Zespół z Bukowiny Tatrzańskiej na...
Dodano: 2017-02-18Zdjęć w galerii 51

Na zaproszenie Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Łukowskiej „Łukowiacy” przyjechali do Łukowa tancerze i muzycy z Bukowiny Tatrzańskiej. Występ Zespołu Góralskiego „Zawaternik” zgromadził liczną publiczność i był pokazem kultury i tradycji góralskiej.

Zespół z Bukowiny Tatrzańskiej na...
Dodano: 2017-02-18Zdjęć w galerii 51

Na zaproszenie Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Łukowskiej „Łukowiacy” przyjechali do Łukowa tancerze i muzycy z Bukowiny Tatrzańskiej. Występ Zespołu Góralskiego „Zawaternik” zgromadził liczną publiczność i był pokazem kultury i tradycji góralskiej.

Ferie bez nudy w Grębkowie
Dodano: 2017-02-18Zdjęć w galerii 29

W dniach 14-16 lutego Parafia w Grębkowie we współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną oraz z Zespołem Szkolno - Przedszkolnym w Grębkowie już po raz czwarty zorganizowała dla dzieci i młodzieży „Ferie bez nudy”. Zajęcia odbywały się w sali przy plebanii oraz w sali sportowej w szkole. Każdy dzień rozpoczynał się krótką modlitwą w kościele parafialnym. W Feriach każdego dnia uczestniczyło ok. 80 dzieci i młodzieży.

Bal Przebierańców w Polskowoli
Dodano: 2017-02-18Zdjęć w galerii 54

Karnawał to okres zabaw i bali. 16 lutego w Samorządowym Przedszkolu w Polskowoli odbył się Bal Przebierańców. Było to wydarzenie oczekiwane przez dzieci przedszkolne. Tego dnia sala zamieniła się w salę balową.

Dzień Babci i Dziadka w Wólce...
Dodano: 2017-02-18Zdjęć w galerii 49

Każdego roku, w styczniu, są takie dni pełne radosnych wzruszeń, kiedy wielu z nas robi się cieplej na sercu. Te dni to święto naszych kochanych babć i dziadków. W Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Wólce Dobryńskiej zapraszanie babć i dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest wieloletnią tradycją. Tegoroczne obchody Dnia Babci i Dziadka odbyły się 15 lutego.

Wernisaż prac Macieja Falkiewicza w...
Dodano: 2017-02-18Zdjęć w galerii 39

W Muzeum Regionalnym w Siedlcach prezentowana jest wystawa malarstwa Macieja Falkiewicza. W Siedlcach można oglądać 120 prac artysty. Maciej Falkiewicz to artysta malarz, miłośnik koni, myśliwy i barwna postać. Urodził się w Lublinie. Studiował malarstwo w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie w pracowniach profesorów Michała Byliny i Ludwika Maciąga.

Zakochana w modzie i fotografii -...
Dodano: 2017-02-18Zdjęć w galerii 58

Emilia Sikorska to rodowita siedlczanka i stypendystka Prezydenta Miasta Siedlce. Od wielu lat zajmuje się modą i fotografią. Organizowała liczne wystawy fotografii i pokazy mody na terenie Siedlec.

Z Żelechowa na stażach zawodowych...
Dodano: 2017-02-18Zdjęć w galerii 22

Wyjątkowo ciekawie spędzają ferie zimowe uczniowie Technikum Hotelarstwa oraz Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych w Zespole Szkół Panadgimnazjalnych im. Ignacego Wyssogoty Zakrzewskiego w Żelechowie. 40 z nich wyjechało na staż zawodowy do Włoch.

Adamów: „Miłość nie jedno ma...
Dodano: 2017-02-18Zdjęć w galerii 17

W Zespole Szkół w Adamowie odbył się już po raz drugi Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej "Miłość niejedno ma imię". Gościem specjalnym była Paulina Grochowska (na zdjęciu), łukowianka, uczestniczka V edycji programu "The Voice of Poland".

Łuków: Nagrody dla przedszkolaków
Dodano: 2017-02-18Zdjęć w galerii 21

Dzieci z sześciu publicznych łukowskich przedszkoli wzięły po raz kolejny udział w konkursie plastycznym zorganizowanym przez PKS Łuków. Każdy przedszkolak, który przygotował pracę, dostał dyplom i nagrodę.

Adam Kulik prezesem Orląt. Przebieg...
Dodano: 2017-02-17Zdjęć w galerii 32

- Chciałbym, aby zaufanie do mnie przełożyło się na zaufanie do Klubu. Chcę byśmy nie wstydzili się Orląt – mówił Adam Kulik w swoim wystąpieniu, po tym jak został wybrany na stanowisko Prezesa ŁKS Orlęta Łuków. Adam Kulik był jedynym kandydatem. Za jego wyborem głosowało 31 osób, przeciw była 1 i 1 wstrzymała się od głosu. Wybrano także 6 członków Zarządu Klubu: Martę Chruściel, Jakuba Strzyżewskiego, Adriana Gajownika, Krzysztofa Kierycha, Damiana Soćko i Mateusza Strachotę.

Pożegnanie śp. ks. kan. Wojciecha...
Dodano: 2017-02-17Zdjęć w galerii 46

W piątek, 17 lutego w parafii Narodzenia NMP w Białej Podlaskiej odbyły się uroczystości pogrzebowe śp. ks. kanonika Wojciecha Burkata. Mszy świętej przewodniczył ks. biskup Piotr Sawczuk.