R E K L A M AGARWOLIN

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Górki: Dzień Modlitw za FSE
2019-03-25 07:50:15 Artykuł czytany 218 razy


23 marca w sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Górkach koło Garwolina odbył się Dzień Modlitw za Federację Skautingu Europejskiego Środowiska Garwolińsko-Pilawskiego Skautów Europy.


Skauci z Garwolina, Pilawy i Łaskarzewa, wraz z rodzicami i przyjaciółmi, zjechali się do Górek k.
Garwolina aby wspólnie świętować Dzień Modlitw za Federację Skautingu Europejskiego. Dzień ten, obchodzony co roku w okolicach uroczystości Zwiastowania, przypomina wszystkim skautom o tym, że od 1984 roku cała Federacja pozostaje zawierzona Matce Bożej. -Świętowanie rozpoczęło się Eucharystią, w trakcie której homilię nawiązującą do tajemnic Zwiastowania i Wcielenia oraz wprowadzającą obecnych w historię sanktuarium w Górkach, wygłosił kustosz sanktuarium, ks. Czesław Knebel CSMA. Na koniec mszy miało miejsce odnowienie Aktu Zawierzenia Matce Bożej jednostek Skautów Europy działających na terenie powiatu garwolińskiego, oraz całego polskiego Stowarzyszenia- informuje Krzysztof Olaf Żochowski HO.

Po mszy świętej miał miejsce koncert promujący projekt Ad Mariam Europa. Szefowie oraz szefowe środowiska wykonali podczas niego 5 pieśni Maryjnych oraz odczytali fragmenty z Pisma Świętego odnoszące się do Matki Bożej. Koncert ten był zapowiedzią płyty „Ad Mariam Europa”, której wydanie stanowi główną część projektu. Znajdzie się na niej 11 pieśni maryjnych śpiewanych w różnych współczesnych językach europejskich oraz tytułowy kanon, wykonywany w języku łacińskim.
Pomysłodawcą oraz koordynatorem projektu jest członek Kręgu Szefów bł. Męczenników Podlaskich z 1. Hufca Garwolińsko- Pilawskiego, Krzysztof Olaf Żochowski HO.

Główną część spotkania, stanowiły aktywności skautowe i konferencja dla rodziców. Wilczki oraz
harcerki i harcerze uczestniczyli w grach toczących się na terenie wokół sanktuarium, korzystając z
pięknej wiosennej pogody. Konferencję dla rodziców, noszącą tytuł „Edukacja zgodna z mózgiem,
pomóż dziecku przez zabawę”, wygłosił Jakub Gajdecki, z zawodu muzyk, z pasji m. in. specjalista od autorozwoju oraz zagadnienia inteligencji intrapersonalnej. Po czasie zabaw i gier oraz konferencji, nadszedł ponownie moment wyciszenia i modlitwy. Wszyscy obecni na Dniu Modlitw, mieli bowiem szansę uczestniczyć w nabożeństwie Drogi Krzyżowej. -Ostatnim punktem programu był apel kończący spotkanie. Ogłoszono na nim zwycięzców gier dla harcerek i harcerzy. Zwycięskim zastępem harcerek był łaskarzewski zastęp Wydra, należący do 2. Drużyny Garwolińskiej, natomiast wśród harcerzy zwycięzcami okazali się członkowie zastępu Orzeł z1. Drużyny Garwolińskiej.  W trakcie Apelu zostały również oficjalnie rozdane nowe patenty przewodnika dla grupy szefów z 1. Hufca Garwolińsko-Pilawskiego oraz ogłoszona została zbiórka pieniędzy, dla ciężko chorej Akeli z Koszalina- dodaje K. Żochowski.

Na Apelu padły również słowa podziękowań za zaangażowanie i wkład który został włożony przez
wiele osób w przygotowanie tego wydarzenia. Hufcowy 1. Hufca Garwolińsko-Pilawskiego Emil Piotr Zawadka HR zaznaczył, że dzięki temu, że angażuje się w nie tak wiele osób, staje się ono coraz bardziej wspólnotowe. Swoją wypowiedź zakończył prośbą do uczestników Dnia Modlitw, by postępowali oni w taki sposób, by każdy kolejny dzień stawał się jeszcze piękniejszy. -Cykliczny charakter tego największego święta środowisk Skautów Europy odbywającego się w trakcie roku harcerskiego, pozwala na pewną stałość, stabilność i nabieranie doświadczenia w jego organizacji. Nie ma to jednak wiele wspólnego z rutyną. Co roku bowiem towarzyszą mu nowe emocje na grach wilczkowych i harcerskich, przeżywane przez kolejne, nowe roczniki wilczków i harcerzy. Także tematy konferencji dla rodziców, za każdym razem inne, stanowią dla nich świeże źródła inspiracji. I tak jak każda kolejna wiosna przynosi ze sobą nową nadzieję na dalszy czas roku, tak każdy Dzień Modlitw niesie ze sobą radość ze Zwiastowania i zawierzenia, która ociepla kolejne przygody roku harcerskiego- podsumował.Większe zdjęcia można zobaczyć TUTAJ

inf. pras.
fot. E. Laskowski
WJ/Garwolin  [MSz]

wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Waldemar Jaroń
tel. 509 056 641
garwolin@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

foto

Pilawa: ośrodek, który tętni życiem
2019-06-15 12:04:39 Kategoria: Region

Obiekt Miejsko- Gminnego Ośrodka Kultury w Pilawie jest najnowocześniejszym tego typu w powiecie garwolińskim. Koszt inwestycji, to ponad osiem milionów złotych, ale około...

więcej »
foto

Noc Świętojańska w Gródku nad Bugiem
2019-06-15 10:25:35 Kategoria:

Gródek nad Bugiem 22 czerwiec 2019

więcej »
foto

OGIEŃ I WODA Z JANEM KOCHANOWSKIM
2019-06-15 10:13:51 Kategoria:

GRÓDEK NAD BUGIEM 15 / 16 czerwca 2019

więcej »

Garwolin

w lewoCzerwiec 2019w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1

GARWOLIN, 01.06

Dzień Dziecka z CSiK

więcej »
2

GARWOLIN, 02.06

Miętne: gminne zawody strażackich jednostek

więcej »
3 4 5

GARWOLIN, 05.06 13:00

Miętne: ...pamięci prezydenta Kaczyńskiego

więcej »
6 7 8

GARWOLIN, 08.06

„Powiślaki” po raz 26 - ty

więcej »
9

GARWOLIN, 09.06

Maciejowice: festyn rodzinny i otwarcie placu zabaw

więcej »
10 11 12 13

MIASTO SIEDLCE, 13.06 18:00

Only you - Koncert Zespołu Wokalnego Sweet Angels

więcej »
14

GARWOLIN, 14.06 18:00

Miętne: wieczór z poezją i muzyką

więcej »
15 16
17 18 19 20 21 22

GARWOLIN, 22.06

Pilawę czeka impreza na sto fajerek

więcej »
23

GARWOLIN, 23.06

Powiat garwoliński: piknik przed starostwem

więcej »

GARWOLIN, 23.06

Święto Gminy Górzno

więcej »

GARWOLIN, 23.06

Pilawę czeka impreza na sto fajerek

więcej »
24 25 26 27 28 29 30

Kondolencje

Najnowsze Informacje