• Katolickie Radio Podlasie
  • e-mail
  • SMS
  • Radio

Polska Walcząca - wystawa w Galerii...
Dodano: 2017-03-16Zdjęć w galerii 27

W Galerii Prowizorium Łukowskiego Ośrodka Kultury odbyło się otwarcie wystawy „Polska Walcząca”. Ekspozycja została przygotowana przez lubelskiej oddział Instytutu Pamięci Narodowej. W Łukowie będzie ją można oglądać do końca marca.

Sportowy weekend w Miętnem
Dodano: 2017-03-16Zdjęć w galerii 17

Ponad 120 zawodników reprezentujących znane piłkarskie zespoły wzięło udział w Ogólnopolskim Turnieju Piłki Nożnej pod patronatem starosty powiatu garwolińskiego - Miętne Football Festival 2017. Mecze rozgrywano w dniach 11-12 marca na obiektach POSiZL w Miętnem.

Dzieciaki z podstawówki w...
Dodano: 2017-03-15Zdjęć w galerii 27

Wśród 330 osób, które 14 marca w Warszawie ustanowiły rekord Polski na najdłuższy łańcuch rozwinięcia liczby Pi znaleźli się uczniowie Szkoły Podstawowej w Szerszeniach (gmina Siemiatycze): Maciej Niemiński, Bartłomiej Łukasik, Michał Fiłoc, Amelia Puszko, Weronika Kondraciuk, Aleksandra Wawrzeniuk, Paweł Putko, Kamila Zoruk, Weronika Mantura oraz Mateusz Sutyniec.

Pamiętali o kobietach
Dodano: 2017-03-15Zdjęć w galerii 120

Nieco później, bo w sobotę 11 marca, Panie z terenu Gminy Sławatycze świętowały przypadający Dzień Kobiet. Na zaproszenie Wójta Gminy Sławatycze Grzegorza Kieca, do Sali Widowiskowej GOK w Sławatyczach przybyło kilkadziesiąt mieszkanek gminy, które miały okazję wysłuchać wyjątkowego koncertu, przygotowanego specjalnie dla nich przez Gminny Ośrodek Kultury.

Czwarty dzień nowenny w Szpakach
Dodano: 2017-03-15Zdjęć w galerii 30

W czwartym dniu nowenny do św. Józefa w parafii Szpaki, Eucharystii przewodniczył ks. Gabriel Mazurek. Mszę św. koncelebrowało 22 kapłanów.

Dzień Kobiet z wielką pompą
Dodano: 2017-03-15Zdjęć w galerii 59

W niedzielę, 13 marca w Kłoczewie już po raz siódmy zorganizowano Gminne Święto Kobiet. Na publiczność zgromadzoną w hali sportowej czekało wiele atrakcji. Wzruszającym punktem programu było wręczenie kwiatów i pamiątkowych podziękowań dla 12 kobiet szczególnie zaangażowanych w działalność kulturalną i społeczną gminy Kłoczew.

„U Bożeny na imieninach”... w...
Dodano: 2017-03-14Zdjęć w galerii 23

„Zawsze podkreślała, że pochodzi z Łukowa. Uwielbiała margerytki, i kochali się w niej wszyscy panowie” – można było usłyszeć podczas spotkania przy „mówiącym kamieniu” poświęconym Bożenie Kurowskiej. To spotkanie odbyło się z okazji imienin pochodzącej z Łukowa aktorki, do udziału w którym zaprosili ŁOK, CWS, TFM oraz Szafa Pub.

Igrzyska Olimpijskie w szkole w Adamowie
Dodano: 2017-03-14Zdjęć w galerii 10

Już po raz czwarty Zespół Szkół w Adamowie stał się „areną olimpijskich zmagań”. Uczniowie z sześciu gminnych gimnazjów wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Sporcie „Polscy sportowcy na letnich i zimowych igrzyskach olimpijskich”. Gościem specjalnym był Piotr Grudzień, czterokrotny medalista Igrzysk Paraolimpijskich w tenisie stołowym w Londynie, Pekinie i Rio de Janeiro.

W Miętnem o Bieszczadach muzyką i...
Dodano: 2017-03-14Zdjęć w galerii 22

W klimacie tych gór - legendarnego już „polskiego Dzikiego Zachodu na Wschodzie” minął weekend w Powiatowym Centrum Kultury i Promocji w Miętnem. Podczas Koncertu Piosenki Bieszczadzkiej który odbył się 11 marca wystąpił bard tej pięknej, górskiej krainy prosto z Soliny Piotr „ROGALIK” Rogala oraz NAMOTANE - nasz lokalny zespół z powiatu garwolińskiego.

III Turniej Szachowy Pamięci...
Dodano: 2017-03-14Zdjęć w galerii 15

Już po raz trzeci w Szkole Podstawowej nr 4 w Sokołowie Podlaskim rozegrano Turniej Szachowy Pamięci Żołnierzy Niezłomnych. Turniej o uroczystym charakterze, podobnie jak dwa poprzednie, został zorganizowany przez Sokołowskie Towarzystwo Szachowe przy współpracy Urzędu Miasta Sokołowa Podlaskiego i Szkoły Podstawowej nr 4.

Łosice: Dzień Kobiet ze wschodnim...
Dodano: 2017-03-14Zdjęć w galerii 22

12 marca w sali widowiskowej Łosickiego Domu Kultury odbył się koncert z okazji Dnia Kobiet pn. „Na wschodnią nutę”. Na scenie pojawiła się Iwona Kobylińska wraz z przyjaciółmi oraz Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Łosickiej.

Międzynarodowy Nadbużański Plener...
Dodano: 2017-03-14Zdjęć w galerii 15

„Sztuka pozwala człowiekowi zachować i rozwinąć wrażliwość na całe spektrum rzeczywistości, w której żyje – bez względu na to, w jakim jej wymiarze każdy z nas się porusza. Sztuka pozwala dostrzegać więcej niż ukazują nam nasze zmysły.”