Tu wszędzie jest moja Ojczyzna -...
Dodano: 2019-11-12Zdjęć w galerii 11

8 listopada 2019 roku Szkoła Podstawowa w Domaszewnicy celebrowała obchody Święta Niepodległości.

101. rocznica odzyskania...
Dodano: 2019-11-12Zdjęć w galerii 31

W niedzielę, 10 listopada w świetlicy wiejskiej w Makarówce koło Huszlewa odbyły się obchody Narodowego Święta Niepodległości.

Kock świętował 101. rocznicę...
Dodano: 2019-11-12Zdjęć w galerii 24

Tradycyjne lokalne uroczystości Święta Niepodległości w Kocku rozpoczęły się pod obeliskiem upamiętniającym kontrofensywę znad Wieprza podczas Bitwy Warszawskiej. Burmistrz Tomasz Futera w swoim wystąpieniu przedstawił nawiązujący do rocznicy rys historyczny – od wydarzeń, które przyniosły Polsce wolność związanych z I wojną światową aż po współczesność. Delegacja samorządu złożyła kwiaty przy obelisku.

Obchody Narodowego Święta...
Dodano: 2019-11-12Zdjęć w galerii 122

101. rocznicę odzyskania niepodległości uczcili mieszkańcy Mostowa w gminie Huszlew. Uroczystości rozpoczęły się Mszą św. w intencji Ojczyzny w miejscowym kościele parafialnym. - Miłość do ziemskiej Ojczyzny powinna nas prowadzić do Ojczyzny niebieskiej - mówił w homilii ks. Konrad Poterek, proboszcz parafii Mostów.

Łuków: 11 listopada u przedszkolaków
Dodano: 2019-11-12Zdjęć w galerii 10

Dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 2 w Łukowie pamiętają o Narodowym Święcie Niepodległości. Przedszkolaki obchodziły to święto wspólnie już w piątek 8 listopada. Wspólnie zaśpiewały hymn. Nie zabrakło też wierszy i piosenek o Polsce.

Radzyń Podlaski: Uroczysta Msza św....
Dodano: 2019-11-12Zdjęć w galerii 81

Obchody 101. Rocznicy Odzyskania Niepodległości w Radzyniu Podlaskim rozpoczęły się uroczystą Mszą Świętą o godz. 10.00 w Sanktuarium Matki Boskiej Nieustającej Pomocy, na której zgromadzili się przedstawiciele władz powiatu, miasta i gminy, dyrektorzy szkół wraz z dziećmi i młodzieżą, przedstawiciele radzyńskich firm i przedsiębiorstw, przedstawiciele wojska, policji, straży, harcerzy oraz poczty sztandarowe.

Wielka Motoparada Niepodległości w...
Dodano: 2019-11-12Zdjęć w galerii 44

Na dwóch, trzech i czterech kołach. Odchuchane zabytki i sterane „woły robocze”. Unikatowe i pospolite. Kanciaste i opływowe. Przemieszczające się z subtelnym pomrukiem lub przeszywające grzmotem wydechu do samych trzewi. 11 Listopada Siedlce okrążyła wielka kawalkada udekorowanych w narodowe barwy pojazdów.

Garwolińskie obchody Święta...
Dodano: 2019-11-12Zdjęć w galerii 31

Obchody Narodowego Święta Niepodległości miały w Garwolinie podniosły charakter i tradycyjnie należały do tych, które łączą ludzi. Listopadowe świętowanie miało dużo akcentów powagi i zarazem przysługującej tej rocznicy radości.

Górzno: dla Niepodległej
Dodano: 2019-11-12Zdjęć w galerii 48

Każdego roku biorąc udział w obchodach Święta Narodowego dajemy wyraz czci i pamięci tym wszystkim, dzięki którym żyjemy w wolnym kraju. Tak było i tym razem w górzneńskiej Publicznej Szkole Podstawowej im. Władysława Jóźwickiego.

Łuków: moda na odblaski
Dodano: 2019-11-12Zdjęć w galerii 43

Reprezentacje dziesięciu szkół podstawowych z powiatu łukowskiego wzięło udział w powiatowych eliminacjach konkursu „Moda na odblaski”. Konkurs zorganizowała Komenda Powiatowa Policji w Łukowie. Dwie najlepsze drużyny będą reprezentować powiat łukowski na eliminacjach wojewódzkich, które odbędą się 6 grudnia.

Borowie: prezydenckie medale dla...
Dodano: 2019-11-12Zdjęć w galerii 92

11 małżeńskich par z gminy Borowie obchodzi w tym roku złote gody pożycia małżeńskiego. Z tej okazji prezydent RP Andrzej Duda nadał małżonkom medale „Za długoletnie pożycie małżeńskie”, które w jego imieniu wręczał wójt gminy Wiesław Gąska.

„Póki Polska żyje w nas”....
Dodano: 2019-11-12Zdjęć w galerii 54

8 listopada w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Hadynowie odbył się Wieczór Patriotyczny. Zebrani przeniesieni zostali do staropolskiej chaty. W wiejskiej atmosferze, przy blasku świec rozbrzmiewały melodie pieśni patriotycznych, przeplatane poezją oraz scenkami z historii naszego narodu. Celem spotkania było oddanie hołdu naszej Ojczyźnie, rozpalanie miłości do Polski w młodym pokoleniu oraz zachowanie pamięci o tych, którzy walczyli i ginęli za Ojczyznę.