• Katolickie Radio Podlasie
  • e-mail
  • SMS
  • Radio

Łuków: żeby pamięć trwała cz. 1
Dodano: 2017-10-17Zdjęć w galerii 78

Za nami Dni Kultury Żydowskiej w Łukowie. Pierwszy dzień upłynął na wspólnej zabawie podczas warsztatów tanecznych i kaligrafii hebrajskiej. Drugi dzień był poświęcony ofiarom „Zagłady”. Odbyło się również odsłonięcie ohelu łukowskiego cadyka Torenheima. Gościem specjalnym tych wydarzeń był Naczelny Rabin Polski Michael Schudrich.

Wojewódzki Dzień Edukacji Narodowej...
Dodano: 2017-10-17Zdjęć w galerii 131

Decyzją Kurator Oświaty Teresy Misiuk, pierwszy etap Wojewódzkich Obchodów Dnia Edukacji Narodowej odbył się Radzyniu Podlaskim, Chełmie, Zamościu i Lublinie. Radzyńskie uroczystości odbyły się we wtorek, 17 października w Szkole Podstawowej nr 2 w Radzyniu Podlaskim. Uroczyście odznaczono 93 nauczycieli z trzech powiatów.

Gminny Dzień Edukacji Narodowej w...
Dodano: 2017-10-17Zdjęć w galerii 11

Święto Edukacji odbyło się 12 października w Krzewicy – budynku Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kożuszkach. W trakcie uroczystości wręczano nagrody i wyróżnienia nauczycielom oraz pracownikom niepedagogicznym pracujących w szkołach Gminy Międzyrzec Podlaski. 11 osób otrzymało nagrody Wójta Gminy Międzyrzec Podlaski Krzysztofa Adamowicza.

Dzień Edukacji Narodowej w Wiśniewie
Dodano: 2017-10-17Zdjęć w galerii 13

Uroczystość Gminnego Dnia Edukacji Narodowej, która miała miejsce 13 października w Urzędzie Gminy Wiśniew, to uroczyste spotkanie nauczycieli, pedagogów, przedstawicieli społeczności uczniowskiej i rodziców, podczas którego Wójt Gminy Wiśniew – Krzysztof Kryszczuk nagrodził wyróżniających się swoją pracą oraz zaangażowaniem nauczycieli i dyrektorów.

„Jesteś widoczny, jesteś...
Dodano: 2017-10-17Zdjęć w galerii 17

16 października w Zespole Szkół w Wodyniach przeprowadzono zajęcia z młodzieżą w ramach kampanii społecznej „Jesteś widoczny, Jesteś bezpieczny”. Była to okazja do poszerzenia wiadomości na temat zagrożenia, jakim jest poruszanie się po zmierzchu bez odblasków.

Borowie: podziękowania i życzenia...
Dodano: 2017-10-17Zdjęć w galerii 29

16 nauczycieli otrzymało z rąk wójta gminy okazjonalne gratyfikacje z okazji Dnia Edukacji Narodowej, a 13 nagrody dyrektora. Do pozostałych popłynęło wiele ciepłych słów z życzeniami i podziękowaniami za ciężką i odpowiedzialną, ale przynoszącą wiele satysfakcji pracę nauczyciela.

10 medali dla szachistów z Łukowa
Dodano: 2017-10-17Zdjęć w galerii 12

10 medali zdobyli zawodników Stowarzyszenia Szachistów Szachpol Łuków na Mistrzostwach Województwa Juniorów w Szachach Klasycznych. Zawody odbyły się w ramach IV Międzynarodowego Festiwalu Szachowego Ziemi Łukowskiej.

Malownicze Mazowsze w Miętnem
Dodano: 2017-10-17Zdjęć w galerii 35

13 października w Powiatowym Centrum Kultury i Promocji w Miętnem odbył się pierwszy plener rysunkowo-malarski pt. „Barwy jesieni w polskim dworze”. Organizatorzy zapraszają artystów na kolejne.

Powiat garwoliński: w podziękowaniu...
Dodano: 2017-10-17Zdjęć w galerii 165

Prawie 700 nauczycieli i pracowników powiatowej oświaty Garwolina obchodziło 16 października Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji kilku nauczycieli uhonorowanych zostało medalami państwowymi i resortowymi, a 27 wyróżniających się dyrektorów, nauczycieli i pracowników szkół prowadzonych przez powiat, tradycyjne otrzymało od zarządu powiatu gratyfikacje pieniężne wraz z podziękowaniami. Inni same podziękowania i życzenia.

Ślubowanie kadetów z Radoryża...
Dodano: 2017-10-16Zdjęć w galerii 42

58 uczniów nazywanych kadetami z Zespołu Szkół w Radoryżu Smolanym złożyło ślubowanie. Uroczystość odbyła się w poniedziałek 16 października i była połączona ze szkolnymi obchodami Dnia Edukacji Narodowej.

Kolejne spotkanie przy Relikwiach...
Dodano: 2017-10-16Zdjęć w galerii 38

14 dzień miesiąca w kłoczewskiej parafii to wyjątkowy dzień. - Oddajemy w sposób szczególny cześć Krzyżowi naszego Pana Jezusa Chrystusa, który w tej maleńkiej cząstce jest w kłoczewskim kościele. Jak co miesiąc tak i w tym zgromadziło się wielu wiernych - czytamy w relacji nadesłanej do naszej redakcji.

Strefa dla zdrowia w Aleksandrowie...
Dodano: 2017-10-16Zdjęć w galerii 10

Okazję do skorzystania z bezpłatnych badań lekarskich z zakresu kardiologii i okulistyki mieli 15 października mieszkańcy Aleksandrowa Kujawskiego. Na placu obok Parafii Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych rozstawiono namiot firmy Polpharma.