Narodowe Święto Niepodległości w...
Dodano: 2019-11-13Zdjęć w galerii 67

W podniosłej atmosferze żelechowianie świętowali 101. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Uroczystości Narodowego Święta Niepodległości rozpoczęły się Mszą św. w kościele parafialnym sprawowaną przez proboszcza parafii, ks. prałata Eugeniusza Filipiuka.

Parysowskie obchody Święta...
Dodano: 2019-11-13Zdjęć w galerii 33

Obchody Narodowego Święta Niepodległości rozpoczęła Msza św. odprawiona w kościele parafialnym w intencji Ojczyzny i poległych w jej obronie. Patriotyczne kazanie wygłosił proboszcz parafii ks. kan. Włodzimierz Tendorf.

100-lecie Szkoły Podstawowej w Boćkach
Dodano: 2019-11-13Zdjęć w galerii 16

Zaledwie rok młodsza od niepodległej Polski. Jej obecny budynek został wzniesiony dzięki ogromnemu zaangażowaniu lokalnej społeczności. We wtorek, 12 listopada Szkoła Podstawowa w Boćkach obchodziła jubileusz 100 lat istnienia. W świętowaniu wziął udział absolwent boćkowskiej szkoły, Wicemarszałek Województwa Podlaskiego, Stanisław Derehajło.

Garwolin: odsłonięto największy...
Dodano: 2019-11-13Zdjęć w galerii 23

„Z całej Polski zbieranina, to są strzelcy z Garwolina!” – fragment żurawiejki posłużył za tytuł cyklu działań realizowanych przez Centrum Sportu i Kultury we współpracy z Miastem Garwolin, Stowarzyszeniem Kawaleryjskim im. 1 PSK i portalem Garwolin.org. W ramach projektu powstał mural o powierzchni 11x13m na jednej ze ścian zewnętrznych Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 2 im. 1 Pułku Strzelców Konnych nawiązujący swoją tematyką do 1 PSK.

Szczepan Kalinowski honorowym...
Dodano: 2019-11-12Zdjęć w galerii 14

11 listopada w Krzewicy, podczas gminnych obchodów Narodowego Święta Niepodległości, regionalista Szczepan Kalinowski otrzymał Statuetkę i Tytuł Honorowego Obywatela Gminy Międzyrzec Podlaski.

Inspiracją były wiersze czytane...
Dodano: 2019-11-12Zdjęć w galerii 69

Promocja tomiku wierszy Hanny Guz zatytułowanego „Sen o poezji” odbyła się 8 listopada w wypełnionej po brzegi sali kameralnej Radzyńskiego Ośrodka Kultury. – Jest to już siódma pozycja wydana w ramach „Radzyńskich Wędrówek Literackich”, cyklu prowadzonego przez Radzyńskie Stowarzyszenie „Podróżnik” działającego przy ROK – poinformował Robert Mazurek.

„Szkolne Przygody Gangu...
Dodano: 2019-11-12Zdjęć w galerii 17

Po raz drugi jedna z sieci sklepów zorganizowała ogólnopolską akcję promującą czytelnictwo wśród najmłodszych uczniów „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”. Każda szkoła podstawowa w Polsce, by móc przystąpić do akcji, otrzymała bezpłatne pakiety konkursowe, które zawierały książki, maskotki, scenariusze zajęć, albumy i naklejki do dokumentowania codziennego czytania oraz zakładki do książek.

GMINNE OBCHODY ŚWIĘTA...
Dodano: 2019-11-12Zdjęć w galerii 21

W czasach nam współczesnych Ojczyzna nie wymaga od swoich obywateli patriotyzmu i bohaterstwa okupionego krwią a nawet ceną życia. Jako Polacy mamy obowiązek pamiętać o tych, którzy wywalczyli naszą wolność, mamy obowiązek tę wolność pielęgnować jako dar przyszłym pokoleniom.

Święto Niepodległości w gminie...
Dodano: 2019-11-12Zdjęć w galerii 26

Mieszkańcy gminy Stanin spotkali się w Tuchowiczu na obchodach 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystości rozpoczęła Msza Święta, po której złożono kwiaty przed Pomnikiem ku Czci Poległych. Popołudniu zaś mieszkańcy spotkali się na placu parafialnym i wspólnie śpiewali pieśni patriotyczne.

Przedszkolaki z Łukowa z wizytą w...
Dodano: 2019-11-12Zdjęć w galerii 32

Dzieci z Niepublicznego Przedszkola Integracyjnego odwiedziły w czwartek, 7 listopada redakcję Katolickiego Radia Podlasie. Podczas wizyty w radiu mali goście wzięli udział w nagraniu.

Uczniowie ze Stanina odwiedzili KRP
Dodano: 2019-11-12Zdjęć w galerii 18

W czwartek, 7 listopada redakcję Katolickiego Radia Podlasie odwiedzili uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Staninie.

Koncert pieśni patriotycznych w...
Dodano: 2019-11-12Zdjęć w galerii 79

W ramach obchodów 101. rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę, w Drohiczynie odbył się koncert patriotyczny.