• Katolickie Radio Podlasie
  • e-mail
  • SMS
  • Radio

Spotkanie wielkanocne Caritas w...
Dodano: 2017-04-20Zdjęć w galerii 11

19 kwietnia w Domu Miłosierdzia Bożego im Jana Pawła II w Sokołowie Podlaskim, odbyło się wielkanocne spotkanie Caritas. Udział w nim wzięli uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Sokołowie Podlaskim i Bielsku Podlaskim oraz pracownicy Caritas.

Łuków: 25 lat oddziału leczenia...
Dodano: 2017-04-20Zdjęć w galerii 20

Całodobowy Oddział Leczenia Uzależnień działający w łukowskim szpitalu istnieje już od 25 lat. Tę rocznicę uczczono podczas specjalnego spotkania obecnych i byłych pracowników oddziału oraz jego absolwentów.

Zawody „Sprawni jak żołnierze”
Dodano: 2017-04-20Zdjęć w galerii 14

Dnia 19 kwietnia b.r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie odbyły się zawody sportowo-obronne „Sprawni jak żołnierze” okręgu siedleckiego, których organizatorem było Kuratorium Oświaty w Warszawie. Ich celem jest popularyzowanie wśród młodzieży zagadnień związanych z obronnością kraju oraz podnoszenie sprawności fizycznej. Zawodnicy zmierzyli się w pięciu punktowanych konkurencjach: strzelanie, rzut granatem, test sprawnościowy, I-sza pomoc, bieg na orientację.

Święte Triduum Paschalne w parafii...
Dodano: 2017-04-19Zdjęć w galerii 17

Uroczystą Wigilię Paschalną sprawował ksiądz wikariusz Michał Gosk.

Święte Triduum Paschalne w parafii...
Dodano: 2017-04-19Zdjęć w galerii 30

Liturgię Męki Pańskiej celebrował ks. Arkadiusz Rogalski, sędzia Sądu Biskupiego.

Święte Triduum Paschalne w parafii...
Dodano: 2017-04-19Zdjęć w galerii 28

W parafii św. Józefa w Trąbkach uroczyście i w podniosły sposób celebrowano czas Świętego Triduum Paschalnego. W przeżywanie tego czasu działania Boga wprowadzały katechezy paschalne, w których wyjaśniane były znaki i symbole liturgii danego dnia, które wygłosił ks. Michał Gosk, wikariusz parafii. Wielkoczwartkowej Mszy Wieczerzy Pańskiej przewodniczył ks. kan. Jan Grochowski, proboszcz parafii.

Triduum Paschalne w garwolińskiej...
Dodano: 2017-04-19Zdjęć w galerii 32

W niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego o godz. 6.00 z kościoła parafialnego wyruszyła procesja rezurekcyjna. Po procesji, która zgromadziła licznie parafian i gości była celebrowana uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem prepozyta kolegiaty, ks. prałata Ryszarda, w której wierni dziękowali Bogu za nowe życie, którego źródłem jest zmartwychwstanie Chrystusa, naszego Zbawiciela.

Triduum Paschalne w garwolińskiej...
Dodano: 2017-04-19Zdjęć w galerii 18

Wigilii Paschalnej przewodniczył ks. Artur Zbański. Rozpoczęła się ona wieczorem w Wielką Sobotę, ale należała już do Niedzieli Wielkanocnej! Wigilia Paschalna jest już świętowaniem zmartwychwstania Chrystusa. Składa się z czterech części, z których każda odwołuje się do innego symbolu nowego życia – światła, słowa, wody i uczty.

Triduum Paschalne w garwolińskiej...
Dodano: 2017-04-19Zdjęć w galerii 21

Przez całą Wielką Sobotę nie sprawuje się Mszy św., tego dnia sprawowana jest jedynie Liturgia Godzin. W garwolińskiej kolegiacie o godz. 8.00 pod przewodnictwem prefekta KLO ks. Artura wierni uczestniczyli w porannej modlitwie Kościoła – Godzinie czytań i Jutrzni. W czasie trwającego Triduum Paschalnego, w Wielką Sobotę o godz. 15.00 na adoracji przed grobem Pana Jezusa zgromadziła się wspólnota Rodzina Rodzinie. Osoby należące do Stowarzyszenia poprowadziły modlitwę i rozważania w drugim dniu Nowenny przed Świętem Bożego Miłosierdzia.

Triduum Paschalne w garwolińskiej...
Dodano: 2017-04-19Zdjęć w galerii 20

Wielki Piątek. W tym dniu gromadzimy się na sprawowaniu pamiątki męki i śmierci Pana naszego, Jezusa Chrystusa. Liturgia zapraszała nas do rozważania biblijnego opisu męki Pańskiej, a następnie adoracji i uczczenia Krzyża Świętego. W tym dniu nie odprawia się Mszy św. Po Komunii św. Ciało Chrystusa przenieśliśmy uroczyście do adoracji do Grobu Pańskiego. Liturgii Męki Pańskiej przewodniczył ks. Grzegorz.

Pilawa: powstanie nowoczesna...
Dodano: 2017-04-19Zdjęć w galerii 12

Generalny remont i rozbudowa czeka pilawski MGOK. Przedsięwzięcie, które kosztować będzie ponad 7 mln zł, dofinansowanie zostanie kwotą prawie 3 mln zł pochodzącą ze środków unijnych. Budowa zakończy się w przyszłym roku, lecz na tym nie koniec inwestowania. Samorząd szykuje kolejny projekt inwestycyjny w centrum Pilawy.

Łuków: egzaminy gimnazjalne
Dodano: 2017-04-19Zdjęć w galerii 17

Rozpoczęły się egzaminy gimnazjalistów. Potrwają trzy dni. W czterech łukowskich gimnazjach egzaminy pisze 343 uczniów.