R E K L A M AGARWOLIN

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Adwentowe Dni Skupienia dla przedsiębiorców
2019-01-08 12:54:23 Artykuł czytany 355 razy


W miasteczku ruchu Focolare - Mariapoli Fiore koło Trzcianki w dniach 14-15 grudnia 2018r. grupa przedsiębiorców z Diecezji Siedleckiej wzięła udział w Adwentowym Skupieniu. Było to już drugie spotkanie – rekolekcje, poprowadzone przez odpowiedzialnego za formację przedsiębiorców w naszej Diecezji Ks. Mariusza Zaniewicza.


Tym razem, tematem przewodnim Skupienia był „Cel rozwoju człowieka” – zagadnienie bardzo popularne w przestrzeni biznesu a jednocześnie niezwykle ważne z perspektywy człowieka i wzrostu duchowego w Chrystusie i jego MIŁOŚCI.

Spotkanie rozpoczęła dzień wcześniej Eucharystia i krótka konferencja wprowadzającą w tematykę Skupienia. Miało miejsce także dłuższe spotkanie zapoznawcze, na którym była okazja do poznania się bliżej a także wymiany doświadczeń ludzi przybyłych z Garwolina, Białej Podlaskiej, Siedlec, Lublina i Warszawy. Był to ważny element przygotowujący do tego, aby zmierzyć się z dużą dawką wcale nie łatwych treści, poruszających do głębi, istotę naszego życia i sposobu w jaki je przeżywamy.
Kolejny dzień rozpoczął się wcześnie rano wspólną modlitwą wprowadzającą w 3 konferencje. Pierwsza z nich dotyczyła celu rozwoju człowieka w wymiarze duchowym, gdzie został położony duży nacisk na aspekt podjęcia przez nas decyzji o wejściu na drogę rozwoju z Chrystusem a następnie, posłusznego trwania w niej, bez względu na doświadczane trudności. Często, jest to droga prowadząca od religijności do duchowości tj. od rytuałów religijnych do żywej wiary i relacji z Bogiem. Druga konferencja odkryła istotę przeszkód na drodze rozwoju, którymi są: nasze najróżniejsze niedomagania, przyzwyczajenia, mylne wyobrażenia o sobie i Bogu, krótko mówiąc – my sami. Trzecia konferencja wprowadziła w narzędzial, z których można czerpać dla rozwoju. Ksiądz wymienił wiele narzędzi dostępnych w kościele z których możemy korzystać tj. udział regularny w rekolekcjach-skupieniu, przewodnictwo duchowe, korzystanie z terapii u psychologów, terapeutów pomagających nam w zrozumieniu naszych przeżyć, emocji, schematów myślenia; następnie, słowo Boże, Eucharystia, Adoracja Najświętszego Sakramentu, wspólnota bądź grono przyjaciół, codzienne podsumowanie dnia rachunkiem sumienia.
Na koniec konferencji przeprowadzonych przez Księdza, odbyła się konferencja biznesowa, na temat metodologii stawiania celi, która ku zaskoczeniu wielu osób, jest zbieżna w założeniach, jakie prezentował wcześniej Ksiądz z poziomu duchowego  tj. tego czego oczekuje od nas Chrystus.
Po konferencjach odbyła się 2 - godzinna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Dni Skupienia zakończyły się Mszą Świętą i podzieleniem się swoimi przemyśleniami odnośnie faktu czym dla każdego był ten czas.

Wszyscy odjeżdżając podkreślali ogromne znaczenie tego typu rekolekcji a także, palącą potrzebę formacji duchowej i trwania w nieustannym rozwoju, szczególnie w tej przestrzeni działalności i pracy, gdzie każdy z nas codziennie odpowiada nie tylko za siebie, ale też za innych ludzi a także w pewnym sensie, ich rodziny.
ZOBACZ
: Msze Święte dla przedsiębiorców i pracodawców


Ks. Mariusz Zaniewicz
Duszpasterz Przedsiębiorców Diecezji Siedleckiej [ja]
wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Waldemar Jaroń
tel. 509 056 641
garwolin@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

foto

WYGODNIE, STYLOWO, PRAKTYCZNIE
2019-01-17 14:47:00 Kategoria:

Firma Bamar to polski producent odzieży dziecięcej i niemowlęcej. Została założona w 1998 roku. Marka Nicol powstała w 2009 roku i jest już dobrze znana rodzicom i...

więcej »

Garwolin

w lewoStyczeń 2019w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3 4 5 6

GARWOLIN, 06.01

Borowie: koncert kolęd

więcej »

GARWOLIN, 06.01 11:00

Powiat garwoliński: uliczne jasełka w siedmiu miejscowościach

więcej »
7 8 9 10 11 12 13

GARWOLIN, 13.01

Maciejowice: bieg „Policz się z cukrzycą”

więcej »
14 15 16 17 18 19 20

GARWOLIN, 20.01

Strażacy rywalizować będą pod siatką

więcej »
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje