Wystawa „Karol Wojtyła....
Dodano: 2020-05-18Zdjęć w galerii 13

Z okazji setnej rocznicy urodzin Jana Pawła II, warszawskie Centrum Myśli Jana Pawła II przygotowało wystawę poświęconą życiu papieża. Wystawę można oglądać przed budynkiem GOK Wiśniew i Biblioteki w Wiśniewie od 18 do 22 maja w godzinach 10:00 – 14:00.

Siedlce: Msza Święta dziękczynna...
Dodano: 2020-05-18Zdjęć w galerii 45

- Dane nam jest uwielbić Boga, za życie św. Jana Pawła II - powiedział biskup siedlecki Kazimierz Gurda podczas uroczystej Eucharystii w niedzielę 17 maja w siedleckiej katedrze. Pasterz diecezji sprawował Mszę Świętą dziękczynną za życie i pontyfikat św. Jana Pawła II. Zdjęcia: Piotr Grabowski

Szkolny konkurs plastyczny - PORTRET...
Dodano: 2020-05-18Zdjęć w galerii 17

W Szkole Podstawowej im. Polski Niepodległej w Zalesiu, w sposób zdalny przeprowadzony został konkurs plastyczny pt. „PORTRET NASZEGO PAPIEŻA – ŚWIĘTEGO JANA PAWŁA II”. Konkurs zorganizowany był w związku przypadającą w 2020 roku setną rocznicą urodzin św. Jana Pawła II. Organizatorami konkursu były nauczycielki ze Szkoły Podstawowej im. Polski Niepodległej w Zalesiu: Katarzyna Sawicka-Osypiuk oraz Żaneta Kwiatkowska – Szołucha.

Dlaczego zawód medyczny? cz. 2....
Dodano: 2020-05-18Zdjęć w galerii 9

Jeszcze 20 lat temu niewiele kobiet korzystało z usług kosmetycznych, ale obecnie znaczenie wyglądu zewnętrznego bardzo wzrosło, stąd też i popyt na usługi kosmetyczne i zabiegi upiększające. Każda kobieta pragnie podkreślić swoja urodę tak, by podobać się innym, ale przede wszystkim samej sobie. Jeżeli chcesz połączyć zamiłowanie w kwestiach urody i zdrowego wyglądu z pracą, to zapraszamy do bezpłatnego kształcenia się w Szkole Policealnej - Medycznego Studium Zawodowego im. Janusza Korczaka w Łukowie w zawodzie technika usług kosmetycznych.

Międzyrzec Podlaski: Wystawa na...
Dodano: 2020-05-18Zdjęć w galerii 13

Na Placu Jana Pawła II w Międzyrzecu Podlaskim została przygotowana okolicznościowa wystawa biograficzna „Karol Wojtyła. Narodziny”.

Siemiatycka parafia Wniebowzięcia...
Dodano: 2020-05-18Zdjęć w galerii 20

W 100-lecie urodzin św. Jana Pawła II uczczono w niedzielę, 17 maja parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Siemiatyczach. Duszpasterze, siostry zakonne, parafianie i goście gromadząc się przy pomniku papieża prosili świętego, aby przez Jego wstawiennictwo Bóg odnowił ich serca.

Gmina Stoczek Łukowski: pomoc w...
Dodano: 2020-05-18Zdjęć w galerii 9

Pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Stoczku Łukowskim przygotowali kolejne paczki żywnościowe dla osób starszych, samotnych i niepełnosprawnych. Rozwieźli je mieszkańcom wspólnie z żołnierzami Wojsk Obrony Terytorialnej.

Łaskarzew: 100. rocznica urodzin...
Dodano: 2020-05-18Zdjęć w galerii 24

W samo południe 17 maja, w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego w Łaskarzewie została odprawiona przez ks. prałata Edmunda Szarka Msza św. dziękczynna za osobę i niezwykły pontyfikat św. Jana Pawła II, w przeddzień 100. rocznicy urodzin Wielkiego Papieża – Polaka.

Terespol: Msza św. w 100-lecie...
Dodano: 2020-05-17Zdjęć w galerii 17

Taki dzień zdarza się raz na 100 lat... O godzinie 12.00 w parafii Trójcy Świętej w Terespolu została odprawiona Msza św. dziękczynna za pontyfikat św. Jana Pawła II. Mszy św przewodniczył ks.kanonik Zdzisław Dudek dziekan i proboszcz terespolski. zdjęcia: Mariusz Horoszko

Wystawa radzyńskich artystek w...
Dodano: 2020-05-16Zdjęć w galerii 18

15 maja w Galerii „Oranżeria” Radzyńskiego Ośrodka Kultury, odbył się wernisaż prac Adrianny Grabowskiej i Sylwii Iwaniuk. Ze względu na panującą epidemię koronawirusa rozpoczął się on na zewnątrz galerii. Wszystkich zebranych powitał dyrektor Radzyńskiego Ośrodka Kultury, Robert Mazurek. Następnie opiekun galerii – Arkadiusz Kulpa, przedstawił dwie młode radzyńskie artystki.

Ponad 2 mln zł wynoszą tegoroczne...
Dodano: 2020-05-16Zdjęć w galerii 8

Kościoły, obrazy, ołtarze, pomniki – wpisane do rejestru zabytków województwa podlaskiego, odzyskają dawny blask. 55 podmiotów otrzymało dotacje na Podlaskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Tegoroczna pula na remonty i renowacje, to ponad 2 mln zł, po raz drugi od przemian 1989 roku województwo podlaskie przeznaczyło tak dużą sumę na ratowanie zabytków, powiedziała Radiu Podlasie profesor Małgorzata Dajnowicz, Podlaski Konserwator Zabytków.

Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu zaprasza
Dodano: 2020-05-15Zdjęć w galerii 15

Od 12 maja Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu jest częściowo otwarte dla zwiedzających. Najbliższy weekend zapowiada się ciepły i słoneczny. Jeśli nie macie jeszcze żadnych planów lub też szukacie pomysłu jak fajnie spędzić czas to zachęcamy do wizyty w ciechanowieckim skansenie. Gospodarze dołożyli wszelkich starań by było sielankowo, ale i bezpiecznie.