DZIEŃ KOBIET W GMINIE TERESPOL
Dodano: 2017-03-16Zdjęć w galerii 24

12 marca w Urzędzie Gminy Terespol odbył się Gminny Dzień Kobiet. Zebrane w tym szczególnym dniu Panie przywitała Dyrektor GCK oraz Wójt Gminy Terespol, składając życzenia. W dalszej części spotkania delegacja OSP z terenu gminy Terespol wręczyła każdej z Pań kwiaty oraz upominki.

W ping-ponga o Puchar Burmistrza...
Dodano: 2017-03-16Zdjęć w galerii 48

11 marca w hali sportowej przy Zespole Szkół w Żelechowie tradycyjnie spotkali się pasjonaci tenisa stołowego z powiatu garwolińskiego i okolic, aby wziąć udział w XXII Otwartym Turnieju Tenisa Stołowego o Puchar Burmistrza Żelechowa.

Miętne: kwiaty dla pań
Dodano: 2017-03-16Zdjęć w galerii 12

Blisko 300 tulipanów wręczono nauczycielkom, pracownicom administracji i obsługi oraz uczennicom Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Miętnem, a także kobietom pracującym w Powiatowym Centrum Kultury i Promocji.

Olimpiada w Mostowie
Dodano: 2017-03-16Zdjęć w galerii 28

Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego Oddział w Siedlcach Zespół Doradztwa Rolniczego w Łosicach zorganizował w Mostowie Gminną Olimpiadę dla kobiet nt. wiedzy o gospodarstwie domowym i przedsiębiorczości.

Wyłoniono najlepszych w powiecie
Dodano: 2017-03-16Zdjęć w galerii 10

Uczniowie z garwolińskiego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 okazali się bezkonkurencyjni w rywalizacji o miano najlepszego kucharza oraz mechanika pojazdów samochodowych w VI Powiatowej Lidze Przedmiotowej szkół ponadgimnazjalnych prowadzonych przez powiat garwoliński.

Sukcesy „Jedynki”
Dodano: 2017-03-16Zdjęć w galerii 10

Początek roku 2017 jest bardzo udany dla zawodników klubu PUKS „JEDYNKA” Łosice. Po sukcesach lekkoatletów: złotym medalu Halowych Mistrzostw Województwa Mazowieckiego i brązowym Medalu Halowych Mistrzostw Polski U18 i U20 Bartka Leszczuka w trójskoku oraz brązowym medalu Halowych Mistrzostw Województwa Elżbiety Jaroszewicz w biegu na 60 m, przyszła pora na drużynę szczypiornistek.

Polska Walcząca - wystawa w Galerii...
Dodano: 2017-03-16Zdjęć w galerii 27

W Galerii Prowizorium Łukowskiego Ośrodka Kultury odbyło się otwarcie wystawy „Polska Walcząca”. Ekspozycja została przygotowana przez lubelskiej oddział Instytutu Pamięci Narodowej. W Łukowie będzie ją można oglądać do końca marca.

Sportowy weekend w Miętnem
Dodano: 2017-03-16Zdjęć w galerii 17

Ponad 120 zawodników reprezentujących znane piłkarskie zespoły wzięło udział w Ogólnopolskim Turnieju Piłki Nożnej pod patronatem starosty powiatu garwolińskiego - Miętne Football Festival 2017. Mecze rozgrywano w dniach 11-12 marca na obiektach POSiZL w Miętnem.

Dzieciaki z podstawówki w...
Dodano: 2017-03-15Zdjęć w galerii 27

Wśród 330 osób, które 14 marca w Warszawie ustanowiły rekord Polski na najdłuższy łańcuch rozwinięcia liczby Pi znaleźli się uczniowie Szkoły Podstawowej w Szerszeniach (gmina Siemiatycze): Maciej Niemiński, Bartłomiej Łukasik, Michał Fiłoc, Amelia Puszko, Weronika Kondraciuk, Aleksandra Wawrzeniuk, Paweł Putko, Kamila Zoruk, Weronika Mantura oraz Mateusz Sutyniec.

Pamiętali o kobietach
Dodano: 2017-03-15Zdjęć w galerii 120

Nieco później, bo w sobotę 11 marca, Panie z terenu Gminy Sławatycze świętowały przypadający Dzień Kobiet. Na zaproszenie Wójta Gminy Sławatycze Grzegorza Kieca, do Sali Widowiskowej GOK w Sławatyczach przybyło kilkadziesiąt mieszkanek gminy, które miały okazję wysłuchać wyjątkowego koncertu, przygotowanego specjalnie dla nich przez Gminny Ośrodek Kultury.

Czwarty dzień nowenny w Szpakach
Dodano: 2017-03-15Zdjęć w galerii 30

W czwartym dniu nowenny do św. Józefa w parafii Szpaki, Eucharystii przewodniczył ks. Gabriel Mazurek. Mszę św. koncelebrowało 22 kapłanów.

Dzień Kobiet z wielką pompą
Dodano: 2017-03-15Zdjęć w galerii 59

W niedzielę, 13 marca w Kłoczewie już po raz siódmy zorganizowano Gminne Święto Kobiet. Na publiczność zgromadzoną w hali sportowej czekało wiele atrakcji. Wzruszającym punktem programu było wręczenie kwiatów i pamiątkowych podziękowań dla 12 kobiet szczególnie zaangażowanych w działalność kulturalną i społeczną gminy Kłoczew.