Powiat Siemiatycki pamięta o...
Dodano: 2020-05-03Zdjęć w galerii 27

Mieszkańcy i władze powiatu siemiatyckiego pamiętają o Konstytucji 3 maja. W 229. rocznicę uchwalenia Konstytucji - w niedzielę 3 maja starosta siemiatycki Jan Zalewski, wicestarosta Marek Bobel, przewodniczący Rady Powiatu Siemiatyckiego Henryk Boguszewski, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Siemiatyckiego Sylwester Zgierun w imieniu całej Rady Powiatu Siemiatyckiego i wszystkich mieszkańców powiatu złożyli kwiaty pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki.

Maj będzie suchy i umiarkowanie...
Dodano: 2020-05-01Zdjęć w galerii 12

Z amatorskiej prognozy pogody opracowanej przez Waldemara Naumiuka z Łosic wynika, że w maju nie powinniśmy narzekać na brak słońca. Będzie umiarkowanie ciepło z niewielką ilością opadów. Będą się pojawiać lokalne burze z gradem i silnym wiatrem. Najcieplejsza czeka nas trzecia dekada miesiąca.

32 nowe laptopy do zdalnego nauczania
Dodano: 2020-04-30Zdjęć w galerii 8

Burmistrz Miasta Bogusław Karakula przekazał na ręce dyrektorów wszystkich szkół podstawowych na terenie miasta sprzęt komputerowy wraz z oprogramowaniem, z przeznaczeniem na pomoc w procesie zdalnego nauczania.

Górzno: laptopy trafiły do uczniów
Dodano: 2020-04-30Zdjęć w galerii 10

W ramach projektu „Zdalna Szkoła” samorząd gminy Górzno pozyskał grant na zakup 33 komputerów dla uczniów szkół prowadzonych przez gminę.

Uczniowie z ZO w Nowej Wsi wzięli...
Dodano: 2020-04-29Zdjęć w galerii 47

Uczniowie z Zespołu Oświatowego w Nowej Wsi przystąpili do akcji „Kartka dla medyka". Inicjatywa polegała na narysowaniu, namalowaniu lub stworzeniu kartki z życzeniami i podziękowaniami dla pracowników służby zdrowia. To symboliczna forma podziękowania dla wszystkich lekarzy, pielęgniarek, ratowników i pozostałych pracowników medycznych w Polsce i na całym świecie. Każdego dnia ryzykują oni swoim zdrowiem, aby walczyć o nasze w czasie pandemii.

Łuków: kolejne koncerty pod balkonami
Dodano: 2020-04-29Zdjęć w galerii 21

Łukowski Ośrodek Kultury stara się umilić czas mieszkańcom i organizuje koncerty „pod balkonami”. Pierwszy taki koncert odbył się w miniony piątek na osiedlu Sienkiewicza. Dwa kolejne - na osiedlu Chącińskiego i osiedlu Unitów Podlaskich.

Szkolne Koło Wolontariatu „Pomocna...
Dodano: 2020-04-29Zdjęć w galerii 12

Czas, który obecnie przeżywamy, czas trwania epidemii koronawirusa jest dla nas wszystkich ogromnym wyzwaniem. To czas niepewności, zmian oraz lęku o siebie i innych. Ta chwila w wyjątkowy sposób motywuje do niesienia pomocy potrzebującym.

Decyzje Podlaskiego Sejmiku
Dodano: 2020-04-28Zdjęć w galerii 10

Dotacje na renowacje zabytków, dla strażaków biorących udział w akcji gaśniczej w Biebrzańskim Parku Narodowym oraz na działalność klubów sportowych z regionu, to jedne z wielu decyzji podjętych 27 kwietnia na XVIII Sesji Sejmiku Województwa Podlaskiego.

Na budowanym w Siemiatyczach basenie...
Dodano: 2020-04-28Zdjęć w galerii 26

27 kwietnia, na budowanej w Siemiatyczach pływalni zakończyła się instalacja wodnej zjeżdżalni. Zjeżdżalnia o długości 37 metrów w całości znajduje się we wnętrzu budynku, nad niecką rekreacyjną.

ŁOK: koncert pod balkonami
Dodano: 2020-04-27Zdjęć w galerii 26

Łukowski Ośródek Kultury zaprosił mieszkańców z osiedla Sienkiewicza do wyjścia na balkony i wysłuchania koncertu. Na trąbce zagrał Antonio Fartuszny. Kolejne takie koncerty mają odbywać się na kolejnych łukowskich osiedlach.

Siedlce: Parafia katedralna dziękuje...
Dodano: 2020-04-26Zdjęć w galerii 7

Ksiądz kan. Grzegorz Suchodolski przez ponad 3,5 roku pełnił posługę proboszcza w parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Siedlcach. W związku z mianowaniem ks. Grzegorza Suchodolskiego biskupem pomocniczym diecezji siedleckiej, przestaje on pełnić funkcję proboszcza z dniem 30 kwietnia.

Gmina Siedlce: wójt i sołtysi...
Dodano: 2020-04-26Zdjęć w galerii 13

W sobotę, 25 kwietnia wójt Henryk Brodowski roznosił maseczki mieszkańcom Gminy Siedlce. W akcję włączyli się także sołtysi: wsi Nowe Opole, Stare Opole, Opole Świerczyna, opiekunowie świetlic Nowe Opole i Stare Opole.