Spotkanie z Grzegorzem Kasdepke w...
Dodano: 2017-04-27Zdjęć w galerii 36

Czy dostajecie czasem małpiego rozumu albo białej gorączki? - pytał Grzegorz Kasdepke podczas spotkania z uczniami w szkole Podstawowej nr 1. Siemiatyczach. Podczas spotkania „Na tropie właściwego słowa!” pisarz opowiadał o swoich książkach i ich bohaterach. Zasypywał dzieci pytaniami, dzięki którym poznawały one znaczenie wielu trudnych słów i zwrotów, mogły przekonać się czy mają w sobie zadatki na detektywa czy pisarza.

Siemiatycka młodzież po raz drugi...
Dodano: 2017-04-27Zdjęć w galerii 52

W strugach deszczu, ale z uśmiechami na twarzach w biało-czerwonych strojach, powiewając flagami i z balonami mieszkańcy powiatu siemiatyckiego przeszli w Marszu Biało-Czerwonym.

Łuków: pierwszy przegląd...
Dodano: 2017-04-27Zdjęć w galerii 57

Galeria Prowizorium Łukowskiego Ośrodka Kultury zamieniła się w środowe popołudnie 26 kwietnia w salę koncertową. Przed publicznością wystąpiło dwanaścioro młodych muzyków. Byli to instrumentaliści – amatorzy. Do udziału w pierwszym takim przeglądzie zaprosił ich kapelmistrz Tadeusz Bochman.

Mistrzynie ortografii Ziemi...
Dodano: 2017-04-27Zdjęć w galerii 46

Monika Bożek z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Garwolinie i Magdalena Paduch- uczennica Publicznego Gimnazjum w Miastkowie Kościelnym, to tegoroczne Mistrzynie Ortografii Ziemi Garwolińskiej.

Zieleni się w Siemiatyczach
Dodano: 2017-04-27Zdjęć w galerii 21

W Siemiatyczach trwa wiosenna akcja sadzenia drzew, krzewów i bylin. Jak informuje siemiatycki magistrat - prawie 1000 roślin zasadzono w centrum miasta - w parku na Placu Jana Pawła II, przy zjazdach z ronda na ul. 11 Listopada, ul. Drohiczyńską i ul. 3 Maja, kolejne 150 roślin posadzono na Skwerze Artystów przy ul. 11 Listopada

Targi Pracy i Edukacji w Radzyniu...
Dodano: 2017-04-26Zdjęć w galerii 13

26 kwietnia w Radzyniu Podlaskim odbyły się Targi Pracy i Edukacji. Podczas imprezy zaprezentowały się szkoły i instytucje, w których miejsce mogą znaleźć tegoroczni absolwenci gimnazjów.

Ulan: Młodzi wokaliści zaśpiewali...
Dodano: 2017-04-26Zdjęć w galerii 19

Dziesiąta jubileuszowa edycja Konkurs Piosenki Angielskiej „I can be a star 2017” z udziałem gwiazd, odbyła się 24 kwietnia w Gminnym Ośrodku Kultury w Ulanie-Majoracie. Konkurs sięga rangą poza województwo lubelskie, jest jednym z bardziej prestiżowych konkursów wokalnych.

Tradycje związane ze świętami na...
Dodano: 2017-04-26Zdjęć w galerii 21

W Szkole Podstawowej nr 3 Zespołu Placówek Oświatowych nr 3 w Międzyrzecu odbyła się uroczysta akademia przygotowana przez uczniów klasy 3d wychowawczynię Agatę Marciniak i ich rodziców. Był to program artystyczny opowiadający o tradycjach i zwyczajach wielkanocnych.

Kwasówka, Rogoźnica i OSP Stołpno...
Dodano: 2017-04-26Zdjęć w galerii 24

27 drużyn męskich i 5 kobiecych Ochotniczych Straży Pożarnych z miasta i gminy Międzyrzec Podlaski oraz gminy Drelów wzięło udział w miejsko – gminnych zawodach sportowo-pożarniczych, które odbyły się 23 kwietnia na stadionie miejskim w Międzyrzecu Podlaskim.

Ruszył sezon wędkarski nad...
Dodano: 2017-04-26Zdjęć w galerii 22

Mariusz Jasik z koła PZW Puławy Miasto został zwycięzcą pierwszych w tym sezonie zawodów wędkarskich, które odbyły się nad zalewem Zimna Woda. Zorganizowało je Koło PZW Łuków Miasto. W zawodach udział wzięło 18 wędkarzy.

Goście z Brześcia w łukowskim muzeum
Dodano: 2017-04-26Zdjęć w galerii 20

Na zaproszenie Muzeum Regionalnego gościła w powiecie łukowskim delegacja z Brześcia na Białorusi. Goście odwiedzili placówki w Łukowie, Woli Okrzejskiej i Woli Gułowskiej oraz otworzyli w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Lublinie wystawę fotograficzną pt. ,,Pałace i dwory Obwodu Brzeskiego”.

Zawodniczki UKS „Sprint”...
Dodano: 2017-04-25Zdjęć w galerii 13

W miniony weekend (21-23 kwietnia) Uczniowski Klub Sportowy „Sprint” Ulan-Majorat uczestniczył w Ogólnopolskim Turnieju Mini Piłki Ręcznej Dziewcząt i Chłopców w Ciechanowie. Dziewczęta z klas V okazały się najlepsze w Turnieju.