R E K L A M AGARWOLIN

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Garwolin: pożegnanie wspaniałego proboszcza i wrażliwego człowieka /ZDJĘCIA/
2019-07-01 08:08:44 Artykuł czytany 1976 razy


30 czerwca w garwolińskiej parafii Przemienienia Pańskiego odprawiona została uroczysta Msza św. pożegnalna księdza prałata Ryszarda Andruszczaka - proboszcza parafii i dziekana dekanatu garwolińskiego, który po jedenastu latach posługi w parafii odchodzi na zasłużony odpoczynek. Parafianie dziękowali swojemu proboszczowi, wyjątkowemu kapłanowi i człowiekowi.


Na uroczystości zgromadziło się kilkuset parafian, przedstawiciele władz samorządowych miasta i powiatu, poczty sztandarowe jednostek OSP, strażacka orkiestra. Wchodząc do świątyni, ks. prałat Ryszard Andruszczak ucałował posadzkę. - I tak, jak przychodziłem do was, ucałowałem posadzkę naszej świątyni, przyjmując dorobek tych, którzy przed nami do tej świątyni wchodzili, z szacunkiem całując ich ślady. Dzisiaj, kiedy na moje miejsce wyznaczony jest nowy proboszcz, żegnając się z posługą proboszcza, ucałowałem również posadzkę naszej świątyni, dziękując za te 11 lat wspólnej naszej drogi- mówił ks. Andruszczak.

Widoczne owoce pracy

Podczas homilii, ks. dr hab. Dariusz Lipiec dziękował ks. Ryszardowi za strzeżenie wiary. - Nie tylko za to, że ksiądz prałat strzegł swojej własnej wiary, ale jesteśmy szczególnie wdzięczni za to, że ksiądz prałat strzegł wiary naszej. Za to, że tę wiarę próbował ze wszelkich możliwych sił, ze wszystkich swoich talentów w nas rozwijać i pogłębiać - artykułował. - Dziś, stojąc u stóp ołtarza, chcemy w imieniu władz samorządowych serdecznie podziękować i wyrazić naszą wdzięczność za lata ciężkiej pracy wśród nas. Pod twoim troskliwym okiem nasza świątynia wypiękniała i dziś możemy z dumą powiedzieć, że idziemy na mszę św. do kolegiaty. Wszyscy doceniamy twoją pracę jako gospodarza i administratora. Dziękujemy więc dzisiaj za twoją wielką dbałość o dobro materialne naszej parafii, o kościół, cmentarz i obiekty parafialne. Owoce twojej pracy dostrzegane są nie tylko w wymiarze materialnym, ale i duchowym - mówiła burmistrz Garwolina Marzena Świeczak, a przewodniczący RM Jarosław Jaskuła w imieniu całej społeczności podziękował Panu Bogu, że dał miastu takiego człowieka. - Dziękujemy Panu Bogu za te wszystkie lata, które ksiądz nam posługiwał jako proboszcz. Zapewniamy księdza proboszcza, że dalej jest naszą rodziną, będziemy się dalej wspierać - dodał.

