R E K L A M AGARWOLIN

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Garwolin: sukces amatorskiego teatru seniorów
2019-04-13 09:30:16 Artykuł czytany 132 razy


Amatorski Teatr Klubu Seniora w Garwolinie zdobył drugie miejsce w XVI Festiwalu Chórów, Kabaretów i Zespołów Seniora. Festiwal został zorganizowany z inicjatywy Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy Domu Kultury ”Zacisze” w Warszawie, a wzięło w nim udział 60 formacji z całego Mazowsza.


Klub Seniora w Garwolinie to miejsce gdzie osoby starsze mogą się spotykać, wymieniać doświadczenia, odkrywać i rozwijać swoje talenty, pasje i zainteresowania. Jedną z form takiej aktywności jest Amatorski Teatr Klubu Seniora, który powstał z pasji i z zamiłowania do zabawy i rozumienia wartości słowa.

W ciągu okołu dwóch lat istnienia teatru zrealizowano kilka spektakli, które wystawiono dla członków Klubu Seniora. Zdobywały coraz większe uznanie i zdecydowano się kilka z nich zaprezentować szerszej publiczności. Sztukę pt „Noc świętojańska” wystawiano na scenie Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie a także w Woli Rębkowskiej, Wildze i w Łaskarzewie. Spektakle okolicznościowe z okazji Dnia Kobiet i Dnia Mężczyzn, spotkania adwentowego, spotkania opłatkowego oklaskiwali nie tylko seniorzy z Garwolina, a montaż słowno-muzyczny „I jak tu nie kochać tej jesieni” zaprezentowano podczas obchodów Miejskiego Dnia Seniora w Garwolinie.

Głównym pomysłodawcą utworzenia sekcji teatralnej jest Grażyna Makulec, która jest także twórcą wszystkich scenariuszy i reżyserem widowisk.

Amatorski Teatr Klubu Seniora w Garwolinie wziął też udział w XVI Festiwalu Chórów, Kabaretów i Zespołów Seniora. Festiwal został zorganizowany z inicjatywy Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy Domu Kultury ” Zacisze” w Warszawie. W wydarzeniu swoje osiągnięcia zaprezentowało ok. 60 formacji z całego Mazowsza. Jury, w skład którego wchodziła min piosenkarka Joanna Rawik oceniało wrażliwość na interpretację tekstu, brzmienie zespołu jako całości, precyzję rytmiczną oraz ogólny wyraz artystyczny. Oceniano także wartość literacką tekstu, jakość prezentacji, elementy gry aktorskiej, reżyserię ,choreografię, dramaturgię i spójność koncepcji występu. Seniorzy z Garwolina zaprezentowali kabaret oparty na motywach ludowych zwyczajów związanych z zakończeniem zabaw karnawałowych.

„Kusaki- czyli raz na ludowo w oczach współczesnej kobiety czyli taki mały powrót do przeszłości”- to barwne i wesołe widowisko. Zespół w składzie: harmonista – Tomasz Wielgosz, Diabełek – Barbara Sokół, Gospodyni – Hanna Kondej, Śmierć – Waldemar Kondej, Cyganka – Urszula Ziędalska, I Baba – Teresa Miętus, II Baba – Mariola Klat-Majewska i współczesna kobieta – Grażyna Makulec to amatorzy, którzy realizując swoje pasje sprawiają radość innym i dają okazję do dobrej zabawy. - Z nieskrywana dumą możemy się pochwalić, że rzetelna praca została doceniona i w kategorii kabaret Amatorski Teatr Klubu Seniora w Garwolinie zdobył II miejsce.

- Jest to nasz duży sukces, zwłaszcza, że był to nasz debiut w tak dużym prestiżowym wydarzeniu. Sukces to przede wszystkim cierpliwa praca wszystkich aktorów – amatorów, ale także życzliwość władz samorządowych z burmistrz Marzeną Świeczak i przewodniczącym Rady Miasta Jarosławem Jaskułą na czele. To również wielkie wsparcie dyrektora Centrum Sportu i Kultury Jarosława Kargola. W realizowaniu artystycznych zamierzeń teatralnych pomaga przewodniczący Miejskiej Rady Seniorów Jan Sprzęczka.
Jesteśmy dumni z osiągnięcia takiego zaszczytnego miejsca Jest to dowód na to, że Klub Seniora prowadzi dobrą pracę na rzecz środowiska senioralnego i w znacznej mierze przyczynia się do integracji i aktywizacji tej części naszego społeczeństwa- informują seniorzy - aktorzy.Większe zdjęcia można zobaczyć tutaj

fot. Klub Seniora
inf. pras.
WJ/Garwolin


wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Waldemar Jaroń
tel. 509 056 641
garwolin@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

foto

Badanie SAFE: jak obecnie radzą sobie Polscy...
2019-04-24 11:19:37 Kategoria:

Członkowie Komisji Europejskiej oraz Europejskiego Banku Centralnego chcąc lepiej poznać problemy, oraz uwarunkowania związane z dostępem m.in. małych i średnich...

więcej »
foto

Rozpocznij pracę w firmie Addit
2019-04-18 17:37:45 Kategoria:

Jako firma Addit jesteśmy jednym z największych producentów elementów i maszyn z blach w Europie. Na rynku istniejemy od 25 lat. Nasz zespól składa się z 700 osób....

więcej »

Garwolin

w lewoKwiecień 2019w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3 4 5 6 7

GARWOLIN, 07.04

Garwolin: bieg do wiosny już w niedzielę

więcej »
8 9

GARWOLIN, 09.04

Kino objazdowe w Żelechowie

więcej »
10

GARWOLIN, 10.04

Żelechów: warsztaty wielkanocne

więcej »
11 12

GARWOLIN, 12.04

Sulbiny: Ekstremalna Droga Krzyżowa

więcej »

GARWOLIN, 12.04

Z Łaskarzewa też pójdą w EKD

więcej »

GARWOLIN, 12.04 21:00

Żelechów: Ekstremalna Droga Krzyżowa /zapowiedź/

więcej »
13 14
15 16

GARWOLIN, 16.04

Garwolin: Koncert „Wiara nadzieja miłość” w wykonaniu młodzieży

więcej »
17

GARWOLIN, 17.04

Bus „Nowej Piątki” przyjedzie do Borowia i Maciejowic

więcej »

GARWOLIN, 17.04

Bus „Nowej Piątki” przyjedzie do Borowia

więcej »
18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28

GARWOLIN, 28.04 17:00

Maciejowice: rozpoczęcie sezonu turystycznego

więcej »
29 30

Kondolencje

Najnowsze Informacje