Spotkanie z mistrzynią – Kamila...
Dodano: 2018-04-17Zdjęć w galerii 104

Kamila Lićwinko niekwestionowana gwiazda polskiej i światowej lekkiej atletyki zagościła we wtorek, 17 kwietnia w Siemiatyczach. Mistrzyni z Podlasia, a dokładnie z Bielska Podlaskiego. Jak się okazuje, jeszcze jako uczennica gimnazjum była też w Siemiatyczach na zawodach lekkoatletycznych.

Monodram Kacpra Siwiaka
Dodano: 2018-04-17Zdjęć w galerii 12

Kacper Siwiak z Teatru Poezji Łukowskiego Ośrodka Kultury wystąpił na scenie Gminnego Ośrodka Kultury w Ulanie – Majoracie. Tam, 7 kwietnia, w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Teatru, odbyło się kolejne spotkanie młodych aktorów.

Stoczek Łukowski: lekcja historii
Dodano: 2018-04-17Zdjęć w galerii 11

W ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości w Stoczku Łukowskim odbyła się niecodzienna lekcja historii. Wspólnie przygotowali ją uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół w Stoczku Łukowskim, powiat łukowski oraz Towarzystwo Przyjaciół Stoczka Łukowskiego.

XV Turniej Tańca Nowoczesnego w...
Dodano: 2018-04-17Zdjęć w galerii 72

Ponad 1200 tancerzy przyjechało 14 kwietnia do Łosic. Przez kilkanaście godzin odbywał się tam XV Turniej Tańca Nowoczesnego. W hali sportowej ZS nr 1 zaprezentowali się m.in. uczestnicy z Warszawy, Białegostoku, Sokołowa Podlaskiego, Białej Podlaskiej.

Dzięki Radiu Podlasie i pomocy...
Dodano: 2018-04-17Zdjęć w galerii 14

Jesienią ubiegłego roku informowaliśmy na antenie Radia Podlasie i w portalu podlasie24 o potrzebie remontu zabytkowego kościoła św. Jana Ewangelisty w Starym Bublu w parafii Gnojno. Proboszcz parafii ks. Marcin Chudzik zbiera pieniądze na remont m.in. robiąc i sprzedając skarpetki. Dzięki informacji o tej akcji na antenie Katolickiego Radia Podlasie i w portalu o zbiórce zrobiło się głośno. Ks. Marcin Chudzik nie kryje wdzięczności za tę pomoc i za naszym pośrednictwem dziękuje radiu i słuchaczom, portalowi i jego czytelnikom.

1000 drzew na minutę
Dodano: 2018-04-17Zdjęć w galerii 15

Nadleśnictwo Chotyłów rozpoczęło akcję sadzenia drzew. Po raz kolejny w działanie włączyły się dzieci ze Szkoły Podstawowej w Dobryniu Dużym w gminie Zalesie. W akcji uczestniczyło blisko trzydziestu uczniów z klas 4 -7 wraz z wychowawcami.

„Młodzież zapobiega pożarom”-...
Dodano: 2018-04-17Zdjęć w galerii 22

Starosta siemiatycki Jan Zalewski i Marszałek Województwa Podlaskiego Jerzy Leszczyński złożyli gratulacje oraz wręczyli nagrody laureatom powiatowych eliminacji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom” w Siemiatyczach. Turniej stał na bardzo wysokim poziomie, a młodzież wykazała się dużą wiedzą z zakresu ochrony przeciwpożarowej.

Dzieci, dzieciom dla Niepodległej w...
Dodano: 2018-04-17Zdjęć w galerii 38

„Dzieci, dzieciom dla Niepodległej” - dwa koncerty o takim tytule odbyły się w kwietniowy poniedziałek w Sokołowskim Ośrodku Kultury. Na zaproszenie tancerzy z Reprezentacyjnego Zespołu Miasta Sokołów Podlaski ZPiT „Sokołowianie”, odpowiedzieli najmłodsi mieszkańcy miasta, czyli przedszkolaki!

Młodzi piłkarze z „Dwójki” na...
Dodano: 2018-04-17Zdjęć w galerii 56

Młoda drużyna piłkarzy ze Szkoły Podstawowej nr 2 zdobyła piąte miejsce w Finale Wojewódzkim Turnieju Piłkarskiego TYMBARK 2018. Zawody finałowe odbyły się 12 kwietnia w Międzyrzecu Podlaskim.

Rekordowy „Bieg do wiosny”
Dodano: 2018-04-17Zdjęć w galerii 123

Takiego startu jeszcze nie było! 130 zawodników wzięło udział we wczorajszym biegu w ramach tegorocznego Grand Prix Ziemi Garwolińskiej. Rekord frekwencji zanotowały przede wszystkim biegi dla dzieci. Najmłodszy zawodnik miał niespełna 2 lata.

Nasze Sanktuaria - Parczew
Dodano: 2018-04-17Zdjęć w galerii 21

Parczew leży nieco na uboczu, ale warto tu się zatrzymać jadąc na przykład nad jeziora Pojezierza Łęczyńsko-Włodawskiego. Jeśli wstąpimy choć na chwilę do parczewskiego Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin, zobaczymy neogotycką świątynię-bazylikę mniejszą, a w niej wyjątkowy obraz Matki Bożej.

Międzyrzec Podlaski: Z Podwórka na...
Dodano: 2018-04-16Zdjęć w galerii 135

Dwa dni trwały w Międzyrzecu finały Wojewódzkie Turnieju Piłki Nożnej „Z Podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”. Na stadionie miejskim zagrało około 1400 młodych sportowców z województwa lubelskiego dziewcząt i chłopców w wieku od 8 do 12 lat.