Wyjątkowy kapłan

W imieniu władz powiatowych, wicestarosta Iwona Kurowska podziękowała ks. Ryszardowi „za tę wielką mądrość, za dar wiary, za wszystkie prace gospodarskie, za ogromną życzliwość i za wszystkie dobre chwile, które razem przez te 11 lat przeszliśmy”. Chór parafialny dziękował za ofiarną posługę parafii. - Przez lata spędzone z nami, dał się ksiądz poznać jako odpowiedzialny gospodarz, ale też jako dobry, wrażliwy i serdeczny człowiek- artykułowali chórzyści. - Drogi księże proboszczu, spójrz na swój kościół, spójrz na zgromadzonych tutaj wiernych, dostrzeżesz w ich oczach łzy, ale jednocześnie na twarzy uśmiech radości, bo ta chwila, to chwila pożegnania z powitaniem. Łzy, to pożegnanie wspaniałego proboszcza, wyjątkowego kapłana, ale też człowieka o ogromnej wrażliwości, a uśmiech to radość powitania, radość, że zostaje ksiądz z nami, że nadal będzie nas wspierał swoją radą i doświadczeniem- mówili przedstawiciele Koła Lektorów Świeckich. -  Dziękujemy za twoją dobroć, otwartość i troske o nas wszystkich. Dziękujemy Ci za każdą mszę św. w intencji parafian, za piękne i nieraz wzruszające kazania patriotyczne, za to, że zawsze mogliśmy przyjść do ciebie po radę i słowo wsparcia- dziękowali młodzi ludzie ze Służby Liturgicznej, KSM i Niepanapowych. Podobnych podziękowań było wiele, między innymi od OSP Garwolin, Skautów Europy, młodzieży, kółek różańcowych, Wspólnoty scholi wychowanków ks. Józefa Szajdy, Iskry Bożego Miłosierdzia, Drogi Neokatechumenalnej, Stowarzyszenia Rodzina Rodzinie, Wspólnoty Krwi Chrystusa, Zespołu Szkół w Głoskowie, parafian. Z dniem 30 czerwca zakończył posługę w parafii ks. Grzegorz Gładysz, który przez 6 lat był wikariuszem, za co otrzymał kwiaty i wiele życzliwych słów za dobroć, uśmiech i pracę z młodzieżą.

Relacja Waldemara Jaronia:Pożegnanie

Ksiądz prałat Ryszard Andruszczak uhonorowany został mianem „Zasłużonego dla Powiatu Garwolińskiego”, „Zasłużonego dla Miasta Garwolina”, medalem „100-lecia Odzyskania Niepodległości”, Srebrnym Medalem „Za Zasługi dla Pożarnictwa”,   „Za działalność na rzecz powiatu garwolińskiego”.

Posłuchajmy krótkiej wypowiedzi o wnioskujących przyznanie tytułu „Zasłużonego dla Miasta Garwolina” i ks. proboszcza po otrzymaniu tego wyróżnienia.Od 1 lipca proboszczem parafii Przemienienia Pańskiego w Garwolinie i dziekanem dekanatu garwolińskiego jest ks. Stanisław Szymuś.Większe zdjęcia można zobaczyć tutaj


WJ/Garwolin/DJ
wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Waldemar Jaroń
tel. 509 056 641
garwolin@radiopodlasie.pl

Komentarze

 • golgota
  2019-07-01 22:10:47

  arrow

  Ocenę postaci należy zostawić historykom, historii,Panu Bogu i mieszkańcom parafii garwolińskiej

 • Parafianin K.
  2019-07-01 09:11:43

  arrow

  Piękna i wzruszająca uroczystość.

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

foto

Czym są suma ubezpieczenia i suma gwarancyjna?
2019-07-22 14:42:09 Kategoria:

W ogólnych warunkach ubezpieczenia spotkać się możesz z terminami „suma ubezpieczenia” i „suma gwarancyjna”, ale również z pojęciem limitu odpowiedzialności....

więcej »
foto

Bajkowa Wyspa - przedszkole i żłobek w Pruszynie-Pieńkach
2019-07-01 07:26:27 Kategoria:

W Pruszynie-Pieńkach powstaje Bajkowa Wyspa - najwspanialsze przedszkole i żłobek. Bajkowa wyspa to niepowtarzalne miejsce na żłobkowo przedszkolnej mapie Siedlec i...

więcej »

Garwolin

w lewoLipiec 2019w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3 4 5 6

GARWOLIN, 06.07 19:00

3. Letnia Potańcówka w Miętnem

więcej »
7
8 9 10 11 12

GARWOLIN, 12.07

Tego nie można przegapić

więcej »
13

GARWOLIN, 13.07

Tego nie można przegapić

więcej »
14

GARWOLIN, 14.07

Lipówki: charytatywny festyn rodzinny

więcej »

GARWOLIN, 14.07

Tego nie można przegapić

więcej »

GARWOLIN, 14.07

Spotkajmy się w Miastkowie!

więcej »
15 16 17 18 19 20 21

GARWOLIN, 21.07

Maciejowice: w hołdzie Moniuszce

więcej »
22 23 24 25 26

GARWOLIN, 26.07

Sulbiny: gruziński zespół wystąpi w GCAK

więcej »
27 28
29 30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje