Ogień Niepodległości płonie na...
Dodano: 2019-11-09Zdjęć w galerii 41

8 listopada do Międzyrzeca Podlaskiego dotarł Ogień Niepodległości. Zapłonął w Urzędzie Miasta i Gminy. Został przekazany przez przedstawicieli Konnej Straży Ochrony Przyrody i Tradycji oraz Nadleśnictwa Międzyrzec i Jednostki Ratowniczej Państwowej Straży Pożarnej w Międzyrzecu.

Śniadanie, które daje moc w Szkole...
Dodano: 2019-11-09Zdjęć w galerii 96

W piątek, 8 listopada w ramach Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania, w Szkole Podstawowej Nr 1 im. ks. Anny z Sapiehów Jabłonowskiej w Siemiatyczach po raz dziewiąty odbyła się akcja „Śniadanie daje moc”. To ogólnopolska inicjatywa, która ma na celu kształtowanie dobrych nawyków żywieniowych oraz zwiększanie świadomości dzieci i rodziców na temat tego jak ważnym posiłkiem w prawidłowej diecie dziecka jest śniadanie.

Potrzeba nam więcej retencjonowanej...
Dodano: 2019-11-08Zdjęć w galerii 27

„Retencja wodna w województwie lubelskim” – pod takim hasłem w Urzędzie Gminy Terespol odbyła się konferencja naukowo-techniczna. Spotkanie było okazją do rozmów na temat zasobów wód w Polsce oraz do prezentacji nowego zbiornika małej retencji, który powstał w Kobylanach.

Pieśni patriotyczne wybrzmiewały w...
Dodano: 2019-11-08Zdjęć w galerii 27

Łącznie blisko 170 młodych artystów wystąpiło 7 listopada na scenie Łosickiego Domu Kultury podczas VII edycji Powiatowego Przeglądu Piosenki i Pieśni Patriotycznej.

Biegi Niepodległościowe w...
Dodano: 2019-11-08Zdjęć w galerii 46

7 listopada na Stadionie Gminnym w Kąkolewnicy odbyły się już po raz XXIV Biegi Niepodległościowe, zorganizowane z okazji 101 rocznicy Odzyskania Niepodległości.

Święto Niepodległości w...
Dodano: 2019-11-08Zdjęć w galerii 54

Uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 1 w Łukowie wspólnie obchodzili Święto Niepodległości. Uroczysty apel odbył się w piątek 8 listopada.

Jubileuszowy X Festiwal Pieśni...
Dodano: 2019-11-08Zdjęć w galerii 71

Już po raz dziesiąty uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Dobrogosta Krasińskiego w Węgrowie wzięli udział w konkursie organizowanym w ramach Festiwalu Pieśni Patriotycznej. To właśnie w ten sposób rok rocznie młodzi obchodzą odzyskanie przez Polskę Niepodległości. Festiwal odbył się w piątek, 8 listopada w siedzibie szkoły.

„Mazurek Dąbrowskiego”...
Dodano: 2019-11-08Zdjęć w galerii 13

Uczniowie i nauczyciele odśpiewali dziś, 7 listopada o godz. 11.11 „Mazurka Dąbrowskiego”. To efekt akcji „Szkoła do Hymnu” przygotowanej przez Ministerstwo Edukacji oraz Rady Dzieci i Młodzieży, w związku ze zbliżającym się „Świętem Niepodległości”. Do inicjatywy przyłączyła się m.in. społeczność Szkoły Podstawowej nr 4 w Siedlcach.

Aktywnie i w zgodzie z naturą
Dodano: 2019-11-08Zdjęć w galerii 12

W Rabianach w gminie Korytnica, grupa mieszkańców wraz z jednostką OSP Rabiany w ostatnich miesiącach realizowała projekt pt. "Aktywnie i w zgodzie z naturą". Dzięki niemu dzieci i dorośli mogli zdobyć wiedzę oraz wrażliwość ekologiczną dotyczącą ochrony środowiska, a w szczególności ochrony owadów zapylających.

Kaprysy Łazarza i Dzień gniewu na...
Dodano: 2019-11-08Zdjęć w galerii 34

Na scenie Łukowskiego Ośrodka Kultury wystąpił Teatr TŁOK i uczniowie z IV LO im. Jana Pawła II. Swoimi występami zainaugurowali Łukowską Moc Teatralną, odbywającą się w ramach Łukowskiej Mocy Kultury.

Kaprysy Łazarza i Dzień gniewu na...
Dodano: 2019-11-08Zdjęć w galerii 19

Na scenie Łukowskiego Ośrodka Kultury wystąpił Teatr TŁOK i uczniowie z IV LO im. Jana Pawła II. Swoimi występami zainaugurowali Łukowską Moc Teatralną, odbywającą się w ramach Łukowskiej Mocy Kultury.

„Do Hymnu” - mali patrioci
Dodano: 2019-11-08Zdjęć w galerii 61

Bardzo podniośle wygląda piątek, 8 listopada w Przedszkolu nr 3 w Siemiatyczach, które od progu wita dzieci i gości biało-czerwonymi barwami. Wszyscy od najmłodszych dzieci w żłobku, poprzez grupy przedszkolne i pracowników w odświętnych strojach z biało-czerwonymi kokardami, i od razu wiadomo, że to ważny dzień.