Łuków: 11 listopada u przedszkolaków
Dodano: 2019-11-12Zdjęć w galerii 10

Dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 2 w Łukowie pamiętają o Narodowym Święcie Niepodległości. Przedszkolaki obchodziły to święto wspólnie już w piątek 8 listopada. Wspólnie zaśpiewały hymn. Nie zabrakło też wierszy i piosenek o Polsce.

Radzyń Podlaski: Uroczysta Msza św....
Dodano: 2019-11-12Zdjęć w galerii 81

Obchody 101. Rocznicy Odzyskania Niepodległości w Radzyniu Podlaskim rozpoczęły się uroczystą Mszą Świętą o godz. 10.00 w Sanktuarium Matki Boskiej Nieustającej Pomocy, na której zgromadzili się przedstawiciele władz powiatu, miasta i gminy, dyrektorzy szkół wraz z dziećmi i młodzieżą, przedstawiciele radzyńskich firm i przedsiębiorstw, przedstawiciele wojska, policji, straży, harcerzy oraz poczty sztandarowe.

Wielka Motoparada Niepodległości w...
Dodano: 2019-11-12Zdjęć w galerii 44

Na dwóch, trzech i czterech kołach. Odchuchane zabytki i sterane „woły robocze”. Unikatowe i pospolite. Kanciaste i opływowe. Przemieszczające się z subtelnym pomrukiem lub przeszywające grzmotem wydechu do samych trzewi. 11 Listopada Siedlce okrążyła wielka kawalkada udekorowanych w narodowe barwy pojazdów.

Garwolińskie obchody Święta...
Dodano: 2019-11-12Zdjęć w galerii 31

Obchody Narodowego Święta Niepodległości miały w Garwolinie podniosły charakter i tradycyjnie należały do tych, które łączą ludzi. Listopadowe świętowanie miało dużo akcentów powagi i zarazem przysługującej tej rocznicy radości.

Górzno: dla Niepodległej
Dodano: 2019-11-12Zdjęć w galerii 48

Każdego roku biorąc udział w obchodach Święta Narodowego dajemy wyraz czci i pamięci tym wszystkim, dzięki którym żyjemy w wolnym kraju. Tak było i tym razem w górzneńskiej Publicznej Szkole Podstawowej im. Władysława Jóźwickiego.

Łuków: moda na odblaski
Dodano: 2019-11-12Zdjęć w galerii 43

Reprezentacje dziesięciu szkół podstawowych z powiatu łukowskiego wzięło udział w powiatowych eliminacjach konkursu „Moda na odblaski”. Konkurs zorganizowała Komenda Powiatowa Policji w Łukowie. Dwie najlepsze drużyny będą reprezentować powiat łukowski na eliminacjach wojewódzkich, które odbędą się 6 grudnia.

Borowie: prezydenckie medale dla...
Dodano: 2019-11-12Zdjęć w galerii 92

11 małżeńskich par z gminy Borowie obchodzi w tym roku złote gody pożycia małżeńskiego. Z tej okazji prezydent RP Andrzej Duda nadał małżonkom medale „Za długoletnie pożycie małżeńskie”, które w jego imieniu wręczał wójt gminy Wiesław Gąska.

„Póki Polska żyje w nas”....
Dodano: 2019-11-12Zdjęć w galerii 54

8 listopada w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Hadynowie odbył się Wieczór Patriotyczny. Zebrani przeniesieni zostali do staropolskiej chaty. W wiejskiej atmosferze, przy blasku świec rozbrzmiewały melodie pieśni patriotycznych, przeplatane poezją oraz scenkami z historii naszego narodu. Celem spotkania było oddanie hołdu naszej Ojczyźnie, rozpalanie miłości do Polski w młodym pokoleniu oraz zachowanie pamięci o tych, którzy walczyli i ginęli za Ojczyznę.

Wielka Motoparada Niepodległości w...
Dodano: 2019-11-11Zdjęć w galerii 55

11 listopada w Siedlcach odbyła się Wielka Motoparada Niepodległości. Uczestnicy przejechali ulicami miasta z flagami na Plac Sikorskiego, gdzie odbył się Wirtualny Koncert Patriotyczny.

Uliczne Biegi Niepodległości w...
Dodano: 2019-11-11Zdjęć w galerii 185

Siedlecki Okręgowy Związek Lekkiej Atletyki po raz kolejny zaprosił do udziału w Ulicznych Biegach Niepodległości. Zawody odbyły się 11 listopada, mimo zmiennej aury na starcie stawiło się kilkuset uczestników.

Siemiatyczanie pamiętają
Dodano: 2019-11-11Zdjęć w galerii 57

11 listopada w 101. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę wielu mieszkańców Siemiatycz uczestniczyło w uroczystościach patriotycznych. W tym dniu po raz kolejny grupa osób spotkała się przy Pomniku Żołnierzy Walczących w Polskich Siłach Zbrojnych na Zachodzie w latach 1940-1945 przy kościele pw. Wniebowzięcia NMP i na cmentarzu parafialnym, gdzie znajdują się mogiły członków Polskiej Organizacji Wojskowej, którzy w 1918 roku w Siemiatyczach uczestniczyli w walkach o niepodległość.

Narodowe Święto Niepodległości w...
Dodano: 2019-11-11Zdjęć w galerii 52

11 listopada mieszkańcy Międzyrzeca, władze miasta i gminy, poczty sztandarowe, Konna Straż Ochrony Przyrody i Tradycji oraz zaproszeni gości zgromadzili się na miejskich uroczystościach 101 rocznicy odzyskania niepodległości.