R E K L A M AGARWOLIN

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Górzno: wyjątkowy koncert dedykowany mieszkańcom gminy /ZDJĘCIA/
2019-11-18 07:10:32 Artykuł czytany 820 razy


Blisko 800 mieszkańców gminy Górzno i powiatu garwolińskiego delektowało się w sobotnie popołudnie występami artystów Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. Koncert był dedykowany mieszkańcom z okazji uczczenia 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.


W tym dniu hala sportowa zamieniła się w scenę estradową, na której wystąpili artyści chóru, baletu, soliści oraz instrumentaliści pod batutą ppłk Marcina Ślązaka, którzy zaprezentowali wspaniałe utwory poprzez śpiew, taniec,muzykę, słowo. Koncert był bardzo różnorodny. W części patriotycznej zaprezentowane zostały utwory i pieśni narodowe, pieśni które zagrzewały do walki, dodawały otuchy w trudnych chwilach, kiedy Polski nie było na mapie Europy. W części rozrywkowej artyści zabrali widzów do świata musicalu, a więc przebojów muzyki amerykańskiej i dobrej rodzimej piosenki. Była więc nacechowana patriotyzmem muzyka Fryderyka Chopina czy Karola Kurpińskiego, który napisał „Warszawiankę”, ale też współczesne przeboje. Ten wspaniale spędzony czas był pełen emocji i artystycznych wzruszeń.

Po występie artyści zostali nagrodzenie gromkimi brawami przez mieszkańców, którzy wyrazili zainteresowanie tą artystyczną ucztą prosząc o „bis”. Po aplauzie publiczności zespół wykonał jeszcze jeden utwór. Wyrazem wdzięczności za wspaniały koncert patriotyczny, było przekazanie artystom przez organizatorów tego wydarzenia kosza pięknych biało- czerwonych róż. Wójt gminy Waldemar Sabak podziękował mieszkańcom za tak liczne przybycie.- Było dla nas wielkim zaszczytem i przeżyciem po raz kolejny wysłuchać i podziwiać te wspaniałe występy- zaznaczył wójt Waldemar Sabak. - To co dzisiaj usłyszeliśmy po raz kolejny w Górznie i na ziemi garwolińskiej, daje nam chęć działania, podtrzymuje na duchu. Artystom dziękujemy, że zaszczycili nas swoją obecnością i dali potężną energię nas wszystkich- mówił poseł Grzegorz Woźniak. Zachwycona koncertem wicestarosta Iwona Kurowska zaproponowała, by „przemyśleć uchwałę honorowego obywatela powiatu garwolińskiego. - Wtedy Reprezentacyjny Zespół Artystyczny WP byłby pierwszym do tego obywatelstwa, a pan Roman Kogut, to już wielki przyjaciel naszego powiatu- zaakcentowała wicestarosta i przypomniała, że artyści przyjadą do powiatu w kwietniu przyszłego roku.

Podziękowania za przywiązanie do tradycji

Wydarzenie takiej rangi było okazją do uhonorowania Urzędu Gminy medalem „Pro Partia” i podziękowania ludziom, którzy w sposób szczególny włączyli się w przygotowania do obchodów rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę na terenie gminy Górzno. Otrzymali je:
Krzysztof Matryba - w 1984 roku wykonał dla parafii krzyż, który stanął naprzeciwko siedziby urzędu gminy. - I ten krzyż był inspiracją dla nas, dla samorządu, żeby w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości powstał pomnik dwóch wielkich Polaków: św. Jana Pawła II i Józefa Piłsudskiego. Pana odwaga i przywiązanie do tradycji patriotycznych i chrześcijańskich w latach osiemdziesiątych zasługuje na wielkie uznanie i jest wzorem dla młodych pokoleń- uzasadniał wójt Sabak.
Henryk Zając, który wspomagał samorząd w organizacji wielu gminnych przedsięwzięć, m.in uroczystości 100- lecia odzyskania przez Polskę niepodległości i koncertu RZAWP dla mieszkańców oraz innych. - Pana zaangażowanie jest świadectwem troski o budowanie postaw patriotycznych, a także wyrazem pamięci o pokoleniach Polaków walczących o wolność i niepodległość naszego kraju- artykułował gospodarz gminy.

