• Katolickie Radio Podlasie
  • e-mail
  • SMS
  • Radio

Centrum Międzyrzeca Podlaskiego...
Dodano: 2017-12-08Zdjęć w galerii 15

Tegorocznym hitem w centrum Międzyrzeca jest św. Mikołaj na motorze. Motocykl Mikołaja wyposażony jest w ogromny kosz, w którym możemy sobie usiąść i zrobić zdjęcie. Jest też ogromna bombka, którą można podziwiać od zewnątrz jak i od wewnątrz.

Powiat garwoliński: inauguracja...
Dodano: 2017-12-08Zdjęć w galerii 30

W 150. urodziny Marszałka Józefa Piłsudskiego oficjalnie zainaugurowane zostały powiatowe obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Patriotyczna uroczystość miała miejsce w I Liceum Ogólnokształcącym im. Marszałka Piłsudskiego, które jest rówieśnikiem Niepodległej.

Borowie: Mikołaje w placówkach...
Dodano: 2017-12-08Zdjęć w galerii 85

6 grudnia wszystkie placówki oświatowe w gminie Borowie odwiedzili tajemniczy goście, którzy chodzili od klasy do klasy i obsypywali uczniów słodyczami.

Olimpiada Logistyczna w Zespole...
Dodano: 2017-12-07Zdjęć w galerii 18

67 uczniów z Białegostoku, Bielska Podlaskiego, Lublina, Łukowa, Siedlec, Sokołowa Podlaskiego, Warszawy oraz Zamościa wzięło udział etapie okręgowym X edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. Gospodarzem tego etapu eliminacji był Zespół Szkół nr 3 w Łukowie.

Siedlce: I Turniej Matematyczny...
Dodano: 2017-12-07Zdjęć w galerii 19

5 grudnia w Szkole Podstawowej nr 4 im. Adama Mickiewicza w Siedlcach odbył się I Turniej Matematyczny „Matemaxus”. Imprezę swoim patronatem objęli: Mazowiecki Kurator Oświaty, Prezydent Miasta Siedlce i Rektor Uniwersytetu Przyrodniczo – Humanistycznego w Siedlcach. Głównymi organizatorami i pomysłodawcami Turnieju są Szkoła Podstawowa nr 4 im. Adama Mickiewicza w Siedlcach oraz Wydział Nauk Ścisłych UPH w Siedlcach.

X Jubileuszowy Festiwal w Wyszkowie
Dodano: 2017-12-07Zdjęć w galerii 8

28 listopada w Samorządowej Szkole Podstawowej w Wyszkowie odbył się X Festiwal Pieśni Patriotycznej. Relację z tego wydarzenia nadesłała do nas pani Hanna Żółkowska-Koper.

Czy w Siemiatyczach doszło do...
Dodano: 2017-12-07Zdjęć w galerii 25

W Siemiatyczach w okolicy cmentarza żydowskiego, pracownicy zakładu energetycznego stawiając transformator natrafili na fragmenty ludzkich kości. Na miejsce zdarzenia przyjechał naczelny rabin Polski Michel Schudrich. Rabin nazywa zaistniałą sytuację profanacją. O sprawie została powiadomiona prokuratura, konserwator zabytków i nadzór budowlany.

Mikołajkowe Mistrzostwa w warcabach...
Dodano: 2017-12-07Zdjęć w galerii 14

54 zawodników wzięło udział w Mikołajkowych Indywidualnych Mistrzostwach w Warcabach 64-polowych o Puchar Burmistrza. Do udziału w rozgrywkach zaprosił Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Parafialny św. Mikołaj w Międzyrzecu
Dodano: 2017-12-07Zdjęć w galerii 28

W środę, 6 grudnia św. Mikołaj rozdawał słodkie prezenty dzieciom z parafii św. Apostołów Piotra i Pawła w Międzyrzecu Podlaskim.

Łuków: Kreatywne Kobiety rozdawały...
Dodano: 2017-12-07Zdjęć w galerii 10

Kreatywne Kobiety działające w Łukowie zakończyły oficjalnie akcję szycia maskotek i skarpeciaków. Wszystkie wykonane przytulanki zostały rozdane. Część z nich trafiła do Szpitala Dziecięcego w Lublinie, a część do Stacji Pogotowia Ratowniczego w Łukowie.

Łuków: Mikołaj, prezenty i choinka
Dodano: 2017-12-07Zdjęć w galerii 53

Łukowski Ośrodek Kultury zamienił się 6 grudnia w „Świąteczną Krainę”. Były gry, konkursu i moc prezentów. Popołudniową zabawę zakończyło przybycie Mikołaja i rozświetlenie choinki na Placu Solidarności i Wolności.

Gmina Garwolin: trening pod okiem...
Dodano: 2017-12-07Zdjęć w galerii 26

5 grudnia w Szkole Podstawowej im. Ks. Bronisława Markiewicza w Rudzie Talubskiej rozpoczęła się pierwsza lekcja pokazowa startującego w gminie Garwolin projektu „Akademia Siatkówki Kadziewicz, Siezieniewski, Dobrowolski”.