Święto parafii Świętego Brata...
Dodano: 2017-06-19Zdjęć w galerii 63

Przed kościołem Świętego Brata Alberta w Łukowie stanął krzyż, który ma upamiętniać jubileusz 25-lecia parafii oraz 15-lecie powstania świątyni. Poświęcił go biskup Kazimierz Gurda w trakcie jubileuszowych uroczystości, które odbywały się w miniony weekend, 17 i 18 czerwca. Parafianie spotkali się w sobotę na na Mszy Świętej a w niedzielę na Festynie Parafialnym.

Jubileusz parafii w Kostomłotach
Dodano: 2017-06-18Zdjęć w galerii 216

W niedzielę, 18 czerwca odbyły się główne uroczystości jubileuszu 90-lecia odrodzenia się parafii katolickiej obrządku bizantyjsko - słowiańskiego w Kostomłotach nad Bugiem. Centralnym punktem była uroczysta Liturgia odpustowa pod przewodnictwem Metropolity Seniora Abpa Jana Martyniaka z Przemyśla, ze Słowem Bożym Biskupa Siedleckiego Kazimierza Gurdy.

Kłoczew: Kolejne spotkanie przy Krzyżu
Dodano: 2017-06-18Zdjęć w galerii 39

14 czerwca kolejny raz w kłoczewskiej parafii odbyło się spotkanie przy Krzyżu Pana Jezusa Chrystusa. O 17.30 rozpoczęło się nabożeństwo czerwcowe z czytaniem kartek z intencjami, następnie odprawiona została Msza św.

ŚDM Band na Jerychu Młodych
Dodano: 2017-06-17Zdjęć w galerii 44

16 czerwca Zespół Światowych Dni Młodzieży z Radzynia Podlaskiego uświetnił Jerycho Młodych. To był niezwykły czas - młodzież z diecezji siedleckiej spotkała się w Pratulinie na Jerychu Młodych, a radzyński zespół miał przyjemność i zaszczyt poprowadzić śpiew podczas całego wieczoru.

25-lecie parafii Świętego Brata...
Dodano: 2017-06-17Zdjęć w galerii 68

Dziś, 17 czerwca rozpoczęły się obchody jubileuszu 25-lecia parafii Świętego Brata Alberta w Łukowie. O godzinie 18.00 odprawiona została Msza Święta pod przewodnictwem biskupa radomskiego Henryka Tomasika. Obecni też byli biskup siedlecki Kazimierz Gurda, biskup Piotr Sawczuk oraz pierwszy proboszcz parafii ksiądz prałat Janusz Onufrejuk.

25-lecie parafii Świętego Brata...
Dodano: 2017-06-17Zdjęć w galerii 106

Dziś, 17 czerwca rozpoczęły się obchody jubileuszu 25-lecia parafii Świętego Brata Alberta w Łukowie. O godzinie 18.00 odprawiona została Msza Święta pod przewodnictwem biskupa radomskiego Henryka Tomasika. Obecni też byli biskup siedlecki Kazimierz Gurda, biskup Piotr Sawczuk oraz pierwszy proboszcz parafii ksiądz prałat Janusz Onufrejuk.

Pogrzeb śp. ppor. Zenona Kondrata
Dodano: 2017-06-17Zdjęć w galerii 23

Ponad dziewięćdziesięciu kapłanów wzięło udział w uroczystościach pogrzebowych śp. ks. ppor. Zenona Kondrata, które miały miejsce w kościele parafialnym w Brańsku 16 czerwca. Żałobnej Mszy św. przewodniczył ks. bp Tadeusz Pikus.

Uroczystość Bożego Ciała w...
Dodano: 2017-06-17Zdjęć w galerii 14

Od kilku lat uroczystość Bożego Ciała obchodzona w Bielsku Podlaskim gromadzi wszystkich wiernych z czterech parafii na wspólnym świętowaniu. W tym roku dzień ten nabrał jeszcze jednego, szczególnego charakteru, gdyż uroczystej Mszy św. polowej oraz procesji przewodniczył ks. bp. Tadeusz Pikus. Okazją ku temu było zakończenie wizytacji kanonicznej w Bazylice Mniejszej pw. Narodzenia NMP i św. Mikołaja.

Absolutorium dla burmistrza Siemiatycz
Dodano: 2017-06-17Zdjęć w galerii 13

W środę, 14 czerwca Rada Miasta Siemiatycze glosowała nad udzieleniem absolutorium burmistrzowi. Przed głosowanie burmistrz Piotr Siniakowicz przedstawiał sprawozdanie z realizacji zadań w 2016 roku. W pokaźnym wystąpieniu podkreślił m.in., że w roku 2016 budżet miasta zmieniano 16 razy dostosowując go do aktualnych potrzeb miasta.

Ulan-Majorat: Zwycięzcy X...
Dodano: 2017-06-17Zdjęć w galerii 130

14 czerwca w Hali Sportowej ZS im Jana Pawła II w Ulanie-Majoracie odbył się X Wojewódzki Turniej Zespołów Tanecznych o Puchar Marszałka Województwa Lubelskiego. Wzięło w nim udział 45 zespołów. W tym roku w turnieju prezentowały się zespoły tańca współczesnego i nowoczesnego, które przybyły z Lublina, Parczewa, Białej Podlaskiej, Chełma, Łęcznej, Świdnika, Bychawy, Międzyrzeca Podlaskiego, Łukowa, Radzynia Podlaskiego, Kocka, Milejowa, Leszkowic, Serokomli i Ulana-Majoratu. W prezentacjach wzięło udział około 600 tancerzy.

Łuków: Festyn Zdrowia i Bieg po...
Dodano: 2017-06-17Zdjęć w galerii 30

„Bycie fit jest teraz modne” - podkreślają nauczycielki z Gimnazjum nr 1 w Łukowie. Wykorzystując ten trend, zaprosiły swoich uczniów do udziału w Festynie Zdrowia oraz w Biegu po Zdrowie.

Boże Ciało w Trąbkach
Dodano: 2017-06-16Zdjęć w galerii 33

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w parafii św. Józefa w Trąbkach rozpoczęła się od Eucharystii, której przewodniczył proboszcz parafii, ks. kan. Jan Grochowski, homilię zaś wygłosił wikariusz, ks. Michał Gosk.