Kazimierz Dziubak również za zaangażowanie i troskę o budowanie podstaw patriotycznych, przede wszystkim zaś za „zaangażowanie w obchody Narodowego Święta Niepodległości oraz przekazanie zniczy o symbolice patriotycznej”.

Wśród gości patriotyczno- kulturalnego wydarzenia byli, oprócz wymienionych w tekście m.in. płk. rez. Mirosław Demediuk- naczelnik Wydziału Awansów i Odznaczeń Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych, komendanci powiatowych służb mundurowych, przedstawiciel WKU, burmistrzowie Pilawy Albina Łubian i Żelechowa Łukasz Bogusz, wójt gminy Borowie Wiesław Gąska, przewodniczący RP Waldemar Trzaskowski, dowódca Stowarzyszenia 1 PSK im. Cesarza Napoleona w Garwolinie Janusz Bylinka - Nehrebecki i wielu innych.WJ/Garwolin

wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Waldemar Jaroń
tel. 509 056 641
garwolin@radiopodlasie.pl

Komentarze

  • zenek
    2019-11-19 12:50:45

    arrow

    Nie 800 a 400. Nie wiem jak Pan redaktor liczył.

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

NASI PARTNERZY


foto

Jak mogą nazywać się apteki internetowe, kto tam...
2020-09-25 07:38:16 Kategoria:

Apteka to szczególne miejsce w opiece zdrowotnej każdego Polaka. Niektórym pacjentom może źle się kojarzyć - chociażby ze względu na comiesięczne wydatki czy stanie w...

więcej »
foto

Jakie konto bankowe dla małżeństw i par?
2020-09-23 13:23:27 Kategoria:

Na założenie wspólnego konta bankowego coraz częściej decydują się małżonkowie oraz pary, które nie zalegalizowały swojego związku. Nie jest to rozwiązanie,...

więcej »
foto

Co odróżnia poduszkę ortopedyczną Sleepmed by Hilding...
2020-09-22 11:25:19 Kategoria:

Dowiedz się, jakie zalety ma poduszka ortopedyczna i dlaczego warto w nią zainwestować.

więcej »
foto

Farmaceuta to nie tylko sprzedawca leków
2020-09-14 14:12:39 Kategoria:

Najbardziej w ostatnim czasie popularne sklepy? Chyba można zaryzykować twierdzenie, że apteki. I o ile oczywiście nie powinno się spłaszczać pojęcia samej apteki do...

więcej »
- 101,7fm / 106,0 fm - ONAIR


Zapraszamy na audycje:

foto

Tydzień z nową płytą Kasi Cerekwickiej w Radiu Podlasie
2020-09-22 10:38:38 Kategoria:

Po pięciu latach przerwy Kasia Cerekwicka wydała najbardziej osobisty album w swojej karierze zatytułowany „Pod skórą".

więcej »


Garwolin

w lewoWrzesień 2020w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1

GARWOLIN, 01.09

Miętne: wystawa militariów WOJNA OBRONNA 1939

więcej »
2 3 4

GARWOLIN, 04.09

Powiat garwoliński: Narodowe Czytanie z „Balladyną” w roli głównej

więcej »

GARWOLIN, 04.09

Czytanie „Balladyny” na żelechowskim rynku

więcej »
5 6

GARWOLIN, 06.09

81. rocznica bombardowania Garwolina

więcej »
7 8

GARWOLIN, 08.09

81. rocznica bombardowania Garwolina

więcej »
9 10 11 12 13
14

GARWOLIN, 14.09

Miętne: spotkanie historyczne w „Dworku”

więcej »
15 16 17 18 19 20

GARWOLIN, 20.09

Dożynki powiatowo-gminne w Górkach

więcej »
21 22 23 24 25 26 27

GARWOLIN, 27.09

Święto hodowców koni w Górkach

więcej »

GARWOLIN, 27.09

Garwolin: powiatowo-miejskie obchody rocznicy powstania PPP

więcej »
28 29 30

Kondolencje

Najnowsze Informacje