• Katolickie Radio Podlasie
  • e-mail
  • SMS
  • Radio

Rezurekcja - Katedra Siedlce
Dodano: 2017-04-18Zdjęć w galerii 59

Rezurekcja - Katedra Siedlce Fot. Piotr Grabowski

Wigilia Paschalna - Katedra Siedlce
Dodano: 2017-04-18Zdjęć w galerii 54

Wigilia Paschalna - Katedra Siedlce fot. Piotr Grabowski

Wielki Piątek - Katedra Siedlce
Dodano: 2017-04-18Zdjęć w galerii 46

Wielki Piątek - Katedra Siedlce - fot. Piotr Grabowski

Zdjęcia z Ciemnicy i Grobu...
Dodano: 2017-04-18Zdjęć w galerii 9

W tegorocznej dekoracji Grobu Pańskiego w naszej świątyni - w centralnym punkcie jest obecny Jezus w Najświętszym Sakramencie. Jest też obecny kogut, którego symbolikę znamy z Ewangelii.

Adoracja przy Grobie Pańskim i...
Dodano: 2017-04-18Zdjęć w galerii 75

W Wielką Sobotę przy Grobie Pańskim młodzież z parafii Matki Bożej Różańcowej w Sławatyczach czynnie uczestniczyła w nocnej adoracji. Miejscowa schola przedstawiła słowno - muzyczne rozważania wprowadzając w nastrój sprzyjający modlitwie i refleksji uczestników adoracji by mogli oddać swoje myśli i zwątpienia Bogu; by zrozumieli jak wiele Bóg zrobił dla nas. Do rozważań dołączył o. Ryszard Sierański z Sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej, który przypomniał nam, że Jezus umierając za nas poświęcił aż tyle a my poświęćmy mu czuwając choć chwilę.

Zmartwychwstał w Łosicach
Dodano: 2017-04-18Zdjęć w galerii 13

„Spacer w dość chłodnej atmosferze...” - takie słowa podczas rezurekcyjnej homilii skierował ks. proboszcz Sławomir Kapitan do zebranych na porannej Mszy Świętej proklamującej Zmartwychwstanie. Mówił: „Jeśli te święta są dla nas tylko przykrym obowiązkiem, tylko poświęceniem koszyczka w Wielką Sobotę, jakąś tradycją, czy też posprzątaniem domu i zorganizowaniem śniadania wielkanocnego, to uczestnictwo w procesji rezurekcyjnej będzie tylko spacerem...”

Łuków: promocja łukowskiej...
Dodano: 2017-04-18Zdjęć w galerii 58

Od nowego roku szkolnego Gimnazjum nr 2 w Łukowie będzie Szkołą Podstawową nr 2. Co czeka na uczniów nowej podstawówki? Tego można było dowiedzieć się podczas „Dnia Otwartego”, który odbył się tuż przed świętami.

Wyklęci – Niepokonani Ziemi...
Dodano: 2017-04-18Zdjęć w galerii 22

,,Wyklęci – Niepokonani Ziemi Łukowskiej” to tytuł konferencji, która odbyła się w I LO im. T. Kościuszki. Wykłady wygłosili dr Justyna Dudek z Instytutu Pamięci Narodowej Odział Lublin oraz przewodniczący Rady Powiatu Tadeusz Brzozowski.

Wola Okrzejska: spotkanie z dr...
Dodano: 2017-04-18Zdjęć w galerii 24

W Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej odbyło się spotkanie z dr Kazimierzem Więchem, autorem książki „Na pograniczu trzech dzielnic. Z dziejów ziemi łukowskiej i stężyckiej”. Była to okazja do poznania historii powstania książki, której wydanie sowim patronatem objęło m.in. Katolickie Radio Podlasie oraz portal Podlasie24.

Wielkanocny wystrój kościołów
Dodano: 2017-04-18Zdjęć w galerii 29

Na zdjęciach: Kościół pw. Wniebowzięcia NMP w Siemiatyczach, Kościół pw. Św. Andrzeja Boboli w Siemiatyczach i kościół pw. Podwyższenia Krzyża Św. W Tokarach.

Gołąbki: Tydzień Dobrych Uczynków
Dodano: 2017-04-18Zdjęć w galerii 20

„Nie proś świata, aby zmienił się na lepsze, to Ty zmień się pierwszy” - pod takim hasłem w Zespole Szkół w Gołąbkach zorganizowano Tydzień Dobrych Uczynków. Było to szkolne święto bezinteresownych i społecznych działań na rzecz drugiego człowieka.

Niedziela Wielkanocna w Bazylice...
Dodano: 2017-04-18Zdjęć w galerii 27

Tłumy wiernych zgromadziły się w parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Węgrowie na Mszy Świętej rezurekcyjnej, aby świętować Zmartwychwstanie Chrystusa.