• Katolickie Radio Podlasie
  • e-mail
  • SMS
  • Radio

Bialskie Czuwania Młodych
Dodano: 2017-03-18Zdjęć w galerii 66

"Bialskie Czuwania Młodych po światowych do światowych – Panama 2019" - pod takim hasłem odbyło się w piątek 17 marca w kościele WNMP w Białej Podlaskiej spotkanie młodzieży. Mszy świętej przewodniczył ks. Andrzej Witerski – egzorcysta, którego młodzież zaprosiła na spotkanie.

Polski odkrywca zakątków Azji...
Dodano: 2017-03-18Zdjęć w galerii 14

Co jakiś czas w Siedlcach odbywają się spotkania z podróżnikami, którzy opowiadają publiczności o swoich wyprawach. Niedawno ukazała się książka o podróżniku, który w XIX wieku położył duże zasługi w opisaniu Azji Środkowej, a potem przez jakiś czas mieszkał w Siedlcach i zdołał odcisnąć tu swój trwały ślad.

Reaktywacja Gazowni w Łukowie
Dodano: 2017-03-18Zdjęć w galerii 15

Mieszkańcy Łukowa i powiatu łukowskiego, którzy chcą przyłączyć swoje domy do instalacji gazowych, mają znacznie ułatwione zadanie. Nie muszą już załatwiać spraw w Mińsku Mazowieckim. Mogą to zrobić w Gazowni w Łukowie, której oficjalne otwarcie odbyło się w piątek 17 marca.

Siódmy dzień nowenny w Szpakach
Dodano: 2017-03-18Zdjęć w galerii 34

W siódmym dniu nowenny do św. Józefa w parafii Szpaki, Eucharystii przewodniczył ks. prałat dr Jerzy Cudny – proboszcz parafii Wniebowzięcia NMP w Siemiatyczach.

Ponad 300 ofert pracy i wielu...
Dodano: 2017-03-18Zdjęć w galerii 46

Ponad 300 ofert pracy, blisko 60 wystawców i wiele osób odwiedzających – tak było w piątek 17 marca w Łukowie podczas Targów Pracy i Edukacji. Zorganizowali je wspólnie już po raz szósty Powiatowy Urząd Pracy oraz Zespół Szkół nr 1 im. H. Sienkiewicza.

Dni otwarte w żelechowskim ZSP
Dodano: 2017-03-17Zdjęć w galerii 39

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Ignacego Wyssogoty Zakrzewskiego w Żelechowie zaprasza gimnazjalistów i ich rodziców na dzień otwarty, który pomoże zdecydować o wyborze szkoły w kolejnym etapie edukacji.

Zakończył się V Halowy Turniej...
Dodano: 2017-03-17Zdjęć w galerii 27

W hali sportowej przy ul. Popiełuszki w Siedlcach zakończył się V Halowy Turniej Katolickich Szkół Ponadgimnazjalnych w Piłce Nożnej Dziewcząt i Chłopców o Puchar Biskupa Siedleckiego Kazimierza Gurdy. Zwycięskie puchary powędrowały do Garwolina i Białej Podlaskiej.

Złoto, niedźwiedzie i wilki -...
Dodano: 2017-03-17Zdjęć w galerii 57

Płukanie złota, spotkania z wilkami i niedźwiedziami, podróż rowerem po oblodzonych drogach Kanady - tak w skrócie można podsumować wyprawę wyprawa Bear Girl w arktyczne rejony. 16 marca Kamila Kielar opowiedziała w Siedlcach o najciekawszych epizodach swojej niezwykłej wyprawy. Podróżniczka przyjechała do Siedlec na spotkanie z cyklu VITOexTrEAM.

Miętne: VIII wielkopostny wieczór...
Dodano: 2017-03-17Zdjęć w galerii 22

11 marca w Miętnem odbył się już VIII Wielkopostny Wieczór Młodych, pod hasłem „Maryja najprostszą drogą do nieba”. Było to kolejne wydarzenie w ramach spotkań w dekanacie garwolińskich zatytułowanych: „Mocni Duchem”.

Michał Pazdan w Siedlcach
Dodano: 2017-03-17Zdjęć w galerii 62

To była wyjątkowa wizyta i wyjątkowy trening. Michał Pazdan reprezentant Polski w piłce nożnej 17 marca odwiedził Wioskę Dziecięcą SOS w Siedlcach. Spotkał się z jej podopiecznymi i wziął udział w meczu piłki nożnej. fot. Magda Szewczuk

Co się kryje pod szkolnym boiskiem?
Dodano: 2017-03-17Zdjęć w galerii 10

Dziś, 17 marca uczniowie z łukowskich szkół spotkają się w Zespole Szkół nr 3, gdzie wykłady i zajęcia warsztatowe poprowadzą dla nich wykładowcy z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Uczniowie spotkają się z paleontologami, geologami, geofizykami i geografami. Będą rozmawiać o tym co kryje Kra Jurajska oraz sprawdzić co kryje się pod szkolnym boiskiem.

O drogach, szkołach i zwierzętach
Dodano: 2017-03-17Zdjęć w galerii 15

W środę, 15 marca odbyła się sesja Rady Gminy Siemiatycze. Jakie tematy pojawiły się na sesji? Jedną z ważniejszych decyzji podejmowanych podczas sesji Rady Gminy Siemiatycze była uchwała dotycząca nowej sieci szkół, temat ten po raz kolejny trafił na sesję. Dostosowując plany gminy do zaleceń kuratorium postanowiono, że obecna klasa pierwsza Gimnazjum Gminnego w Siemiatyczach ukończy edukację w Szkole Podstawowej w Czartajewie. Razem z uczniami do Czartajewa trafią nauczyciele i dyrekcja.