Konkursy podczas II Turnieju Kół...
Dodano: 2019-09-15Zdjęć w galerii 122

W trakcie festynu komisja konkursowa oceniała: najlepsze stoisko, najlepszą potrawę i rękodzieło użytkowe. Na scenie zaprezentowały się też grupy biorące udział w konkursie na wyróżnienie za małą formę sceniczną. Oprócz tego były: nagroda - wyróżnienie w konkursie na najlepszy/najciekawszy strój oraz panel dyskusyjny dla kół.

Rezerwy Pogoni zremisowały z Huraganem
Dodano: 2019-09-15Zdjęć w galerii 86

15 września w Siedlcach doszło do pojedynku Pogoni II z Huraganem Wołomin. Spotkanie zakończyło się remisem 2:2.

Zwycięzcy II Turnieju Kół...
Dodano: 2019-09-15Zdjęć w galerii 36

Koło Gospodyń Wiejskich w Łuzkach zdobyło pierwsze miejsce i tytuł Złotego Koła Turnieju KGW 2019. Zwycięskie koło otrzymało voucher na pobyt w SPA w Janowie Podlaskim dla 15 osób. Sponsorem nagrody jest Grupa Arche. Drugie miejsce i tytuł Srebrnego Koła Turnieju KGW 2019 otrzymało Koło Gospodyń Wiejskich w Strzale. Nagrodą za zajęcie II miejsca jest wysokiej jakości express do kawy firmy Jura. Sponsorem nagrody jest Siedlecka Manufaktura Kawy. Trzecie miejsce i tytuł Brązowego Koła Turnieju KGW 2019 wywalczył Zespół "Chwilo Trwaj" z Garwolina. W nagrodę zespół otrzymał wielofunkcyjną kuchenkę elektryczną, wolnostojącą, ufundowaną przez Fundację Podlaskie Centrum Radiowe.

Koncert zespołu Classic w Miętnem
Dodano: 2019-09-15Zdjęć w galerii 14

Koncert zespołu Classic w Miętnem Zespół Classic był tegoroczną gwiazdą festynu rodzinnego i II Turnieju Kół Gospodyń Wiejskich 2019. Artyści muzyki disco polo zagrali swoje największe przeboje.

Siedleckie Targi Miodu
Dodano: 2019-09-15Zdjęć w galerii 25

Miodu w tym sezonie było mniej, ale powinno go starczyć dla wszystkich. Podobnie jak w ubiegłym roku roślinom miododajnym i pszczołom nie sprzyjała pogoda. Okazją do pszczelarskich podsumowań były niedzielne Siedleckie Targi Miodu. To cykliczna impreza, podczas której prezentują się pszczelarze z Siedlec i okolic. Jest to okazja do wymiany doświadczeń i nagradzania wyróżniających się właścicieli pasiek, a dla zwiedzających do zakupu miodu i produktów pszczelich.

Miętne: Finał Turnieju Kół...
Dodano: 2019-09-15Zdjęć w galerii 157

Już dzisiaj, w Miętnem poznamy zwycięzcę oraz głównych laureatów trwającego od czerwca Turnieju Kół Gospodyń Wiejskich Diecezji Siedleckiej i Drohiczyńskiej 2019. O tym, kto otrzyma tytuł Złotego Koła KGW przekonamy się po godz. 17.00.

Festyn rodzinny i podsumowanie II...
Dodano: 2019-09-15Zdjęć w galerii 43

Na terenie Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Miętnem k. Garwolina trwa festyn podsumowujący Turniej Kół Gospodyń Wiejskich Wschodniego Mazowsza 2019, organizowany przez Katolickie Radio Podlasie, Fundację Podlaskie Centrum Radiowe oraz Wójta Gminy Górzno.

Łaskarzew: nie wstydźcie się...
Dodano: 2019-09-15Zdjęć w galerii 100

14 września kilkuset wiernych parafii przeżywało doroczną uroczystość Podwyższenia Krzyża św.- tytułu kościoła i parafii, gdy tysiące wiernych zgromadziło się na włocławskim lotnisku, by uczestniczyć w akcji „Polska pod krzyżem”, kiedy wspominany jest dzień narodzin bł. ks. Jerzego Popiełuszki, którego relikwie znajdują się w łaskarzewskim kościele.

Kościół Św. Bartłomieja w...
Dodano: 2019-09-15Zdjęć w galerii 18

15 września sanktuarium Krzyża Świętego w Krakowie-Mogile przeżywało odpust z racji uroczystości Podwyższenia Krzyża Świętego. Katolickie Radio Podlasie w tym roku po raz kolejny, uczestniczyło w tych uroczystościach odpustowych. Podczas programu na żywo mieliśmy okazję poznać historię znajdującego się poza murami opactwa, ale będącego jego integralną częścią Kościoła Św. Bartłomieja. Zapraszamy do fotograficznej relacji z tego miejsca.

Uroczystości odpustowe w...
Dodano: 2019-09-15Zdjęć w galerii 29

15 września sanktuarium Krzyża Świętego w Krakowie-Mogile przeżywało odpust z racji uroczystości Podwyższenia Krzyża Świętego. Katolickie Radio Podlasie w tym roku po raz kolejny, uczestniczyło w tych uroczystościach odpustowych. Suma odpustowa była sprawowana w niedzielę o godz. 11.00. Homilię wygłosił Bp Janusz Mastalski - Biskup pomocniczy diecezji krakowskiej.

Radio Podlasie NA ŻYWO z Krakowa...
Dodano: 2019-09-15Zdjęć w galerii 26

Katolickie Radio Podlasie gości dziś w sanktuarium Krzyża Świętego w Krakowie Mogile, gdzie odbędą się główne uroczystości odpustowe z racji uroczystości Podwyższenia Krzyża Świętego. Centralna Msza Święta, którą Radio Podlasie będzie dla Państwa transmitować, rozpocznie się o godz. 11.00. Od godz. 9.00 program Radia Podlasie nadawany jest z plenerowego studia w Krakowie Mogile, gdzie gościć będą osoby związane z Sanktuarium. Program prowadzi Ks. Daniel Struczyk.

Mistrzowie górą
Dodano: 2019-09-14Zdjęć w galerii 66

W meczu 3 kolejki Ekstraligi rugbiści Awenty MKS pogoń Siedlce mierzyli się przed własną publicznością z Ogniwem Sopot. Siedlecki zespół był równorzędnym rywalem dla aktualnych mistrzów kraju, niestety gospodarze musieli przełknąć gorycz porażki.