Konferencje szkoleniowe dla rolników
Dodano: 2018-04-19Zdjęć w galerii 13

19 kwietnia rozpoczął się w Białej Podlaskiej cykl konferencji adresowanych do rolników, poszkodowanych w wyniku wirusa afrykańskiego pomoru świń.

Jubileusz Zespołu Wokalnego...
Dodano: 2018-04-19Zdjęć w galerii 41

Zespół Wokalny „Seniorynki” bez wątpienia można określić mianem ikony sokołowskiej kultury, która od 15 lat podbija serca publiczności. W kwietniowe popołudnie w Sokołowskim Ośrodku Kultury odbył się koncert jubileuszowy, na który zawitały rzesze przyjaciół i wielbicieli Zespołu.

Stypendia za szczególne...
Dodano: 2018-04-19Zdjęć w galerii 40

35 młodych sportowców reprezentujących kluby działające na terenie powiatu garwolińskiego, którzy poszczycić się mogą osiągnięciami na wojewódzkich i krajowych arenach sportowych otrzymało stypendia Starosty Powiatu Garwolińskiego oraz listy gratulacyjne.

Bratki królują na rabatkach i na...
Dodano: 2018-04-19Zdjęć w galerii 47

Jakie kwiaty teraz sadzimy? Oczywiście bratki odpowiadają zgodnie kupujący i sprzedający. Kolorowe lub jednobarwne, pachnące lub be zapachu. Najbardziej tradycyjne żółte z oczkiem lub w każdym innym kolorze jaki wpadnie nam w oko.

Drużyny z Trojanowa i Woli...
Dodano: 2018-04-19Zdjęć w galerii 19

Reprezentacje 13 szkół podstawowych i 10 klas gimnazjalnych z terenu powiatu garwolińskiego rywalizowały o miano najlepszego rowerzysty w ruchu drogowym. W kategorii szkół podstawowych najlepszymi okazali się uczniowie z Trojanowa, a wśród gimnazjalistów triumfowali zawodnicy z Woli Rębkowskiej.

Z Biblią za pan brat
Dodano: 2018-04-18Zdjęć w galerii 25

Łatwo nie było. Uczestnicy musieli się zdrowo namęczyć w konkurencji, choć do przestudiowania dostali tylko trzy księgi. W Siedlcach odbył się dziś, 18 kwietnia diecezjalny etap XXII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej.

Siedlce: Remont ulicy Łukowskiej
Dodano: 2018-04-18Zdjęć w galerii 15

Ulica Łukowska doczekała się kapitalnego remontu. Samorząd otrzymał na ten cel dofinansowanie z „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016–2019”. Najbardziej zniszczona ulica wylotowa z Siedlec jest już prawie po remoncie.

Trwają prace przy budowie Domu...
Dodano: 2018-04-18Zdjęć w galerii 44

Pierwszy etap inwestycji zostanie wykonany na koniec czerwca br.. W budynku dostępne będą: sala konferencyjna, jadalnia, małe oratorium, sklepik z pamiątkami i mała gastronomia. Obiekt będzie miał nazwę „Dom Pielgrzyma im. Jana i Dory Fedoruk”.

Teatralna wiosna w Żelechowie
Dodano: 2018-04-18Zdjęć w galerii 159

W niedzielę 15 kwietnia w sali widowiskowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Żelechowie odbył się Przegląd Form Teatralnych „Wiosna Teatralna". Przed licznie zgromadzoną publicznością wystąpiły przedszkolaki oraz uczniowie szkół, dając przepiękny popis swoich umiejętności aktorskich.

Ludzie i przyroda na zdjęciach...
Dodano: 2018-04-18Zdjęć w galerii 30

Artur Rychta ma dopiero 16 lat. Pięć lat temu dostał od rodziców pierwszy aparat. Od tamtej pory fotografia stała się jego pasją. Jak postrzega świat ten młody człowiek można zobaczyć na wystawie w Galerii Prowizorium. Otwarcie wystawy fotografii Artura Rychty odbyło się we wtorek 17 kwietnia.

Rejonowy dzień wspólnoty ruchu...
Dodano: 2018-04-18Zdjęć w galerii 26

W niedzielę 15 kwietnia w Bazylice Parczewskiej członkowie i sympatycy ruchu światło-życie rejonu włodawskiego przeżywali swój rejonowy dzień wspólnoty. Bazylika była miejscem spotkania młodzieży i małżonków z Włodawy wraz z ojcem Janem Królem, małżonków z parafii Gęś z ks. kanonikiem Henrykiem Kalitką oraz kręgów z parafii Jana Chrzciciela w Parczewie z ks. Norbertem Taratyckim.

Borowie: inwestycje przede wszystkim
Dodano: 2018-04-18Zdjęć w galerii 16

Tegorocznym priorytetem inwestycyjnym w gminie Borowie jest kontynuacja budowy kanalizacji sanitarnej. Zadania te zostaną zakończone w miejscowościach Wilchta, Słup Pierwszy i Słup Drugi oraz rozpoczęte kanalizowanie wsi Laliny i Iwowe. W tegorocznym budżecie na ten cel zabezpieczono prawie 4,5 mln zł. W czterech innych miejscowościach też będą realizowane zadania w tym zakresie, ale to nie koniec.