Księża powalczą o mistrzostwo...
Dodano: 2018-04-13Zdjęć w galerii 12

W Białej Podlaskiej rozpoczęły się XIV mistrzostwa Polski księży w futsalu, czyli halowej piłce nożnej. Podczas uroczystości otwarcia rozlosowano grupy, w których zagra 20 reprezentacji diecezji i archidiecezji z całego kraju. Mecze będą rozgrywane w halach sportowych bialskich szkół i AWF.

Rocznica katyńska w Siedlcach cz. III
Dodano: 2018-04-13Zdjęć w galerii 68

Aby budować przyszłość, trzeba pamiętać, jaka była przeszłość – to główna myśl, jaka wybrzmiewała podczas siedleckich obchodów rocznicy zbrodni katyńskiej, zarówno podczas mszy odprawionej w intencji jej ofiar, jak i podczas uroczystości w miejscach pamięci.

Rocznica katyńska w Siedlcach
Dodano: 2018-04-13Zdjęć w galerii 50

Aby budować przyszłość, trzeba pamiętać, jaka była przeszłość – to główna myśl, jaka wybrzmiewała podczas siedleckich obchodów rocznicy zbrodni katyńskiej, zarówno podczas mszy odprawionej w intencji jej ofiar, jak i podczas uroczystości w miejscach pamięci.

Kucharze z garwolińskiej...
Dodano: 2018-04-13Zdjęć w galerii 101

Schab w crustcie ziołowym, sos z wiśni nadwiślańskiej, pure z bobu oraz na deser kruche orzechowe ciasteczko, mus malinowy, pietruszkowy serniczek- to dania, za wykonanie których Kamila Chudek i Paweł Talarek z garwolińskiej „Dwójki” zwyciężyli w I Ogólnopolskim Konkursie Kulinarnym „Kuchnia Nadwiślańska”.

„W Drodze do Niepodległości” -...
Dodano: 2018-04-13Zdjęć w galerii 30

Młodzież z różnych stron diecezji drohiczyńskiej, przedstawiciele ośrodków kultury zrzeszeni w Stowarzyszeniu Podlaskie Dziedzictwo Kultury, członkowie Akcji Katolickiej, mieszkańcy Siemiatycz i goście wzięli udział w konferencji „W Drodze do Niepodległości”, która w czwartek, 12 kwietnia odbyła się w Siemiatyczach.

Garwolin: podrzucają śmieci i gabaryty
Dodano: 2018-04-13Zdjęć w galerii 10

Wiele osób wciąż nie zdaje sobie sprawy z faktu, że wyrzucanie śmieci poza wyznaczonymi do tego miejscami jest karalne. Oko garwolińskich kamer miejskich nakryło niektórych sprawców takich czynów i sprawy zostały skierowane na policję.

Żelechów: walczyli o puchar burmistrz
Dodano: 2018-04-13Zdjęć w galerii 58

Miłośnicy ping-ponga po raz kolejny mieli swoje święto. W hali sportowej Zespołu Szkół w Żelechowie odbył się XXIII Otwarty Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Burmistrza Żelechowa. Do rywalizacji stanęło blisko stu tenisistów z powiatu garwolińskiego i okolic.

Przed maturą z Ciechanowca na Jasną...
Dodano: 2018-04-13Zdjęć w galerii 10

Uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Jarosława Iwaszkiewicza w Ciechanowcu uczestniczyli w Diecezjalnej Pielgrzymce Maturzystów na Jasną Górę. Wraz z młodzieżą z diecezji drohiczyńskiej spotkali się u stóp Czarnej Madonny, 5 kwietnia. Z Częstochowy uczniowie pojechali do Zakopanego i Krakowa.

„Mówiący Kamień” w łukowskim...
Dodano: 2018-04-13Zdjęć w galerii 11

W łukowskim parku stanął kolejny „Mówiący Kamień”. Jest on poświęcony Konstantemu Pietrzakowi, światowej klasy fizykowi, który w 1907 roku urodził się w Łukowie. Odsłonięcie „Mówiącego Kamienia” odbyło się podczas trwających właśnie Dni Kultury Rosyjskiej.

Mistrzynie powiatu z ortografii
Dodano: 2018-04-13Zdjęć w galerii 53

Emilia Pracz z sobolewskieej klasy gimnazjalnej PSP im. H. Sienkiewicza i Alicja Mucha z żelechowskiego Liceum Ogólnikształcącego im. Joachima Lelewela, to tegoroczne Mistrzynie Ortografii Ziemi Garwolińskiej.

Eliminacja Mistrzostw Polski Kadetów...
Dodano: 2018-04-12Zdjęć w galerii 37

Pogoń Siedlce – Budowlani Lublin 28:10

Laureaci Konkursu Wiedzy o Historii...
Dodano: 2018-04-12Zdjęć w galerii 168

12 kwietnia miał miejsce Finał Konkursu Wiedzy o Historii Diecezji Siedleckiej. Przed południem w auli I Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Świętej Rodziny w Siedlcach uczestnicy finału diecezjalnego napisali test. Następnie komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców.