R E K L A M AGARWOLIN

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Garwolin: tytuł zasłużonego dla wyjątkowego kapłana
2019-04-24 07:34:12 Artykuł czytany 583 razy


Ksiądz prałat Ryszard Andruszczak- prepozyt kolegiaty Przemienienia Pańskiego i dziekan dekanatu garwolińskiego, uhonorowany został zaszczytnym tytułem „Zasłużony dla Miasta Garwolina”. Jest on jedynym żyjącym kapłanem, który otrzymał tą godność.


Tytuł „Zasłużony dla Miasta Garwolina” nadaje się mieszkańcom miasta za wybitne zasługi dla dobra i rozwoju Garwolina, którzy w sposób widoczny i niepodważalny przyczynili się do zaspokojenia zbiorowych potrzeb wspólnoty samorządowej, szczególnie osobom, które zasłużyły się miastu, przyczyniając się do jego rozwoju, pomnożenia dobrobytu lub popularyzowania osiągnięć.

23 kwietnia, w godzinie miłosierdzia, wybrańcy garwolińskiej społeczności podjęli uchwałę o nadaniu tytułu „Zasłużony dla Miasta Garwolina” ks. prałatowi Ryszardowi Andruszczakowi. - Podczas jedenastoletniej posługi kapłańskiej w Garwolinie ks. Ryszard Andruszczak dał się poznać jako bardzo dobry kapłan i człowiek. Dzięki jego staraniom w 2018 r. odbyły się uroczystości 600-lecia parafii garwolińskiej, które poprzedzało odpowiednie przygotowanie zarówno od strony duchowej jak i organizacyjnej. Stolica Apostolska oficjalnie zaaprobowała św. Annę jako patronkę Miasta Garwolina, przed kościołem stanął pomnik św. Anny Samotrzeciej. Uroczystości z tym związane były wielkim świętem parafii i Garwolina- mówił Jarosław Jaskuła, przewodniczący rady miasta. -Zawsze był wrażliwy na ludzkie potrzeby, dlatego też często w naszej parafii organizowane były zbiórki prowadzone przez kapłanów i siostry zakonne jako pomoc dla parafii misyjnych a także parafii mających duże potrzeby materialne. Wielokrotnie tez prowadzone były zbiórki dla osób ciężko chorych, czy też rodzin które dotknęły nieszczęścia losowe- artykułuje z upoważnienia wnioskodawców Tomasz Majczyna.

Podczas ceremonii honorowania księdza prałata tym zaszczytnym tytułem, wszyscy obecni na sali wstali i wielokrotnie nagradzali brawami czytane zasługi kapłana dla miasta. Sam ksiądz prałat Ryszard Andruszczak nie krył wzruszenia. - Jestem bardzo wzruszony tą chwilą wręczenia tego odznaczenia, a z drugiej strony z misji kapłańskiej wynika to posłannictwo służbie ludziom. Praktycznie wykonywałem to, co się łączy z moim kapłaństwem. Jest mi niezmiernie miło, że ludzie to dostrzegli i że chcieli wyróżnić mnie w ten sposób, bym został cząstką ich. Jest to wielka radość, że mieszkańcy Garwolina, bo to przecież odznaczenie ludzi, i tym bardziej ono jest ważne i bardzo to sobie cenię...- mówił ks. prałat. -Jesteśmy dumni, że Garwolin będzie tym miejscem, tą przystanią, gdzie ksiądz proboszcz zechcę spędzić swoją emeryturę- mówiła burmistrz miasta Marzena Świeczak.

Ksiądz Ryszard Andruszczak jest jedynym żyjącym kapłanem, który otrzymał tą godność. Wcześniej, w 2008 roku nadano posmiertnie tytuł zasłużonego dla miasta ks. prałatowi Stanisławowi Maksymowiczowi.

Relacja Waldemara Jaronia

Większe zdjęcia można zobaczyć TUTAJ

WJ/Garwolin [ja]

wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Waldemar Jaroń
tel. 509 056 641
garwolin@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

foto

5 sytuacji, w których warto udać się do ginekologa
2019-07-16 11:21:15 Kategoria:

Wizytę kontrolną u ginekologa należy umawiać przynajmniej raz do roku. Między kolejnymi spotkaniami z lekarzem może jednak okazać się, że ze zdrowiem intymnym kobiety...

więcej »
foto

Gdy zarabiasz w euro a płacisz w PLN
2019-07-15 09:58:57 Kategoria:

Odkąd Polska przystąpiła do Unii Europejskiej otrzymywanie wynagrodzenia w euro stało się dość powszechne, zwłaszcza wśród przedsiębiorców oraz osób podejmujących...

więcej »
foto

Bajkowa Wyspa - przedszkole i żłobek w Pruszynie-Pieńkach
2019-07-01 07:26:27 Kategoria:

W Pruszynie-Pieńkach powstaje Bajkowa Wyspa - najwspanialsze przedszkole i żłobek. Bajkowa wyspa to niepowtarzalne miejsce na żłobkowo przedszkolnej mapie Siedlec i...

więcej »

Garwolin

w lewoLipiec 2019w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3 4 5 6

GARWOLIN, 06.07 19:00

3. Letnia Potańcówka w Miętnem

więcej »
7
8 9 10 11 12

GARWOLIN, 12.07

Tego nie można przegapić

więcej »
13

GARWOLIN, 13.07

Tego nie można przegapić

więcej »
14

GARWOLIN, 14.07

Lipówki: charytatywny festyn rodzinny

więcej »

GARWOLIN, 14.07

Tego nie można przegapić

więcej »

GARWOLIN, 14.07

Spotkajmy się w Miastkowie!

więcej »
15 16 17 18 19 20 21

GARWOLIN, 21.07

Maciejowice: w hołdzie Moniuszce

więcej »
22 23 24 25 26

GARWOLIN, 26.07

Sulbiny: gruziński zespół wystąpi w GCAK

więcej »
27 28
29 30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje