Uroczystość św. Stanisława BM w...
Dodano: 2020-05-11Zdjęć w galerii 31

W piątek, 8 maja w kościele katolickim obchodzona była uroczystość św. Stanisława BM. Był to także dzień imienin ks. prałata Stanisława Wojteczuka - proboszcza parafii Bożego Ciała w Siedlcach.

Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu od 12...
Dodano: 2020-05-11Zdjęć w galerii 11

Od wtorku, 12 maja, Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu rozpoczyna częściowe udostępnianie ekspozycji dla turystów. Na terenie muzeum w czasie trwania epidemii będą obowiązywały nowe zasady.

Jak przekazywać wiarę w rodzinie?...
Dodano: 2020-05-10Zdjęć w galerii 28

Za nami Diecezjalny Dzień Rodziny w Bazylice św. Jana Chrzciciela w Parczewie. Mottem przewodnim tegorocznego spotkania były słowa kardynała Stefana Wyszyńskiego „Rodzina Bogiem silna mocą swego narodu”. Zaproszeni prelegenci i głoszący homilię biskup siedlecki Kazimierz Gurda starali się odpowiedzieć na pytanie, jak przekazywać wiarę w rodzinie, wychowywać dzieci i wspierać współmałżonka w rozwoju duchowym.

„Rodzina Bogiem silna mocą swego...
Dodano: 2020-05-10Zdjęć w galerii 24

W parczewskiej Bazylice rozpoczął się Diecezjalny Dzień Rodziny. W tym roku inaczej, niż zawsze. Uczestnicy spotykają się w okrojonym składzie, a większość łączy się poprzez transmisję w internecie lub na falach Katolickiego Radia Podlasie.

Park w Kozłówce jest otwarty dla...
Dodano: 2020-05-09Zdjęć w galerii 69

Znów otwarto park w Kozłówce. Można spacerować codziennie od 9.00 do 19.00

OSiR Łuków: gotowi do biegu
Dodano: 2020-05-09Zdjęć w galerii 13

Za nami wyjątkowa edycja 27. Łukowskich Ulicznych Biegów 3-cio Majowych. W tym roku biegacze nie spotkali się wprawdzie na ulicach Łukowa, ale w zamian za to mogli wziąć udział w konkursie „Gotowi do biegu”. Do wygrania był rower.

Przyroda widziana oczami dziecka
Dodano: 2020-05-08Zdjęć w galerii 15

22 kwietnia obchodzony był Światowy Dzień Ziemi. Zwykle tego dnia w Szkole Podstawowej w Jabłonnie Lackiej odbywał się apel. W tym roku ze względu na zaistniałą sytuację Dzień Ziemi obchodzono w niecodzienny sposób. W ramach zdalnej świetlicy, uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Jabłonnie Lackiej, którzy mają nadmiar energii i czasu wykonali ciekawe prace i fotografie, przedstawiające otaczającą nas przyrodę.

Technik dentystyczny – czy warto?
Dodano: 2020-05-08Zdjęć w galerii 7

Dbanie o zdrowy i piękny uśmiech jest w modzie i ta moda raczej nie przeminie, dlatego warto wybrać jeden z zawodów dentystycznych. Dzisiaj proponujemy zapoznanie się z zawodem technika dentystycznego. Będziesz mógł wykonywać wszelkie konstrukcje protetyki dentystycznej. Zdobędziesz państwowe uprawnienia do wykonywania zawodu i będziesz pracować w ścisłej współpracy z lekarzem stomatologiem wykonując laboratoryjne prace z dziedziny stomatologii.

Rowerem dookoła... Siemiatycz
Dodano: 2020-05-07Zdjęć w galerii 21

By rozruszać mięśnie, zażyć trochę świeżego powietrza, dotlenić się i nacieszyć pięknem przyrody, warto wybrać się na rower. Czasem nie trzeba jechać daleko, a ciekawe trasy rowerowe można znaleźć tuż pod nosem. Dziś zabieramy Państwa na rowerową wyprawę siemiatyckimi dróżkami.

Siemiatycki rynek znów tętni życiem
Dodano: 2020-05-07Zdjęć w galerii 13

7 maja po raz pierwszy po dwumiesięcznej przerwie wznosiła działalność miejsca targowica w Siemiatyczach przy ulicy Polnej. Pogoda sprzyjała sprzedającym i kupującym, jedni i drudzy dość licznie pojawili się na rynku. Jak to zwykle na wiosennych ryneczkach była pojawiło się wiele stoisk z sadzonkami kwiatów, warzyw i innych roślin.

Żelechów: konkurs plastyczny
Dodano: 2020-05-06Zdjęć w galerii 12

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Żelechowie rozstrzygnął konkurs plastyczny „Św. Jan Paweł II - Papież Rodziny". Konkurs został ogłoszony na początku kwietnia w związku z przypadającą w bieżącym roku 15. rocznicą śmierci i 100. rocznicą urodzin Papieża Polaka.

Trzeciomajowe uroczystości w...
Dodano: 2020-05-06Zdjęć w galerii 11

3 Maja odbyły się w Maciejowicach uroczystości 229. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Z uwagi na sytuację epidemiologiczną obchody były skromne i ograniczyły się do Eucharystii w intencji ojczyzny oraz złożeniu kwiatów pod pomnikiem „Obrońców Ojczyzny”.