• Katolickie Radio Podlasie
  • e-mail
  • SMS
  • Radio

Ulan-Majorat: Wyniki X Diecezjalnego...
Dodano: 2017-05-22Zdjęć w galerii 84

264 prace nadesłano na X Diecezjalny Konkurs Plastyczny pamięci Jana Pawła II „IDŹMY NAPRZÓD Z NADZIEJĄ”. Komisja konkursowa nagrodziła 12 prac, wyróżniła 17 oraz zakwalifikowała do wystawy pokonkursowej 38 autorów nadesłanych prac konkursowych. Wernisaż wystawy pokonkursowej odbył się 17 maja w Gminnym Ośrodku Kultury w Ulanie-Majoracie.

Radzyń Podlaski: Wieczornica ku czci...
Dodano: 2017-05-22Zdjęć w galerii 29

21 maja w Sanktuarium Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Radzyniu Podlaskim miała miejsce kolejna Wieczornica ku czci Św. Jana Pawła II. Gospodarzami spotkania byli: proboszcz parafii ks. prałat Roman Wiszniewski oraz dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim – Grażyna Dzida.

Udana noc w Muzeum Regionalnym
Dodano: 2017-05-22Zdjęć w galerii 15

Długa kolejka po konkursowe pytania, sale pełne zwiedzających, wybuchy śmiechu na warsztatach teatru cieni. Tak wyglądał sobotni wieczór w Muzeum Regionalnym w Siedlcach.

Gmina Łaskarzew: piękny jubileusz...
Dodano: 2017-05-22Zdjęć w galerii 174

Jubileusz 90-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Starym Pilczynie w gminie Łaskarzew połączony był z gminnym świętem strażaków. Z tej okazji jednostka otrzymała nowy sztandar, a kilkudziesięciu druhów uhonorowano medalami zasługi dla pożarnictwa. Podobne medale otrzymały jednostki OSP z Dąbrowy i Woli Łaskarzewskiej.

Gmina Łaskarzew: piękny jubileusz...
Dodano: 2017-05-22Zdjęć w galerii 65

Jubileusz 90-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Starym Pilczynie w gminie Łaskarzew połączony był z gminnym świętem strażaków. Z tej okazji jednostka otrzymała nowy sztandar, a kilkudziesięciu druhów uhonorowano medalami zasługi dla pożarnictwa. Podobne medale otrzymały jednostki OSP z Dąbrowy i Woli Łaskarzewskiej.

Przedszkolaki w łukowskim parku
Dodano: 2017-05-22Zdjęć w galerii 60

Już po raz trzeci łukowski amfiteatr stał się podczas weekendu sceną dla przedszkolaków. Tym razem, w ramach akcji „Łukowskie Lato z Muzami”, którą prowadzi Łukowski Ośrodek Kultury, wystąpiły dzieci z Przedszkola Integracyjnego nr 1.

Wiśniew: Wiosenne inspiracje na wsi
Dodano: 2017-05-22Zdjęć w galerii 14

III Przegląd Grup Przedszkolnych pt. „Wiosenne inspiracje na wsi” odbył się 18 maja w Gminnym Ośrodku Kultury w Wiśniewie. Impreza organizowana jest z myślą o młodych artystach w wieku przedszkolnym. Celem przeglądu jest ukazanie walorów poszczególnych grup, wyłonienie młodych talentów oraz aktywizacja środowiska wiejskiego.

Integracyjna Majówka w Reymontówce
Dodano: 2017-05-22Zdjęć w galerii 140

„Integracyjna Majówka na Ludowo” odbyła się 21 maja w Domu Pracy Twórczej „Reymontówka” w Chlewiskach. Przy dźwiękach muzyki ludowej bawili się sprawni i niepełnosprawni mieszkańcy powiatu siedleckiego i miasta Siedlce.

XXIII Festiwal Pieśni Maryjnej w...
Dodano: 2017-05-22Zdjęć w galerii 34

W maju, miesiącu maryjnym w wielu miejscowościach przy przydrożnych krzyżach i kapliczkach odprawiane są nabożeństwa majowe a 21 maja w Leśnej Podlaskiej odbył się już XXIII Festiwal Pieśni Maryjnej. W tegorocznej edycji festiwalu wystąpiło 20 wykonawców - solistów, zespołów i chórów.

50 lat kapłaństwa księdza...
Dodano: 2017-05-22Zdjęć w galerii 19

Jubileusz 50 rocznicy kapłaństwa księdza kanonika Stanisława Wakulskiego odbył się 21 maja w parafii p.w. Św Małgorzaty w Ulanie-Majoracie.

Korea Południowa oczami Michała...
Dodano: 2017-05-22Zdjęć w galerii 23

Korea Południowa to kraj, o którym była mowa na kolejnym spotkaniu z cyklu VITO exTrEAM. O swojej wyprawie do Korei opowiedział młody podróżnik Michał Ilczuk.

Rugbiści Pogoni rundę wiosenną...
Dodano: 2017-05-22Zdjęć w galerii 55

Jak zapowiadali –tak zrobili. Rugbiści Awenty MKS Pogoń Siedlce w rundzie wiosennej rozgrywek Ekstraligi przed własną publicznością nie zaznali goryczy porażki. W ostatnim meczu tej części sezonu siedlecki zespół mierzył się z Juvenią Kraków.