R E K L A M AGARWOLIN

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Łaskarzew: nie wstydźcie się krzyża /ZDJĘCIA/
2019-09-15 12:42:31 Artykuł czytany 587 razy


14 września kilkuset wiernych parafii przeżywało doroczną uroczystość Podwyższenia Krzyża św.- tytułu kościoła i parafii, gdy tysiące wiernych zgromadziło się na włocławskim lotnisku, by uczestniczyć w akcji „Polska pod krzyżem”, kiedy wspominany jest dzień narodzin bł. ks. Jerzego Popiełuszki, którego relikwie znajdują się w łaskarzewskim kościele.


Uroczystości rozpoczęły się przy Krzyżu Jubileuszowym 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, gdzie odmówiono Koronkę do Bożego Miłosierdzia, a delegacje samorządów miasta oraz gminy i Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II złożyły pod pomnikiem kwiaty. Mszy św. koncelebrowanej przewodniczył ks. kan. Jan Babik, kanclerz Kurii Diecezjalnej. - Otaczamy ołtarz Jezusa Chrystusa naszej parafialnej świątyni w uroczystość Podwyższenia Krzyża Świętego, w dniu, w którym cała Polska staje pod krzyżem na ziemi męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki we Włocławku, aby uwielbić Chrystusowy Krzyż i jako naród wyznać mu wierność. Św. Jan Paweł II pozostawił nam ciągle aktualne zadanie „nie wstydźcie się krzyża, starajcie się na co dzień podejmować krzyż i odpowiadać na miłość Chrystusa. Brońcie krzyża, nie pozwólcie, aby imię Boże było obrażane w waszych sercach, w życiu rodzinnym czy społecznym.  Rozlega się to wołanie, Polsko stań pod krzyżem Jezusa Chrystusa- mówił proboszcz parafii, ks. prałat Edmund Szarek. W homilii ks. Jan Babik mówił, że krzyż jest obecny w naszym życiu i pobożności. - Trzeba dziś, w ten szczególny dzień, który ma być uwielbieniem ukrzyżowanego i podwyższonego na drzewie krzyża Chrystusa, postawić sobie pytanie,a czym jest krzyż w moim życiu. Czy ja go kocham i rozumiem jego wielką wartość, czy jest ona dla mnie tylko ozdobą zawieszoną na ścianie mojego domu bądź na szyi noszoną z przyzwyczajenia lub tradycji. Czy ja go szanuję, czy nie wstydzę się krzyża, czy jest on dla mnie znakiem miłości, a może nienawiści, czy biorę go każdego dnia, by kroczyć za Zbawicielem, czy jest on dla mnie znakiem hańby czy wręcz przeciwnie, znakiem zwycięstwa, nadziei, mocy i źródłem życia wiecznego. Może słysząc te pytania oburzamy się, mówiąc sobie w głębi serc, po co te pytania. Wiadomo przecież, że kochamy Chrystusowy krzyż, znamy jego znaczenie, szanujemy go, świadczymy o nim między innymi poprzez włączenie się dziś w akcję „Polska pod krzyżem” i udział w tej Eucharystii. Ale czy na pewno tak jest...- artykułował kapłan. - Uczyńmy wszystko, aby krzyż Chrystusa miał najważniejsze i godne miejsce na naszej polskiej ziemi. Jakże bardzo jest on wtopiony w historię naszego narodu. Świadczy ten krzyż, przy którym modliliśmy się przed rozpoczęciem Mszy św. słowami Koronki do Bożego Miłosierdzia. Słowa wypisane na nim „Bóg, Honor,Ojczyzna” i daty od roku 966 po rok 2018, od założenia naszego państwa aż do stulecia odzyskania. Wiele dat tak mocno wpisanych w dzieje naszego narodu, tak bardzo ważne dla historii naszej polskiej państwowości, dat, wydarzeń, ludzi, którzy stawali przy krzyżu i przy tym krzyżu, przy Chrystusie zwyciężali- spuentował.

Po Mszy św. wokół świątyni przeszła procesja eucharystyczna, następnie modlono się w intencji ojczyzny.
Większe zdjęcia można zobaczyć TUTAJ


WJ/Garwolin [ja]
wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Waldemar Jaroń
tel. 509 056 641
garwolin@radiopodlasie.pl

Komentarze

  • tak
    2019-09-15 13:04:55

    arrow

    Piękne świadectwo. To od nas świeckich zależy jak będzie wyglądała przyszłość kościoła w Polsce.

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

NASI PARTNERZY


foto

Pizza rodem z włoskiej restauracji. Zdradzamy recepturę...
2019-10-18 10:52:22 Kategoria:

Nikt nie robi lepszej pizzy niż Włosi! Prawdziwa włoska pizza jest sprężysta, aromatyczna i nie zapycha. Ciasto powinno być cienkie oraz nie przytłaczać swoim smakiem...

więcej »
foto

Skoda - upusty do 14000 na wybrane modele
2019-10-18 09:50:30 Kategoria:

Dni Otwarte w salonach SKODA CARSED 25-27 października. Sprawdź szczegóły.

więcej »
foto

Dieta z dowozem do domu w Białymstoku – jak ją...
2019-10-11 15:15:27 Kategoria:

Być może zastanawiacie się nad zamówieniem diety z dowozem do domu. Nie macie czasu bądź masz najzwyczajniej w świecie macie już dość stania godzinami przy garnkach....

więcej »

Garwolin

w lewoPaźdzernik 2019w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3

GARWOLIN, 03.10

Debata z Janem Pospieszalskim

więcej »
4

GARWOLIN, 04.10

Żelechów: XXXVI Międzynarodowe Sympozjum Kościuszkowskie

więcej »
5

GARWOLIN, 05.10

Dwa jubileusze w miętneńskim Zespole Szkół

więcej »
6

GARWOLIN, 06.10

Żelechów: powiatowe zmagania strażaków

więcej »

GARWOLIN, 06.10 10:00

Dla uczczenia pamięci Piotra Ekierta

więcej »
7 8 9 10

GARWOLIN, 10.10 17:00

Maciejowice: pamiętają o Naczelniku i jego kosynierach

więcej »
11 12 13

GARWOLIN, 13.10

Wielki finał biegowych zmagań

więcej »

GARWOLIN, 13.10 15:00

Koncert i film na XIX Dzień Papieski

więcej »
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje