R E K L A M AGARWOLIN

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Garwolin: wspólne śpiewanie w centrum miasta
2017-08-14 17:32:23 Artykuł czytany 854 razy


Około 150 osób spotkało się 13 sierpnia wieczorem na skwerze „Solidarności”, by wspólnie z Garwolińskim Sekstetem Kameralnym rodzinnie śpiewać piękne, patriotyczne pieśni. - Niech popłynie z naszych serc pieśń prosta, szczera i żarliwa. Godnie, ale z radością uczcijmy Święto Wojska Polskiego i Czynu Chłopskiego w 97. rocznicę Cudu nad Wisłą- mówiła Beata Pasternak, dyrektor Powiatowego Centrum Kultury i Promocji.
Większe zdjęcia można zobaczyć tutaj- O sile pieśni pamiętali nasi przodkowie. Polska pieśń patriotyczna zawsze dodawała sił otuchy i nadziei. Polacy, od kiedy historia pamięta, śpiewali gdy byli szczęśliwi, śpiewali gdy było im źle. Śpiewając ożywiamy pamięć naszych bohaterów, śpiewając opowiadamy historie o partyzanckich marszach i o żołnierzach biegnących do ataku przy wybuchach pocisków..., śpiewając dzielimy radości i smutki tych wszystkich, których łączyła i łączy Polska- dodała. Pogoda wakacyjna, atmosfera rodzinna, frekwencja zadowalająca, humory dopisały, poza tym a może przede wszystkim tego wieczora błyszczał Garwoliński Sekstet Kameralny (Marek Girtler, Ryszard Szewczyk, Janusz Wardak, Wojciech Wielgosz, Krzysztof Witak i Tadeusz Zalewski), który wykonał 17 pieśni od „Mazurka Dąbrowskiego”, „Jak to na wojence ładnie”, „Płynie Wisła”, „Kadrówka”, aż po „Przybyli ułani”, „Rozmaryn”, „Białe róże”, czy „Deszcz jesienny”, „Pałacyk Michla”, „Serce w plecaku”, „Rotę”. Dzierżąc w dłoniach śpiewniki, razem z muzykami śpiewali wszyscy, starsi, młodzi i najmłodsi, a niektórym to nawet słona kropla spływała po skroniach. Starosta Marek Chciałowski mówił, że pieśń podnosiła ducha narodu, czy to w czasach chwały oręża polskiego czy w czasach smutnych, łez, krwi, niepodległości.

II Wspólne Śpiewanie Pieśni Żołnierskich i Patriotycznych ze znanym i lubianym lokalnym zespołem (w ubiegłym roku był to zespół „Bocianisko”), to pomysł godny naśladowania i chyba na dobre wpisze się do kalendarza powiatowych przedsięwzięć kulturalnych. Organizatorami stojącej na wysokim poziomie imprezy było Powiatowe Centrum Kultury i Promocji w Miętnem oraz garwolińskie Centrum Sportu i Kultury. Patronatem honorowym wydarzenie objęli starosta Marek Chciałowski i burmistrz Garwolina Tadeusz Mikulski.WJ/Garwolin  [MSz]
wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Waldemar Jaroń
tel. 509 056 641
garwolin@radiopodlasie.pl

Komentarze

 • Janek Jeleń
  2017-08-17 19:41:29

  arrow

  Widać też na zdjęciach, że znanemu muzykowi i regionaliście Jerzemu Hrycakowi nie przypadło do gustu takie właśnie wykonywanie patriotycznych utworów. To samo widać po minie doradcy starosty- pani Małgorzaty.
  A mnie się podobało.

 • tadeusz
  2017-08-16 11:10:54

  arrow

  Barwne spotkanie. Jedynie śpiewający Panowie częstymi
  momentami pomimo swych zdolności muzycznych, przypominali wiosenne porykiwania jeleni. Z pewnością dlatego dobrze śpiewający Ks. Prałat został uchwycony
  na fotografii ze spuszczoną głową.

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.
REKLAMA
joachimianna.pl

Garwolin

w lewoLipiec 2018w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1

GARWOLIN, 01.07 13:00

Maciejowice: piknik historyczny

więcej »
2 3 4 5 6

GARWOLIN, 06.07

Józefowicz i Stokłosa w Garwolinie

więcej »
7 8

GARWOLIN, 08.07 14:00

Łaskarzew: muzyczne wydarzenie w „Alejkach”

więcej »
9 10 11 12

GARWOLIN, 12.07 17:00

Muzyczna audycja dla dzieci w Miętnem

więcej »
13 14 15

GARWOLIN, 15.07

Lipówki: festyn sportowy dla całych rodzin

więcej »
16 17 18 19

GARWOLIN, 19.07

Józefowicz i Stokłosa w Garwolinie

więcej »
20 21 22

GARWOLIN, 22.07

Spotkajmy się w Miastkowie- festyn charytatywny dla Darka

więcej »
23 24 25 26 27 28 29

GARWOLIN, 29.07

Turniej Piłki Nożnej Ochotniczych Straży Pożarnych

więcej »
30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje