W Sobolach uczyli się o pamięci
Dodano: 2019-09-12Zdjęć w galerii 17

9 września w Szkole Podstawowej w Sobolach odbyły się warsztaty, których tematem przewodnim były Ćwiczenia z pamięci. Warsztaty poprowadzili artyści z Lublina: Ludomir Franczak – artysta wizualny, reżyser teatralny, kurator, oraz Magdalena Franczak – artysta wizualny. Uczestnikami byli uczniowie klasy VII i VIII.

Integracja i sport w Roskoszy
Dodano: 2019-09-12Zdjęć w galerii 30

Caritas Diecezji Siedleckiej zorganizowało festyn integracyjny „Sprawni – poprzez sport”. Jak co roku wydarzenie jest okazją do integracji osób niepełnosprawnych z różnych ośrodków z terenu województwa lubelskiego i mazowieckiego. W czwartek 12 września osoby niepełnosprawne oraz wolontariusze Caritas zgromadzili się w Europejskim Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy, na festynie sportowo – integracyjnym.

Z perspektywy siodełka
Dodano: 2019-09-12Zdjęć w galerii 9

Siedleccy rowerzyści wytykają, że mimo upływu lat ścieżki rowerowe wciąż nie tworzą spójnej sieci, a ich jakość pozostawia wiele do życzenia. W odpowiedzi na ich petycję prezydent miasta i naczelnik wydziału dróg objechali 7 września w ich towarzystwie newralgiczne odcinki.

18. Nadbużańskie Spotkania...
Dodano: 2019-09-12Zdjęć w galerii 49

10 września w Sokołowskim Ośrodku Kultury oficjalnie rozpoczęły się 18. Nadbużańskie Spotkania Folklorystyczne! Otwarcia dokonał Burmistrz Sokołowa Podlaskiego Bogusław Karakula.

Garwolin: wybrano najpiękniejszy...
Dodano: 2019-09-12Zdjęć w galerii 11

Rozstrzygnięta została 15. edycja konkursu na „Najpiękniejszy ogród i najciekawsze kompozycje zieleni – Garwolin 2019”. W tym roku do Urzędu Miasta wpłynęło 10 zgłoszeń.

Festyn Otwórz Oczy po raz trzeci w...
Dodano: 2019-09-12Zdjęć w galerii 9

Stowarzyszenie na rzecz osób niepełnosprawnych „Jacy? Tacy?” nie zwalnia tempa i już po raz trzeci zorganizowało w Łochowie Festyn Integracyjny - „Otwórz Oczy”, podczas którego prowadzona była zbiórka pieniędzy na warsztaty i terapię dla podopiecznych Stowarzyszenia.

Garwolin: wyjątkowe lekcje kultury...
Dodano: 2019-09-12Zdjęć w galerii 9

Festiwal Saturator Teatralny poprzedzają działania towarzyszące przygotowane dla dzieci i młodzieży. Jedne z nich to warsztaty "Lekcja Kultury Fizycznej", które rozpoczęły się 9 września w Publicznej Szkole Podstawowej nr 5 w Garwolinie.

Ratowanie pod ogniem
Dodano: 2019-09-11Zdjęć w galerii 22

Mają ratować rannych pod ostrzałem, w stresie i zagrożeniu. Ale to, czego się nauczą, przyda im się i w cywilnym życiu. Siedlecka obrona terytorialna szkoli właśnie kolejną grupę medyków pola walki.

Siedlce: 26. Międzynarodowe Dni z...
Dodano: 2019-09-11Zdjęć w galerii 187

W Siedlcach w minioną sobotę i niedzielę, 7 i 8 września odbywały się 26. Międzynarodowe Dni z Doradztwem Rolniczym. Organizowana przez miejscowy Oddział Mazowieckiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego impreza jak co roku cieszyła się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców regionu. Swoje stoiska przygotowało ponad 500 wystawców.

Wyniki konkursu plastycznego
Dodano: 2019-09-11Zdjęć w galerii 11

Jak co roku Katolickie Radio Podlasie i portal podlasie24.pl zaprosiły dzieci do udziału w konkursie plastycznym. Tegoroczna edycja konkursu odbywała się pod hasłem "Wakacyjna wizyta w lesie". wygrała W kategorii przedszkolaków wygrała Dorotka Wawryniuk, natomiast w kategorii wiekowej 7-10 zwyciężył Kuba Cielemęcki.

26. Międzynarodowe Dni z Doradztwem...
Dodano: 2019-09-11Zdjęć w galerii 42

Najnowsze technologie, tradycja i rękodzieło, maszyny i urządzenia, polska żywność. To tylko niektóre elementy z bogatej oferty Międzynarodowych Dni z Doradztwem Rolniczym , które odbyły się w Siedlcach.

26. Międzynarodowe Dni z Doradztwem...
Dodano: 2019-09-11Zdjęć w galerii 37

Najnowsze technologie, tradycja i rękodzieło, maszyny i urządzenia, polska żywność. To tylko niektóre elementy z bogatej oferty Międzynarodowych Dni z Doradztwem Rolniczym , które odbyły się w Siedlcach.