• mobilne podlasie24
  • e-mail
  • SMS
  • Radio

Kresy i „Przypadki podróżne”...
Dodano: 2017-01-14Zdjęć w galerii 26

Kresy... Czy szukać ich na mapach? We wspomnieniach? W fascynujących historiach, które przemawiają przez liczne zabytki? W drobnych śladach polskości, ukrywających się przed upływem czasu? Smakach? Anegdocie? Zdaniem Jędrzeja Majki, gościa kolejnych spotkań zorganizowanych przez inicjatywę VITO exTrEAM, każdy powinien poszukać ich dla siebie. I wracać...

Jasełka w Starej Kornicy /ZDJĘCIA/
Dodano: 2017-01-14Zdjęć w galerii 59

8 stycznia w kościele parafialnym w Starej Kornicy odbyły się Jasełka w wykonaniu uczniów klasy III b pod kierunkiem wychowawczyni Barbary Maciejuk. Oto zdjęcia przysłane do naszej redakcji:

Młodzi aktorzy na scenie...
Dodano: 2017-01-14Zdjęć w galerii 37

Zdrada, praca w korporacji i wyzyskiwanie ludzi, dwuznaczne teksty i ukrywanie prawdy – to tematy poruszane podczas spektaklu „Harper, is that you?”, który wystawiono na scenie Łukowskiego Ośrodka Kultury. Spektakl w reżyserii Lidii Kargol przygotowała młodzież z grypy teatralnej działającej w ŁOK.

Biała k. Radzynia Podlaskiego:...
Dodano: 2017-01-14Zdjęć w galerii 24

W Białej k. Radzynia Podlaskiego znajduje się Dom Ludowy. To miejsce, w którym nowe życie zyskały dawne sprzęty gospodarskie, wyposażenie domów i artefakty przekazane przez mieszkańców związane z historią wsi. Tu spotykają się członkinie Stowarzyszenia "Koło Regionalne". Opiekują się Domem Ludowym i jego zbiorami, organizują tu różne spotkania dla mieszkańców, ale także tworzą zespół śpiewaczy. Dom Ludowy w Białej odwiedził Andrzej Ilczuk:

Biała Podlaska: Spotkanie Noworoczne
Dodano: 2017-01-13Zdjęć w galerii 47

12 stycznia w Sali widowiskowej Bialskiego Centrum Kultury w Białej Podlaskiej odbyła się uroczysta gala, której gospodarzem był Dariusz Stefaniuk, Prezydent Miasta Biała Podlaska.

Nocny Maraton Fitness na pływalni AWF-u
Dodano: 2017-01-13Zdjęć w galerii 12

11 stycznia na pływalni AWF w Białej Podlaskiej odbył się I Nocny Maraton Fitness im. dr Renaty Golanko. Został on zorganizowany przez Samorząd Studencki, ku pamięci zmarłej niedawno wykładowczymi bialskiej Uczelni, wieloletniego kierownika Zakładu Pływania i Ratownictwa Wodnego WWFiS w Białej Podlaskiej, trenera pływania I klasy, międzynarodowego instruktora Aqua fitness AEA, prekursorki ćwiczeń w wodzie, prowadzącej przez 17 lat szkolenia z Aqua fitness.

Korespondencja z Kielc
Dodano: 2017-01-13Zdjęć w galerii 12

Niezwykła szopka bożonarodzeniowa z żywymi zwierzętami powstała w kościele garnizonowym w Kielcach. Proboszczem parafii garnizonowej MB Królowej Polski jest od ubiegłego roku ppłk. ks. Grzegorz Kamiński z Siedlec.

Biała Podlaska: Trenerzy wzięli...
Dodano: 2017-01-13Zdjęć w galerii 19

9 stycznia w Regionalnym Ośrodku Badań i Rozwoju AWF w Białej Podlaskiej odbyły się badania naukowe na grupie Trenerów Kursu Szkoły Trenerów PZPN UEFA PRO, upowszechniające uzyskane wyniki przy użyciu aparatury zakupionej w ramach współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej projektów "Regionalny Ośrodek Badań i Rozwoju w Białej Podlaskiej" oraz "Adaptacja i Wyposażenie Innowacyjnych Laboratoriów Diagnostyki i Terapii Narządu Ruchu". W badaniach wzięły udział 23 osoby.

Koncert uczniów łukowskiej szkoły...
Dodano: 2017-01-13Zdjęć w galerii 51

Uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I Stopnia im. Mieczysława Karłowicza w Łukowie zaprezentowali swoje umiejętności. Ci najlepsi wystąpili na Noworocznym Koncercie, który odbył się w czwartek 12 stycznia.

Koncert uczniów łukowskiej szkoły...
Dodano: 2017-01-13Zdjęć w galerii 52

Uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I Stopnia im. Mieczysława Karłowicza w Łukowie zaprezentowali swoje umiejętności. Ci najlepsi wystąpili na Noworocznym Koncercie, który odbył się w czwartek 12 stycznia.

Gala finałowa konkursu „Daj się...
Dodano: 2017-01-13Zdjęć w galerii 16

11 studentów siedleckiego Uniwersytetu Przyrodniczo - Humanistycznego odbyło rozmowę kwalifikacyjną o pracę w ramach gali finałowej konkursu „Daj się zatrudnić - czyli twoje wyjątkowe CV”. Kandydaci przed kilkuosobową komisją musieli przedstawić swój życiorys i odpowiedzieć na pytania.

Fabryka Piosenki na konkursie w Woli...
Dodano: 2017-01-13Zdjęć w galerii 20

Wokaliści z Fabryki Piosenki Łukowskiego Ośrodka Kultury zaprezentowali swoje umiejętności na VIII Powiatowym Konkursie Kolęd i Pastorałek „Anielskie Śpiewanie”. We wszystkich kategoriach wiekowych wśród solistów zdobyli pierwsze miejsca.