Rajd rowerowy przez Podlasie
Dodano: 2020-07-05Zdjęć w galerii 92

Z Zamku Biskupiego w Janowie Podlaskim wystartował 8. Rajd Rowerowy Szlakiem Dworków i Pensjonatów. Blisko 150 uczestników w różnym wieku zmierzy się z trasą o długości 58 km wiodącą przez malowniczo położone nadbużańskie tereny Południowego Podlasia.

Męski Różaniec w Siedlcach
Dodano: 2020-07-04Zdjęć w galerii 96

W pierwszą sobotę miesiąca, 4 lipca po raz piąty w Siedlcach odbył się Męski Różaniec, organizowany przez mężczyzn ze wspólnoty Męski Różaniec. Zaproszenie skierowane było do wszystkich panów bez względu na stan, wiek i przynależność do innych wspólnot, ruchów i stowarzyszeń katolickich. Spotkanie modlitewne rozpoczęła o godzinie 7.00 Msza Święta w kościele katedralnym.

Atrakcyjne wakacje blisko domu...
Dodano: 2020-07-04Zdjęć w galerii 71

Te wakacje to sprawdzian dla branży turystyczno-hotelarskiej, której zadaniem jest przekonanie mieszkańców, że wakacje w Polsce mogą być atrakcyjne. Aleksandra Latek-Mastalerz dyrektor generalny Pałacu i Folwarku Łochów zwraca uwagę, że ważne jest pokazanie bogactwa regionu. W Łochowie można m.in. uczestniczyć w warsztatach z ginących zawodów, posłuchać koncertu lokalnych zespołów, czy wybrać się na spływ kajakowy Liwcem.

Wyniki X Ogólnopolskiego Konkursu...
Dodano: 2020-07-04Zdjęć w galerii 26

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego przeprowadziła w ramach działań prewencyjnych na rzecz zmniejszenia liczby wypadków przy pracy i rolniczych chorób zawodowych, dziesiątą jubileuszową edycję Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci "Bezpiecznie na wsi" Celem konkursu jest promowanie pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą dzieci na terenie gospodarstwa rolnego.

Powitanie wakacji w łukowskim parku
Dodano: 2020-07-03Zdjęć w galerii 14

Dziś, 3 lipca rozpoczęła się trzydniowa impreza w parku miejskim w Łukowie. Można tam spróbować różnych dań serwowanych przez Food Tracki. Jest też miasteczko dmuchańców. W sobotę i w niedzielę odbędą się koncerty. Wystąpią m.in. finaliści „Wesołych Nutek”.

Rozdano środki z Funduszu Inwestycji...
Dodano: 2020-07-03Zdjęć w galerii 38

W Gminnym Ośrodku Kultury w Stanisławowie przekazano dziś, 3 lipca rządowe środki w ramach Tarczy Antykryzysowej dla samorządów. Z Funduszu Inwestycji Samorządowych do powiatu mińskiego trafi łącznie ponad 23 miliony złotych.

Bony na inwestycje dla samorządów
Dodano: 2020-07-03Zdjęć w galerii 7

Wicepremier Jacek Sasin odwiedził dziś, 3 lipca Białą Podlaską. Celem wizyty były przekazanie symbolicznych czeków w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Samorządowych.

Nowy wiadukt w Terespolu. Ma być...
Dodano: 2020-07-03Zdjęć w galerii 20

W Terespolu podpisano trójstronne porozumienie na wykonanie koncepcji programowo-planistycznej dla budowy wiaduktu w Terespolu. Podpisali je: Prezes PKP PLK S.A. Ireneusz Merchel, Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarskie oraz Burmistrz Miasta Terespol Jacek Danieluk. Przy tej okazji w mieście gościł wicepremier Jacek Sasin.

ŁOK: nowe wystawy plenerowe
Dodano: 2020-07-03Zdjęć w galerii 13

Na ogrodzeniu Łukowskiego Ośrodka Kultury pojawiły się dwie nowe wystawy plenerowe. Od ulicy Browarnej można oglądać archiwalne zdjęcia mieszkańców Łukowa. Od ulicy Wyszyńskiego - prace Magdaleny Dylak.

Triathlon w Garwolinie – jeden z...
Dodano: 2020-07-03Zdjęć w galerii 78

Ponad 120 osób wzięło udział w tegorocznej VII edycji Triathlonu Garwolińskiego. Impreza w tym roku cieszyła się rekordową popularnością. Na starcie pojawili się czołowi polscy zawodnicy oraz znany dziennikarz Maciej Dowbor. Z dystansem sprint świetnie poradzili sobie także triathloniści z powiatu garwolińskiego.

Nowoczesna torba R-1 trafiła do OSP...
Dodano: 2020-07-02Zdjęć w galerii 23

Dyrektor Oddziału Regionalnego Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Warszawie Joanna Bala, przekazała dziś, 2 lipca nowoczesną torbę ratownictwa medycznego R-1 jednostce OSP Pruszyn.

Uroczystość wmurowania kamienia...
Dodano: 2020-07-02Zdjęć w galerii 192

25 czerwca w Katolickiej Szkole Podstawowej im. Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki w Siedlcach odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod rozbudowę budynku szkoły oraz podpisanie Aktu Erekcyjnego. Spotkanie rozpoczęło się od wprowadzenia pocztu sztandarowego i odśpiewania hymnu Polski.