R E K L A M AGARWOLIN

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Górki: Dzień Modlitw za FSE
2019-03-25 07:50:15 Artykuł czytany 236 razy


23 marca w sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Górkach koło Garwolina odbył się Dzień Modlitw za Federację Skautingu Europejskiego Środowiska Garwolińsko-Pilawskiego Skautów Europy.


Skauci z Garwolina, Pilawy i Łaskarzewa, wraz z rodzicami i przyjaciółmi, zjechali się do Górek k.
Garwolina aby wspólnie świętować Dzień Modlitw za Federację Skautingu Europejskiego. Dzień ten, obchodzony co roku w okolicach uroczystości Zwiastowania, przypomina wszystkim skautom o tym, że od 1984 roku cała Federacja pozostaje zawierzona Matce Bożej. -Świętowanie rozpoczęło się Eucharystią, w trakcie której homilię nawiązującą do tajemnic Zwiastowania i Wcielenia oraz wprowadzającą obecnych w historię sanktuarium w Górkach, wygłosił kustosz sanktuarium, ks. Czesław Knebel CSMA. Na koniec mszy miało miejsce odnowienie Aktu Zawierzenia Matce Bożej jednostek Skautów Europy działających na terenie powiatu garwolińskiego, oraz całego polskiego Stowarzyszenia- informuje Krzysztof Olaf Żochowski HO.

Po mszy świętej miał miejsce koncert promujący projekt Ad Mariam Europa. Szefowie oraz szefowe środowiska wykonali podczas niego 5 pieśni Maryjnych oraz odczytali fragmenty z Pisma Świętego odnoszące się do Matki Bożej. Koncert ten był zapowiedzią płyty „Ad Mariam Europa”, której wydanie stanowi główną część projektu. Znajdzie się na niej 11 pieśni maryjnych śpiewanych w różnych współczesnych językach europejskich oraz tytułowy kanon, wykonywany w języku łacińskim.
Pomysłodawcą oraz koordynatorem projektu jest członek Kręgu Szefów bł. Męczenników Podlaskich z 1. Hufca Garwolińsko- Pilawskiego, Krzysztof Olaf Żochowski HO.

Główną część spotkania, stanowiły aktywności skautowe i konferencja dla rodziców. Wilczki oraz
harcerki i harcerze uczestniczyli w grach toczących się na terenie wokół sanktuarium, korzystając z
pięknej wiosennej pogody. Konferencję dla rodziców, noszącą tytuł „Edukacja zgodna z mózgiem,
pomóż dziecku przez zabawę”, wygłosił Jakub Gajdecki, z zawodu muzyk, z pasji m. in. specjalista od autorozwoju oraz zagadnienia inteligencji intrapersonalnej. Po czasie zabaw i gier oraz konferencji, nadszedł ponownie moment wyciszenia i modlitwy. Wszyscy obecni na Dniu Modlitw, mieli bowiem szansę uczestniczyć w nabożeństwie Drogi Krzyżowej. -Ostatnim punktem programu był apel kończący spotkanie. Ogłoszono na nim zwycięzców gier dla harcerek i harcerzy. Zwycięskim zastępem harcerek był łaskarzewski zastęp Wydra, należący do 2. Drużyny Garwolińskiej, natomiast wśród harcerzy zwycięzcami okazali się członkowie zastępu Orzeł z1. Drużyny Garwolińskiej.  W trakcie Apelu zostały również oficjalnie rozdane nowe patenty przewodnika dla grupy szefów z 1. Hufca Garwolińsko-Pilawskiego oraz ogłoszona została zbiórka pieniędzy, dla ciężko chorej Akeli z Koszalina- dodaje K. Żochowski.

Na Apelu padły również słowa podziękowań za zaangażowanie i wkład który został włożony przez
wiele osób w przygotowanie tego wydarzenia. Hufcowy 1. Hufca Garwolińsko-Pilawskiego Emil Piotr Zawadka HR zaznaczył, że dzięki temu, że angażuje się w nie tak wiele osób, staje się ono coraz bardziej wspólnotowe. Swoją wypowiedź zakończył prośbą do uczestników Dnia Modlitw, by postępowali oni w taki sposób, by każdy kolejny dzień stawał się jeszcze piękniejszy. -Cykliczny charakter tego największego święta środowisk Skautów Europy odbywającego się w trakcie roku harcerskiego, pozwala na pewną stałość, stabilność i nabieranie doświadczenia w jego organizacji. Nie ma to jednak wiele wspólnego z rutyną. Co roku bowiem towarzyszą mu nowe emocje na grach wilczkowych i harcerskich, przeżywane przez kolejne, nowe roczniki wilczków i harcerzy. Także tematy konferencji dla rodziców, za każdym razem inne, stanowią dla nich świeże źródła inspiracji. I tak jak każda kolejna wiosna przynosi ze sobą nową nadzieję na dalszy czas roku, tak każdy Dzień Modlitw niesie ze sobą radość ze Zwiastowania i zawierzenia, która ociepla kolejne przygody roku harcerskiego- podsumował.Większe zdjęcia można zobaczyć TUTAJ

inf. pras.
fot. E. Laskowski
WJ/Garwolin  [MSz]

wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Waldemar Jaroń
tel. 509 056 641
garwolin@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

NASI PARTNERZY


foto

Dieta z dowozem do domu w Białymstoku – jak ją...
2019-10-11 15:15:27 Kategoria:

Być może zastanawiacie się nad zamówieniem diety z dowozem do domu. Nie macie czasu bądź masz najzwyczajniej w świecie macie już dość stania godzinami przy garnkach....

więcej »
foto

Wysyłka paczki z Anglii do Polski - którego kuriera...
2019-10-09 14:41:20 Kategoria:

Wielu Polaków znalazło swoje miejsce do życia na Wyspach i zdecydowało się zamieszkać tam na stałe. Coraz większa grupa rodaków mieszkająca w Anglii wymusiła...

więcej »
foto

Kolejny projekt Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom,...
2019-10-08 10:46:20 Kategoria:

Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom, Młodzieży i Osobom Dorosłym "Dom" z Miedzny realizuje kolejny projekt. Tym razem jest to: "Wsparcie samodzielności społecznej osób z...

więcej »

Garwolin

w lewoPaźdzernik 2019w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3

GARWOLIN, 03.10

Debata z Janem Pospieszalskim

więcej »
4

GARWOLIN, 04.10

Żelechów: XXXVI Międzynarodowe Sympozjum Kościuszkowskie

więcej »
5

GARWOLIN, 05.10

Dwa jubileusze w miętneńskim Zespole Szkół

więcej »
6

GARWOLIN, 06.10

Żelechów: powiatowe zmagania strażaków

więcej »

GARWOLIN, 06.10 10:00

Dla uczczenia pamięci Piotra Ekierta

więcej »
7 8 9 10

GARWOLIN, 10.10 17:00

Maciejowice: pamiętają o Naczelniku i jego kosynierach

więcej »
11 12 13

GARWOLIN, 13.10

Wielki finał biegowych zmagań

więcej »

GARWOLIN, 13.10 15:00

Koncert i film na XIX Dzień Papieski

więcej »
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje