Gimnazjaliści rodzicom. Jasełka w...
Dodano: 2017-01-13Zdjęć w galerii 10

11 stycznia w Gimnazjum nr 1 w Łosicach wystawiono Jasełka. Bożonarodzeniowa inscenizacja została przygotowana przez uczniów, a na widowni zasiedli rodzice. Relację i zdjęcia z tego wydarzenia otrzymaliśmy od wychowawczyni gimnazjalistów, Iwony Muder.

Zima na drogach
Dodano: 2017-01-13Zdjęć w galerii 11

Zima to nie najlepszy okres dla kierowców. W Łukowie narzekają oni na trudne warunki na drogach. Najwięcej krytycznych głosów było słychać, kiedy temperatura spadła do -25 stopni. Teraz zapowiadane są opady śniegu. Kierowcy nie mają łatwego życia, a drogowcy mają dużo pracy.

Wojciech Sumliński w Siedlcach
Dodano: 2017-01-12Zdjęć w galerii 94

Spotkania z autorami książek nie są w Siedlcach niczym rzadkim ani wyjątkowym, ale zazwyczaj są to imprezy gromadzące po kilkadziesiąt osób. W środę (11 stycznia) odbyło się jednak spotkanie, które przyciągnęło ich kilkaset. Komu udało się zgromadzić taki tłum?

Kolędowanie w Pałacu Ogińskich
Dodano: 2017-01-12Zdjęć w galerii 12

11 stycznia po raz kolejny społeczność siedleckiego Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego i przyjaciele uczelni spotkali się podczas „Kolędowania w Pałacu Ogińskich, czyli noworocznego wspólnego śpiewania”.

Bal Karnawałowy w Wólce Dobryńskiej
Dodano: 2017-01-12Zdjęć w galerii 18

Wiele radości i niezapomnianych wrażeń dostarczył dzieciom Bal Karnawałowy, który odbył się 11 stycznia w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Wólce Dobryńskiej. Na bal zostały zaproszone dzieci ze środowiska lokalnego.

Diecezjalny finał Olimpiady Teologii...
Dodano: 2017-01-12Zdjęć w galerii 74

Trzech uczniów będzie reprezentowało diecezję siedlecką podczas Finału Ogólnopolskiego XXVII edycji Olimpiady Teologii Katolickiej w Lublinie. Dziś, 12 stycznia w Siedlcach odbył się etap diecezjalny, w którym pierwsze miejsce zajęła Magdalena Ślińska z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Żelechowie, na drugim i trzecim miejscu uplasowali się uczniowie z Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. C. K. Norwida w Garwolinie Jan Szewczyk i Oliwia Kęsik.

Łuków: Spotkanie opłatkowe PiS
Dodano: 2017-01-12Zdjęć w galerii 33

Do naszej redakcji nadeszła relacja ze spotkania opłatkowego członków i sympatyków Prawa i Sprawiedliwości. Spotkanie to odbyło się 5 stycznia.

Spotkanie biskupa Tadeusza Pikusa z...
Dodano: 2017-01-12Zdjęć w galerii 25

10 stycznia w Miedznie odbyło się spotkanie opłatkowe biskupa drohiczyńskiego Tadeusza Pikusa z sołtysami diecezji drohiczyńskiej. Przybyli na nie sołtysi z dekanatów: węgrowskiego, łochowskiego, sterdyńskiego oraz sokołowskiego. W wydarzeniu uczestniczyli również duszpasterze oraz samorządowcy z terenu powiatu węgrowskiego.

Samochód bojowy dla strażaków ze...
Dodano: 2017-01-12Zdjęć w galerii 8

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Zwoli w gminie Miastków Kościelny otrzymała od samorządu gminy samochód ratowniczo-gaśniczy marki DAF. Zastąpił on wysłużonego Stara, a w niedalekiej przyszłości może będzie służył do działań bojowych w ramach Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, bo jednostka czyni starania, by zostać włączoną do tego systemu.

Spotkanie Noworoczne z Sołtysami w...
Dodano: 2017-01-11Zdjęć w galerii 18

9 stycznia w bielskiej Bazylice NNMP i św. Mikołaja w Bielsku Podlaskim biskup drohiczyński Tadeusz Pikus zapoczątkował spotkania z sołtysami z diecezji drohiczyńskiej. W spotkaniu tym uczestniczyli sołtysi z dekanatów: bielskiego, brańskiego i hajnowskiego. Obecni byli też dziekani i księża z tych dekanatów oraz przedstawiciele władz samorządowych. Część osób, z przybyłych na to doroczne spotkanie, podobnie jak wielu mieszkańców zamieszkujących te powiaty, jest wyznania prawosławnego. Z racji na przypadający trzeci dzień świat Bożego Narodzenia ks. proboszcz Kazimierz Siekierko złożył wyznawcom prawosławia życzenia świąteczne. Spotkania noworoczne z sołtysami odbywają się od 2001 roku. Zapoczątkował je ks. bp Antoni Dydycz.

Średniowieczna bulla w Muzeum...
Dodano: 2017-01-11Zdjęć w galerii 12

„Jak miła Panie jest świątynia Twoja” – tymi słowami psalmu responsoryjnego modlili się wierni zgromadzeni 10 stycznia w katedrze drohiczyńskiej, by świętować rocznicę poświęcenia katedry. Ten dzień zostanie zapamiętany również z powodu uroczystego przekazania do Muzeum Diecezjalnego fragmentu bulli papieża Marcina V, pochodzącej z XV w.

Spotkanie opłatkowe Rencistów i...
Dodano: 2017-01-11Zdjęć w galerii 65

Spotkanie opłatkowe Rencistów i Emerytów odbyło się 7 stycznia w Sławatyczach. Rozpoczęła je uroczysta Msza Św. odprawiona w kościele parafialnym w Sławatyczach przez ks. Mirosława Krupskiego - proboszcza miejscowej parafii. Następnie wszyscy zaproszeni goście przeszli do sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury.