siedlcach
Dodano: 2018-02-19Zdjęć w galerii 51

Joanna Różewska, wybitna pianistka pochodząca z Siedlec, odwiedziła Szkołę Podstawową nr 4 w Siedlcach. Finalistka Konkursu Chopinowskiego jest absolwentką tej szkoły. Spotkała się z uczniami i opowiedziała o swojej pracy, studiach i podróżach po świecie. Spotkanie poprowadziła Agnieszka Szymani, wicedyrektor Szkoły.

Wola Rębkowska: Klub Seniora z...
Dodano: 2018-02-19Zdjęć w galerii 45

Z wielką pompą 15 lutego oddany został do użytku Gminy Klub Seniora w Woli Rębkowskiej w gmimie Garwolin. Było to możliwe dzięki dotacji z ministerstwa rodziny, pracy i polityki społecznej oraz zaangażowaniu wielu ludzi.

5. Otwarte Mistrzostwa Siemiatycz w...
Dodano: 2018-02-19Zdjęć w galerii 48

5. Otwarte Mistrzostwa Siemiatycz w Wyciskaniu Odważnika odbyły się w sobotę, 17 lutego w Siemiatyczach.

Spotkanie formacyjno-integracyjne...
Dodano: 2018-02-19Zdjęć w galerii 85

Stypendyści Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” i Fundacji „Pro Studio Et Vita”z diecezji siedleckiej w miniony weekend (16-18 lutego) uczestniczyli w spotkaniu formacyjno-integracyjnym.

Walentynkowy Maraton Filmowy w Kinie...
Dodano: 2018-02-19Zdjęć w galerii 50

Randka w kinie jest jedną z najpopularniejszych form spędzania walentynek. Dowodem na to jest frekwencja widzów na Walentynkowym Maratonie Filmowym, zorganizowanym przez Kino „Sokół”. Już na miesiąc przed imprezą bilety zostały niemal w całości wyprzedane. Maraton zaplanowany na sobotę, 17 lutego, był okazją do spędzenia miłego czasu w towarzystwie nie tylko drugiej połówki, ale również w gronie najbliższych znajomych i przyjaciół.

Promocja powiatu bialskiego w Niemczech
Dodano: 2018-02-19Zdjęć w galerii 18

„Zielony tydzień” oraz wystawa prac Artura Bieńkowskiego – promocja powiatu bialskiego w Oberhavel w Niemczech.

Żelechów: rywalizowali z wiedzy...
Dodano: 2018-02-19Zdjęć w galerii 25

21 uczniów ze szkół prowadzonych przez samorząd Żelechowa wzięło udział w eliminacjach gminnych XLI edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Patronat nad konkursem objęła burmistrz Mirosława Miszkurka.

Szli śladami Powstania Styczniowego
Dodano: 2018-02-19Zdjęć w galerii 12

Tradycyjnie w czasie, gdy wspominamy Powstanie Styczniowe i rocznicę Bitwy Siemiatyckiej, jednej z największych batalii powstania, mieszkańcy Siemiatycz zapraszani są do poznawania historii tamtych dni. Także w tym roku w sobotę, 17 lutego Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Siemiatyczach zorganizował Rajd Śladami Powstania Styczniowego.

Turniej piłki siatkowej w...
Dodano: 2018-02-19Zdjęć w galerii 65

Mariusz Kiełczewski, nauczyciel wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej nr 2 w Łukowie zaprosił młodzież do udziału w II Noworocznym Turnieju Piłki Siatkowej Dziewcząt. Na boisku spotkało się sześć drużyn. Walczyły o Puchar Dyrektora „Dwójki”.