R E K L A M AGARWOLIN

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Garwolin: tytuł zasłużonego dla wyjątkowego kapłana
2019-04-24 07:34:12 Artykuł czytany 609 razy


Ksiądz prałat Ryszard Andruszczak- prepozyt kolegiaty Przemienienia Pańskiego i dziekan dekanatu garwolińskiego, uhonorowany został zaszczytnym tytułem „Zasłużony dla Miasta Garwolina”. Jest on jedynym żyjącym kapłanem, który otrzymał tą godność.


Tytuł „Zasłużony dla Miasta Garwolina” nadaje się mieszkańcom miasta za wybitne zasługi dla dobra i rozwoju Garwolina, którzy w sposób widoczny i niepodważalny przyczynili się do zaspokojenia zbiorowych potrzeb wspólnoty samorządowej, szczególnie osobom, które zasłużyły się miastu, przyczyniając się do jego rozwoju, pomnożenia dobrobytu lub popularyzowania osiągnięć.

23 kwietnia, w godzinie miłosierdzia, wybrańcy garwolińskiej społeczności podjęli uchwałę o nadaniu tytułu „Zasłużony dla Miasta Garwolina” ks. prałatowi Ryszardowi Andruszczakowi. - Podczas jedenastoletniej posługi kapłańskiej w Garwolinie ks. Ryszard Andruszczak dał się poznać jako bardzo dobry kapłan i człowiek. Dzięki jego staraniom w 2018 r. odbyły się uroczystości 600-lecia parafii garwolińskiej, które poprzedzało odpowiednie przygotowanie zarówno od strony duchowej jak i organizacyjnej. Stolica Apostolska oficjalnie zaaprobowała św. Annę jako patronkę Miasta Garwolina, przed kościołem stanął pomnik św. Anny Samotrzeciej. Uroczystości z tym związane były wielkim świętem parafii i Garwolina- mówił Jarosław Jaskuła, przewodniczący rady miasta. -Zawsze był wrażliwy na ludzkie potrzeby, dlatego też często w naszej parafii organizowane były zbiórki prowadzone przez kapłanów i siostry zakonne jako pomoc dla parafii misyjnych a także parafii mających duże potrzeby materialne. Wielokrotnie tez prowadzone były zbiórki dla osób ciężko chorych, czy też rodzin które dotknęły nieszczęścia losowe- artykułuje z upoważnienia wnioskodawców Tomasz Majczyna.

Podczas ceremonii honorowania księdza prałata tym zaszczytnym tytułem, wszyscy obecni na sali wstali i wielokrotnie nagradzali brawami czytane zasługi kapłana dla miasta. Sam ksiądz prałat Ryszard Andruszczak nie krył wzruszenia. - Jestem bardzo wzruszony tą chwilą wręczenia tego odznaczenia, a z drugiej strony z misji kapłańskiej wynika to posłannictwo służbie ludziom. Praktycznie wykonywałem to, co się łączy z moim kapłaństwem. Jest mi niezmiernie miło, że ludzie to dostrzegli i że chcieli wyróżnić mnie w ten sposób, bym został cząstką ich. Jest to wielka radość, że mieszkańcy Garwolina, bo to przecież odznaczenie ludzi, i tym bardziej ono jest ważne i bardzo to sobie cenię...- mówił ks. prałat. -Jesteśmy dumni, że Garwolin będzie tym miejscem, tą przystanią, gdzie ksiądz proboszcz zechcę spędzić swoją emeryturę- mówiła burmistrz miasta Marzena Świeczak.

Ksiądz Ryszard Andruszczak jest jedynym żyjącym kapłanem, który otrzymał tą godność. Wcześniej, w 2008 roku nadano posmiertnie tytuł zasłużonego dla miasta ks. prałatowi Stanisławowi Maksymowiczowi.

Relacja Waldemara Jaronia

Większe zdjęcia można zobaczyć TUTAJ

WJ/Garwolin [ja]

wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Waldemar Jaroń
tel. 509 056 641
garwolin@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

NASI PARTNERZY


foto

Ubezpieczenie na życie a niezdolność do pracy
2020-05-25 21:26:57 Kategoria:

Ubezpieczenie na życie zapewnia wsparcie finansowe dla rodziny na wypadek śmierci osoby ubezpieczonej. Polisa ma jeszcze inną zaletę – gwarantuje Ci pomoc, jeśli stracisz...

więcej »
foto

Hilding to lider w produkcji materacy w Polsce. Sprawdź,...
2020-05-25 13:18:21 Kategoria:

W ofercie Hilding znajdziemy udoskonalone materace sprężynowe, wkłady piankowe o rewolucyjnych właściwościach i luksusowe rozwiązania hybrydowe. Jak, spośród tylu...

więcej »
foto

Generator ozonu OTS-15 – nowe urządzenie w ofercie...
2020-05-20 10:58:25 Kategoria:

Zarodniki pleśni i grzybów, roztocza, wirusy, a także nieprzyjemne zapachy – można się ich skutecznie pozbyć z pomieszczeń, korzystając z generatora ozonu. Model...

więcej »
foto

W Galerii Siedlce otwarte są już wszystkie sklepy
2020-05-15 13:39:24 Kategoria:

Galeria Siedlce zaprasza na zakupy. Wszystkie sklepy są już otwarte.

więcej »
- 101,7fm / 106,0 fm - ONAIR


Zapraszamy na audycje:

foto

Sekretariat Katolickiego Radia Podlasie wznawia...
2020-05-12 17:17:26 Kategoria:

Po przerwie, wznowił swoje funkcjonowanie sekretariat Katolickiego Radia Podlasie. Niektóre sprawy można już załatwiać osobiście od godz. 9.00 do 15.00 w budynku Radia...

więcej »


Garwolin

w lewoMaj 2020w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3
4 5 6

GARWOLIN, 06.05

Miętne: wirtualna wycieczka po Podlasiu

więcej »
7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje