R E K L A M AGARWOLIN

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Garwolin: wspólne śpiewanie w centrum miasta
2017-08-14 17:32:23 Artykuł czytany 724 razy


Około 150 osób spotkało się 13 sierpnia wieczorem na skwerze „Solidarności”, by wspólnie z Garwolińskim Sekstetem Kameralnym rodzinnie śpiewać piękne, patriotyczne pieśni. - Niech popłynie z naszych serc pieśń prosta, szczera i żarliwa. Godnie, ale z radością uczcijmy Święto Wojska Polskiego i Czynu Chłopskiego w 97. rocznicę Cudu nad Wisłą- mówiła Beata Pasternak, dyrektor Powiatowego Centrum Kultury i Promocji.
Większe zdjęcia można zobaczyć tutaj- O sile pieśni pamiętali nasi przodkowie. Polska pieśń patriotyczna zawsze dodawała sił otuchy i nadziei. Polacy, od kiedy historia pamięta, śpiewali gdy byli szczęśliwi, śpiewali gdy było im źle. Śpiewając ożywiamy pamięć naszych bohaterów, śpiewając opowiadamy historie o partyzanckich marszach i o żołnierzach biegnących do ataku przy wybuchach pocisków..., śpiewając dzielimy radości i smutki tych wszystkich, których łączyła i łączy Polska- dodała. Pogoda wakacyjna, atmosfera rodzinna, frekwencja zadowalająca, humory dopisały, poza tym a może przede wszystkim tego wieczora błyszczał Garwoliński Sekstet Kameralny (Marek Girtler, Ryszard Szewczyk, Janusz Wardak, Wojciech Wielgosz, Krzysztof Witak i Tadeusz Zalewski), który wykonał 17 pieśni od „Mazurka Dąbrowskiego”, „Jak to na wojence ładnie”, „Płynie Wisła”, „Kadrówka”, aż po „Przybyli ułani”, „Rozmaryn”, „Białe róże”, czy „Deszcz jesienny”, „Pałacyk Michla”, „Serce w plecaku”, „Rotę”. Dzierżąc w dłoniach śpiewniki, razem z muzykami śpiewali wszyscy, starsi, młodzi i najmłodsi, a niektórym to nawet słona kropla spływała po skroniach. Starosta Marek Chciałowski mówił, że pieśń podnosiła ducha narodu, czy to w czasach chwały oręża polskiego czy w czasach smutnych, łez, krwi, niepodległości.

II Wspólne Śpiewanie Pieśni Żołnierskich i Patriotycznych ze znanym i lubianym lokalnym zespołem (w ubiegłym roku był to zespół „Bocianisko”), to pomysł godny naśladowania i chyba na dobre wpisze się do kalendarza powiatowych przedsięwzięć kulturalnych. Organizatorami stojącej na wysokim poziomie imprezy było Powiatowe Centrum Kultury i Promocji w Miętnem oraz garwolińskie Centrum Sportu i Kultury. Patronatem honorowym wydarzenie objęli starosta Marek Chciałowski i burmistrz Garwolina Tadeusz Mikulski.WJ/Garwolin  [MSz]
wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Waldemar Jaroń
tel. 509 056 641
garwolin@radiopodlasie.pl

Komentarze

 • Janek Jeleń
  2017-08-17 19:41:29

  arrow

  Widać też na zdjęciach, że znanemu muzykowi i regionaliście Jerzemu Hrycakowi nie przypadło do gustu takie właśnie wykonywanie patriotycznych utworów. To samo widać po minie doradcy starosty- pani Małgorzaty.
  A mnie się podobało.

 • tadeusz
  2017-08-16 11:10:54

  arrow

  Barwne spotkanie. Jedynie śpiewający Panowie częstymi
  momentami pomimo swych zdolności muzycznych, przypominali wiosenne porykiwania jeleni. Z pewnością dlatego dobrze śpiewający Ks. Prałat został uchwycony
  na fotografii ze spuszczoną głową.

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Zgodnie z orzeczeniem NSA, redakcja portalu podlasie24.pl, zastrzega sobie prawo udostępnienia IP użytkownika sieci, na żądanie osoby pokrzywdzonej.
REKLAMA
joachimianna.pl

Garwolin

w lewoStyczeń 2018w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3 4 5 6

GARWOLIN, 06.01

Wspólne kolędowanie w Borowiu

więcej »
7

GARWOLIN, 07.01 19:00

Garwolin: koncert kolęd Śpiewajcie i grajcie Mu!

więcej »
8 9 10 11 12 13 14

GARWOLIN, 14.01

Miastkowskie spotkanie z muzyką

więcej »

GARWOLIN, 14.01

26. Finał WOŚP –Orkiestra zagra w Garwolinie!

więcej »
15 16 17 18 19 20 21

GARWOLIN, 21.01 11:00

Brathanki zaśpiewają kolędy w Łaskarzewie

więcej »
22 23 24 25 26 27

GARWOLIN, 27.01

Sulbiny: oj, będzie bal

więcej »
28
29 30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje