• Katolickie Radio Podlasie
  • e-mail
  • SMS
  • Radio

Z Łukowa wyruszyła Sztafeta...
Dodano: 2018-05-23Zdjęć w galerii 49

Dziś, 23 maja o godzinie 8.00 rano wyruszyła z Łukowa VI Sztafeta Niepodległości śladami ks. generała Stanisława Brzóski. Bierze w niej udział ponad setka młodych osób. Wspólnie pokonają trasę z Łukowa do Sokołowa Podlaskiego. Ich celem jest uczczenie pamięci tych, którzy walczyli o Niepodległość.

Eliminacje konkursu Makuszyńskiego w...
Dodano: 2018-05-23Zdjęć w galerii 29

W Siedlcach trwają miejskie eliminacje XXXV Konkursu Recytatorskiego dla Dzieci im. Kornela Makuszyńskiego. 22 maja w Sali Białej Miejskiego Ośrodka Kultury, swoje umiejętności zaprezentowali uczniowie klas I-III z siedleckich szkół. 23 maja od godziny 9.00, komisja oceni prezentacje klas IV-VI. Najlepszych recytatorów z obu grup będzie można zobaczyć w finale konkursu, który 13 maja zgromadzi w siedleckiej sali „Podlasie” uczniów szkół podstawowych z całego regionu.

Studenci przejęli klucze do miasta...
Dodano: 2018-05-23Zdjęć w galerii 56

Studenci z bialskich uczelni rozpoczęli dni kultury studenckiej. Samorząd PSW postawił na gwizdy hip-hopu. Na scenie wystąpili: TEDE, O.S.T.R., młode wilki polskiego rapu: łódzkie DWA SŁAWY oraz Otschochodzi. AWF zorganizował juwenalia na własnych obiektach. Impreza będzie miała charakter pikniku rekreacyjno-rozrywkowego.

III Konkurs Tańca oraz warsztaty...
Dodano: 2018-05-22Zdjęć w galerii 105

Kilkanaście zespołów tanecznych wzięło udział w III Otwartym Konkursie Tańca Folkowego “Folkowe impresje”, który odbył się 20 maja w Sworach k. Białej Podlaskiej pod hasłem “Poloneza część zacząć”. Organizatorami wydarzenia odbywającego się w ramach obchodów Roku Niepodległości byli: Wójt Gminy Biała Podlaska, GOK w Białej Podlaskiej, Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej oraz Publiczne Gimnazjum w Sworach.

III Konkurs Tańca oraz warsztaty...
Dodano: 2018-05-22Zdjęć w galerii 44

Kilkanaście zespołów tanecznych wzięło udział w III Otwartym Konkursie Tańca Folkowego “Folkowe impresje”, który odbył się 20 maja w Sworach k. Białej Podlaskiej pod hasłem “Poloneza część zacząć”. Organizatorami wydarzenia odbywającego się w ramach obchodów Roku Niepodległości byli: Wójt Gminy Biała Podlaska, GOK w Białej Podlaskiej, Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej oraz Publiczne Gimnazjum w Sworach. Konkurs poprzedziły warsztaty taneczne, które poprowadził Krzysztof Szyszko - instruktor i choreograf ZPiT „Małe Podlaskie” z Siemiatycz.

Przesłuchania „Eurosong 2018”...
Dodano: 2018-05-22Zdjęć w galerii 20

22 maja w sali widowiskowej „Podlasie” Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach zakończyły się eliminacje konkursowe II edycji piosenki optymistycznej „Eurosong 2018”.

O misji w Ugandzie
Dodano: 2018-05-22Zdjęć w galerii 12

Do naszej redakcji dotarła kolejna korespondencja o misji w Ugandzie. Tym razem autorem tekstu i zdjęć jest Krzysztof Błażyca, redaktor Gościa Niedzielnego.

Biskup Kazimierz Gurda poświęcił...
Dodano: 2018-05-22Zdjęć w galerii 50

22 maja przy Sanktuarium Błogosławionych Męczenników Podlaskich w Pratulinie został poświęcony pomnik Konrada Greczuka – unity i współpracownika Ks. Józefa Pruszkowskiego. Pomnik poświęcił biskup siedlecki Kazimierz Gurda. Nagrobek został sfinansowany dzięki ofiarom księży kanoników Kapituły Katedralnej, Janowskiej, Łukowskiej, Parczewskiej i Garwolińskiej.

Zawodnicy Triathlon Siedlce Club...
Dodano: 2018-05-22Zdjęć w galerii 11

W sobotę 19 maja odbyły się w Rumi Mistrzostwa Polski w Duathlonie. Zawody Polskiego Związku Triathlonu. W mistrzostwach starowała piątka zawodników Triathlon Siedlce Club

FLESZ z Terespola na XIV Turnieju...
Dodano: 2018-05-22Zdjęć w galerii 9

W piątek 18 maja trzy formacje zespołu tanecznego FLESZ z Terespola: Fqueens, Flesz Mini i Flesz Dance Company oraz 8 solistek i jeden duet wzięły udział w XIV Turnieju Tańca Nowoczesnego o Puchar Burmistrza Łęcznej.

Eliminacje powiatowe 37. Małego...
Dodano: 2018-05-22Zdjęć w galerii 44

21 maja 2018 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Ulanie-Majoracie odbyły się eliminacje powiatowe 37. Małego Konkursu Recytatorskiego Prozy i Poezji Polskiej.

Europejsko w Mordach
Dodano: 2018-05-22Zdjęć w galerii 36

W Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Mordach odbyła się 21 maja XI edycja Festiwalu Piosenki Europejskiej. W tym roku jego zwycięzcami została młodzież z Węgrowa, Wiśniewa, Łosic oraz z Mordów.