R E K L A M AGARWOLIN

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Spotkanie opłatkowe Domowego Kościoła diecezji siedleckiej
2019-01-18 12:59:47 Artykuł czytany 1323 razy


Od wielu lat w okresie Bożego Narodzenia ma miejsce spotkanie opłatkowe Domowego Kościoła diecezji siedleckiej. W tym roku odbyło się ono 12 stycznia w Pilawie.


Oto relacja z tego wydarzenia nadesłana do naszej redakcji:

Mimo chłodnej, zimowej pogody przyjechały liczne rodziny ze wszystkich siedmiu rejonów: bialskiego, garwolińskiego, łukowskiego, siedleckiego I, siedleckiego II, sobolewskiego i włodawskiego, w sumie ponad 300 osób. Spotkanie rozpoczęło się w pilawskim kościele p.w. Matki Bożej Kodeńskiej śpiewaniem kolęd i krótką adoracją poszczególnych rejonów przed żłóbkiem. Następnie zebrani uczestniczyli we Mszy św., której przewodniczył Ks. Biskup Piotr Sawczuk, a koncelebrowało kilku kapłanów moderatorów Domowego Kościoła naszej diecezji. Ks. Biskup wyraził swą radość ze spotkania z rodzinami i podkreślił, jak wiele dobra uczynił dla Kościoła ks. Franciszek Blachnicki, założyciel Ruchu Światło-Życie i jego gałęzi rodzinnej – Domowego Kościoła.

Po Mszy św. uczestnicy spotkania udali się do pobliskiego Laurowego Dworu, gdzie dzielili się opłatkiem i radowali się sobą nawzajem podczas agapy. Poszczególne rejony przy śpiewie kolęd prezentowały swój stan osobowy i najważniejsze wydarzenia minionego roku, dzieląc się radością trwania w ruchu Domowego Kościoła.

Świadomi pięknych owoców w małżeństwach i rodzinach, trwających od lat w Domowym Kościele, cieszyliśmy się z młodych małżeństw, stanowiących nowe, pilotowane kręgi. Członkowie Domowego Kościoła doskonale wiedzą, że rodzina bez Boga często generuje problemy, wobec których staje się bezsilna. Natomiast formacja naszego ruchu, pozwala uwolnić ogromny potencjał miłości, którą Pan obdarza mężczyznę i kobietę w sakramencie małżeństwa. I ten fakt napawa radością i nadzieją.

Podczas spotkania małżonkowie mieli także okazję przyjąć w duchową adopcję jednego kapłana z naszej diecezji, zobowiązując się do codziennej modlitwy za niego.

Jesteśmy bardzo wdzięczni rejonom garwolińskiemu i sobolewskiemu za trud zorganizowania tegorocznego spotkania opłatkowego. Dziękujemy Księdzu Biskupowi Piotrowi Sawczukowi za bardzo cenną dla nas obecność i pokrzepiające słowa, zwłaszcza o naszym założycielu, za wspólny czas agapy, ks. Andrzejowi Banasiukowi, proboszczowi z Pilawy za gościnność. Wszystkim kapłanom uczestniczącym w spotkaniu oraz wspomagającym rodziny w całorocznej formacji składamy także wielkie „Bóg zapłać!”
Większe zdjęcia można zobaczyć tutaj
Większe zdjęcia można zobaczyć tutaj
Większe zdjęcia można zobaczyć tutaj

Większe zdjęcia można zobaczyć tutajInfo: DK

Fot. Piotr Grabowski

DJ
wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Waldemar Jaroń
tel. 509 056 641
garwolin@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

NASI PARTNERZY


foto

Gadżety reklamowe - czy dawanie upominków reklamowych...
2020-02-19 12:43:55 Kategoria:

Gadżety reklamowe dla firmy skracają dystans pomiędzy nami a klientem. Dodatkowo budują pozytywny wizerunek. Czym kierować się przy ich wyborze? Gadżety reklamowe to...

więcej »
foto

Abonament dla firm - jak wybrać najlepszy?
2020-02-17 11:50:42 Kategoria:

Telefon firmowy to sprzęt obecny praktycznie w każdym przedsiębiorstwie, niezależnie od jego wielkości, branży czy statusu. Dzisiaj nie jesteśmy w stanie objeść się...

więcej »

Garwolin

w lewoLuty 2020w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2

GARWOLIN, 02.02 10:30

Rycerz bez konia – Artystyczny poranek w lutym

więcej »
3 4 5 6 7 8 9

GARWOLIN, 09.02

Miastkowskie spotkanie z muzyką

więcej »
10 11 12 13 14

GARWOLIN, 14.02

Wystawa „Z drogi” w Kotłowni

więcej »
15

GARWOLIN, 15.02

Walentynkowy koncert z piosenkami Hanki Ordonówny

więcej »
16
17 18 19 20 21 22 23
24 25

GARWOLIN, 25.02

Pilawa: dobre kino w małym mieście

więcej »

GARWOLIN, 25.02

Oblicza miłości - koncert uczniów Best Vocal Studio

więcej »
26 27 28 29

Kondolencje

Najnowsze Informacje