„Uśmiech Pana Boga”
Dodano: 2017-12-09Zdjęć w galerii 42

50 młodych recytatorów spotkało się na XVI Konkursie Recytatorskim Poezji i Prozy ks. Jana Twardowskiego „Uśmiech Pana Boga”. Konkurs odbył się 5 grudnia w Łukowskim Ośrodku Kultury.

Pieta przy kościele św. Mikołaja w...
Dodano: 2017-12-09Zdjęć w galerii 9

8 grudnia na otwarcie obchodów Jubileuszu 200- lecia powstania diecezji siedleckiej przy kościele św. Mikołaja w Międzyrzecu została poświęcona pieta.

Senator Waldemar Kraska w Szkole...
Dodano: 2017-12-08Zdjęć w galerii 9

4 grudnia w Szkole Podstawowej Nr 2 w Łosicach odbyło się podsumowanie IV edycji konkursu „List do Taty”. Przedmiotem zmagań konkursowych była praca pisemna na temat „Kim jest i co dla mnie znaczy mój tata”. Konkurs adresowany był do uczniów klasy IV i V szkoły podstawowej. Zadanie polegało na napisaniu listu opisującego relacje z ojcem.

Łukowskie Forum Gospodarcze dla Regionu
Dodano: 2017-12-08Zdjęć w galerii 31

Już po raz siedemnasty odbyło się Łukowskie Forum Gospodarcze dla Regionu. Przedsiębiorcy i samorządowcy spotkali się w „Parisel Palace” w Klimkach. Gościem spotkania był profesor Grzegorz Kołodko.

Czas fryzjerów
Dodano: 2017-12-08Zdjęć w galerii 27

7 grudnia uczniowie klas I i II Technikum Usług Fryzjerskich w Czartajewie uczestniczyli w profesjonalnym szkoleniu dotyczącym najnowszych technik farbowania włosów. Zorganizował je pan Dariusz Mateusiak - właściciel firmy FHU Maks Team. Głównym tematem szkolenia były najnowsze trendy w farbowaniu włosów.

Siedlce: oficjalna inauguracja...
Dodano: 2017-12-08Zdjęć w galerii 180

Była już konferencja naukowa, spotkanie młodzieży a dziś, 8 grudnia - Msza św. W katedrze w Siedlcach zainaugurowano oficjalnie obchody jubileuszu 200-lecia powstania i 100-lecia odrodzenia diecezji siedleckiej. Uroczystościom z udziałem Biskupa Siedleckiego Kazimierza Gurdy, biskupa pomocniczego Piotra Sawczuka oraz kapłanów z diecezji siedleckiej, przewodniczył Metropolita Lubelski abp Stanisław Budzik. Dziś w parafii katedralnej w Siedlcach przypada uroczystość odpustowa, bowiem katedra nosi wezwanie Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

Siedlce: oficjalna inauguracja...
Dodano: 2017-12-08Zdjęć w galerii 151

Była już konferencja naukowa, spotkanie młodzieży a dziś, 8 grudnia - Msza św. W katedrze w Siedlcach zainaugurowano oficjalnie obchody jubileuszu 200-lecia powstania i 100-lecia odrodzenia diecezji siedleckiej. Uroczystościom z udziałem Biskupa Siedleckiego Kazimierza Gurdy, biskupa pomocniczego Piotra Sawczuka oraz kapłanów z diecezji siedleckiej, przewodniczył Metropolita Lubelski abp Stanisław Budzik. Dziś w parafii katedralnej w Siedlcach przypada uroczystość odpustowa, bowiem katedra nosi wezwanie Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Fot. Piotr Grabowski

Siedlce: Dekanalne Spotkanie Młodzieży
Dodano: 2017-12-08Zdjęć w galerii 13

7 grudnia w katedrze siedleckiej odbyło się Dekanalne Spotkanie Młodzieży. Jest to pierwsze z czterech cyklicznych spotkań, które w najbliższym roku będą organizowane w Siedlcach. Hasłem wydarzenia są słowa „Oto ja. Nie bój się”.

„Dwa kroki” zza więziennego muru...
Dodano: 2017-12-08Zdjęć w galerii 11

Co robić z dziećmi, które mają rodzica w więzieniu? Jak pracować z osadzonymi, żeby po wyjściu na wolność byli lepszymi rodzicami? Siedlecka Caritas prowadzi w tutejszym zakładzie karnym program o nazwie „Dwa kroki”, który ma pomóc w odbudowie relacji rodzinnych i przeciwdziałać przemocy między najbliższymi.

Uczniowie z Dąbia na spotkaniu z...
Dodano: 2017-12-08Zdjęć w galerii 38

Uczniowie z Zespołu Szkół w Dąbiu spotkali się z Mikołajem. Było to spotkanie, na które zaprosiły ich Łukowski Ośrodek Kultury oraz jeden z łukowskich supermarketów.

Zabytkowe tablice znalezione w...
Dodano: 2017-12-08Zdjęć w galerii 22

W parafii Zbuczyn znaleziono zabytkowe tablice epitafijne należące do Sanktuarium Matki Bożej w Kodniu. Kamienne płyty początkowo znajdowały się w krypcie kościoła. Ich historyczną wartość odkrył dopiero proboszcz ks. kan. Stanisław Chodźko, porządkując parafialną stodołę. Znalezisko trafiło już z powrotem do Kodnia.

Zdolne dzieciaki otrzymały stypendium
Dodano: 2017-12-08Zdjęć w galerii 20

Nietypowo rozpoczęła się w czwartek, 7 grudnia sesja Rady Gminy Siemiatycze. Na sesji zagościli uczniowie, którym przyznano stypendia. Dzieci i młodzież zostali docenieni przez gminę za bardzo dobre wyniki w nauce, wzorowe zachowanie i odniesione sukcesy.