Od 20 kwietnia w lasach bez maseczki
Dodano: 2020-04-20Zdjęć w galerii 14

Od 20 kwietnia zostały otwarte lasy i parki narodowe w całej Polsce, do których wstępu zabroniono z powodu epidemii koronawirusa - informuje Ministerstwo Środowiska. Nie ma w nich obowiązku noszenia maseczki ochronnej. Decyzję podjęto z rekomendacji ministra środowiska Michała Wosia. fot.: Agnieszka Bolewska Iwaniuk

Lądowanie śmigłowca LPR przy ulicy...
Dodano: 2020-04-18Zdjęć w galerii 7

Spore poruszenie wśród mieszkańców osiedla Wysokie w Siemiatyczach wywołało dzisiejsze lądowanie śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Gmina Wiśniew szyje maseczki
Dodano: 2020-04-17Zdjęć w galerii 14

Gminny Ośrodek Kultury w Wiśniewie zachęcił mieszkanki z Gminy Wiśniew aby włączyły się w akcję szycia maseczek. We wspólnym działaniu biorą udział kobiety z Gostchorzy, Helenowa, Łupin, Śmiar, Wiśniewa i Wiśniewa Kolonii i miejscowości Borki Paduchy i Ciosny. Szyją twórcy ludowi, pracownicy GOKu, członkowie KGW, Zespół Ludowy Wiśniewiacy i inni mieszkańcy.

Dlaczego zawód medyczny? Cudowna moc...
Dodano: 2020-04-17Zdjęć w galerii 7

Masaż jest jedną ze starszych technik leczniczych. Ma właściwości lecznicze, profilaktyczne, kosmetyczne i relaksacyjne. Razem z kinezyterapią i fizykoterapią jest integralną częścią fizjoterapii.Masaż był stosowany już od wieków przez starożytnych Chińczyków, Hindusów, Greków i Rzymian. Dzisiaj notuje się renesans tego zbawiennego zabiegu.

Biskup nominat Grzegorz Suchodolski:...
Dodano: 2020-04-16Zdjęć w galerii 45

Ks. kan. Grzegorz Suchodolski, dotychczasowy proboszcz parafii katedralnej w Siedlcach, został mianowany biskupem pomocniczym diecezji siedleckiej. Decyzję Ojca Świętego Franciszka ogłosiła 16 kwietnia w południe Stolica Apostolska. Treść decyzji odczytał w południe w siedleckiej Kurii Biskupiej Biskup siedlecki Kazimierz Gurda. - Dziękuje za wyrażone zaufanie wobec mojej osoby i za przedstawienie mnie w gronie kandydatów do tej nominacji - powiedział biskup nominat Grzegorz Suchodolski.

Garwolin: maseczki, płyny...
Dodano: 2020-04-16Zdjęć w galerii 8

Miasto wyposażyło seniorów w pakiety zawierające środki ochrony dróg oddechowych i skóry oraz ulotki z najważniejszymi informacjami dotyczącymi zaleceń, by zabezpieczyć się przed koronawirusem. W najbliższych dniach pierwsza grupa seniorów otrzyma specjalne opaski monitorujące ich stan zdrowia.

PRZEDSZKOLAKI DZIĘKUJĄ BOHATEROM...
Dodano: 2020-04-15Zdjęć w galerii 11

Wszystkim pracownikom służby zdrowia, którzy co dzień poświęcają swoje zdrowie i życie aby ratować chorych. Wszystkim służbom ratowniczym: policjantom, strażakom, żołnierzom- tym, którzy dbają o nasze bezpieczeństwo. Wszystkim cichym bohaterom codziennego dnia, którzy codziennie wykonują swoją pracę, aby wszystkim było łatwiej - dziękują przedszkolaki z Zespołu Oświatowego w Grochowie w gminie Sokołów Podlaski. Swoimi laurkami maluchy chcą okazać szacunek oraz podziękować za trud i poświęcenie wszystkim, codziennym BOHATEROM. W galerii prezentujemy niektóre z prac najmłodszych podopiecznych ZO w Grochowie.

Uczniowie z Zespołu Szkół nr 3 w...
Dodano: 2020-04-15Zdjęć w galerii 20

Siedmioro uczniów z Zespołu Szkół nr 3 w Łukowie awansowało do finału Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno – Logistycznej. Organizuje ją Uniwersytet Gdański. Finał olimpiady zaplanowano na czerwiec.

Pożegnano śp. ks. kan. Lucjana...
Dodano: 2020-04-14Zdjęć w galerii 9

14 kwietnia w kościele pw. św. Stanisława BM w Siedlcach odbyły się uroczystości pogrzebowe śp. ks. kan. Lucjana Chojniaka, emerytowanego kapłana diecezji siedleckiej.

Garwolin: zdalne nauczanie ze wsparciem
Dodano: 2020-04-14Zdjęć w galerii 9

Sto laptopów zakupiło miasto Garwolin do zdalnego nauczania dla uczniów, którzy nie mogli dotychczas skorzystać z tej formy nauki. Na ten cel niemal osiemdziesiąt tysięcy złotych pozyskano w ramach rządowego wsparcia zdalnego nauczania, a dwadzieścia miasto dołożyło z własnego budżetu. Przed świętami sprzęt komputerowy trafił do szkół.

Msza Św. Rezurekcyjna w...
Dodano: 2020-04-12Zdjęć w galerii 11

Wielka radość nas ogarnia, bo mamy dzień zwycięstwa, Chrystus zwyciężył, nie ma go w grobie! Biegniemy z Marią i apostołami, że nie ma go tam! - mówił biskup drohiczyński Piotr Sawczuk podczas Mszy Św. Rezurekcyjnej sprawowanej w Niedzielę Zmartwychwstania (12 kwietnia) w drohiczyńskiej katedrze.

Wigilia Paschalna w siedleckiej katedrze
Dodano: 2020-04-12Zdjęć w galerii 13

Biskup Siedlecki Kazimierz Gurda przewodniczył 11 kwietnia w siedleckiej katedrze Wigilii Paschalnej. Uroczystość w tym roku nie mogła rozpocząć się liturgią światła ze względu na odgraniczenia, ale wierni poprzez transmisję radiową i wideo, mogli uczestniczyć w rozbudowanej liturgii Słowa. W historię Zbawienia wprowadziło wiernych dziewięć czytań biblijnych, przeplatanych psalmami i modlitwą, poczynając od stworzenia świata, przez ofiarę Izaaka, wyjście Izraelitów z niewoli egipskiej, proroctwa zapowiadające Mesjasza aż do Ewangelii o Zmartwychwstaniu Jezusa.