• Katolickie Radio Podlasie
  • e-mail
  • SMS
  • Radio

Łuków: wiersze i piosenki o miłości
Dodano: 2017-02-15Zdjęć w galerii 22

Mieszkańcy Łukowa mogli 14 lutego, w dniu święta zakochanych spotkać w różnych miejscach artystów z Łukowskiego Ośrodka Kultury. Młodzi recytatorzy i wokaliści prezentowali wiersze i piosenki o miłości.

Nieważne jak, ważne, że czytam
Dodano: 2017-02-15Zdjęć w galerii 20

„Nieważne jak, ważne, że czytam” to tytuł wystawy zdjęć przygotowanej przez uczniów z Zespołu Szkół nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Łukowie. Wystawa to jedno z działań promujących czytanie wśród uczniów.

Powiatowa Gala Stypendystów
Dodano: 2017-02-15Zdjęć w galerii 18

8 lutego w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Węgrowie odbyła się Powiatowa Gala Stypendystów.

W Miętnem na sportowo i zabytkowo
Dodano: 2017-02-15Zdjęć w galerii 40

Blisko 30 zawodników i zawodniczek stanęło do sportowej rywalizacji w biegach narciarskich, które rozgrywano na terenie zabytkowego parku w Miętnem. Sportową imprezę na rozpoczęcie zimowych ferii zorganizowało Powiatowe Centrum Kultury i Promocji, a patronatem objął starosta garwoliński.

Uwaga, człowiek w wodzie –...
Dodano: 2017-02-15Zdjęć w galerii 101

Strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Siemiatyczach w środę, 15 lutego prowadzili szkolenie z ratownictwa na lodzie. Zawodowi strażacy dzieli się swoją wiedzą, umiejętnościami i doświadczeniem z policją i strażakami ochotnikami.

Korytnica: dla babć i dziadków
Dodano: 2017-02-15Zdjęć w galerii 11

W Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Korytnicy w gminie Trojanów odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Zaproszeni dziadkowie licznie przybyli, aby podziwiać występy swoich wnucząt. Dla gości przygotowano wspaniały program artystyczny oraz poczęstunek.

Radoryż Smolany: szkolne awanse cz. 2
Dodano: 2017-02-14Zdjęć w galerii 29

31 uczniów klas pierwszych i drugich z Zespołu Szkół w Radoryżu Smolanym awansowało na kolejny stopień kadeta. To dla nich nagroda za dobre wyniki w nauce, wysoką frekwencję i dobre zachowanie. To szkolny sposób na motywowanie uczniów klas mundurowych.

Radoryż Smolany: szkolne awanse cz. 1
Dodano: 2017-02-14Zdjęć w galerii 30

31 uczniów klas pierwszych i drugich z Zespołu Szkół w Radoryżu Smolanym awansowało na kolejny stopień kadeta. To dla nich nagroda za dobre wyniki w nauce, wysoką frekwencję i dobre zachowanie. To szkolny sposób na motywowanie uczniów klas mundurowych.

Msza św. i koncert w rocznicę...
Dodano: 2017-02-14Zdjęć w galerii 11

W 77. rocznicę pierwszej masowej deportacji Polaków na Syberię oraz 82 miesięcznicę katastrofy smoleńskiej 10 lutego w kościele pw. Błogosławionych Męczenników Podlaskich w Radzyniu została odprawiona Msza św. w intencji ofiar tych wydarzeń oraz w intencji Ojczyzny. Po Eucharystii z koncertem wystąpiła Kameralna Orkiestra Akordeonowa Arti Sentemo. - Wygrali najpiękniejsze kazanie o miłości Ojczyzny – podsumował proboszcz parafii pw. św. Anny ks. Henryk Och.

Walentynki okazją do zadania...
Dodano: 2017-02-14Zdjęć w galerii 24

Paweł, zawodowy strażak z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łukowie postanowił w Walentynki zadać swojej ukochanej bardzo ważne pytanie. Chciał się dowiedzieć, czy wyjdzie za niego za mąż. Chciał też, aby to wydarzenia miało odpowiednią „strażacką” oprawę. I tak też się stało, w czym pomogli mu jego koledzy strażacy.

Spotkanie Siedleckiego Klubu...
Dodano: 2017-02-14Zdjęć w galerii 34

12 lutego z udziałem Anny Kirchner - wiceprezes PTTK , oddział Podlasie, w Muzeum Regionalnym w Siedlcach odbyło się spotkanie, podczas którego wybrano w tajnym głosowaniu członków Zarządu Siedleckiego Klubu Kolekcjonerów. Wskazano także 4 delegatów na zjazd wyborczy oddziału PTTK, który odbędzie się 2 kwietnia w Siedlcach.

Dzień Chorego w Wirowie
Dodano: 2017-02-14Zdjęć w galerii 18

11 lutego, w Dzień Chorego, ks. bp Tadeusz Pikus odwiedził Dom Pomocy Społecznej w Wirowie. Głównym punktem spotkania była Msza św. pod przewodnictwem ks. Biskupa w kaplicy Domu pw. bł. Marty Wołowskiej.