Siemiatycze: IV Festiwal Pieśni i...
Dodano: 2019-11-10Zdjęć w galerii 113

Po raz czwarty w Siemiatyczach odbył się Festiwal Pieśni i Tańców Polskich. Tegorocznej edycji przyświecały słowa - „Myśląc Ojczyzna” kompozytorzy polscy w hołdzie Niepodległej. W niedzielę, 10 listopada przed siemiatycką publicznością z repertuarem zaczerpniętym z wielu źródeł wystąpili tancerze i muzycy reprezentujący różne style muzyczne, różny wiek, różne talenty.

W derbach Pogoń Awenta lepsza od...
Dodano: 2019-11-10Zdjęć w galerii 49

W niedzielne popołudnie na siedleckim stadionie doszło do derbowego pojedynku Ekstraligi Rugby. MKS Pogoń Awenta Siedlce mierzyła się z Orkanem Sochaczew.

Wojsko zaczęło świętować dzień...
Dodano: 2019-11-10Zdjęć w galerii 36

Coraz mniej powodów do kąśliwych komentarzy o muzeum wojskowej techniki. To, co pokazano w niedzielę podczas wojskowego pikniku w siedleckim garnizonie, nie daje żadnych powodów do wstydu. Piknik pod hasłem „Służymy Niepodległej”, który odbył się 10 listopada na terenie siedleckich koszar, był jednym z kilkudziesięciu podobnych wydarzeń, jakie zorganizowano w garnizonach na terenie całej Polski.

Pięć setów i zwycięstwo Ósemki
Dodano: 2019-11-10Zdjęć w galerii 48

W meczu 9 kolejki II ligi siatkarki Ósemki Siedlce mierzyły się z Łaskovią Łask. Spotkanie było zacięte, losy zwycięstwa rozstrzygnęły się dopiero w tie-breaku. II liga, 9 kolejka Ósemka Siedlce – Łaskovia Łask 3:2

Małe Podlasie... Od 35 lat tańczą,...
Dodano: 2019-11-10Zdjęć w galerii 204

Mieszkając w Siemiatyczach nie można nie znać Zespołu Pieśni i Tańca Małe Podlasie. Tu niemal każdy mieszkaniec chociaż przez jakiś czas tańczył w zespole, tańczyły jego dzieci, dzieci sąsiadów, znajomych... A jeśli nawet nie, to na pewno widział nieraz koncerty zespołu, który występuje pod dachem i pod gołym niebem, w ośrodku kultury, w hali, w szkole, w amfiteatrze. Tańczą na scenie, na boisku na ulicy... Pełnią warty honorowe w kościele, są na procesjach... Małe Podlasie ma już 35 lat. Działające przy zespole Stowarzyszenie Wspierania Kultury Narodowej „Małe Podlasie” od 20 lat wspiera pracę zespołu. W sobotę, 9 listopada wszyscy członkowie zespołu i stowarzyszenia, ich przyjaciele i sympatycy mieli swoje wielkie święto.

Narodowe Święto Niepodległości w...
Dodano: 2019-11-10Zdjęć w galerii 88

Dziś, 10 listopada mieszkańcy miejscowości Swory, władze gminy, poczty sztandarowe oraz zaproszeni gości zgromadzili się na gminnych uroczystościach Narodowego Święta Niepodległości. Rozpoczęła je Msza św. w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa, którą koncelebrowali ks. Wojciech Bazan i ks. Jan Mroczek. Następnie wszyscy zgromadzeni udali się pod pomnik, gdzie delegacje złożyły kwiaty.

Siedlce: Gala Sztuk Walki Fight Night...
Dodano: 2019-11-10Zdjęć w galerii 90

9 listopada w Siedlcach odbyła się Gala Sztuk Walki Fight Night K1 Rules. Na siedleckim ringu stoczono m.in. walkę o pas mistrza świata.

61. Siedleckie Zaduszki Jazzowe 3
Dodano: 2019-11-10Zdjęć w galerii 15

Od nowatorskich eksperymentów, poprzez żywiołową, bezpretensjonalną zabawę, do ukłonu w stronę estradowej klasyki. 61. Siedleckie Zaduszki Jazzowe zapewniły publiczności muzyczną różnorodność. Danuta Błażejczyk

61. Siedleckie Zaduszki Jazzowe 2
Dodano: 2019-11-10Zdjęć w galerii 35

Od nowatorskich eksperymentów, poprzez żywiołową, bezpretensjonalną zabawę, do ukłonu w stronę estradowej klasyki. 61. Siedleckie Zaduszki Jazzowe zapewniły publiczności muzyczną różnorodność. Jazz Band Ball Orchestra i Stanley Breckenridge

61. Siedleckie Zaduszki Jazzowe 1
Dodano: 2019-11-10Zdjęć w galerii 25

Od nowatorskich eksperymentów, poprzez żywiołową, bezpretensjonalną zabawę, do ukłonu w stronę estradowej klasyki. 61. Siedleckie Zaduszki Jazzowe zapewniły publiczności muzyczną różnorodność. Adam Bałdych Quartet

Siatkarze KPS Siedlce w końcu...
Dodano: 2019-11-10Zdjęć w galerii 45

Pierwsze zwycięstwo w sezonie wywalczyli siatkarze KPS Siedlce. 9 listopada siedlecka drużyna pokonała przed własną publicznością BBTS Bielsko-Biała 3:0.

Pogoń bez punktów w starciu ze Stalą
Dodano: 2019-11-10Zdjęć w galerii 78

W sobotnie popołudnie, 9 listopada piłkarze Pogoni Siedlce mierzyli się przed własną publicznością ze Stalą Stalowa Wola. Niestety ekipa gospodarzy nie wywalczyła w tym meczu punktów.