• Katolickie Radio Podlasie
  • e-mail
  • SMS
  • Radio

Garwolin: pierwszy taki turniej w...
Dodano: 2017-03-23Zdjęć w galerii 32

Reprezentacje szkół specjalnych, ośrodków szkolno- wychowawczych i Warsztatów Terapii Zajęciowej wzięły udział w I Turnieju Tenisa Stołowego Szkolnictwa Specjalnego, którego organizatorem był garwoliński Zespół Szkół Specjalnych nr 1.

Konie - szkice węglem i ołówkiem...
Dodano: 2017-03-22Zdjęć w galerii 15

Wernisaż prac Joanny Kossak ,,Konie - studium ruchu” zbiór szkiców węglem i ołówkiem odbył się we wtorek, 21 marca w Siemiatyckim Ośrodku Kultury. Zanim goście spotkali się z pracami pani Joanny, opowiadała ona o swoim życiu i jego niezwykłych kolejach. O czasach krakowskich i przeprowadzce do Puszczy Białowieskiej, o tym jak w młodości zajmowała się rysunkiem. a potem na długie lata porzuciła tę rozwijającą się pasję, o marzeniach o wielkiej rodzinie i chorobie syna, która zweryfikowała wszystkie plany.

Zlot Orlików i Finał strzelania w...
Dodano: 2017-03-22Zdjęć w galerii 206

W zapole Strzelnic SKSS Dragon w Siedlcach w miniony weekend odbyły się X Ogólnopolskie zawody ZLOT ORLIKÓW i Finał strzelania w Sieci.

Wieczór Teatralny w Sławatyczach
Dodano: 2017-03-22Zdjęć w galerii 47

19 marca w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Sławatyczach odbyło się spotkanie w gronie ludzi przedkładających żywe słowo nad błękitny ekranik, na spektaklu "Mój Chrystus Połamany", opartego na motywach powieści Ramona Cue Romano S.I ,,Mój Chrystus Połamany".

Studenci z kijkami
Dodano: 2017-03-22Zdjęć w galerii 29

Wielu chorób można uniknąć, a w przypadku zachorowania leczyć je poprzez aktywność fizyczną, przekonywała dr n. med. Jolanta Zuzda z Politechniki Białostockiej, która we wtorek, 21 marca spotkała się ze słuchaczami siemiatyckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Sztangiści z Łukowa na Drużynowych...
Dodano: 2017-03-22Zdjęć w galerii 14

Sztangiści z ŁKS Orlęta Łuków biorą udział w Drużynowych Mistrzostw Polski w podnoszeniu ciężarów. Turniej I rundy odbyły się na początku marca w pięciu ośrodkach: Ciechanowie, Mroczy, Warszawie, Polkowicach, Piekarach Śląskich, Nowym Tomyślu i Sędziszowie Małopolskim.

Wiosenne Mistrzostwa w Pływaniu w...
Dodano: 2017-03-22Zdjęć w galerii 28

190 zawodników z klubów i szkół z województwa lubelskiego i mazowieckiego wzięło udział w XXII Wiosennych Otwartych Mistrzostwach Miasta Łuków w Pływaniu pamięci Andrzeja Rogalińskiego. Zawody odbyły się pierwszego dnia kalendarzowej wiosny na pływalni „Delfinek” w Łukowie.

Krzyżacy w Gołąbkach
Dodano: 2017-03-22Zdjęć w galerii 13

Uczniowie klas drugich z Gimnazjum w Gołąbkach mieli okazję brać udział w niecodziennej lekcji języka polskiego. Stało się tak za sprawą lektury „Krzyżacy” i wizyty dyrektora Muzeum Henryka Sienkiewicza Macieja Cybulskiego, który poprowadził warsztaty na temat „Sienkiewicz jakiego nie znamy…”.

Samorządowcy z Górzna z pucharem...
Dodano: 2017-03-22Zdjęć w galerii 14

6 drużyn reprezentujących samorządy powiatu garwolińskiego rywalizowało o miano najlepszego i puchar w XVII Turnieju Siatkówki o Puchar Starosty Powiatu Garwolińskiego. Zmaganiom samorządowców towarzyszyły wielkie emocje, wspaniała rywalizacja i radość ze zwycięstwa.

Pierwszy dzień wiosny z Wydziałem...
Dodano: 2017-03-21Zdjęć w galerii 29

Uczniowie szkół i ich opiekunowie, którzy odwiedzili 21 marca Wydział Nauk Ścisłych siedleckiego Uniwersytetu Przyrodniczo - Humanistycznego otrzymali pamiątkowe „certyfikaty wagarowicza”. Studenci z okazji pierwszego dnia wiosny przygotowali dla nich warsztaty naukowe i pokazy doświadczeń w pracowniach poszczególnych instytutów.

Koncert chorałów starocerkiewnych w...
Dodano: 2017-03-21Zdjęć w galerii 19

Koncert chorałów starocerkiewnych w wykonaniu chóru Sacrum odbył się w kościele św. Mikołaja w Międzyrzecu Podlaskim.

Św. Józef – uroczysta Msza Św....
Dodano: 2017-03-21Zdjęć w galerii 19

Po dziewięciu dniach trwania przy św. Józefie w modlitwie, adoracji i zasłuchania w Słowo Boże wierni wzięli udział w Mszy Św. Odpustowej w kaplicy Domu Zakonnego Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus w Siemiatyczach.