• Katolickie Radio Podlasie
  • e-mail
  • SMS
  • Radio

W Siemiatyczach obchodzono Dzień...
Dodano: 2017-12-06Zdjęć w galerii 62

W Szkole Podstawowej Nr 3 i Gimnazjum Publicznym Nr 2 im. Jana Pawła II w Siemiatyczach obchodzono wczoraj (5 grudnia) Dzień Wolontariatu. Była to okazja do pokazania jakie działania na co dzień prowadzą wolontariusze i podziękowania za ich pracę.

Teatr dla dzieci w Miętnem po raz...
Dodano: 2017-12-06Zdjęć w galerii 52

„Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków” - bajka od pokoleń dla wszystkich pokoleń. Powiatowe Centrum Kultury i Promocji w Miętnem już po raz ostatni gościło w tym roku dzieci na „Dworskiej Scenie Teatralnej”.

Chór Żelechowa na festiwalu w Pradze
Dodano: 2017-12-05Zdjęć w galerii 52

W dniach 1-3 grudnia Chór Żelechowa gościł w Pradze, gdzie wziął udział w tradycyjnych Praskich Adwentowych Spotkaniach Chóralnych. Chór działający przy żelechowskim MGOK-u był jedynym zespołem z Polski, który uczestniczył w tym festiwalu.

Siedleckie Drzewko Życzeń
Dodano: 2017-12-05Zdjęć w galerii 75

Zbliżają się święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok. To okres kiedy składamy sobie życzenia. 5 grudnia już po raz kolejny z inicjatywy Agencji Rozwoju Miasta Siedlce na Placu Sikorskiego zagościło Siedleckie Drzewko Życzeń. Na drzewku zostały zawieszone bombki wykonane przez uczniów z siedleckich szkół. Na bombkach pojawiły się życzenia dla wszystkich mieszkańców miasta.

Łuków: pożegnanie śp. Tadeusza...
Dodano: 2017-12-05Zdjęć w galerii 16

„Żegnamy człowieka prawego, szlachetnego serca, serdecznego przyjaciela i kolegę redakcyjnego Nowej Gazety Łukowskiej, który na trwałe zapisał się w dzieje Ziemi Łukowskiej, na niwie kultury regionalnej” - tymi słowami doktor Zbigniew Pasik żegnał dziś śp. Tadeusza Milewskiego - historyka, regionalistę i dziennikarza, człowieka oddanego mieszkańcom i Ziemi Łukowskiej.

Orzeł Cup 2017 – podsumowanie
Dodano: 2017-12-05Zdjęć w galerii 8

W Siemiatyczach zakończyły się turnieje ORZEŁ CUP 2017 organizowane przez KKS Orzeł Siemiatycze i MOSiR Siemiatycze. Zmagania w tegorocznej edycji turniejów ORZEŁ CUP 2017 zostały zakończone 3 grudnia.

Zachęcali w Mordach do czytania...
Dodano: 2017-12-05Zdjęć w galerii 11

Na zakończenie projektu „Pociąg do literatury” Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. Ireny Ostaszyk w Mordach zorganizowała Powiatowy Konkurs Teatralny „Czytam, bo warto!”.

Adwentowy wystrój kościołów
Dodano: 2017-12-05Zdjęć w galerii 17

Adwent to czas oczekiwania na Boże Narodzenie. Z okresem tym związane są liczne zwyczaje i symbole, które pomagają w przygotowaniu na godne przyjęcie Chrystusa. Służy temu również wystrój kościołów, gdzie pojawiają się wieńce adwentowe z czterema kolejno zapalanymi świecami. Świece zapalane w kolejne niedziele Adwentu przypominają o płynącym czasie adwentowym i zbliżających się świętach.

Strażacy OSP w Zbuczynie sprawdzali...
Dodano: 2017-12-05Zdjęć w galerii 14

Strażacy z OSP w Zbuczynie wspólnie z klubem crossfit G4 w Siedlcach zorganizowali „ I Strażackie Zawody Crossfit“.

W Łukowie pojawił się już Mikołaj
Dodano: 2017-12-05Zdjęć w galerii 28

Święty Mikołaj pojawił się w Łukowskim Ośrodku Kultury. Zostawił prezenty, które trafią do najmłodszych mieszkańców Łukowa już w środę 6 grudnia. Prezenty będą nagrodami za udział w grach i konkursach podczas mikołajowej imprezy: „W Świątecznej Krainie”.

Siemiatycze moją nowego partnera
Dodano: 2017-12-05Zdjęć w galerii 21

W poniedziałek, 4 grudnia Siemiatycze podpisały umowę o współpracy partnerskiej z białoruskim miastem Kobryń.

Gminne Charytatywne Mikołajki w...
Dodano: 2017-12-05Zdjęć w galerii 34

Gminne Charytatywne Mikołajki odbyły się 3 grudnia w Zespole Oświatowym w Kotuniu. Dochód z zabawy został przeznaczony na rzecz dwuletniej Lenki Rybak,cierpiącej od urodzenia na rdzeniowy zanik mięśni. Aby pomóc wystarczyło kupić słodycze, ozdobę lub wziąć udział w loterii fantowej.