• Katolickie Radio Podlasie
  • e-mail
  • SMS
  • Radio

Żelechów: Parafialna inauguracja...
Dodano: 2017-02-17Zdjęć w galerii 14

Najmłodsi mieszkańcy Żelechowa, w niedzielę 12 lutego oficjalnie rozpoczęli ferie zimowe. Pomimo tego, że jest to czas odpoczynku od zajęć i obowiązków szkolnych, to jednak nie można zrobić odpoczynku od Pana Boga. Z kazania, wygłoszonego przez ks. Krzysztofa Banasiuka, dzieci poznały konkretny przepis, na to jak żyć, aby tego Pana Boga nie zagubić.

Seminarium Odnowy Wiary w...
Dodano: 2017-02-17Zdjęć w galerii 21

16 lutego w Sanktuarium Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Radzyniu Podlaskim, Mszą Świętą o godzinie 18.00 rozpoczęło się Seminarium Odnowy Wiary. Czym jest Seminarium Odnowy Wiary?

Studniówka żelechowskiego ZSP
Dodano: 2017-02-17Zdjęć w galerii 67

Tradycyjny polonez, podziękowania a potem zabawa do białego rana. W mroźny wieczór 11 lutego 2017r. rozpoczęła się studniówka Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Ignacego Wyssogoty Zakrzewskiego w Żelechowie. Wzięło w niej udział ponad 250 osób.

Sokołów Podlaski: Karnawałowe...
Dodano: 2017-02-17Zdjęć w galerii 18

Seniorzy z Sokołowa Podlaskiego i okolic zrzeszeni w Klubie Seniora „Jutrzenka” mieli okazję spotkać się na corocznym Balu Maskowym. Jak przystało na karnawał nie zabrakło wspólnej zabawy w kolorowych maskach i wieczorowych kreacjach.

Borowie: szaleli na „Białej Szkole”
Dodano: 2017-02-17Zdjęć w galerii 11

Uczniowie Zespołu Oświatowego w Borowiu i Zespołu Szkół w Głoskowie spędzili tydzień czasu na zajęciach w „Białej Szkole” w Małym Cichym. Pobyt na zimowisku, to już tradycja w obu szkołach gminy Borowie. W tym roku przygoda w górach trwała od 6 do 11 lutego.

Pytania do burmistrza, komendanta...
Dodano: 2017-02-16Zdjęć w galerii 12

Program sesji Rady Miasta Siemiatycze, rzadko oddaje to co faktycznie dzieje się na sesji. Dbają o to miejscy radni, którzy na sesje przychodzą z długimi listami pytań i interpelacji. Zapytań nie brakowało też podczas sesji 15 lutego.

W Miętnem szukali skarbu
Dodano: 2017-02-16Zdjęć w galerii 40

Przygoda, bo każdej chwili szkoda – pod takim hasłem 13 lutego odbyły się w Powiatowym Centrum Kultury i Promocji w Miętnem warsztaty podróżnicze – poszukiwacze zaginionych skarbów - dla dzieci i młodzieży w ramach zimowych ferii.

Opowieści o Ugandzie
Dodano: 2017-02-16Zdjęć w galerii 25

O Ugandzie, w której można poczuć się jak w domu. O czasie mierzonym bez pomocy zegarka. O tym, że wszystko można nosić na głowie.... Swoimi doświadczeniami z pobytu w Afryce w siemiatyckiej bibliotece dzieliła się Aleksandra Wojtkowska.

Trzeci dzień wizytacji w Sanktuarium...
Dodano: 2017-02-16Zdjęć w galerii 11

W święto św. Cyryla i Metodego, ks. bp Tadeusz Pikus przeprowadził trzeci dzień wizytacji w parafii Miłosierdzia Bożego w Bielsku Podlaskim. Biskup rozpoczął ją od prywatnej modlitwy w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. Następnie w asyście miejscowego proboszcza ks. Dariusza Kujawy udał się do Szkoły Podstawowej nr 2, gdzie razem z ks. Janem Szmydkim z cerkwi prawosławnej dokonał poświęcenia nowego przedszkola. Od 1 września w czterech oddziałach przebywa tutaj 100 przedszkolaków.

Hanna Śleszyńska wystąpiła przed...
Dodano: 2017-02-16Zdjęć w galerii 10

15 lutego w sali widowiskowej „Podlasie” Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach odbyło się spotkanie aktorki filmowej i teatralnej - Hanny Śleszyńskiej ze słuchaczami Siedleckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Młodzież z Dwójki rozpoczęła...
Dodano: 2017-02-16Zdjęć w galerii 16

19-osobowa grupa uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Garwolinie wyjechała na praktyki zawodowe do niemieckiej Turyngii. Jest to już siódmy wyjazd zagraniczny młodzieży Dwójki. To doskonała okazja do zdobywania nowych umiejętności.

Ciąg dalszy burzy wokół liceum w...
Dodano: 2017-02-16Zdjęć w galerii 31

Od wielu miesięcy trwa batalia dotycząca liceum im. Bohaterów Warszawy w Terespolu, w powiecie bialskim. Kolejne spotkanie dotyczące przyszłości szkoły odbyło się 14 lutego.