Wyburzanie dworca PKS w Siedlcach
Dodano: 2020-05-05Zdjęć w galerii 16

Dawnego dworca PKS przy ul. Świętojańskiej w Siedlcach już nie będzie. Od godzin porannych trwa jego wyburzanie. Na miejscu pracuje ciężki sprzęt.

Tydzień Biblijny w oczach dzieci
Dodano: 2020-05-05Zdjęć w galerii 39

Zakończył się Tydzień Biblijny, którego głównym celem od 12 lat jest zachęcanie do regularnego czytania Słowa Bożego i uświadomienie, że poznawanie Boga poprzez lekturę Pisma św. jest rzeczą konieczną w życiu każdego chrześcijanina.

Łaskarzew: symboliczne uroczystości...
Dodano: 2020-05-05Zdjęć w galerii 14

Tegoroczne obchody święta Konstytucji 3 Maja w grodzie nad Promnikiem, ze względu na stan epidemii, miały skromny przebieg. W kościele parafialnym odprawiona została Msza św. w intencji ojczyzny, po której złożono kwiaty przed Krzyżem Niepodległości.

Żelechów: skromne uroczystości 3 Maja
Dodano: 2020-05-05Zdjęć w galerii 30

Obowiązujące przepisy sanitarne zapewniające bezpieczeństwo spowodowały, że corocznie obchodzona w gminie Żelechów uroczystość miała ograniczony charakter. Obchody rozpoczęła Eucharystia w kościele parafialnym sprawowana przez proboszcza parafii, ks. prałata Eugeniusza Filipiuka w intencji Ojczyzny i strażaków z gminy i parafii Żelechów.

Pratulin: Msza św. w intencji...
Dodano: 2020-05-04Zdjęć w galerii 19

Każdego dnia niosą pomoc ludziom w potrzebie ratując ich życie i majątek. Dziś, 4 maja po raz XXI odbyła się Pielgrzymka Strażaków Powiatu Bialskiego do Pratulina. Uroczystość była podziękowaniem druhom strażakom za ich trud, a z racji epidemii miała skromny charakter.

Święto Konstytucji 3 Maja w Węgrowie
Dodano: 2020-05-04Zdjęć w galerii 19

Sejm Czteroletni 3 maja 1791 roku przyjął Ustawę Rządową, która przeszła do historii jako Konstytucja 3 Maja. Była ona pierwszą w Europie i drugą na świecie nowoczesną, spisaną konstytucją. W 229. rocznicę tego ważnego dla Polski wydarzenia, ze względu na sytuację epidemiologiczną w kraju, uroczystość nie mogła odbyć się tak hucznie jak w latach poprzednich.

Parafia katedralna w Siedlcach...
Dodano: 2020-05-04Zdjęć w galerii 45

Uroczystego wprowadzenia na urząd proboszcza kościoła katedralnego p.w. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny - ks. Dariusza Mioduszewskiego - dokonał 3 maja ks. kan. Kazimierz Chełstowski, dziekan dekanatu suchożebrskiego. Zdjęcia: Piotr Grabowski

Uroczystości odpustowe w parafii...
Dodano: 2020-05-04Zdjęć w galerii 38

Tradycyjnie w dniu Uroczystości Matki Boskiej Królowej Polski, parafia Bożego Ciała w Siedlcach przeżywała uroczystości odpustowe. Zdjęcia: Piotr Grabowski

Dzień Flagi w Łukowie
Dodano: 2020-05-04Zdjęć w galerii 14

Za nami nietypowa majówka, podczas której obchodziliśmy Dzień Flagi. Nasi czytelnicy przesłali do nas zdjęcia, na których widać jak świętowali ten dzień. Dziękujemy.

Ciechanowiec: Święto Narodowe 3....
Dodano: 2020-05-03Zdjęć w galerii 20

Tegoroczne obchody Święta Konstytucji 3 Maja nie mogły odbyć się wzorem lat ubiegłych, ze względu na panującą epidemię koronawirusa. W całej Polsce sprawowano Msze Święte w intencji Ojczyzny, a pod najważniejszymi pomnikami zostały złożone kwiaty. Jak co roku na budynkach zawisły biało-czerwone flagi.

Parafia katedralna w Siedlcach...
Dodano: 2020-05-03Zdjęć w galerii 21

Uroczystego wprowadzenia na urząd proboszcza kościoła katedralnego p.w. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny - ks. Dariusza Mioduszewskiego - dokonał 3 maja ks. kan. Kazimierz Chełstowski, dziekan dekanatu suchożebrskiego. Najpierw odczytał dekret mianowania ks. Dariusza Mioduszewskiego proboszczem siedleckiej katedry, wydany przez biskupa siedleckiego Kazimierza Gurdę. Następnie przekazał nowemu proboszczowi klucze do kościoła.

Łuków: 3 maja inny niż znamy ZDJĘCIA
Dodano: 2020-05-03Zdjęć w galerii 59

Dziś obchody 229. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W Łukowie odprawiona został Msza Święta w intencji Ojczyzny. Następnie delegacje powiatu, miasta i gminy Łuków złożyły kwiaty przed tablicą upamiętniającą uchwalenie Konstytucji. Były to obchody inne niż znamy.