R E K L A M AGARWOLIN

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Łaskarzew: nie wstydźcie się krzyża /ZDJĘCIA/
2019-09-15 12:42:31 Artykuł czytany 591 razy


14 września kilkuset wiernych parafii przeżywało doroczną uroczystość Podwyższenia Krzyża św.- tytułu kościoła i parafii, gdy tysiące wiernych zgromadziło się na włocławskim lotnisku, by uczestniczyć w akcji „Polska pod krzyżem”, kiedy wspominany jest dzień narodzin bł. ks. Jerzego Popiełuszki, którego relikwie znajdują się w łaskarzewskim kościele.


Uroczystości rozpoczęły się przy Krzyżu Jubileuszowym 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, gdzie odmówiono Koronkę do Bożego Miłosierdzia, a delegacje samorządów miasta oraz gminy i Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II złożyły pod pomnikiem kwiaty. Mszy św. koncelebrowanej przewodniczył ks. kan. Jan Babik, kanclerz Kurii Diecezjalnej. - Otaczamy ołtarz Jezusa Chrystusa naszej parafialnej świątyni w uroczystość Podwyższenia Krzyża Świętego, w dniu, w którym cała Polska staje pod krzyżem na ziemi męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki we Włocławku, aby uwielbić Chrystusowy Krzyż i jako naród wyznać mu wierność. Św. Jan Paweł II pozostawił nam ciągle aktualne zadanie „nie wstydźcie się krzyża, starajcie się na co dzień podejmować krzyż i odpowiadać na miłość Chrystusa. Brońcie krzyża, nie pozwólcie, aby imię Boże było obrażane w waszych sercach, w życiu rodzinnym czy społecznym.  Rozlega się to wołanie, Polsko stań pod krzyżem Jezusa Chrystusa- mówił proboszcz parafii, ks. prałat Edmund Szarek. W homilii ks. Jan Babik mówił, że krzyż jest obecny w naszym życiu i pobożności. - Trzeba dziś, w ten szczególny dzień, który ma być uwielbieniem ukrzyżowanego i podwyższonego na drzewie krzyża Chrystusa, postawić sobie pytanie,a czym jest krzyż w moim życiu. Czy ja go kocham i rozumiem jego wielką wartość, czy jest ona dla mnie tylko ozdobą zawieszoną na ścianie mojego domu bądź na szyi noszoną z przyzwyczajenia lub tradycji. Czy ja go szanuję, czy nie wstydzę się krzyża, czy jest on dla mnie znakiem miłości, a może nienawiści, czy biorę go każdego dnia, by kroczyć za Zbawicielem, czy jest on dla mnie znakiem hańby czy wręcz przeciwnie, znakiem zwycięstwa, nadziei, mocy i źródłem życia wiecznego. Może słysząc te pytania oburzamy się, mówiąc sobie w głębi serc, po co te pytania. Wiadomo przecież, że kochamy Chrystusowy krzyż, znamy jego znaczenie, szanujemy go, świadczymy o nim między innymi poprzez włączenie się dziś w akcję „Polska pod krzyżem” i udział w tej Eucharystii. Ale czy na pewno tak jest...- artykułował kapłan. - Uczyńmy wszystko, aby krzyż Chrystusa miał najważniejsze i godne miejsce na naszej polskiej ziemi. Jakże bardzo jest on wtopiony w historię naszego narodu. Świadczy ten krzyż, przy którym modliliśmy się przed rozpoczęciem Mszy św. słowami Koronki do Bożego Miłosierdzia. Słowa wypisane na nim „Bóg, Honor,Ojczyzna” i daty od roku 966 po rok 2018, od założenia naszego państwa aż do stulecia odzyskania. Wiele dat tak mocno wpisanych w dzieje naszego narodu, tak bardzo ważne dla historii naszej polskiej państwowości, dat, wydarzeń, ludzi, którzy stawali przy krzyżu i przy tym krzyżu, przy Chrystusie zwyciężali- spuentował.

Po Mszy św. wokół świątyni przeszła procesja eucharystyczna, następnie modlono się w intencji ojczyzny.
Większe zdjęcia można zobaczyć TUTAJ


WJ/Garwolin [ja]
wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Waldemar Jaroń
tel. 509 056 641
garwolin@radiopodlasie.pl

Komentarze

  • tak
    2019-09-15 13:04:55

    arrow

    Piękne świadectwo. To od nas świeckich zależy jak będzie wyglądała przyszłość kościoła w Polsce.

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

NASI PARTNERZY


foto

Abonament dla firm - jak wybrać najlepszy?
2020-02-17 11:50:42 Kategoria:

Telefon firmowy to sprzęt obecny praktycznie w każdym przedsiębiorstwie, niezależnie od jego wielkości, branży czy statusu. Dzisiaj nie jesteśmy w stanie objeść się...

więcej »
foto

Użyj aplikacji do rejestrowania czasu pracy pracowników...
2020-02-11 19:49:19 Kategoria:

W wielu dziedzinach pracy postęp technologiczny przynosi rozwiązania sprzyjające wygodzie i efektywności wykonywanych obowiązków służbowych. Jednym z tego typu...

więcej »

Garwolin

w lewoLuty 2020w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2

GARWOLIN, 02.02 10:30

Rycerz bez konia – Artystyczny poranek w lutym

więcej »
3 4 5 6 7 8 9

GARWOLIN, 09.02

Miastkowskie spotkanie z muzyką

więcej »
10 11 12 13 14

GARWOLIN, 14.02

Wystawa „Z drogi” w Kotłowni

więcej »
15

GARWOLIN, 15.02

Walentynkowy koncert z piosenkami Hanki Ordonówny

więcej »
16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29

Kondolencje

Najnowsze Informacje