Spektakl o siostrze Faustynie
Dodano: 2017-04-22Zdjęć w galerii 58

21 kwietnia, tuż przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego, w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego przy ulicy Wyszyńskiego w Białej Podlaskiej odbył się spektakl „Siostra Faustyna”.

Przedszkolny Przegląd „Tanecznym...
Dodano: 2017-04-22Zdjęć w galerii 30

Dzieci z sześciu publicznych przedszkoli mogły zaprezentować swoje taneczne umiejętności. Okazją ku temu był odbywający się już po raz siódmy Przedszkolny Przegląd „Tanecznym Krokiem”, którego organizatorem było Przedszkole Miejskie nr 4 „Fantazja”.

Nowy blok operacyjny otwarty
Dodano: 2017-04-21Zdjęć w galerii 61

Czekali na niego kilka lat. Jego budowa kosztowała 12 milionów złotych i choć został otwarty pół roku później niż wstępnie zakładano, to w końcu jest - nowy blok operacyjny w Szpitalu Powiatowym w Węgrowie. Oficjalne otwarcie nowo wybudowanej części szpitala odbyło się 20 kwietnia. Był to wielki dzień dla węgrowskiego SP ZOZ-u.

Siedlce: Wystartowała wiosenna...
Dodano: 2017-04-21Zdjęć w galerii 55

Siedlecki Okręgowy Związek Lekkiej Atletyki już po raz kolejny organizuje "Czwartki Lekkoatletyczne", czyli cykl imprez sportowych skierowanych do uczniów szkół podstawowych. Wiosenna edycja imprezy rozpoczęła się 20 kwietnia na stadionie lekkoatletycznym przy ul. Prusa 6 w Siedlcach.

Cztery wieki rodziny Somlów
Dodano: 2017-04-21Zdjęć w galerii 11

W siedleckim Archiwum Państwowym otwarto wystawę prezentującą dzieje rodziny Somlów, mieszkającej w Siedlcach od końca XVII wieku do dzisiaj. Ekspozycja powstała na podstawie fotografii z ksiązki autorstwa Róży Somli Dębowskiej.

Międzyrzec Podlaski: Misterium...
Dodano: 2017-04-21Zdjęć w galerii 9

Uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych nr 2 w Międzyrzecu Podlaskim pod opieką księży Krzysztofa Węgrzynka i Pawła Zazuniaka oraz siostry Tymotei zaprezentowali spektakl związany z tematyką wydarzeń rozważanych w Wielkim Tygodniu. Miał on jednak nietypową formę teatru cieni, którego dopełnieniem były pieśni w wykonaniu zespołu muzycznego i chóru szkolnego pod kierunkiem Cezarego Wocha.

„Jesteś widoczny jesteś...
Dodano: 2017-04-21Zdjęć w galerii 61

20 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 12 w Siedlcach, Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie przeprowadził akcję w ramach kampanii społecznej „Jesteś widoczny jesteś bezpieczny”. Skierowana ona była do uczniów tej placówki oświatowej, a w jej organizację i przeprowadzenie czynnie włączyła się Komenda Miejska Policji w Siedlcach, Państwowa Straż Pożarna oraz Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Siedlcach.

Przedszkolaki w trosce o Ziemię
Dodano: 2017-04-21Zdjęć w galerii 48

Dzień Ziemi, to data kiedy w sposób szczególny zatrzymujemy się nad tematem ekologii, troski o przyrodę, odpowiedzialnym z niej korzystaniu. W tym roku Dzień Ziemi obchodzony jest 22 kwietnia.

Powiat wspiera organizacje pozarządowe
Dodano: 2017-04-20Zdjęć w galerii 14

Starosta siemiatycki Jan Zalewski i Wicestarosta Marek Bobel, w czwartek 20 kwietnia podpisali umowy z przedstawicielami organizacji pozarządowych na wsparcie realizacji tegorocznych zadań publicznych. Do organizacji trafi blisko 40 tys. zł. Dla jednych to bardzo znacząca pomoc, bez której trudno byłoby normalnie funkcjonować i rozwijać swoją działalność, dla innych, pomoc pozornie niewielka, ale cenna.

Pierwsza debata o bezpieczeństwie w...
Dodano: 2017-04-20Zdjęć w galerii 23

Pierwsza w powiecie siemiatyckim debata „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ” odbyła się w czwartek, 20 kwietnia w Starostwie Powiatowym w Siemiatyczach. Spotkanie otworzyło cykl, który będzie kontynuowany przez Policję w kolejnych miejscach w powiecie, co służyć ma współpracy ze społecznością lokalną.

Komendant łukowskiej policji...
Dodano: 2017-04-20Zdjęć w galerii 21

Inspektor Ryszard Szklarz komendant łukowskiej policji z dniem 20 kwietnia odszedł na emeryturę. Na odprawie, podczas której odbyło się pożegnanie komendanta, obecny był m.in. Kondemnat Wojewódzki Policji w Lublinie inspektor Paweł Dobrodziej. Obowiązki szefa łukowskich policjantów powierzono do pełnienia zastępcy komendanta nadkomisarzowi Leszkowi Misiakowi.

Wielkanocne spotkanie seniorów
Dodano: 2017-04-20Zdjęć w galerii 18

19 kwietnia w Sokołowie Podlaskim odbyło się wielkanocne spotkanie członków Klubu Seniora „Jutrzenka” i Słuchaczy Sokołowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.